Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 5:03 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 276 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: stř úno 23, 2011 9:29 pm 
Offline

Registrován: pon led 17, 2011 1:20 pm
Příspěvky: 34
Zsdravím dá se ta to koupele-epsomská sůl, himálajská sůl a jedlá soda, vše stejným dílem a 90 ml směsi jak zde píšete použít i u ekzematiku?? Momentální můj stav kůže ¨hodně suchá a bolavé rozškrábaná místa nejvíc od kolen dolů. Asi to bude štípat jak koupání v moři ne?dá se to vydržet né? a jak často? nebo jiné složení koupele? nějaké bylinky?děkuji p.Jardo za všeny Vaše odpovědi a rady .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: stř úno 23, 2011 10:01 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
slunce píše:
Zsdravím dá se ta to koupele-epsomská sůl, himálajská sůl a jedlá soda, vše stejným dílem a 90 ml směsi jak zde píšete použít i u ekzematiku?? Momentální můj stav kůže ¨hodně suchá a bolavé rozškrábaná místa nejvíc od kolen dolů. Asi to bude štípat jak koupání v moři ne?dá se to vydržet né? a jak často? nebo jiné složení koupele? nějaké bylinky?děkuji p.Jardo za všeny Vaše odpovědi a rady .

To co píšete je pro ekzematika důležitá otázka a má dvě strany mince. Ona koupel slušně vytahuje kyseliny z těla a dodává zásadité látky, což celkově tělo a ekzému prospívá (mě zvýší ph o cca jeden stupeň na celý den). Na druhou stranu v koupeli je nutné ležet dlouho a měla by pro větší účnnost být horká a to pro akutní ekzém není vůbec dobrý nápad, což si sama můžete vyzkoušet.

Osobně bych koupel aplikoval při zklidněném stavu kůže anebo kratší dobu a s nižší teplotou (a pokud možno vyšší zásaditostí koupele, aby se za kratší dobu zvýšil účinek).

Stejný problém je i s koupelemi z mms, které jsou maximálně prospěšné, ale dlouhé povalování ve vaně a i samotné mms může kůži dráždit. Zde ovšem je možné koupel zkrátit a dát ji v chladné vodě. Případně naředěným mms kůži potřít a poté opláchnout (nezkoušel jsem, ale zdá s emi to jako možnost).

Mě se obecně jakékoli koupele či mazání na tělo ukázaalo jako v podstatě neefektivní a proto používám jen studenou sprchu, která dokáže zklidnit svědící kůži a nemá negativní efekt. Pokud koupele, tak v chladné době a kratší délku (do 20 minut).

Dobrou reputaci má i koupel z dubové kůry, ale ani s tou já nemám výsledky, nicméně na rozškrábanou kůži by mohla pomoci, jelikož má antiseptický a svíravý účinek. Nutno ji však opakovat, jedna samotná nepomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: stř úno 23, 2011 10:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
slunce píše:
Zsdravím dá se ta to koupele-epsomská sůl, himálajská sůl a jedlá soda, vše stejným dílem a 90 ml směsi jak zde píšete použít i u ekzematiku?? Momentální můj stav kůže ¨hodně suchá a bolavé rozškrábaná místa nejvíc od kolen dolů. Asi to bude štípat jak koupání v moři ne?dá se to vydržet né? a jak často? nebo jiné složení koupele? nějaké bylinky?děkuji p.Jardo za všeny Vaše odpovědi a rady .

Tak sakul vám to píše velice dobře a k tomu pomalu není co dodat. Nicméně se domnívám, že to nebude u každého stejné a pokud si to nevyzkoušíte, tak patrně nikdy s jistotou nezjistíte, jak se zrovna vaše tělo bude chovat v daném případě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: čtv úno 24, 2011 4:37 pm 
Offline

Registrován: pon led 17, 2011 1:20 pm
Příspěvky: 34
Děkuji budu zkoušet .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: čtv úno 24, 2011 10:32 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
slunce píše:
Děkuji budu zkoušet .

Dejte pak určitě vědět


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: čtv bře 03, 2011 2:38 pm 
Offline

Registrován: sob led 29, 2011 4:27 pm
Příspěvky: 29
Je lepší dělat koupel (epsom. +him. +soda) při přibývajícím měsíci nebo ubývajícím,třeba nyní jak bude nov?? Je to tak,že při přibývajícím si více nacucnu do těla? a vyplavení škodlivin bude menší a u ubývajícího si nacucnu míň,ale odplaví se více škodlivin z těla?? Nebo fáze měsíce nemá zase až takový účinek na tuhle koupel?? To jsou otázky,že?? ale když nevím a vrtá mi to hlavou,tak se raději zeptám \":wink:\" Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 9:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Sisinka píše:
Je lepší dělat koupel (epsom. +him. +soda) při přibývajícím měsíci nebo ubývajícím,třeba nyní jak bude nov?? Je to tak,že při přibývajícím si více nacucnu do těla? a vyplavení škodlivin bude menší a u ubývajícího si nacucnu míň,ale odplaví se více škodlivin z těla?? Nebo fáze měsíce nemá zase až takový účinek na tuhle koupel?? To jsou otázky,že?? ale když nevím a vrtá mi to hlavou,tak se raději zeptám \":wink:\" Děkuji za odpověď.

Sice to může také mít nějaký vliv, ale zde působí spíše osmotická reakce, čili se nedomnívám, že rozdíl bude zásadní. Dle mého názoru se může koupel provádět kdykoliv a bude zhruba stejný výsledek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 2:13 pm 
Offline

Registrován: pon led 17, 2011 1:20 pm
Příspěvky: 34
Zdravím - včera jsem si dělala koupel - epsomská sůl, himálajská sůl a jedlá soda .Jsem ekzematička tak píši nejen pro Sakula - večerní koupel příjemná ve vodě nesvědilo neštípalo ..spíš prohřívalo a vodu jsem nemněla moc teplou .po koupeli jsem, zkusila bez mazání , ale nešlo to pokožka celkem vysušená a svědivá . V noci jsem mněla pokožku hebkou ale celkem suchou . Jnak mívám pokožku drsnou a suchou .A ráno pokožka byla opět drsnější .. chce to určitě víc koupelí . A co se týká měsíce určitě pří přibyvajícím měsící proto že do těla dodáváme minerály ne? Ještě bych se chtěla zeptat posledních pár dní mně pobolívá nad levým okem nebo čelo je to tupá bolest .. myslí že je to akupresurní bod játry? nebo špatné trávení -když je bolest na čele? děkuji za odpovědi i v jiných tématech


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 9:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
slunce píše:
Zdravím - včera jsem si dělala koupel - epsomská sůl, himálajská sůl a jedlá soda .Jsem ekzematička tak píši nejen pro Sakula - večerní koupel příjemná ve vodě nesvědilo neštípalo ..spíš prohřívalo a vodu jsem nemněla moc teplou .po koupeli jsem, zkusila bez mazání , ale nešlo to pokožka celkem vysušená a svědivá . V noci jsem mněla pokožku hebkou ale celkem suchou . Jnak mívám pokožku drsnou a suchou .A ráno pokožka byla opět drsnější .. chce to určitě víc koupelí . A co se týká měsíce určitě pří přibyvajícím měsící proto že do těla dodáváme minerály ne? Ještě bych se chtěla zeptat posledních pár dní mně pobolívá nad levým okem nebo čelo je to tupá bolest .. myslí že je to akupresurní bod játry? nebo špatné trávení -když je bolest na čele? děkuji za odpovědi i v jiných tématech

Koupele budou fungovat vždy, to je prostě osmotická reakce těla, ale v určitých fázích měsíce se bude výsledek trochu lišit. Na tu bolest bych vyzkoušel použít výplach střeva, což většinou pomůže a zpravidla klystýr problém ihned odstraní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pát kvě 27, 2011 7:25 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Moze sa ku trojkombinacii epsomska sol, himalajska sol, soda bikarbona (kazda po 30g) primiesat do kupela aj KCL (chlorid draselny), tiez v tomto mnozstve (30g)?
I tu plati, ze pokial ma telo dostatok draslika, nesosne si z vane viac, lebo v pripade drasliku by to mohlo byt velmi nebezpecne. ?

Pokial mi dojde Epsomska sol a mam v spajzi este chlorid horecnaty, je ho mozne do kupela primiesat namiesto Epsomky v rovnakom mnozstve?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pát kvě 27, 2011 9:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Moze sa ku trojkombinacii epsomska sol, himalajska sol, soda bikarbona (kazda po 30g) primiesat do kupela aj KCL (chlorid draselny), tiez v tomto mnozstve (30g)?
I tu plati, ze pokial ma telo dostatok draslika, nesosne si z vane viac, lebo v pripade drasliku by to mohlo byt velmi nebezpecne. ?

Pokial mi dojde Epsomska sol a mam v spajzi este chlorid horecnaty, je ho mozne do kupela primiesat namiesto Epsomky v rovnakom mnozstve?

Tak nic by to dělat nemělo, ale moc logické mě to nepřipadá, proč by jste si draslík neutralizoval sodíkem již rovnou ve vaně, když to je vhodné docílit až v organizmu. Já bych tam dal buď sodíkatou sůl, nebo draselnou, ale ne obě. Pokožkou si tělo nic do zásoby nebere a mělo by to být tedy celkem spolehlivé. Záměna těch hořečnatých solí nijak nevadí, hořčík získáte z kterékoliv z nich, ale síran má tu výhodu, že si nasajete i síru a té má také mnoho lidí nedostatek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: úte čer 07, 2011 11:23 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Chlorid hořečnatý ve stejném poměru jako epsomská?


Naposledy upravil Pavelka. dne úte čer 07, 2011 12:56 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: úte čer 07, 2011 11:28 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
[quote="Pavelka.":2af7yn1b]Vadilo by nahradit Epsomskou, když jí není zrovna dostatek, chloridem draselným? Tzn 30g chloridu draselného, 30g him, 30g jedlé sody?[/quote:2af7yn1b]
Co tak pozriet o prispevok vyssie, hmm? \</div

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: stř čer 08, 2011 7:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Chlorid hořečnatý ve stejném poměru jako epsomská?

Ano, dává se zhruba stejně, ono si tělo stejně vezme jenom tolik, kolik potřebuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: sob črc 09, 2011 11:17 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Bylo by možné např na pláži, v horku, aplikovat rozstřikovačem na kůži smĕs vody, chloridu hořčíku, jedlé sody, himal soli, případnĕ solanky? Fungovalo by to podobnĕ jako remineralizační koupel nebo jinak příznivĕ? Vadilo by to na kůži rozpálené sluncem?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 276 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz