Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 2:38 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 256 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2010 8:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Koukal jsem, že se jí týden melouny z černým chlebem, když je větší hlad. Co je myšleno černým chlebem? A kolik dní a kolik melounů za den provádět očistu ledvin?

Chleba bych do toho netahal a stačí jeden opravdu intenzivní průplach, případně ho několikrát zopakovat. Koupíte si tak dva velké melouny a vydlabete si tu červenou dužinu do nějaké misky a odšťavníte si tu oloupanou kůrku. Sednete si do vany s teplou vodou a pijete co nejrychleji tu šťávu a k tomu jíte tu červenou dužinu. Pokud možno tak rychle, aby jste docílil stav kontinuálního močení, což ledviny vypere jako filtr v akváriu. Toto většinou stačí na celý rok a já to dělám většinou na dovolené v Chorvatsku, když jsou melouny skoro zadarmo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2010 9:36 am 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
Chleba bych do toho netahal a stačí jeden opravdu intenzivní průplach, případně ho několikrát zopakovat. Koupíte si tak dva velké melouny a vydlabete si tu červenou dužinu do nějaké misky a odšťavníte si tu oloupanou kůrku. Sednete si do vany s teplou vodou a pijete co nejrychleji tu šťávu a k tomu jíte tu červenou dužinu. Pokud možno tak rychle, aby jste docílil stav kontinuálního močení, což ledviny vypere jako filtr v akváriu. Toto většinou stačí na celý rok a já to dělám většinou na dovolené v Chorvatsku, když jsou melouny skoro zadarmo.

takže žádný týden, jak se píše, ale dva melouny a hotovo..? nic víc?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2010 9:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
takže žádný týden, jak se píše, ale dva melouny a hotovo..? nic víc?

Ledviny jsou filtr a ten potřebuje vyprat, nic jiného tam nehledejte. Jedna kůra zpravidla stačí, ale neměl by to zkoušet člověk s ledvinovými kameny, protože se mohou seknout, pokud rovnou nevyjdou a to dost bolí. Vyjdou sice slušné kousky, ale vždy se to povést nemusí, záleží na typu a tvaru kamene. V těchto případech je třeba dodat po dobu 2-3 měsíců velké dávky hořčíku, které zpravidla kámen celkem bez potíží rozpustí a pak se to dá takto dočistit. Z tohoto pohledu je vhodné si nechat udělat sono ledvin a máte klid, že se tam nic nekousne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2010 4:56 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
Ledviny jsou filtr a ten potřebuje vyprat, nic jiného tam nehledejte. Jedna kůra zpravidla stačí, ale neměl by to zkoušet člověk s ledvinovými kameny, protože se mohou seknout, pokud rovnou nevyjdou a to dost bolí. Vyjdou sice slušné kousky, ale vždy se to povést nemusí, záleží na typu a tvaru kamene. V těchto případech je třeba dodat po dobu 2-3 měsíců velké dávky hořčíku, které zpravidla kámen celkem bez potíží rozpustí a pak se to dá takto dočistit. Z tohoto pohledu je vhodné si nechat udělat sono ledvin a máte klid, že se tam nic nekousne.

Na denním čase záleží? Ale napadá mě, že když mám vlézt do teplé vany a jíst a pít melouny, tak bych to viděl večer a místo večeře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2010 5:33 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
fdh píše:
Na denním čase záleží? Ale napadá mě, že když mám vlézt do teplé vany a jíst a pít melouny, tak bych to viděl večer a místo večeře.

Zasvěcení tvrdí (např. Dr. Cingroš), že ideální čas dle biorytmu ledvin je doba mezi druhou a třetí hodinou ranní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2010 9:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Na denním čase záleží? Ale napadá mě, že když mám vlézt do teplé vany a jíst a pít melouny, tak bych to viděl večer a místo večeře.

Jak píše catcher, tak biorytmus ledvin je opravdu v dost blbém čase, já to prostě dělám kdykoliv přes den a v naprosté většině případů v letním období.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 8:40 am 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jasný. Šlo mi spíš o to, že nemám představu jak dlouho to zabere a tudíž když budu v podstatě furt čůrat, tak nemá smysl to dělat ráno a pak jet do práce nebo tak...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 10:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Jasný. Šlo mi spíš o to, že nemám představu jak dlouho to zabere a tudíž když budu v podstatě furt čůrat, tak nemá smysl to dělat ráno a pak jet do práce nebo tak...

Ráno je to opravdu asi blbost a délka močení je individuální podle propustnosti ledvin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 11:22 am 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
fdh píše:
tak nemá smysl to dělat ráno a pak jet do práce nebo tak...

já se na to chystám asi za měsíc, pokud seženu dostatek melounů (Jardo, jsou vhodné Cantaloupe ? jiné jsem v tuto dobu v zelenině neviděl) a s ohledem na předpoklad doznívajícího vyprazdňování, počítám řádově v hodinách, to prubnu v ten ideální čas ... holt to zalomím v osm a dám si budíka na půl třetí. Před nášupem melounů bych zkusil změkčení (mohlo by pomoct roztáhnout trubky v ledvinách) v horké vodě, cca 20min. s tím že do ní šoupnu MMS. To se při proceduře zneutralizuje, ale před ní, v těch 20minutách by to mohlo být k něčemu ...
Večer bych to ale nedělal, podle orgánových hodin od 17 do 19h ledviny právě nejvíc makají, tak bych jim v tuhle dobu dal prostor pro jejich běžnou činnost ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 1:54 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
Tak na to pozor \":!:\" \":!:\" \":!:\"

Očista ledvin se zdá velice snadná, ale pozor! Je nutné vědět, zda nemáte ledvinové kameny či písek. Při této očistě totiž vycházejí ven a pokud vás putující kámen překvapí nepřipravené, můžete zkusit velké bolesti. Je nutné tělo náležitě "změkčit", tzn. týden před očistou jíst pouze zeleninu a ovoce, pít ve velkém množství zeleninové a ovocné šťávy (nezapomínejte na červenou řepu), často se nahřívat, saunovat a koupat v teplé vodě. Pokud začnou kameny vycházet bolestivě, lehněte si do vany s teplou vodou a vydržte.
Bude to bolet. Bude to čertovsky bolet. Bude Vás to tak bolet, že nevydržíte na jednom místě. Budete pobíhat kolem dokola, nevydržíte chvilku v klidu. Je to jedna z největších bolestí, které mohou člověka postihnout. Samozřejmě, vždy je to individuální. Jednoho nemusí bolet ledvinový "kamenolom", druhý šílí bolestí při pohybu jediného kaménku.
http://karatemikulov.blogspot.com/2009/ ... edvin.html

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 2:03 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
Jarda píše:
Ledviny jsou filtr a ten potřebuje vyprat, nic jiného tam nehledejte. Jedna kůra zpravidla stačí, ale neměl by to zkoušet člověk s ledvinovými kameny, protože se mohou seknout, pokud rovnou nevyjdou a to dost bolí. Vyjdou sice slušné kousky, ale vždy se to povést nemusí, záleží na typu a tvaru kamene. V těchto případech je třeba dodat po dobu 2-3 měsíců velké dávky hořčíku, které zpravidla kámen celkem bez potíží rozpustí a pak se to dá takto dočistit. Z tohoto pohledu je vhodné si nechat udělat sono ledvin a máte klid, že se tam nic nekousne.

Co to jsou velké dávky hořčíku a jakého (z lékárny v tbl. nebo obch. s chemikáliemi)? Upřesni to prosím. Mám na mysli, kolik mg na 1kg váhy člověka.
Nemohou tyto vysoké dávky mít jiné nežádoucí účinky?

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 2:27 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Denny píše:
Nemohou tyto vysoké dávky mít jiné nežádoucí účinky?

Mohou, ale nikterak závažné. Maximálně se poděláš \":)\" ale to nemůže praktikanta šankaprakšalán rozhodit, předpokládám.
Jinak, co se týče ledvinového průplachu, sono předtím nezaškodí, ale pokud nejsou s pískem průběžně potíže, ani bych to neřešil. Kamínek se šprajcnout může, a máš pravdu že to je docela citelné, ale přežít se to dá. V nouzi neškodí mít po ruce nějaké spasmotikum a pár kapek tě z toho dostane na počkání (např. Baralgin). Ale předpokládám, že ten melounový proud v kombinaci s horkou vanou to jistí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 10:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
catcher píše:
já se na to chystám asi za měsíc, pokud seženu dostatek melounů (Jardo, jsou vhodné Cantaloupe ? jiné jsem v tuto dobu v zelenině neviděl) a s ohledem na předpoklad doznívajícího vyprazdňování, počítám řádově v hodinách, to prubnu v ten ideální čas ... holt to zalomím v osm a dám si budíka na půl třetí. Před nášupem melounů bych zkusil změkčení (mohlo by pomoct roztáhnout trubky v ledvinách) v horké vodě, cca 20min. s tím že do ní šoupnu MMS. To se při proceduře zneutralizuje, ale před ní, v těch 20minutách by to mohlo být k něčemu ...
Večer bych to ale nedělal, podle orgánových hodin od 17 do 19h ledviny právě nejvíc makají, tak bych jim v tuhle dobu dal prostor pro jejich běžnou činnost ...

Asi ano, ale já je nepoužívám, provádím to v létě kdy je vodních melounů dostatek, ale nyní také není problém je sehnat, alespoň manželka je odněkud domů nosí. To prohřátí je velice vhodné, ale v parném létě se můžete prohřát i venku na sluníčku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 10:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Denny píše:
Co to jsou velké dávky hořčíku a jakého (z lékárny v tbl. nebo obch. s chemikáliemi)? Upřesni to prosím. Mám na mysli, kolik mg na 1kg váhy člověka.
Nemohou tyto vysoké dávky mít jiné nežádoucí účinky?

Užívání hořčíku zde je mnohokrát popisováno a jediné směrodatné číslo je dávka, která těsně nevyvolává průjem. Postupovat je nutné tak, že se dávky stále pomalu zvyšují, až do vyvolání průjmu, pak se trochu ubere a zbytek je ta denní dávka. U každého je jinak velká a nedá se tedy doporučit konkrétní množství, na jednoho by to bylo málo a na jiného moc. Jediný nežádoucí projev je průjem a pouze magor by to bral i při průjmu a způsobil si vážné potíže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krevní lymfy
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 10:26 am 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
Jarda píše:
Užívání hořčíku zde je mnohokrát popisováno a jediné směrodatné číslo je dávka, která těsně nevyvolává průjem.

No tak Jaryne, nenechej se prosit a odpověz mi na celou otázku a bez dovětků. \":evil:\"

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 256 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz