Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:02 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 333 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: sob úno 11, 2012 9:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
falkon píše:
Dal som si robit nejake vysetrenia, predne u urologa. Moc rano ph 5 , inac vsetko negat. Kultivacia (bakterie) negat. Urolog sa vyjadril ze ladviny by mali byt ok. Sonografia robena nebola, ale bola robena cca pred rokom kedy, som mal tiez nejake urologicke tazkosti, vtedy sa podla urologa ladviny ukazali v poriadku.

Chcem si dat spravit tie mineraly, ale je to spoplatnene ... Takze si musim vybrat ktore presne chcem, zistenie kazdeho jedneho mineralu stoji cca 1.60Eur zinok napr, stoji ale az 27Eur... Preto potrebujem vediet ktore mineraly si mam dat z krvy zistit.
Este raz v strucnosti symptomy:
Bolesti krizov, niekedy ked je to moc silne aj bolesti v chodidlach.
Pri 3dnovom poste vylucovanie niecoho co desne palilo a stipalo pri moceni.
Rovnake palenie aj pri prehriati krizov horucim kupelom a termoforom.
Slabsi prud pri moceni, a moj dojem ze telo zadrziava vodu..
Obecne dost casta unava
Biele fliacky na nechtoch. Pocul som ze to signalizuje deficit vapnika, alebo aj privela cukru. (dva rozne zdroje) Vas nazor?
Biely povlak pri koreni jazyka

Este k tej tepperweinovej zmesi. Je teda setrna k oblickam? a kde ju zozeniem?

Dakujem.

Běžně se dělají základní minerály, tedy draslík, sodík, hořčík, vápník, fosfor, železo, celková bílkovina a chloridy, dále měď a zinek, přičemž je dobré znát i stav homocysteinu. Pálení a bolesti jsou prakticky vždy z vysoké kyselosti a je třeba se odkyselit. Tepperweinova směs je asi nejvyváženější odkyselovač, který je na trhu, jinak se dá také použít bezhliníková jedla soda a chlorid draselný v poměru 6:2, což je celkem bezpečné a funguje také dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: sob úno 11, 2012 9:48 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Jarda píše:
No je to celkem správně, ale nejde o řepou cukrovou, nýbrž o běžnou červenou řepu. Návod pustil do světa Malachov a funguje dobře.

Ano, toto je mi jasné, ale jste psal, že pokud je zabarvená stolice, špatně fungují játra, rozhodila jsem tento testík mezi známé a stolice se zabarvila do fialova všem, tedy ted jsou vyplašení, že mají problém s játry, nebot mají stolici fialovou namísto zelenočerné - ale tento příklad není nikde uveden, uvádí jej tedy Malachov? Některé knihy mám od něj přečteny, ale na tento testík jsem zatím nenarazila. Jde mi o to, jak se postavit k otázkám mých známých, že mají všichni špatná játra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: sob úno 11, 2012 4:49 pm 
Offline

Registrován: ned led 08, 2012 11:50 pm
Příspěvky: 31
Uz len napisat kde tu Tepperweinovu zmes zozeniem, prip. ako ju vyrobim.
Skusil som googlit, ale moc som neuspel. Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: sob úno 11, 2012 6:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv srp 25, 2011 2:08 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Ostrava
falkon píše:
Uz len napisat kde tu Tepperweinovu zmes zozeniem, prip. ako ju vyrobim.
Skusil som googlit, ale moc som neuspel. Dakujem.

Mě ji bez problémů namíchali v nemocniční lékárně (jiným lékárnám chyběla vždycky nějaká ingredience). Zkopírovala (a vytiskla) jsem si složení z tohoto odkazu (poslední příspěvek z 13.10.2006), kde je to všechno upřesněné, a s tím jsem v lékárně uspěla
http://diskuse.doktorka.cz/kdyz-pretahuji-kyseliny-zasadami/archiv/0/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: sob úno 11, 2012 7:16 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 16, 2011 11:27 am
Příspěvky: 9
falkon píše:
Uz len napisat kde tu Tepperweinovu zmes zozeniem, prip. ako ju vyrobim.
Skusil som googlit, ale moc som neuspel. Dakujem.

Dá se koupit zde http://www.naprameni.cz/tepperweinova-smes2/ ,kupuji ji tam také. \":idea:\"

_________________
Hora ruit, respice finem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: sob úno 11, 2012 8:59 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
falkon píše:
Uz len napisat kde tu Tepperweinovu zmes zozeniem, prip. ako ju vyrobim.
Skusil som googlit, ale moc som neuspel. Dakujem.

Pokiaľ ste z Bratislavy,tak v lekárni Vitamín na Záhradnickej pripravia,treba dopredu zavolať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pon úno 13, 2012 9:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
Ano, toto je mi jasné, ale jste psal, že pokud je zabarvená stolice, špatně fungují játra, rozhodila jsem tento testík mezi známé a stolice se zabarvila do fialova všem, tedy ted jsou vyplašení, že mají problém s játry, nebot mají stolici fialovou namísto zelenočerné - ale tento příklad není nikde uveden, uvádí jej tedy Malachov? Některé knihy mám od něj přečteny, ale na tento testík jsem zatím nenarazila. Jde mi o to, jak se postavit k otázkám mých známých, že mají všichni špatná játra.

Oni třeba nemají špatná játra, já jsem psal, že pouze oslabená, to je něco jiného a bohužel jde o naprosto běžný stav, ve výborné kondici má zde játra opravdu minimum lidí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pon úno 13, 2012 1:49 pm 
Offline

Registrován: ned led 08, 2012 11:50 pm
Příspěvky: 31
Dakujem vsetkym. Tak zmes som si uz zohnal. Maju ju pod nazvom zasadita zmes. Dufam, ze je to ono.
* Ale pre istotu, z coho by mala byt tepperweinova zmes zlozena?
* A v akych davkach by sa mala uzivat. Mne doporucili 8-10g denne po dobu cca 25dni.
* 10g by sa mohlo rovnat jednej z\arovnanej polievkovej lyzici?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pon úno 13, 2012 4:26 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
falkon píše:
Dakujem vsetkym. Tak zmes som si uz zohnal. Maju ju pod nazvom zasadita zmes. Dufam, ze je to ono.
* Ale pre istotu, z coho by mala byt tepperweinova zmes zlozena?
* A v akych davkach by sa mala uzivat. Mne doporucili 8-10g denne po dobu cca 25dni.
* 10g by sa mohlo rovnat jednej z\arovnanej polievkovej lyzici?

Tepperweinova směs se používá k odkyselení a k dodání potřebných minerálních látek.

složení:
Hydrogenuhličitan sodný p.a. 80g

Hydrogenuhličitan draselný p.a. 10g

fosforečnan sodný p.a. 10g

uhličitan vápenatý p.a. 100g

uhličitan hořečnatý p.a. 50g

Více zde: http://www.naprameni.cz/products/tepper ... smes-250g/
a když to rozklikneš a podíváš se vlevo a zvolíš v MENU : Tepperweinova směs a to si opět rozklikneš, nabídne ti to dokonce zdarma ke stažení celou knihu " Pryč s kyselostí "

Možná by nebylo od věci, podívat se na odkazy, které ti sem hodní lidičkové dali - to by ti odpovědělo na tvoje otázky \":twisted:\", ale ono je pohodlnější si to nechat nacpat až pod rypáček !!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pon úno 13, 2012 4:32 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
falkon píše:
Dakujem vsetkym. Tak zmes som si uz zohnal. Maju ju pod nazvom zasadita zmes. Dufam, ze je to ono.
* Ale pre istotu, z coho by mala byt tepperweinova zmes zlozena?
* A v akych davkach by sa mala uzivat. Mne doporucili 8-10g denne po dobu cca 25dni.
* 10g by sa mohlo rovnat jednej z\arovnanej polievkovej lyzici?

V lekárni ju miešajú pod týmto názvom.Ja beriem kávovú lyžičku do 2 dcl vody viackrát denne,podľa hodnoty PH už dlhodobejšie.Snáď je to tak v poriadku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2012 12:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
falkon píše:
Dakujem vsetkym. Tak zmes som si uz zohnal. Maju ju pod nazvom zasadita zmes. Dufam, ze je to ono.
* Ale pre istotu, z coho by mala byt tepperweinova zmes zlozena?
* A v akych davkach by sa mala uzivat. Mne doporucili 8-10g denne po dobu cca 25dni.
* 10g by sa mohlo rovnat jednej z\arovnanej polievkovej lyzici?

Členka jani vám to píše správně a používá se jí tolik, kolik je třeba k udržení správného pH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: sob úno 25, 2012 2:46 pm 
Offline

Registrován: ned led 08, 2012 11:50 pm
Příspěvky: 31
Tak ..
Dal som si v poslednej dobe spravit docela dost vysetreni.
Vysledky:
* Tie mineraly vsetky vraj v poriadku az na zelezo, bolo mierne zvysene. Mozem poslat presne udaje. Zinok a med som si robit nedal kazdy z nich stoji 25Eur sam o sebe. Existuje moznost zistit stav tychto dvoch mineralov aj inak, ako z krvi?
* Krvny obraz v poriadku.
* Vysetrenie u urologa. Z mocu negat. Kultivacia (bakterie) negat. Este minuly rok som tam bol tiez robil mi sono ladvin. Ladviny boli vtedy v poriadku podla sonografie.
* Vysetrenie na koznom oddeleni: Ranny moc, vyter z penisu a ster z penisu. Ukazali pritomnost bakterie ureoplazma.. Navyse mam na zaludi, cca pol roka maly cerveny fliacik (asi 1mm). Za toto obdobie nezmenil svoj tvar ani velkost.
Toto som predtym nespominal nezdalo sa mi to dolezite. Je fakt ze bolest krizov tiez trva cca pol roka. O tej ureoplazme toho zatial moc neviem, vysledky sa mi dostali do ruk len v piatok. Ale podla lekarky su dve moznosti. Preliecit antibiotikami, alebo skusit si sam cca na 3 mesiace zvysovat imunitu a problem by sa mohol sam stratit. Priatelka bude mat asi to iste, kedze ma v poslednej dobe mierny zapach z posvy. Na vysetrenie pojde tiez co najskor.

Ja si budem o ureoplazme zistovat co najviac, ale zaujima ma hlavne Vas nazor. Ake su Vase informacie o tejto diagnostike a ako by ste to riesili? Antibiotika, alebo skusit precistit telo, pravidelnymi klistyrmi, odkyslit zasaditou zmesou, ktoru uz mam kupenu + pridat maximum surovej stravy a vela zel. stiav a vody? + Pripadne nejake doplnky na posilnenie imunity. Obaja sme voci antibiotikam dost obozretny a dali by sme prednost inemu rieseniu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pon úno 27, 2012 11:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
falkon píše:
Tak ..
Dal som si v poslednej dobe spravit docela dost vysetreni.
Vysledky:
* Tie mineraly vsetky vraj v poriadku az na zelezo, bolo mierne zvysene. Mozem poslat presne udaje. Zinok a med som si robit nedal kazdy z nich stoji 25Eur sam o sebe. Existuje moznost zistit stav tychto dvoch mineralov aj inak, ako z krvi?
* Krvny obraz v poriadku.
* Vysetrenie u urologa. Z mocu negat. Kultivacia (bakterie) negat. Este minuly rok som tam bol tiez robil mi sono ladvin. Ladviny boli vtedy v poriadku podla sonografie.
* Vysetrenie na koznom oddeleni: Ranny moc, vyter z penisu a ster z penisu. Ukazali pritomnost bakterie ureoplazma.. Navyse mam na zaludi, cca pol roka maly cerveny fliacik (asi 1mm). Za toto obdobie nezmenil svoj tvar ani velkost.
Toto som predtym nespominal nezdalo sa mi to dolezite. Je fakt ze bolest krizov tiez trva cca pol roka. O tej ureoplazme toho zatial moc neviem, vysledky sa mi dostali do ruk len v piatok. Ale podla lekarky su dve moznosti. Preliecit antibiotikami, alebo skusit si sam cca na 3 mesiace zvysovat imunitu a problem by sa mohol sam stratit. Priatelka bude mat asi to iste, kedze ma v poslednej dobe mierny zapach z posvy. Na vysetrenie pojde tiez co najskor.

Ja si budem o ureoplazme zistovat co najviac, ale zaujima ma hlavne Vas nazor. Ake su Vase informacie o tejto diagnostike a ako by ste to riesili? Antibiotika, alebo skusit precistit telo, pravidelnymi klistyrmi, odkyslit zasaditou zmesou, ktoru uz mam kupenu + pridat maximum surovej stravy a vela zel. stiav a vody? + Pripadne nejake doplnky na posilnenie imunity. Obaja sme voci antibiotikam dost obozretny a dali by sme prednost inemu rieseniu.

Měď a zinek se dají zjistit také z vlasové analýzy. Ureoplazma je docela slušný šmejd, ale není problém se jí pročištěním těla a úpravou kyselosti zbavit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: ned bře 04, 2012 3:58 pm 
Offline

Registrován: ned led 08, 2012 11:50 pm
Příspěvky: 31
To ste ma ukludnil. Co je vlastne obrovska deviza ak ju ma clovek zaoberajuci sa zdravim a liecenim. Povedal by som ze zakladna.

Cize Klystiry, odkyslenie, surova strava + zel. stavy a pitny rezim.

* Su nejake dalsie tipy, ktore by sme mali urcitevyskusat?
* Jedna sa zrejme o bakteriologicku zalezitost a oslabenu imunitu. Doporucili by ste vyskusat aj MMS? (s tymto zatial nemam skusenosti)
* Urologicke caje, (dezinfekcne a proti zapalove) budu asi tiez na mieste?

Nakolko sa ukazalo ze to teda niesu ladviny, budem dalsie prispevky smerovat k jednotlivym temam. Aj ked zrejme uz podla nazvu, aj symptomov je to spojene s mocovym traktom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: úte bře 06, 2012 10:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
falkon píše:
To ste ma ukludnil. Co je vlastne obrovska deviza ak ju ma clovek zaoberajuci sa zdravim a liecenim. Povedal by som ze zakladna.

Cize Klystiry, odkyslenie, surova strava + zel. stavy a pitny rezim.

* Su nejake dalsie tipy, ktore by sme mali urcitevyskusat?
* Jedna sa zrejme o bakteriologicku zalezitost a oslabenu imunitu. Doporucili by ste vyskusat aj MMS? (s tymto zatial nemam skusenosti)
* Urologicke caje, (dezinfekcne a proti zapalove) budu asi tiez na mieste?

Nakolko sa ukazalo ze to teda niesu ladviny, budem dalsie prispevky smerovat k jednotlivym temam. Aj ked zrejme uz podla nazvu, aj symptomov je to spojene s mocovym traktom.

Základ je tělo vyčistit a další body píšete správně, tedy hlavně MMS bych určitě viděl jako velice vhodné. Samozřejmě kvanta pití a určitě by byla vhodná lichořeřisnice.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 333 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz