Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 3:50 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 333 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pát říj 11, 2013 3:39 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:28 am
Příspěvky: 91
Bydliště: polosamota
[quote="lucie5":3aurj2c6]Dobrý den, prosím o názor kohokoliv, kdo má vlastní zkušenost. Po očistách šanka a

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pát říj 11, 2013 3:59 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
Musím říct, že předtím kdykoliv jsem snědla jakékoliv množství řepy, nikdy takové zabarvení nebylo. Dokonce jsem četla, že když je po řepě moč červená, tak špatně fungují ledviny a pokud je taková stolice, špatně fungují

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pát říj 11, 2013 5:32 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:28 am
Příspěvky: 91
Bydliště: polosamota
MUDr. Daniel Rajdl, Ph.D. : významné mohou být tyto faktory:

střevní mikroflóra (barvivo – betanin – se vstřebává v tlustém střevě)
kyselost (koncentrace HCl) v žaludeční šťávě (kyselina chlorovodíková betanin odbarvuje)
vlastní obsah barviva v řepě (různé druhy řepy mohou mít až dvojnásobně rozdílný obsah barviva; skladováním – světlo, mražení, vaření ... se obsah barviva snižuje)
přítomnost oxalátů ve stravě (zabraňují oxidaci barviva)

Častější tedy bude toto zbarvení u pacientů, kteří berou blokátory protonové pumpy (pálení žáhy, žaludeční vředy ...), u pacientů s anémií, nedostatkem železa (tam je výskyt zbarvení moče až u 80% lidí; možná jen způsobeno současným výskytem snížené produkce žaludeční kyseliny). Také se často tato barviva přidávají do potravin jako antioxidanty a barviva.

Tedy pokud vůbec je geneticky vázáno, tak spíše souvisí s výše uvedenými faktory (žaludeční acidita, metabolismus oxalátů, střevní mikroflóra). Často je také pozorováno, že u jednoho člověka se jednou moč zbarví, jindy ne; což by také svědčilo proti významnému genetickému vlivu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pát říj 11, 2013 6:20 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
Možné to je. Pravdou je, že cítím bolest na levé ledvině, možná jsem prostě poslední šankou a jaterkou ledviny moc zatížila, možná nějak ucpala...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2013 9:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Láďa666 píše:
Dobrý večer.Nevím jestli to píšu do správné kolonky.Dotaz č.1-objevily se nové postupy či očisty ledvin(byl jsem zde cca před rokem)mimo té melounové?Dotaz č.2-k ultrazvukové čističce - lze ,,upravovat,, i přírodní produkty Čínské medicíny?Ne že by se nevstřebávaly ale vzhledem k pořizovací ceně je každé procento navíc vítáno.Speciálně se ptám na Cordyceps (vhttp://www.tiens-cz.cz/cordyceps-p-5616.html) a Chitosan (http://www.tiens-cz.cz/chitosan-p-5619.html?cPath=2).Děkuji

1)Nic zásadního se nezměnilo.
2)Pokud je prostředek rozpustný, tak by v tom neměl být problém, ale musíte si to vyzkoušet, některé komponenty dovedou liposom vysrážet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2013 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="lucie5":1lw4uzer]Dobrý den, prosím o názor kohokoliv, kdo má vlastní zkušenost. Po očistách šanka a

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: ned lis 10, 2013 12:12 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 10, 2013 11:55 am
Příspěvky: 6
Dobrý den, včera jsem si provedl očistu ledvin, ze dvou cca pětikilových melounů. Nepodařilo se mi ale dosáhnout zde popisovaného kontinuálního močení, tak se snažím najít příčinu. Podrobnou reportáž z průběhu očisty jsem napsal zde: http://www.elixirmladi.cz/index.php?f=jak-mi-dva-namornici-pomohli-procistit-ledviny
Jak tady u vás uvádějí někteří diskutující, problém by mohl být v tom, že jsem oba melouny vylisoval na šťávu, která tak nezůstala v žaludky tak dlouho, jak by zůstala celá dužina, a putovala rychle do střev.
Každopádně nějaká očista proběhla, jak jsem si ověřil na detekčním papírku na pH - z původních zhruba 6.0 mi hodnota vyskočila na 8,5 a na této hodnotě se stále drží.
Co myslíte: Až budu očistu opakovat, doporučíte mi místo vylisované šťávy raději tu dužinu? Nebo to mám i tak považovat za úspěch a raději neměnit u mě vyzkoušený postup?
Děkuji za jakoukoliv odpověď:-)

_________________
Elixír mládí - nezávislost, energie, styl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: čtv pro 19, 2013 12:44 am 
Offline

Registrován: čtv lis 21, 2013 9:51 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den,

včera jsem si udělala tuhle očistu. Močení bylo v pohodě, ale když pominu skutečnost, že jsem byla nucena použít několikrát záchod i na jiné záležitosti (chvílema jsem přemýšlela, čeho že je to vlastně očista), vyhodila se mi přes noc silná kopřivka s urputným svrběním po celém těle...(Očistu střev jsem dělala nedávno).

Čím to je???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pon led 20, 2014 11:34 pm 
Offline

Registrován: pon led 20, 2014 11:14 pm
Příspěvky: 0
[quote="Saurah":t8y1yten][quote="lucie5":t8y1yten]Dobrý den, prosím o názor kohokoliv, kdo má vlastní zkušenost. Po očistách šanka a

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: sob úno 01, 2014 8:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ZdeněkB píše:
Dobrý den, včera jsem si provedl očistu ledvin, ze dvou cca pětikilových melounů. Nepodařilo se mi ale dosáhnout zde popisovaného kontinuálního močení, tak se snažím najít příčinu. Podrobnou reportáž z průběhu očisty jsem napsal zde: http://www.elixirmladi.cz/index.php?f=jak-mi-dva-namornici-pomohli-procistit-ledviny
Jak tady u vás uvádějí někteří diskutující, problém by mohl být v tom, že jsem oba melouny vylisoval na šťávu, která tak nezůstala v žaludky tak dlouho, jak by zůstala celá dužina, a putovala rychle do střev.
Každopádně nějaká očista proběhla, jak jsem si ověřil na detekčním papírku na pH - z původních zhruba 6.0 mi hodnota vyskočila na 8,5 a na této hodnotě se stále drží.
Co myslíte: Až budu očistu opakovat, doporučíte mi místo vylisované šťávy raději tu dužinu? Nebo to mám i tak považovat za úspěch a raději neměnit u mě vyzkoušený postup?
Děkuji za jakoukoliv odpověď:-)

Já tam problém nevidím, pokud se vám takto radikálně pohnulo pH, tak zcela jistě došlo k podstatné změně stavu a asi není důvod něco měnit. Ona nemusí ani proběhnout na druhý pokus stejně, tělo se může chovat trochu jinak, čili vždy se operativně přizpůsobit konkrétním podmínkám, což vám s tou zkušeností již půjde snadno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: sob úno 01, 2014 9:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Makovka píše:
Dobrý den,

včera jsem si udělala tuhle očistu. Močení bylo v pohodě, ale když pominu skutečnost, že jsem byla nucena použít několikrát záchod i na jiné záležitosti (chvílema jsem přemýšlela, čeho že je to vlastně očista), vyhodila se mi přes noc silná kopřivka s urputným svrběním po celém těle...(Očistu střev jsem dělala nedávno).

Čím to je???

Ono se vyplaví přeci jenom mnoho bordelu, prostě se s ním v těle docela surově zakvrdlá, což pak může být vidět i na pokožce. Každopádně by měl takto vyvolaný problém celkem rychle odeznít a příště předpokládám reakci mnohem slabší, nebo i žádnou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pát úno 07, 2014 2:48 pm 
Offline

Registrován: stř úno 05, 2014 9:53 am
Příspěvky: 4
Zdravím, nedávno jsem měl ledvinovou koliku šutr 8mm, nedalo se nic delat a musel mi být zaveden stent. Při vyšetření mi bylo zjištěno ještě několik dalších kamenu 3 - 4 mm v obou ledvinách. Prý to je velikost s kterou se nedá nic dělat ale zároven velikost která by měla spontánně projít při uvolnění. Chci se zeptat jak bych měl dál postupovat? Zkusit rozpustit a nebo zkusit uvolnit a vyplavit? Napadá mě teorie jelikož jsem poslední dobou byl hodně na štávách včetně řepy že se kamen právě díky tomu uvolnil, protože to bylo několik dni pred tim co jsem začal experimentovat (nevědomky) právě s řepou. Díky za odpovědi a rady.


Naposledy upravil Danraven dne pát úno 07, 2014 9:33 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pát úno 07, 2014 3:21 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Makovka píše:
Dobrý den,

včera jsem si udělala tuhle očistu. Močení bylo v pohodě, ale když pominu skutečnost, že jsem byla nucena použít několikrát záchod i na jiné záležitosti (chvílema jsem přemýšlela, čeho že je to vlastně očista), vyhodila se mi přes noc silná kopřivka s urputným svrběním po celém těle...(Očistu střev jsem dělala nedávno).

Čím to je???

Nejspíš je to reakce na zabordelení organismu, který se rozbouřil a ne všecek tělo stíhalo vylučovat.
Na to osypání se svěděním bych doporučila koupel v sodě bikarboně, ulevuje svědění a navíc pomáhá taky s odbordelením, super by byla určitě i infrasauna a žužlání slunečnícového oleje 20 minut asi polévkovou lžíci ( podle toho jak kdo má velkou tlamku, aby to v ní šlo jakoby cedit mezi zubama).
Jinak určitě dobrá známka toho, že se něco dělo ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pon bře 17, 2014 4:11 pm 
Offline

Registrován: ned dub 29, 2012 5:16 pm
Příspěvky: 2
Zdravím a prosím o odpověď:

při očistě ledvin mi vyšlo hodně vody konečníkem a močení bylo o dost méně a vždy po troškách cca 100ml (ke kontinuálnímu močení hodně daleko). Jakým způsobem mám dosáhnou toho, aby to šlo přes ledviny a ne střeva?

Dužnina cca 5-6kg + šťáva ze slupek 1 litr během cca 2hodin.

Děkuji za odpověď, Tomáš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: sob bře 29, 2014 6:56 pm 
Offline

Registrován: pát čer 03, 2011 11:11 pm
Příspěvky: 53
Zdravím, chtěl bych se zeptat na svoji nedávnou zkušenost. Občas mě bolí ledviny, obzvlášť když zhřeším a secpu nějaký slaný křupky, ale někdy i v průběhu dne. Tak jsem chtěl ledviny trochu pročistit a začal jsem pít ledvinový čaj. Výsledek byla teda síla. Během pár dní se mi udělalo hodně zle. Byl jsem strašně unavený, takový těžký, spal bych nejméně 12 hodin denně, v běžném životě jsem téměř nedokázal fungovat. Přestal jsem čaj pít a do druhého dne únava zmizela. Stejnou reakci jsem měl vždy i před lety, když jsem bral na ledviny Jonášovi detoxikační kapky.
Jak si to mám vysvětlit? To se jako z ledvin uvolňuje tolik bordelu? A co s tím, když pití obyčejného ledvinového čaje prostě nezvládám? Je něco, co se dá pro ledviny kromě dostatku vody udělat, než budou v létě levné melouny?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 333 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz