Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 276 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pát srp 10, 2018 6:37 pm 
Offline

Registrován: úte čer 27, 2017 12:52 pm
Příspěvky: 42
Jarda píše:
To určitě narušíte zcela zásadně, olej přeci odpuzuje vodu tedy prakticky zamezíte kontaktu pokožky s vodou a co pak tedy chcete přenášet když je tam ten nepropustný film.

ano máte pravdu ,hold si dám občas o obyčejnou vanu v teplý vodě se dobře ten olej vsákne do pokožky a je pak pěkně vláčná ,jinak po přečtení článku Tekutiny vnitřně a zvenčí musím souhlasit ale jaká je ideální hygiena je to infra sauna a zasaditá koupel ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pát srp 10, 2018 9:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Patrik1989 píše:
ano máte pravdu ,hold si dám občas o obyčejnou vanu v teplý vodě se dobře ten olej vsákne do pokožky a je pak pěkně vláčná ,jinak po přečtení článku Tekutiny vnitřně a zvenčí musím souhlasit ale jaká je ideální hygiena je to infra sauna a zasaditá koupel ?

Tak ideálu se naše společnost ani nepřibližuje, máčení v chemických sajrajtech má do ideálu daleko. Každopádně vypocení v sauně a zásadité koupele krásně uvolní a plně splňují hygienické potřeby těla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pon srp 20, 2018 6:45 am 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
Patrik1989 píše:
zdravím je vhodné před zasaditou koupelí se namazat kokosovým olejem nenaruším tím učinek ?

Namazání olejem před koupelí určitě účinek naruší, protože udělá kůži nepropustnou. Z toho důvodu se lidé odjakživa mažou různými oleji až po koupeli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: čtv srp 23, 2018 12:18 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Mengele Modrovousi, seš spolu se svými kumpány z IG Farben (Evropské komise) / Standard oil (Rockefellerovo zahlazování příčin rakoviny a výnosné potlačování příznaků chorob místo skutečné léčby) obžalovaný ze zločinů proti lidskosti, když si tady bránil lidem v poznání vědeckých objevů a principů fungování lidského těla. Odplivávám si nad tebou, jezuitský Konifáši a inkvizitore.

Německý lékař Mathias Rath: Žaloba na farmaceutické korporace
https://gloria.tv/article/KKGzaXd8BezY1bX9TdjpG1zPR

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2018 7:08 pm 
Offline

Registrován: stř lis 08, 2017 9:23 am
Příspěvky: 30
Ak by som pouzil len epsomsku a himalajsku sol, teda bez sody, vadilo by to? Respektive aky by bol rozdiel?
Trpim velkym nedostatkom mineralov, potreboval by som ich doplnit cez kozu, kedze je mozne, ze trpim momentalne malobsorbciou kvoli zatial neznamym crevnym problemom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2018 9:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
marek15693 píše:
Ak by som pouzil len epsomsku a himalajsku sol, teda bez sody, vadilo by to? Respektive aky by bol rozdiel?
Trpim velkym nedostatkom mineralov, potreboval by som ich doplnit cez kozu, kedze je mozne, ze trpim momentalne malobsorbciou kvoli zatial neznamym crevnym problemom.

Tak stále lepší než nic, není to sice tak zásadité a trochu hůře dochází k prostupu, ale zásadní problém to určitě není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pát zář 07, 2018 7:36 am 
Offline

Registrován: stř lis 08, 2017 9:23 am
Příspěvky: 30
Jarda píše:
Tak stále lepší než nic, není to sice tak zásadité a trochu hůře dochází k prostupu, ale zásadní problém to určitě není.

Moze sa pouzit soda bezne kupena v potravinach? Teda ze by nevadilo pripadne ak by obsahovala hlinik, nemam totiz k dispozicii inu.
Je vhodne robit takyto kupel aj denne? Z pohladu vysokeho obsahu chloru a inych skodlivin v teplej vode.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pát zář 07, 2018 7:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
marek15693 píše:
Moze sa pouzit soda bezne kupena v potravinach? Teda ze by nevadilo pripadne ak by obsahovala hlinik, nemam totiz k dispozicii inu.
Je vhodne robit takyto kupel aj denne? Z pohladu vysokeho obsahu chloru a inych skodlivin v teplej vode.

Tak nějakou dobu můžete použít i sodu koupenou v potravinách, ale to je zbytečně drahé. Není žádný problém si v nějakém velkoobchodě s chemií koupit pytel sody bez hliníku většinou stojí cca 500,-Kč. Dělat ty koupele denně je sice možné, ale patrně zbytečné. Zvýšená hladina hořčíku drží v těle určitě dva dny, tedy bohatě stačí jednou za dva dny, nebo dvakrát až třikrát týdně. Na té vodě nic nevymyslíte a navíc pokožka si dovede tak nějak vybrat co do těla pustí a co ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: čtv zář 13, 2018 7:17 pm 
Offline

Registrován: stř lis 08, 2017 9:23 am
Příspěvky: 30
Jarda píše:
Tak nějakou dobu můžete použít i sodu koupenou v potravinách, ale to je zbytečně drahé. Není žádný problém si v nějakém velkoobchodě s chemií koupit pytel sody bez hliníku většinou stojí cca 500,-Kč. Dělat ty koupele denně je sice možné, ale patrně zbytečné. Zvýšená hladina hořčíku drží v těle určitě dva dny, tedy bohatě stačí jednou za dva dny, nebo dvakrát až třikrát týdně. Na té vodě nic nevymyslíte a navíc pokožka si dovede tak nějak vybrat co do těla pustí a co ne.

Tak to je vyborna informacia, dakujem.

Pri reminelizacnom kupeli treba dodrzat ten pomer 2:1 soli a sody?

Este k domu detoxikacnemu kupelu, naozaj obycajna kuchynska sol nie je uplne najvhodnejsia(ak by som to raz za mesiac robil)? Ze lepsia je krmna-kamenna alebo posypova?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pát zář 14, 2018 7:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
marek15693 píše:
Tak to je vyborna informacia, dakujem.

Pri reminelizacnom kupeli treba dodrzat ten pomer 2:1 soli a sody?

Este k domu detoxikacnemu kupelu, naozaj obycajna kuchynska sol nie je uplne najvhodnejsia(ak by som to raz za mesiac robil)? Ze lepsia je krmna-kamenna alebo posypova?

Ten poměr je dlouhodobě odzkoušený a funguje dobře i když to nutně neznamená že je to jediná možnost. Pokud jde o běžnou sůl ani tam není zásadní problém, ale proč platit draho čištěnou sůl když bohatě stačí technická a ta má naprosto jinou cenu, pochopitelně mnohokrát nižší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pon dub 08, 2019 8:12 pm 
Offline

Registrován: úte bře 29, 2016 4:00 pm
Příspěvky: 16
Omlouvám se předem, pokud někomu bude připadat můj dotaz mimo mísu, ale přijde mi zbytečné zakládat nové téma, protože to s koupáním v soli souvisí. A třeba se to někomu bude taky do budoucna hodit \":)\".
Máte někdo nějaký nápad, co si domů pořídit, abych se mohla naložit do solné koupele? Bohužel v pronájmu mám pouze sprchový kout a o zavedení vany asi ani uvažovat nelze, tak už nějakou dobu přemýšlím, že bych si pořídila třeba nějaký sud, ale vůbec mě nenapadá jaký. U plastu by mi vadila ta hodně teplá voda a plast, chtěla jsem dřevěný, ale ty jsou šíleně drahé, pak mě napadá jedině nějaký plechový, ale ten jsem nenašla žádný vhodný. Kdyby někdo věděl, tak sem prosím s nějakým nápadem, díky \":)\".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: úte dub 09, 2019 9:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ZanyK píše:
Omlouvám se předem, pokud někomu bude připadat můj dotaz mimo mísu, ale přijde mi zbytečné zakládat nové téma, protože to s koupáním v soli souvisí. A třeba se to někomu bude taky do budoucna hodit \":)\".
Máte někdo nějaký nápad, co si domů pořídit, abych se mohla naložit do solné koupele? Bohužel v pronájmu mám pouze sprchový kout a o zavedení vany asi ani uvažovat nelze, tak už nějakou dobu přemýšlím, že bych si pořídila třeba nějaký sud, ale vůbec mě nenapadá jaký. U plastu by mi vadila ta hodně teplá voda a plast, chtěla jsem dřevěný, ale ty jsou šíleně drahé, pak mě napadá jedině nějaký plechový, ale ten jsem nenašla žádný vhodný. Kdyby někdo věděl, tak sem prosím s nějakým nápadem, díky \":)\".

No nevím s tím sudem si to vůbec nedovedu představit, to by musel být sud opravdu velký aby se do něj člověk vešel a takový sud asi ani neprojde skrz dveře bytu. Spíše bych to viděl na necky, ale netuším zda je dnes ještě někdo dělá, případně někde sehnat starou plechovou vanu, což se používalo ještě v době kdy se voda nosila ze studny a ohřívala na kamnech. Je s tím sice dost blbnutí, ale takto by to určitě šlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2019 10:13 am 
Offline

Registrován: úte bře 29, 2016 4:00 pm
Příspěvky: 16
Akorát z hlediska rozměrů vany a necek bych to neměla kde skladovat \":(\", nad neckama jsem už samozřejmě uvažovala, protože mi přijde nejlepší varianta dřevo oproti např. plastu u sudu. Ten sud by zase tak velký být nemusel, se svojí výškou 164cm a 60kg bych se vešla do skladnější varianty, ale bohužel jsem zatím nenarazila na nějaký použitelný typ.
Máte zkušenosti z hlediska té koupele, zda by stačilo namáčet jen spodní část těla?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: sob dub 13, 2019 6:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ZanyK píše:
Akorát z hlediska rozměrů vany a necek bych to neměla kde skladovat \":(\", nad neckama jsem už samozřejmě uvažovala, protože mi přijde nejlepší varianta dřevo oproti např. plastu u sudu. Ten sud by zase tak velký být nemusel, se svojí výškou 164cm a 60kg bych se vešla do skladnější varianty, ale bohužel jsem zatím nenarazila na nějaký použitelný typ.
Máte zkušenosti z hlediska té koupele, zda by stačilo namáčet jen spodní část těla?

Tak určitě, někdo máčí pouze nohy v lavoru a i to funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: úte črc 30, 2019 2:20 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Ahojte.
Mám otázku...

Ako sa líšia kúpele v zime ?
Mám za to, že v zime ide o to, aby sme sa dobre vypotili, takže horúci kúpeľ, nakoľko v zime nie je veľa príležitostí sa vypotiť...
V lete je zas lepšia teplá voda, ale možno tak do 35 stupňov celzia, či ? ... Lebo keď som sa včera potil (cvičil som) ale mal som rozvrhnutý kúpeľ na večer (dnes ráno som robil sankhapraksalanu), tak sa mi priečilo spraviť si 38 stupňový kúpeľ ako v zime, chcel som ho chladnejší... Vodu som mal odhadom 35-36 stupňov....

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 276 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz