Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 4:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Morse vs Jonáš
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2010 12:28 am 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 12:25 am
Příspěvky: 21
Zdravim,
Tu navstevnik zo Slovenska.
Posledneho pol roka sa snazim zmenit svoju stravu.
Skusam sa orientovat podla p. Morseho, ziaka p. Sheltona a viac sa vo svojej strave orientujem na surove ovocie a zeleninu vratane odstavovania s tým, ze vacsi podiel ma ovocie a ovocne stavy. Chcem sa spytat na Vas nazor uprednostnovania ovocia pred zeleninou. Pri uvedenej strave som za polroka stratil cca. 19 kg z 85 na 66 pri vyske 1,78m.
Manzelka sa snazi zorientovat aj v problematike p. Jonasa (Napriklad knihy Krizovka zivota, Riadena detoxikacia. P. Jonas pacientov detoxikuje prostrednictvom hologramov, ktore im predava za peniaze.
Aky je Vas nazor na p. Jonasa a jeho preparaty?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Morse vs Jonáš
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2010 9:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Marcel píše:
Zdravim,
Tu navstevnik zo Slovenska.
Posledneho pol roka sa snazim zmenit svoju stravu.
Skusam sa orientovat podla p. Morseho, ziaka p. Sheltona a viac sa vo svojej strave orientujem na surove ovocie a zeleninu vratane odstavovania s tým, ze vacsi podiel ma ovocie a ovocne stavy. Chcem sa spytat na Vas nazor uprednostnovania ovocia pred zeleninou. Pri uvedenej strave som za polroka stratil cca. 19 kg z 85 na 66 pri vyske 1,78m.
Manzelka sa snazi zorientovat aj v problematike p. Jonasa (Napriklad knihy Krizovka zivota, Riadena detoxikacia. P. Jonas pacientov detoxikuje prostrednictvom hologramov, ktore im predava za peniaze.
Aky je Vas nazor na p. Jonasa a jeho preparaty?

Prakticky neznám žádný konkrétní směr, který bych vám jednoznačně byl schopen doporučit. Ono to totiž není možné z mnoha důvodů, jako je místo bydliště, metabolický typ, národní zvyklosti a mnoho dalších faktorů. Je naprosto jasné, že člověk z rovníkové Afriky bude mít jinou stravu jak Eskymák a já doporučuji vytvořit si vlastní vhodný směr, který mě udrží zdravé tělo. Není to tedy o tom, co, kdo, kde a jak hlásá, ale o vlastním uvažování a používání selského rozumu a intuice. Z toho, co popisujete se mi nezdá, že by vám to zase až tak svědčilo, tak proč to vlastně děláte? BMI sice máte prakticky stejné jako já, ale jde o to jak se cítíte a pokud to vnímáte jako problém, tak to určitě dobré není. Pan Jonáš byl dobrý v době, kdy psal ty knihy a je v nich mnoho moudra, ale nyní je to čistá komerce, jako používá farmaceutický průmysl a cílem není vyléčit, ale léčit, čímž u mě značně klesl na úroveň normálních medicinmanů a moji důvěru ztratil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Morse vs Jonáš
PříspěvekNapsal: pon črc 02, 2012 3:41 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 21, 2012 11:08 am
Příspěvky: 43
Bydliště: Brno, Znojmo
Jarda píše:
.... Pan Jonáš byl dobrý v době, kdy psal ty knihy a je v nich mnoho moudra, ale nyní je to čistá komerce, jako používá farmaceutický průmysl a cílem není vyléčit, ale léčit, čímž u mě značně klesl na úroveň normálních medicinmanů a moji důvěru ztratil.

Měli bychom odlišovat princip metody od toho, jak se s metodou komerčně naloží a co bude cílem výrobce či jednotlivých terapeutů. Princip je dobrý a funkční. Osobně jim zazlívám spíše tu vysokou cenu preparátů (360 Kč za kus). To, že jonášovští terapeuti častěji jen uleví než vyléčí, je dáno jednak jejich zkušenostmi a také postojem klienta. Často je tento: "Tak ukaž, co umíš a hlavně po mě nic dalšího nechtěj".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Morse vs Jonáš
PříspěvekNapsal: pon črc 09, 2012 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jirik.TK píše:
Měli bychom odlišovat princip metody od toho, jak se s metodou komerčně naloží a co bude cílem výrobce či jednotlivých terapeutů. Princip je dobrý a funkční. Osobně jim zazlívám spíše tu vysokou cenu preparátů (360 Kč za kus). To, že jonášovští terapeuti častěji jen uleví než vyléčí, je dáno jednak jejich zkušenostmi a také postojem klienta. Často je tento: "Tak ukaž, co umíš a hlavně po mě nic dalšího nechtěj".

To sice ano, ale problém je mnohdy i v čase který daný terapeut člověku poskytne, většinou je třeba několik hodin a ne pár minut, za ten čas nikdo žádné kouzlo nepředvede. Spolupráce klienta je sice základ, ovšem on s tím musí počítat, pokud mu nabízím zázraky, tak bych mu je měl i dodávat, protože jinak jde o klamavou reklamu a to už není nic moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Morse vs Jonáš
PříspěvekNapsal: úte črc 10, 2012 6:26 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 21, 2012 11:08 am
Příspěvky: 43
Bydliště: Brno, Znojmo
Jarda píše:
.... problém je mnohdy i v čase který daný terapeut člověku poskytne, většinou je třeba několik hodin a ne pár minut, za ten čas nikdo žádné kouzlo nepředvede. Spolupráce klienta je sice základ, ovšem on s tím musí počítat, pokud mu nabízím zázraky, tak bych mu je měl i dodávat, protože jinak jde o klamavou reklamu a to už není nic moc.

Příliš lákavá reklama jako taková je z mého pohledu podezřelá, nakonec lidová etymologie ji vykládá jako RE (= znovu, opakovaně) KLAM.

Já jsem se osobně setkal s tříhodinovými konzultacemi u jonášovské terapeutky a zdarma, protože to dělala jako koníčka. Akorát jsem si musel koupit příslušné preparáty. A protože se dostavily povzbudivé ale nijak zázračné výsledky, tak jsem vytrval. Naponec patientia, od které je odvozeno slovo pacient, znamená latinsky trpělivost. Vytrval jsem 5 let a po těchto zkušenostech a proto, že mám k jonášovskému systému i výhrady, jsem se pustil do vývoje alternativní technologie, která by tyto informace přenášela jinak, než pomocí lihovodných preparátů. Vcelku se zadařilo, ale narazil jsem na mínění lidí, že je to podezřele levné a jednoduché, než aby to mohlo fungovat.

Ale to je podobné situace jako například u mixovaného "zeleného nápoje" z vojtešky a dalších bylinek rostoucích na zahrádce. Mnozí ohrnou nos a jdou si koupit "zaručeně funkční" ječmen za 300 korun.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Morse vs Jonáš
PříspěvekNapsal: úte črc 10, 2012 9:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jirik.TK píše:
Příliš lákavá reklama jako taková je z mého pohledu podezřelá, nakonec lidová etymologie ji vykládá jako RE (= znovu, opakovaně) KLAM.

Já jsem se osobně setkal s tříhodinovými konzultacemi u jonášovské terapeutky a zdarma, protože to dělala jako koníčka. Akorát jsem si musel koupit příslušné preparáty. A protože se dostavily povzbudivé ale nijak zázračné výsledky, tak jsem vytrval. Naponec patientia, od které je odvozeno slovo pacient, znamená latinsky trpělivost. Vytrval jsem 5 let a po těchto zkušenostech a proto, že mám k jonášovskému systému i výhrady, jsem se pustil do vývoje alternativní technologie, která by tyto informace přenášela jinak, než pomocí lihovodných preparátů. Vcelku se zadařilo, ale narazil jsem na mínění lidí, že je to podezřele levné a jednoduché, než aby to mohlo fungovat.

Ale to je podobné situace jako například u mixovaného "zeleného nápoje" z vojtešky a dalších bylinek rostoucích na zahrádce. Mnozí ohrnou nos a jdou si koupit "zaručeně funkční" ječmen za 300 korun.

Víte ona lidská blbost je bezbřehá a mnoho lidí ještě má další nectnosti, hlavně obrovskou lenost se sebou něco dělat a ještě nedejbože u toho přemýšlet, to by je přeci mohla bolet hlava. Levné věci jsou jim podezřelé s tím se setkávám dost často, je v nich zase přiblblá nelogičnost, že zdraví se levně získat nedá a přitom ho má každý zdarma, ani to jim nedochází.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz