Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 7:53 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 276 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 9:21 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Veverka píše:
. I se tak krásně provonělo, že jsem tam hnedle usnula. \":D\"

Pri teplom kúpely by sa mali tým teplom rozťahovať cievy a mal by sa aj znižovať krvný tlak a nakoľko ty máš s tlakom problémy, ako teda zvládaš teplú kúpeľ. Dáš si pred tým kafíčko? \":)\" Mne sa raz za mladi stalo, že po dlhšom pobyte v teplej vode som sa asi prudšie postavil, zatočila sa mi hlava a odpadol. Prebral som sa až na zemi a nohami vo vani.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 10:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
mohy píše:
Pri teplom kúpely by sa mali tým teplom rozťahovať cievy a mal by sa aj znižovať krvný tlak a nakoľko ty máš s tlakom problémy, ako teda zvládaš teplú kúpeľ. Dáš si pred tým kafíčko? \":)\" Mne sa raz za mladi stalo, že po dlhšom pobyte v teplej vode som sa asi prudšie postavil, zatočila sa mi hlava a odpadol. Prebral som sa až na zemi a nohami vo vani.

No jéje. To jste mi tedy Colombo. Já to chtěla utajit a houbec. \":(\" Měla jsem z toho strach. Vysrkla jsem si kafíčko. Vodu jsem si ohřála jen na 33 stupňů. Na vanu jsem postavila flašku s ledovou vodou a solí, ochucenou mátou. Nastevřela jsem si okénko, že je akorát nad vanou a pak hurá do lázně a děj se vůle bóží. A už jsem popíjela.
Dalo se to, strach ze mne spadl, přišlo uvolnění a takové blaho. Pak po čtvrt hodince jsem měla pocit usínání, tak jsem vypustila vanu a ležela než to odteče a pila vodu. Jak mi začala být zima, pomalu jsem vylézala / postupně - nechtěla jsem se sebou švíknout na dlaždice / a drkotala zubama. Zabalila jsem se do županu a šla si dřepnout. Určitě to zkusím znova. Měla jsem pocit osvěžení a takový zvláštní pocit, jak by ze mne spadl kýbl špíny. \":D\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 10:17 am 
Offline

Registrován: pon bře 08, 2010 2:47 pm
Příspěvky: 74
přišla mi sůl. Večer se naložím do lázně. jen by mi zajímalo, zda to nemůže být nějak škodlivé. Nemůže mi být špatně ?? Japa to snáší ostatní, co jsou na tom s tlakem v normě ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 10:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Emidlo píše:
přišla mi sůl. Večer se naložím do lázně. jen by mi zajímalo, zda to nemůže být nějak škodlivé. Nemůže mi být špatně ?? Japa to snáší ostatní, co jsou na tom s tlakem v normě ?

Normálně to nepředstavuje žádný problém, ale každý holt horkou vodu nesnáší stejně, je to sice dost únavné, ale zase se po koupeli dobře spí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 4:05 pm 
Offline

Registrován: pon bře 08, 2010 2:47 pm
Příspěvky: 74
Jarda píše:
Normálně to nepředstavuje žádný problém, ale každý holt horkou vodu nesnáší stejně, je to sice dost únavné, ale zase se po koupeli dobře spí.

večer se naložím . už se na to těším jen abych neusnula tvrdě a slyšela děti jak se probudí \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 12:38 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Predpokladam, ze remineralizacny kupel je aj idealny pri sportovej zatazi. Kedy je lepsie dat kupel, pred cvicenim, alebo po? Napadlo ma, ze ci by nebola vyhoda kupela pred, ze telo by sa nasiaklo mineralmi, a potom pri telesnom cviceni by sa vdaka velkej cirkulacii krvi perfektne rozniesli po tele.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 6:59 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
jejda. Zkusit můžete. Já zvládla už dvě koupele, ale jsem pak zralá leda do pelechu. Na cvičení se leda kouknout. \":(\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 9:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Predpokladam, ze remineralizacny kupel je aj idealny pri sportovej zatazi. Kedy je lepsie dat kupel, pred cvicenim, alebo po? Napadlo ma, ze ci by nebola vyhoda kupela pred, ze telo by sa nasiaklo mineralmi, a potom pri telesnom cviceni by sa vdaka velkej cirkulacii krvi perfektne rozniesli po tele.

To se obávám, že nepůjde, koupel je značně únavná a dobře se po ní spí, ale cvičení to asi ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 1:47 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Mohl byste o detoxikační koupeli v soli napsat víc?
Průběh jak byl popsán, kg kuchyňské soli nebo víc do horké vany, na 20 min lehnout a pak bez sprchy vylézt?
Vyplatí se to vzhledem k možnému vstřebání soli do těla apod? ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 8:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Mohl byste o detoxikační koupeli v soli napsat víc?
Průběh jak byl popsán, kg kuchyňské soli nebo víc do horké vany, na 20 min lehnout a pak bez sprchy vylézt?
Vyplatí se to vzhledem k možnému vstřebání soli do těla apod? ...

Tak toto jsem já snad nikdy nikomu nedoporučoval a ani se nedomnívám, že je to dobré. Pokud použijete běžnou kuchyňskou sůl, tak takto nasajete velké množství sodíku a to je ten poslední prvek, který by člověk potřeboval. Já osobně jsem zde doporučoval třeba koupele s hořčíkem, nebo v časopise i koupele s draslíkem, ale běžnou sůl určitě ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pon kvě 24, 2010 4:01 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Jasně. Ta detoxikační koupel popisovaná na předchozí straně byla tedy s epsomskou solí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pon kvě 24, 2010 8:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Jasně. Ta detoxikační koupel popisovaná na předchozí straně byla tedy s epsomskou solí?

Netuším, co je tam nejasné, když v prvním příspěvku to je naprosto jasně napsáno, co se tam míchá a jak se to používá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: úte kvě 25, 2010 1:37 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Jasně. To byla reakce na Xionův recept. A on tam měl nahoře ještě poznámku o himálájské soli. Moje chyba.
Jinak pro jistotu je to tak že různé dávkování himálájské soli nebo i např při směsi na remineralizaci (eps, hima, jedl s) dochází k různým reakcím?
Při množství 90 ml remineralizační efekt, při množství kg a větší na vanu detoxikace?
A nahradit himálájskou sůl např kg jedlé sody nebo něčím jiným zřejmě hloupost co?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: úte kvě 25, 2010 2:01 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Pavelka : ja som za mix himalájskej soli a sody. Na kúpeľ používam 200g himalájskej soli ( polka balíka ) a 3 x 100g téglik sody bikarbony.
Ked ( nefunguju mäkčene... ) si urobíš kúpeľ z kila himalájskej soli a určitého ( bližšie nešpecifikujem ) množstva sody, bude efekt väčší... Ale čo chceš dať 100 Kč či viac za suroviny (bez vody) na kúpeľ ? Dá sa aj tak... Ale možno je rozdiel medzi 200g a 1kg ( v kúpeli ) menší než si myslíme....

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: úte kvě 25, 2010 8:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Jasně. To byla reakce na Xionův recept. A on tam měl nahoře ještě poznámku o himálájské soli. Moje chyba.
Jinak pro jistotu je to tak že různé dávkování himálájské soli nebo i např při směsi na remineralizaci (eps, hima, jedl s) dochází k různým reakcím?
Při množství 90 ml remineralizační efekt, při množství kg a větší na vanu detoxikace?
A nahradit himálájskou sůl např kg jedlé sody nebo něčím jiným zřejmě hloupost co?

To není Xionův recept, ten jsem sem dal já a plně vyhovuje, jak dodávkou minerálů, tak cenově. Velikostí dávky se účinky samozřejmě změní, ale já bych zde závodění nedoporučoval. Právě přehánění dožene lidi k nějakým potížím. Běžná sůl je dosti nebezpečná z pohledu obsahu sodíku a ve velkých dávkách mi to moc rozumné nepřipadá.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 276 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz