Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:36 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 333 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: ned čer 12, 2011 7:45 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
tomaso píše:
To Ovekyska.
Mám přesně stejný problém s křečemi při ledvinové očistě. Už jsem tu psal, jak jsem už ani nemohl melouna krájet, jak se mi dlaně rolovaly do ruličky, o chodidlecH a lýtkách nemluvě. Opakovaně jsem si ověřil, že při konzumaci melouna tak nad 1 kg mi začnou najíždět křeče a to velmi záhy po požití. Přijde mi, že toto nemůže dělat žádný deficit minerálů. Jakoby organismus dostal signál z nějakého čidla...a spustil křeč.... Ale proč? Já mám také trochu křečové žíly a takzvanou žilní nedostatečnost... Ale souvislost s melounem nechápu...

Osobně se domnívám, že spíše u vás dochází k vyplavování nějakého minerálu, patrně sodíku a to ty křeče nahodí, možná by se dalo trochu posolit, což není problém vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pát črc 08, 2011 6:53 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Protože jsou teď levné melouny, tak se chystám na tuto očistu, předpokládám, že není nutné mít předtím vyčištěná játra a snad jsem dobře pochopil, že si v podstatě jen lehnu do vany s teplou vodou a pojídám meloun. Trošku mám strach z těch kamenů, jak tu někdo psal, sice jsem nikdy s ledvinami problémy neměl takže bych je mít neměl, ale když tu někdo napíše, že to je největší bolest co zažil tak aby se člověk nebál \":-D\". Není nějaký jednoduchý test jak zjistit ty kameny? Nebo automaticky, když žádné problémy s ledvinami nikdy nebyly, tak je nemám?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pát črc 08, 2011 9:59 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Protože jsou teď levné melouny, tak se chystám na tuto očistu, předpokládám, že není nutné mít předtím vyčištěná játra a snad jsem dobře pochopil, že si v podstatě jen lehnu do vany s teplou vodou a pojídám meloun. Trošku mám strach z těch kamenů, jak tu někdo psal, sice jsem nikdy s ledvinami problémy neměl takže bych je mít neměl, ale když tu někdo napíše, že to je největší bolest co zažil tak aby se člověk nebál \":-D\". Není nějaký jednoduchý test jak zjistit ty kameny? Nebo automaticky, když žádné problémy s ledvinami nikdy nebyly, tak je nemám?

Postup kůry chápete správně a pokud se týká toho jednoduchého testu na ledvinové kameny, je to sono ledvin a může vám ho udělat každý lékař, pokud ho o to požádáte. Pokud se kameny šprajcnou, tak jde opravdu o zajímavý zážitek, nicméně v případě, že jste nikdy neměl s ledvinami problém, tak se asi není čeho obávat a drobné kamínky stejně vyjdou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: úte črc 19, 2011 6:47 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Jarda píše:
Postup kůry chápete správně a pokud se týká toho jednoduchého testu na ledvinové kameny, je to sono ledvin a může vám ho udělat každý lékař, pokud ho o to požádáte. Pokud se kameny šprajcnou, tak jde opravdu o zajímavý zážitek, nicméně v případě, že jste nikdy neměl s ledvinami problém, tak se asi není čeho obávat a drobné kamínky stejně vyjdou.

Tak jsem v pátek udělal tuto očistu. Měl jsem připravené dva melouny- 5 a 9kg. Měl jsem trošku strach z těch kamenů, ale naštěstí mě nic nebolelo. Jen mě trošku překvapilo, že ani po snězení 3/4 9kg melounu ze mě moc uriny nešlo, raději jsem pak už víc melounu nesnědl a to jsem v té vaně seděl 3 hodiny. Dokonce ani v průběhu dne ten přebytek nevyšel, jinak když jsem jedl meloun pár dní předtím jen tak, tak to ze mě šlo o dost víc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: úte črc 19, 2011 8:42 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Tak jsem v pátek udělal tuto očistu. Měl jsem připravené dva melouny- 5 a 9kg. Měl jsem trošku strach z těch kamenů, ale naštěstí mě nic nebolelo. Jen mě trošku překvapilo, že ani po snězení 3/4 9kg melounu ze mě moc uriny nešlo, raději jsem pak už víc melounu nesnědl a to jsem v té vaně seděl 3 hodiny. Dokonce ani v průběhu dne ten přebytek nevyšel, jinak když jsem jedl meloun pár dní předtím jen tak, tak to ze mě šlo o dost víc.

Tam jde o vytvoření přebytku draslíku, který tělo vylučuje přes ledviny a pak dojde k masivnímu močení, pokud jste měl v sobě dost sodíku, tak se draslík se sodíkem vytluče v těle a k močení nedojde, nebo je slabé a pomalé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: čtv črc 21, 2011 11:06 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 08, 2010 12:01 pm
Příspěvky: 56
Jarda píše:
Tam jde o vytvoření přebytku draslíku, který tělo vylučuje přes ledviny a pak dojde k masivnímu močení, pokud jste měl v sobě dost sodíku, tak se draslík se sodíkem vytluče v těle a k močení nedojde, nebo je slabé a pomalé.

Takže u lidí co mají přebytek sodíku by jste doporučil u očisty ledvin přidávat k štávě a jezení melounu i chlorid draselný? Ne víc, ale jak 8g (tedy zhruba 4g draslíku).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: čtv črc 21, 2011 11:30 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
qup píše:
Takže u lidí co mají přebytek sodíku by jste doporučil u očisty ledvin přidávat k štávě a jezení melounu i chlorid draselný? Ne víc, ale jak 8g (tedy zhruba 4g draslíku).

To je otázka, u toho by si musel být ten člověk jistý stavem ledvin, protože existuje i varianta, že fungují špatně, pak je vylučování draslíku pomalé a mohl by nastat vážný problém, čili to zrovna jako dobrý a běžně použitelný postup nevidím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pon črc 25, 2011 11:45 pm 
Offline

Registrován: sob úno 14, 2009 3:19 pm
Příspěvky: 32
Dobry den, protoze je leto a vsude melouny a ja je opravdu muzu, tak nevaham a hrnu je do sebe docela ve velkem, nejen na ocistu ledvin. Nevim cim to je, ale dost casto se mi stava, ze mi zhruba do 10-20 min. po konzumaci, zacne silne palit v oblasti solar plexus. Tezko to presne vyjadrit a popsat, ale nejlepe to bude slovy bolestive paleni, ktere je nekdy dost neprijemne a ma ruznou intenzitu. Trva ruzne, ale nejcasteji neco kolem 15-30 min. Nema nekdo podobnou zkusenost? Pane Jardo nevite s cim to muze mit spojitost? Diky za odpovedi. Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: úte črc 26, 2011 6:27 am 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
Podobna zkusenost z Francie, kam jsem jezdival na vinobrani a kdyz nebyla prace potuloval jsem se rano po vinicich a snidal. Udelal jsem si nekolikakilometrovou streku, na ktere jsem si dal bile, cervene, ruzove a muskat. Presne takove paleni, co popisujete, nasledovalo. Pripisoval jsem to velkemu prisunu cukru, ale samozrejme vubec netusim, co to zpusobovalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: stř črc 27, 2011 8:58 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
nofingers píše:
Dobry den, protoze je leto a vsude melouny a ja je opravdu muzu, tak nevaham a hrnu je do sebe docela ve velkem, nejen na ocistu ledvin. Nevim cim to je, ale dost casto se mi stava, ze mi zhruba do 10-20 min. po konzumaci, zacne silne palit v oblasti solar plexus. Tezko to presne vyjadrit a popsat, ale nejlepe to bude slovy bolestive paleni, ktere je nekdy dost neprijemne a ma ruznou intenzitu. Trva ruzne, ale nejcasteji neco kolem 15-30 min. Nema nekdo podobnou zkusenost? Pane Jardo nevite s cim to muze mit spojitost? Diky za odpovedi. Petr

Já bych to hledal ve velké dodávce draslíku, pokuste se při tom dodat trochu soli a uvidíte, pokud to zmizí, tak máte jasno a budete si muset meloun solit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2011 7:14 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Takže pokud chci provést očistu ledvin melounem je vhodné nejprve rozpustit ledvinový kámen chloridem hořečnatým...v jakých dávkách

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2011 10:16 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
RaDu píše:
Takže pokud chci provést očistu ledvin melounem je vhodné nejprve rozpustit ledvinový kámen chloridem hořečnatým...v jakých dávkách

Už to tu bylo několikrát psáno- po malých dávkách vystoupat až na stav průjmu a poté brát vždy o něco méně aby to nevyvolávalo průjem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2011 10:18 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Jarda píše:
Tam jde o vytvoření přebytku draslíku, který tělo vylučuje přes ledviny a pak dojde k masivnímu močení, pokud jste měl v sobě dost sodíku, tak se draslík se sodíkem vytluče v těle a k močení nedojde, nebo je slabé a pomalé.

Sice tuto očistu budu dělat znovu až za rok, ale aby to tu do té doby nezapadlo, zeptám se už teď: Jak to mám tedy udělat příště aby to proběhlo správně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: sob říj 08, 2011 8:45 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
Takže pokud chci provést očistu ledvin melounem je vhodné nejprve rozpustit ledvinový kámen chloridem hořečnatým...v jakých dávkách

Jednoznačně co snesete do stavu průjmu a dávejte i dostatek vitamínu B6.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: sob říj 08, 2011 8:47 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Sice tuto očistu budu dělat znovu až za rok, ale aby to tu do té doby nezapadlo, zeptám se už teď: Jak to mám tedy udělat příště aby to proběhlo správně?

Vždy je nutné docílit přebytku draslíku a je tedy vhodné před vlastní očistou zásadně omezit solení.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 333 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jarda a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz