Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 9:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Očista po čísařském řezu
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2010 10:04 am 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Dobrý den pane Zajíčku, prosím o radu, jakou očistu (y) nejlépe zvolit po SC, kdy do mě doktoři ládovali antibiotika, léky proti bolesti, injekce na ředění krve. Ukončuji šestinedělí, nekojím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista po čísařském řezu
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2010 11:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
Dobrý den pane Zajíčku, prosím o radu, jakou očistu (y) nejlépe zvolit po SC, kdy do mě doktoři ládovali antibiotika, léky proti bolesti, injekce na ředění krve. Ukončuji šestinedělí, nekojím.

To je dost problém, protože pokud jste po operacích, je nutné aby se tkáně důkladně spojily a v tomto období se dá deteox konat spíše pomocí dobře vybrané stravy a hladovění. Netuším sice proč nekojíte, ale tím likvidujete nevyvinutou imunitu vašeho dítěte a poškozujete ho na celý zbytek života. Rozumná matka kojí co nejdéle v zájmu svého potomka a nesnaží se o takové blbosti jako je umělá výživa. Pokud nemůžete z nějakého důvodu kojit sama, tak mu kojnou v zájmu jeho zdraví zajistěte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista po čísařském řezu
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2010 2:58 pm 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Čekala jsem takovou odpověď a samozřejmě souhlasím s tím co píšete. Ani nevíte, jak ráda bych kojila, ale naše miminko zemřelo. Teď se potřebuji dát dohromady fyzicky (i psychicky). Minulý rok před otěhotněním jsem na základě Vašich rad a informací během 3 měsíců zhubla 15kg. Hlavně doporučovanou stravou a 3x jsem si dělala Šankapraškalánu. Během těhotenství jsem 20kg přibrala - zařadila jsem do jídelníčku i vařená jídla. Stravu jsem opět schopna dodržovat. Jak dlouho tedy počkat, až se tkáně zahojí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista po čísařském řezu
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2010 6:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
Čekala jsem takovou odpověď a samozřejmě souhlasím s tím co píšete. Ani nevíte, jak ráda bych kojila, ale naše miminko zemřelo. Teď se potřebuji dát dohromady fyzicky (i psychicky). Minulý rok před otěhotněním jsem na základě Vašich rad a informací během 3 měsíců zhubla 15kg. Hlavně doporučovanou stravou a 3x jsem si dělala Šankapraškalánu. Během těhotenství jsem 20kg přibrala - zařadila jsem do jídelníčku i vařená jídla. Stravu jsem opět schopna dodržovat. Jak dlouho tedy počkat, až se tkáně zahojí?

Tak to se vám omlouvám, ale většina matek se bohužel ke zdravým dětem takto staví a vaši situaci jsem nemohl předpokládat. Netuším, co bylo příčinou úmrtí vašeho miminka, ale ten velký nárůst váhy v těhotenství, mnoho zdraví matce ani dítěti nikdy nepřinese. Já osobně doporučuji v průběhu těhotenství nabrat co nejméně a hodně se pohybovat, což zpravidla zajistí porod celkem bez problémů a zcela spontánní. Co se týká těch očistných kroků, popište co všechno máte rozřezané a co chcete provádět za očistné procedury. Na to se již dá konkrétně odpovědět, aby jste si nějak neublížila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista po čísařském řezu
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2010 9:47 pm 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
V pořádku, to jste nemohl vědět. On ten nárůst váhy tak trochu souvisí s tím co se stalo. Ve 34tt byla zjištěna hypotrofie plodu o 4 týdny. Kvůli zhuštění krve a infarktům placenty se malému nedostávaly živiny a všechno co jsem snědla šlo vlastně na mě. Ke konci mi ještě kapačkami podávali glukózu (těžko doktorům vysvětlovat, že když se mu nedostávají živiny z normální stravy, těžko to zachrání kapačky). Štěstí v neštěstí jsem z těch jehel od kapaček dostala horečky a zánět žil, takže už nekapali, naordinovali antibiotika a ve 37tt provedli sekci. (1434g, 40cm) tak malé miminko má prý oslabenou imunitu, nakazila ho bakterie Klebsiella pneumoniae a buď jejími důsledky nebo po silných antibioticích, které mu podávali, miminko do 8 dnů zemřelo. Nyní mě vyšetřují a zjišťují, proč se v placentě začala srážet krev. V těhotenství jsem neměla žádné problémy. Tím, že byl plod menší a nijak výrazně mě neomezoval, jsem měla (i namáhavého) pohybu víc než dost.

Rozřezané myslíte vrstvy břicha? Byl mi proveden klasický sc, horizontálně v oblasti bikinového střihu. Netuším, jestli mi rozřezali nebo rozhrnuli břišní svaly, byla jsem v celkové anestezii.
Nejvíc mi vadí ty antibiotika, které do mě kapali před i po sc. Určitě bych chtěla opět zkusit Šankapraškalánu a pak to co mi doporučíte po takové události.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista po čísařském řezu
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2010 10:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
V pořádku, to jste nemohl vědět. On ten nárůst váhy tak trochu souvisí s tím co se stalo. Ve 34tt byla zjištěna hypotrofie plodu o 4 týdny. Kvůli zhuštění krve a infarktům placenty se malému nedostávaly živiny a všechno co jsem snědla šlo vlastně na mě. Ke konci mi ještě kapačkami podávali glukózu (těžko doktorům vysvětlovat, že když se mu nedostávají živiny z normální stravy, těžko to zachrání kapačky). Štěstí v neštěstí jsem z těch jehel od kapaček dostala horečky a zánět žil, takže už nekapali, naordinovali antibiotika a ve 37tt provedli sekci. (1434g, 40cm) tak malé miminko má prý oslabenou imunitu, nakazila ho bakterie Klebsiella pneumoniae a buď jejími důsledky nebo po silných antibioticích, které mu podávali, miminko do 8 dnů zemřelo. Nyní mě vyšetřují a zjišťují, proč se v placentě začala srážet krev. V těhotenství jsem neměla žádné problémy. Tím, že byl plod menší a nijak výrazně mě neomezoval, jsem měla (i namáhavého) pohybu víc než dost.

Rozřezané myslíte vrstvy břicha? Byl mi proveden klasický sc, horizontálně v oblasti bikinového střihu. Netuším, jestli mi rozřezali nebo rozhrnuli břišní svaly, byla jsem v celkové anestezii.
Nejvíc mi vadí ty antibiotika, které do mě kapali před i po sc. Určitě bych chtěla opět zkusit Šankapraškalánu a pak to co mi doporučíte po takové události.

Pro celkové zvýšení vlastní imunity a psychickou rovnováhu bych nasadil dvě věci, pravidelnou konzumaci čerstvého domácího kefíru, který přímo řeší imunitu a velké dávky hořčíku, které vám pomohou překonat to trauma z prožité události. Hořčík se navíc podílí na mnoha pochodech v těle včetně řízení enzymů, což vám pomůže se zbavit té nabrané váhy a rozchodit normálně pochody v těle. Již koncem tohoto týdne bych měl mít chlorid hořečnatý, který je k tomuto účelu ideální, nebo můžete zatím užívat hořčíkové tablety, které tady na mnoha místech doporučuji. Pokud se týká šankaprakšalány, to by zřejmě nijak vadit nemělo, protože zásah do střeva se nekonal a riziko jeho poškození tedy nehrozí. Nyní je to po operaci šest týdnů, tak ještě dva vydržte a pak si myslím, že se toho obávat nemusíte, to již bude vše dobře zhojené. Možná by ale bylo lepší pár klystýrů a vygruntovat játra kvůli těm antibiotikům. Návod jsem dal do 2 čísla časopisu Recepty prima nápadů a ten by měl jít ještě zhruba týden koupit. Epsomskou sůl vám budu také schopen poslat asi koncem týdne, pokud ji někde u vás neseženete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista po čísařském řezu
PříspěvekNapsal: čtv úno 18, 2010 8:53 pm 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
co přesně máte na mysli - čerstvý domácí kefír? Doma udělaný z kupovaného mléka? Protože čerstvé kozí mléko bude až koncem května. Ohledně zásilky chloridu hořečnatého a epsomské soli se domluvíme telefonicky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista po čísařském řezu
PříspěvekNapsal: čtv úno 18, 2010 9:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
co přesně máte na mysli - čerstvý domácí kefír? Doma udělaný z kupovaného mléka? Protože čerstvé kozí mléko bude až koncem května. Ohledně zásilky chloridu hořečnatého a epsomské soli se domluvíme telefonicky?

Čerstvý domácí kefír se dělá z pokud možno čerstvého, nepasterizovaného mléka, za pomoci kefírové-tibetské houby. V nouzi můžete použít i mléko plnotučné-selské, které je běžně ve většině obchodů. Kozí mléko je samozřejmě vhodnější, protože má jinou skladbu, než mléko kravské.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz