Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 1:58 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 333 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pon čer 14, 2010 11:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ettelea píše:
Zdravím, zajímalo by mne, jestli u téhle melounové očisty je bezpodmínečně nutná ta vana (nebo jak říkáte slunění)? Chtěla bych očistu provést co nejdříve, ale slunce je nyní pomálu, a doma disponuji jen sprchovým koutem.Šlo by to nahradit třeba flaškou s horkou vodou na ledviny?

Tak určitě šlo, ale prohřátí celého těla je mnohem lepší, to se veškerý sajrajt uvolňuje mnohem lépe. Navíc říkáte, že slunce je pomálu, ale minulý týden bylo z tohoto pohledu počasí vhodnější než v sezóně v Chorvatsku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pon čer 14, 2010 11:24 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 13, 2010 6:37 pm
Příspěvky: 20
Jarda píše:
Tak určitě šlo, ale prohřátí celého těla je mnohem lepší, to se veškerý sajrajt uvolňuje mnohem lépe. Navíc říkáte, že slunce je pomálu, ale minulý týden bylo z tohoto pohledu počasí vhodnější než v sezóně v Chorvatsku.

To byla právě úplně delikátní shoda náhod, pač zrovna minulý týden jsem strávila celý v Anglii, kde to tak žhavé nebylo \":D\" Tak já počkam na slunce..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: sob čer 26, 2010 5:19 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Tak som i ja dnes prvy krat vyskusal melonovu ocistu. Napisem svoje postrehy.
Prebehlo to uplne v pohode, akurat to trvalo trochu dlhsie, nez som cakal. Nadelil som si totiz 8kg melon, z ktoreho vzniklo 5 kg cistej duziny a 2,5 litra stavy. Mojim traviacim ustrojenstvom to neslo zas tak rychlo, ako som si myslel, a stravil som vo vani pomaly 5 hodin. \":-)\" Neviem, kam sa ten cas podel, lebo mi to pripadalo asi ako 2 hodiny.
Pocas tlacenia melona do seba som zistil, ze mi prijde lepsie jest to a zut velmi velmi pomaly, a dobre pozuvat... tak zaludok takmer nic ine nemusi robit, lebo vstrebavat vodu. Spociatku som to trochu rychlo hltal, a to bola chyba... skoncil som kvoli tomu raz aj na regulernom WC. \":-)\"
Ja osobne klystyri nerobim, ale mam pocit, ze rozhodne je to prospesne vycistit sa predtym, mat uplne prazdne creva, aby sa ten melon mal kde zmestit. Potom, ako som sa vyprazdnil, a ostali mi uplne prazdne creva, islo to uz velmi dobre, pretoze mi neprichadzalo nevolno, ked som trochu zrychlil prietok hltania melona. Asi dva krat som docielil stavu kontinualneho mocenia, prave ked som melon jedol po velmi malych kuskoch a dokladne rozzuval kazde susto.
A co pocity? Ucinok tejto ocisty predcil moje ocakavania. Narozdiel od ocisty pecene, sanky, alebo postu, kde sa citim po prevedeni uplne rozbity, pri tejto ociste som sa citil coraz lepsie a lepsie. Ked som vyliezol z vane, citil som sa ako znovuzrodeny.

Preto ma napadlo, este zvysit ucinok kury, ze si do vane nalejem sodu bikarbonu a himalajsku sol... ked uz v nej lezim 3 hodiny, preco nepomoct v odkyseleni aj sodou? Nabuduce to vyskusam takto.
Takisto mi prislo vhodne den predtym si dat kupel v MMS. Na druhy den pri tomto preplachu vsetok bordel nadherne vyjde von.

Este mam pocit, ze den predtym nieje dobre jest ziadne tuky, alebo len velmi malo, a co najlahsie stravitelne jedla... idealne len ovocie a zeleninu. Kedze melon obsahuje pomerne dost cukru, je lepsie mat krv co najviac "odtukovanu".

Vsetkym, ktori vahaju, tuto ocistu vrele odporucam, a pred ocistou pecene nieje nic lepsie, ako ocistit si ladviny. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: sob čer 26, 2010 10:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Tak som i ja dnes prvy krat vyskusal melonovu ocistu. Napisem svoje postrehy.
Prebehlo to uplne v pohode, akurat to trvalo trochu dlhsie, nez som cakal. Nadelil som si totiz 8kg melon, z ktoreho vzniklo 5 kg cistej duziny a 2,5 litra stavy. Mojim traviacim ustrojenstvom to neslo zas tak rychlo, ako som si myslel, a stravil som vo vani pomaly 5 hodin. \":-)\" Neviem, kam sa ten cas podel, lebo mi to pripadalo asi ako 2 hodiny.
Pocas tlacenia melona do seba som zistil, ze mi prijde lepsie jest to a zut velmi velmi pomaly, a dobre pozuvat... tak zaludok takmer nic ine nemusi robit, lebo vstrebavat vodu. Spociatku som to trochu rychlo hltal, a to bola chyba... skoncil som kvoli tomu raz aj na regulernom WC. \":-)\"
Ja osobne klystyri nerobim, ale mam pocit, ze rozhodne je to prospesne vycistit sa predtym, mat uplne prazdne creva, aby sa ten melon mal kde zmestit. Potom, ako som sa vyprazdnil, a ostali mi uplne prazdne creva, islo to uz velmi dobre, pretoze mi neprichadzalo nevolno, ked som trochu zrychlil prietok hltania melona. Asi dva krat som docielil stavu kontinualneho mocenia, prave ked som melon jedol po velmi malych kuskoch a dokladne rozzuval kazde susto.
A co pocity? Ucinok tejto ocisty predcil moje ocakavania. Narozdiel od ocisty pecene, sanky, alebo postu, kde sa citim po prevedeni uplne rozbity, pri tejto ociste som sa citil coraz lepsie a lepsie. Ked som vyliezol z vane, citil som sa ako znovuzrodeny.

Preto ma napadlo, este zvysit ucinok kury, ze si do vane nalejem sodu bikarbonu a himalajsku sol... ked uz v nej lezim 3 hodiny, preco nepomoct v odkyseleni aj sodou? Nabuduce to vyskusam takto.
Takisto mi prislo vhodne den predtym si dat kupel v MMS. Na druhy den pri tomto preplachu vsetok bordel nadherne vyjde von.

Este mam pocit, ze den predtym nieje dobre jest ziadne tuky, alebo len velmi malo, a co najlahsie stravitelne jedla... idealne len ovocie a zeleninu. Kedze melon obsahuje pomerne dost cukru, je lepsie mat krv co najviac "odtukovanu".

Vsetkym, ktori vahaju, tuto ocistu vrele odporucam, a pred ocistou pecene nieje nic lepsie, ako ocistit si ladviny. \":-)\"

Zajímavé postřehy, ale bacha na další silné odkyselování, měřil jste si výsledné pH moči po proceduře. Meloun má pH cca 9 a další odkyselování může dostat tělní pH již dost vysoko, což není dobré. Jinak se kůra dá jednoznačně doporučit a opravdu vyplaví množství toxinů z těla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: ned čer 27, 2010 10:25 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř čer 16, 2010 11:44 pm
Příspěvky: 62
Bydliště: Banska Bystrica
Citace:
Meloun má pH cca 9...

Mam dnes za sebou uvedenu ocistu. Dal som sa na to hned rano a pouzil 7,8 kg melon. Zjedol som s neho asi 6,2 kg. Trvalo mi to tiez dlhsie ako som planoval, celkovo 3,5 Hodiny. 3 hodiny konzumacia a pol hodina len tak sediet vo vani a spamatavat sa z toho, ze som to dal do seba. Potom u mna nastala celotelova unava, najviac mi otazeli nohy a to trvalo s postupnym odoznievanim cely den. Po kure som mal pH 7,35, pred kurou skoro rano som mal pH 5,53. Pisete vsak, ze melon ma pH cca 9. Neviem kde taky ziskat, pretoze ten moj z Tesca mal pH 6,35 podobne ako moja voda z RO.

_________________
www.staudinger.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: ned čer 27, 2010 11:14 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Igor píše:
Mam dnes za sebou uvedenu ocistu. Dal som sa na to hned rano a pouzil 7,8 kg melon. Zjedol som s neho asi 6,2 kg. Trvalo mi to tiez dlhsie ako som planoval, celkovo 3,5 Hodiny. 3 hodiny konzumacia a pol hodina len tak sediet vo vani a spamatavat sa z toho, ze som to dal do seba. Potom u mna nastala celotelova unava, najviac mi otazeli nohy a to trvalo s postupnym odoznievanim cely den. Po kure som mal pH 7,35, pred kurou skoro rano som mal pH 5,53. Pisete vsak, ze melon ma pH cca 9. Neviem kde taky ziskat, pretoze ten moj z Tesca mal pH 6,35 podobne ako moja voda z RO.

Melon ma sice 7,3 pH ale ide o to, nakolko zasadotvorny je v tele. A tam je uz jeho pH daleko vyssie.
To , ked mas pH moci iba 7,35 , neznamena, ze kura nebola uspesna. Naopak, ked sa vylucuje vela kyselin z tela, co pri takejto kure je celkom mozne, pH moci zase klesa. Keby si mal napriklad 9, znamena to, ze telo uz nemusi nic odkyselovat, ani z obliciek sa nic neuvolnilo.
Prave preto ma napadlo spojit tuto kuru vo vani zo zasadotvornym kupelom. Tym padom kupel pomaha zdvihnut pH a odkyselit telo, a melon moze tak lepsie cistit oblicky.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pon čer 28, 2010 8:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Igor píše:
Mam dnes za sebou uvedenu ocistu. Dal som sa na to hned rano a pouzil 7,8 kg melon. Zjedol som s neho asi 6,2 kg. Trvalo mi to tiez dlhsie ako som planoval, celkovo 3,5 Hodiny. 3 hodiny konzumacia a pol hodina len tak sediet vo vani a spamatavat sa z toho, ze som to dal do seba. Potom u mna nastala celotelova unava, najviac mi otazeli nohy a to trvalo s postupnym odoznievanim cely den. Po kure som mal pH 7,35, pred kurou skoro rano som mal pH 5,53. Pisete vsak, ze melon ma pH cca 9. Neviem kde taky ziskat, pretoze ten moj z Tesca mal pH 6,35 podobne ako moja voda z RO.

Xion vám to píše dobře, jde o reakci v těle a tam se evidentně choval ten meloun správně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pon čer 28, 2010 10:02 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř čer 16, 2010 11:44 pm
Příspěvky: 62
Bydliště: Banska Bystrica
Citace:
Melon ma sice 7,3 pH ale ide o to, nakolko zasadotvorny je v tele. A tam je uz jeho pH daleko vyssie.
To , ked mas pH moci iba 7,35 , neznamena, ze kura nebola uspesna. Naopak, ked sa vylucuje vela kyselin z tela, co pri takejto kure je celkom mozne, pH moci zase klesa. Keby si mal napriklad 9, znamena to, ze telo uz nemusi nic odkyselovat, ani z obliciek sa nic neuvolnilo.
Prave preto ma napadlo spojit tuto kuru vo vani zo zasadotvornym kupelom. Tym padom kupel pomaha zdvihnut pH a odkyselit telo, a melon moze tak lepsie cistit oblicky.

Dakujem za odpoved. Vobec si nemyslim, ze by ta kura nemala uspech. Prave naopak, je to super, ked sa mi po 3,5 hodinach podarilo zdvihnut pH o 2, bez uzitia nejakych odkyselujucich zmesi. Navyse efekt odkyselenia u mna je dlhodobejsi, pretoze ani po 24 hodinach (a v ich priebehu tak isto) mi pH nekleslo pod 7,2. Ja som len pochopil Jardove slova tak, ze uz sam melon by mal mat pH 9 a tak som hladal kde je chyba. Uz som aj zacal uvazovat, ze niekde predsa musi byt finta v uziti toho melona, inak by mi stacilo vypit vo vani 6l vody z RO ktora ma u mna tiez 6,35 pH ale to by isto nevyvolalo tento priaznivy efekt. Jardo, dakujem.

_________________
www.staudinger.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pon čer 28, 2010 8:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Igor píše:
Dakujem za odpoved. Vobec si nemyslim, ze by ta kura nemala uspech. Prave naopak, je to super, ked sa mi po 3,5 hodinach podarilo zdvihnut pH o 2, bez uzitia nejakych odkyselujucich zmesi. Navyse efekt odkyselenia u mna je dlhodobejsi, pretoze ani po 24 hodinach (a v ich priebehu tak isto) mi pH nekleslo pod 7,2. Ja som len pochopil Jardove slova tak, ze uz sam melon by mal mat pH 9 a tak som hladal kde je chyba. Uz som aj zacal uvazovat, ze niekde predsa musi byt finta v uziti toho melona, inak by mi stacilo vypit vo vani 6l vody z RO ktora ma u mna tiez 6,35 pH ale to by isto nevyvolalo tento priaznivy efekt. Jardo, dakujem.

S tou vodou by to určitě nefungovalo, by právě naopak by vám pravděpodobně pH snížila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pon črc 12, 2010 10:23 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Včera jsem provedla takovou poloviční očistu ledvin. Snědla jsem 3 kg melounu na sluníčku na terase, i když občas jsem musela do stínu. Hlavní účinek byl ten, že jsem dostala pořádný průjem a močí toho moc neodešlo. Přesto jsem dostala hrozně energie a v tom vedru jsem uklidila komplet celý byt a ještě si šla zaběhat \":)\" Tak nevím, jestli se přece ty ledviny pročistily a nebo se to dostalo tam, kde to bylo víc potřeba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pon črc 12, 2010 7:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Včera jsem provedla takovou poloviční očistu ledvin. Snědla jsem 3 kg melounu na sluníčku na terase, i když občas jsem musela do stínu. Hlavní účinek byl ten, že jsem dostala pořádný průjem a močí toho moc neodešlo. Přesto jsem dostala hrozně energie a v tom vedru jsem uklidila komplet celý byt a ještě si šla zaběhat \":)\" Tak nevím, jestli se přece ty ledviny pročistily a nebo se to dostalo tam, kde to bylo víc potřeba.

Tak ledviny taky něco ven převedly, čili jim to mohlo pomoci a jinak je průběh sice nestandardní, ale tělo si jak vidíte uklidilo, což je jednoznačně dobře a není tedy čeho litovat. Při současně panujícím vedru není problém celou proceduru zopakovat a uvidíte zda tělo bude raději čistit výfuk, nebo ledviny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: stř srp 04, 2010 11:00 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Dobrý den,

poslední dny mne pobolívá močový měchýř a ledviny, jaký byste doporučil postup léčby? S MMS jsem před nedávnem skončila, nechce se mi do toho jít znovu a taky si říkám, že to je nářez pro ledviny, pokud bych je měla nějak oslabené, tak neodbouchla bych je tím úplně?

Jaké čaje byste doporučil (resp. spíše maceráty, že?) Teď piji přesličkový.

Předem díky

J.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: stř srp 04, 2010 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den,

poslední dny mne pobolívá močový měchýř a ledviny, jaký byste doporučil postup léčby? S MMS jsem před nedávnem skončila, nechce se mi do toho jít znovu a taky si říkám, že to je nářez pro ledviny, pokud bych je měla nějak oslabené, tak neodbouchla bych je tím úplně?

Jaké čaje byste doporučil (resp. spíše maceráty, že?) Teď piji přesličkový.

Předem díky

J.

To záleží na stavu hodnot vašeho pH moče, pokud je nízké a tělo je tedy překyselené, tak udělejte melounovou kůru na pročištění ledvin. Pokud je vysoké, tedy jste v přebytku zásad, tak musíte nasadit brusinkový džus, který je vysoce kyselinotvorný a tlumí zánětlivé procesy močových cest, které vznikají z dlouhodobé alkalózy, protože ledviny jsou filtr na kyseliny a louhy jim dlouhodobě dobře nedělají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: čtv srp 05, 2010 8:41 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jana píše:
Dobrý den,
poslední dny mne pobolívá močový měchýř a ledviny, jaký byste doporučil postup léčby? S MMS jsem před nedávnem skončila, nechce se mi do toho jít znovu a taky si říkám, že to je nářez pro ledviny, pokud bych je měla nějak oslabené, tak neodbouchla bych je tím úplně?
Jaké čaje byste doporučil (resp. spíše maceráty, že?) Teď piji přesličkový.
Předem díky
J.

Vyskúšaj takúto zmes:
Zmiešaj rovnakým dielom:
brezové listy, žihľavu dvojdomú, rebríček obyčajný, medovku, nechtík lekársky a listy vlašského orecha.
Z tejto zmesi dáš 4 polievkové lyžice (zarovnané) do 1/2l horúcej vody a dáš cca 15 min. lúhovať. Scedíš (najlepšie do termosky) a piješ 2x denne postupne tak, že 1/2l vypiješ pred jedlom medzi 10,00 hod. a 1/2l pred jedlom medzi 16,00 a 18,00.
Účinok nie je z večera do rána, ale nakoniec sa vždy dostaví, preto každému trvá nerovnako doba, po ktorú čaj pije.
Ak by to nezabralo, skús dubovú kôru, koreň púpavy alebo vres. Ak máš pdozrenie na kamene skús šťavu z petržlena (pozor nie paštrnáku) koreňa. Pohľadaj a pi minerálku so zásaditou reakciou, ktorá je užitočná pri zápaloch MM. Pohľadaj v nejakej bylinkovej lekárni extrakt z brezových pukov, pomáha pri urologických ťažkostiach. Dobré sú aj ostružiny (černice) plod aj list čučoriedka (borůvka) a zo všetkého najlepší je asi extrakt z grepfruitových jadierok.
A nezabudni, pri zápaloch, nielen urologických, naprosto neprospieva cukor v akejkoľvek podobe, preto aj s ovocím opatrne, radšej voliť kyslejšie druhy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Očista ledvin u těžkého diabetika
PříspěvekNapsal: pon srp 23, 2010 7:54 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Příbuzný co si píchá 10 let 3x denně inzulin, by chtěl vyzkoušet vaši melounovou kůru....vanu i sluníčko odmítá neboť je velmi obézní...ale šel by do toho s pomocí infrasauny(20min.prohřát tělo, a pak jíst a pít melouny...pak už jen regulovat teplotu v infrasauně podle potřeby..(lépe se tam člověk potí a prohřeje hloubkověji než v klasických saunách. Infrasauna je doporučována i jako šetrnější než klasické sauny)....

Nemá ledviny v pořádku ale nechodí k nefrologovi ani nemá závažné komplikace ledvin(nebo o nich neví...)

Má ale strach co tato kůra udělá s poklesem cukru v krvi(asi aby měl u sebe pro jistotu něco sladkého proti případné hypoglykemii-poklesu cukru v krvi...).....a hlavně zda to unesou jeho ledviny aby nezkolabovaly....? \":?:\"

Dotaz:
Může jít do této kůry s 2 melouny, nebo lépe udělat dva dny za sebou - kazdy den jen z jednoho melounu - tedy po kratší dobu(cca 1-1,5h, to stihne jak prohřát hloubkově v infra, tak i sníést a vypít 1melouna...!) než několikahodinovou nárazovou kůru...(tj.zda by bylo optimalnejsi rozdelit 1"velkou"kůru na 2 menší-možná ještě v tom samém dnu-1ráno, druhou večer...nebo 2 dny po sobě...)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 333 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz