Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 9:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263 ... 269  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 16, 2020 8:32 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Dobrý deň rád by som sa spýtal, hladom pečene a žlčníku, hlavne teda ten žlčník. Nedávno som skončil 21. dnový pôst teraz mam asi 6 den čo už jem stravu.. ide mi o to že jem mrkvu, jablka aj banány. V minulosti som si našiel nejake zvyšky potravy vždy v stolici ale teraz je stolica cela oranžovej farby proste ako mrkva.. ide o zle fungujúci žlčník? Často ma aj bolieva občas náhla bodavá bolesť ktorá hned prestane.. po ovocí to celkom citit. Dokonca aj v moči často u mna pocitujem pach jedla ktoré som predtým jedol - napríklad vývar alebo kapustnica a podobne.. o čo by sa mohlo jednať ? Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 16, 2020 9:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Dobrý deň rád by som sa spýtal, hladom pečene a žlčníku, hlavne teda ten žlčník. Nedávno som skončil 21. dnový pôst teraz mam asi 6 den čo už jem stravu.. ide mi o to že jem mrkvu, jablka aj banány. V minulosti som si našiel nejake zvyšky potravy vždy v stolici ale teraz je stolica cela oranžovej farby proste ako mrkva.. ide o zle fungujúci žlčník? Často ma aj bolieva občas náhla bodavá bolesť ktorá hned prestane.. po ovocí to celkom citit. Dokonca aj v moči často u mna pocitujem pach jedla ktoré som predtým jedol - napríklad vývar alebo kapustnica a podobne.. o čo by sa mohlo jednať ? Ďakujem

Mohlo by se jednat o slabý tok žluče, což jednak souvisí s špatným stavem HCl v žaludku a jednak s nízkým příjmem nasycených tuků. Částečně lze stav obejít podáváním hořkých bylin třeba pelyněk, puškvorec, zeměžluč, hercampuri a další. Nejde to sice dělat dlouhodobě, nicméně alespoň si tak vyzkoušíte zda se stav zlepší nebo ne. Pomoci může také taurin ten rovněž dost podporuje tvorbu žluče.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 16, 2020 9:26 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Pokud není ve stravě tuk, tak se tělo nejspíš nijak moc nesnaží posílat žluč ze žlučníku do střeva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 17, 2020 4:24 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
zdravím dakujem za odpovede, popravde sam mam pocit že mi ten žlčník nefunguje, po hladovke ma často aj bolieva a počas hladovky ma tiež dost často bolieval, myslel som že sa to nejak opravuje. Chcem si kupit horec aspoň no nerozumiem prečo mám stále nízku tvorbu HCL , cítim to aj po jedle.. vkuse mam žlč alebo aj pálenie v hrudníku či pažeráku, cítim ako mi to slabo trávy tu potravu.. nech je to ovocie.. polievka či iný typ jedla, výsledok je vždy taký že mi to tam stojí a necítim že by sa s tým nejak extra niečo robilo. Po hladovke nechcem moc užívat HCL ale vidím to zase ako jedinu možnosť no nedáva mi to zmysel.. Stravu nemam len ovocie a zeleninu na návratovke.. dalo by sa povedať že v podstate už jem normálne a mam v nej aj tuky a bielkoviny. Po ovocí často cítim ten žlčník... stolica je čo som prekvapený pevna a nezapácha nešpiní misu a ide von "sama" lenže neviem ako dlho mi to takto vydrží ako sa poznám čoskoro budem mat zápchy a zase pridu na rad klystíry .. plánujem sa pôstit pravidelne 3-7 dni v nejakých intervaloch lebo verím že to ma nejaký efekt.. no neviem čo robiť dalej.

Pred hladovkou som riešil nadobličky a methylaciu .. stravu na nadobličky potrebujem hladinu cukru nejaku stálu no to sa lahko povie ked väčšina sacharidov je nič moc, a neviem ako to kombinovať s tukmi a bielkovinami.. bielkoviny sa hodia hlavne k zelenine a tuky su asi neutralne ale ako je to medzi inými sacharidmi a bielkovinami pripade sacharidy a väčšie množstvo tukov neviem.. Psychika počas hladovky bola oproti terajšiemu stavu užasná.. takmer žiadne zle myšlienky, pravladala normálna nálada, nepotreboval som so sebou bojovať v zmysle nejak ignorovat zle myšlienky alebo depresívne pretože žiadne také myšlienky som ani nemal.. ako náhle som začal jesť tak po jedle takmer z pravidla pride smutná nalada alebo depresívna a občas aj uzkosť.. samozrejme aj unava po jedle.. po ovocí unava pride rýchlo a rýchlo aj odide do takého stavu kde som bez energie ale nie nejak výrazne.. po jedle tučnejšiom alebo vela rafinovaných sacharidov.. (pečivo) pride ta unava dlhšie trvá a uzkostne či depresivne myšlienky ... čo na ovocí moc nie ale tam mi to zase nedovolujú konzumovať nadobličky... pretože to zase len dvíha a znižuje cukor ako na horskej dráhe.. tuky su pre mna zase problém ak mam niečo s tým žlčníkom a žaludok je celkovo nejaký mimo či už kvoli nadobličkám alebo nedostatku zinku či iných minerálov alebo čoho... fakt neviem ako z tohoto kruhu von.. dakedy mam pocit že mi určitá potravina raz spraví dobre a inokedy zle.. napríklad ovocie mam pocit že mi celkom vyhovuje teraz, rok po ketogénke a vdaka tomu mam viacej vlakniny v strave a možno mam preto lepšiu stolicu.. neviem čo robiť.. mozgová hmla sa tiež nejak vraca najma teraz ked jem väčšie množstvo sacharidov.. cítim aj stuhnutosť krčnej oblasti... hladal som laboratoria u nas ale našiel som len 1 a tam toho robia len velmi málo ja som chcel na štitnu železo med a možno aj nejake pečenové testy ale vzhladom ku korone a ešte k tomu že tu neviem nič poriadne najst tak neviem čo robiť.. prišli mi nejake vitamíny B skupiny tak to idem testovat tu methylaciu ako zareagujem. Po B3 sa citim celkom v pohode.. pred hladovkou som skusil dokonca 1 gram a ten mi spravil len mierny niacin flush čo je riadne divné po hladovke som ešte neskúšal. Zatial len vitamín C užívam. Chcem pridať horčík ešte a dalej ked pride selen tak lugolov roztok a selen a merat teplotu pod jazykom - dnešna teplota 36,6 počas hladovky asi z 95 % 36,5 pred hladovkou 36,4 priemer. Nechapem tým nadobličkam.. pred hladovkou som dlhšie užíval aj adrenal cortex, kvalitná vysokotučná strava ktorá je vhodna na tvorbu steroidných hormonov.. žiadne zatažovanie rafinovanými potravinami.. To isté problémy s močením.. myslel som že za to može prostata ale ani po 21 dnoch pôstu žiadna zmena, chápem telo neni rýchlik ale nič sa nezlepšuje.. Najviac ma trápi trávenie a unava.. necitím sa dobre ked jem.. a ani po jedle.. pretože z pravidla pride zla nápada/podraždenost/agresia či unava alebo sa zhorší aj mozgová hmla.. Pochopitelne s týmito problémami prist k doktorom tak ma beru v kazajke alebo ma pošle priamo na psychiatriu a to fakt je slepa ulička. Ospravedlnujem sa že som sa takto rozpísal snad mi niekto v niečom poradí. Mne to príde ako keby mojmu telo niečo chýbalo a nevie sa preto ani dat dokopy alebo fungovat normálne, ludia maju horšiu stravu a žiju dlhodobo bez problémov a často si tie problémy vedia dat aj rýchlejšie dokopy.. napriklad som na nete videl pisat ludí kde sa im po par mesiacoch na ketogennej strave zlepšilo celkove metabolicke zdravie.. vysadili inzulín, schudli a vyriešili sa im aj problémy ktoré sa im dlhodobo nedarilo dat dokopy ja sa tu snažím dokonca pôstmi a nič proste ani zmena mala, nevzdávam sa pôst sa mi páčil ale mrzí ma to. Taka otázka na záver je možné že mi niečo kriticky chýba a vdaka tomu mam tie problémy ? Napriklad vitamíny B ? alebo D ? Alebo proste neni možné že by jedna vec spôsobovala tolko problémov prípade znemožnovala ich návrat k normálnemu stavu napriek tomu že telo ma čas aj priestor? Plánujem pravidelne pečenové očisty, kvoli tomu žlčníku.. a potom aj šankprakšalanu tu som ešte nerobil. (može to nejak zničit črevnu mikrofloru kedže to ide celým traktom? ) Kvasinky nepredpokladám po ročnej ketogenke a pôste... Najhoršie že ak je problémov viac tak všetko sa to robi komplikovane .. také nadobličky neviem ako by mal pôst dať dokopy.. ale zase sacharidy a hlavne prilišne stimulovanie inzulínu rozhadzuje hormonálnu rovnováhu v tele atd.. Keby mam nejaky presný postup ako sa dať dokopy a už to len dodržovat to by bolo super..

Ešte pan jarda na záver by som sa rad spýtal, na rozpustenie pripadných kamenov je dobre chanca piedra a horčík užívať alebo sa da aj niečo viac ? Vičistím týmto aj pripade kamene v močových cestach ? Ta očista pečene asi pripadne kamene obličkove asi neodstrani či?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 17, 2020 10:03 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Pokud pobolívá žlučník, tak to může naznačovat, že je v něm písek nebo kamení, proto žluč nemůže z jater vytékat. Na to by mohly pomáhat pravidelné malé dávky olivového oleje smíchaného s citronovou šťávou. Dá se to dělat od jedné polévkové lžíce oleje + stejné množství citronové šťávy a nastoupat na pravidelnou konzumaci velkého panáku tvořeného šťávou z jednoho citronu a stejným množstvím oleje. Takto se dá poměrně velmi šetrně dělat každodenní malá jaterní očista.

Musíte rozhýbat tok žluče z jater, bez toho se vám

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 18, 2020 9:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="Menma21":b20rlnvv] ...... Ešte pan jarda na záver by som sa rad spýtal, na rozpustenie pripadných kamenov je dobre chanca piedra a horčík užívať alebo sa da aj niečo viac ? Vičistím týmto aj pripade kamene v močových cestach ? Ta očista pečene asi pripadne kamene obličkove asi neodstrani či?[/quote:b20rlnvv]
Tak jak píšete chanca piedra a hořčík fungují hlavně v této kombinaci velice slušně nicméně dobře vám radí člen pefi s tím citrónem to se zde již také probíralo. Každopádně existuje ještě lepší varianta kdy se

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 18, 2020 8:17 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Dobrý deň, dakujem vam obom za super rady cenním si to. Ten žlčník fakt cítim, možno aj to je dôvod prečo mi ketogenka moc nepomáha alebo som na nej viac unavený. Teraz jedávam aj sacharidy aj ovocie aj pečivo aj výrobky z muky a energie mam kusok viac, no na druhej strane psychika je na tom horšie a mozgová hmla zrejme tiež. Ten niacín skúsim viac krat po sebe, ked už dostanem potom silný niacin flush tak mám prestat ? Asi 3 dni dozadu som si dal silný B-complex, myslím že mi to psychicky kusok ulavilo. Zistujem že sacharidy su dobrý sluha ale zlý pán... potrebujem ich zrejme aby som si dal nadobličky dokopy, možno preto mam vypnuté trávenie, no pri sacharidoch je vela veci ktoré treba brat do ohladu, trochu sa bojím s nimi užívat väčšie množstvo tukov, dalšia vec je že vela z nich obsahuje lepok čo ja fakt nechcem, a dosť ich treba kombinovať atď aby to vobec nebolo pre telo "toxické" pretože vysoka hladina inzulínu v tele neni dobrá.. vadí mi ta komplikovanosť najradšej by som bol na keto a neriešil nič ale nejde to :/ Keto stravu považujem super minimálne v tom ked chce niekto ist na pôst, tak nemusí prvé 3 dni trpiet silným hladom ale stači jest keto stravu a potom po 3-4 dni ketogenky prejst čisto na pôst.. už v prvý den k večeru citit že telo ide na vnutorné spalovanie ale tiež tomu predchádza určitý typ hladu no je to lahko zvladnutelné.. Vy pan Jarda ste mi písal že nadobličky potrebuju konštantne celý den určitu hladinu cukru v krvy, viem že ste mi spomínal pohánku, okrem toho aké sacharidy sú ešte vhodné ? Zemiaky mi prídu fajn pretože neobsahuju lepok ale len ked ich vhodne zkombinujem s tukmi no tuto problematiku tuky (väčšie množstvo) +sacharidy musim viac preštudovať.. Ryža neviem či je bezlepková niesom si istý.. No príde mi že musím jesť proste celý den, lebo neexistuje sacharid ktorý netreba kombinovať s tukmi a da sa s nim poriadne najest a ešte mať aj normalnu glukozu to proste nejde.. Ale takýmto spôsobom vkuse zatažujem trávenie čo myslite ? Ešte mi napadaju strukoviny - tie su celkom rozumná volba či sa mýlim ? Fazula mi príde fajn, naklíčim si väčšie množstvo a potom uvarím a skombinujem s olivačom alebo niečim a dačo pikantné do toho to by šlo či?


Plánujem robit pravidelne 7 dni hladovky a 7 dni "navratovky" pokial vydržím, chcem spravit par pokusov počas hladovky ako napríklad užívanie vitamínu C a Horčíku - hlavne som zvedavý či ma to vyhodí z "pôstu" a naštartuje trávenie alebo to dám aj s tým, to isté aj Melatonin na noc. Zatial mam skusenosti s pitim moču na pôste a ten ma neskutočné napomahajuce učinky, či už zahnal pocit hladu ale dokonca mi par krat spustil aj krv z nosa čo berem ako silne očistujúce.

Každopádne vdaka za rady, pokúsim sa všetko nejak spracovať a vymyslieť čo dalej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 18, 2020 10:14 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Zjednodušeně: žlučník je pouze nádoba, ve které se shromažďuje žluč. Žlučník se sevře a žluč vyšplíchne do střeva v případě, že tělo signalizuje, že do střeva ze žaludku přichází tuk. Žluč produkují

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 19, 2020 1:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Dobrý deň, dakujem vam obom za super rady cenním si to. Ten žlčník fakt cítim, možno aj to je dôvod prečo mi ketogenka moc nepomáha alebo som na nej viac unavený. Teraz jedávam aj sacharidy aj ovocie aj pečivo aj výrobky z muky a energie mam kusok viac, no na druhej strane psychika je na tom horšie a mozgová hmla zrejme tiež. Ten niacín skúsim viac krat po sebe, ked už dostanem potom silný niacin flush tak mám prestat ? Asi 3 dni dozadu som si dal silný B-complex, myslím že mi to psychicky kusok ulavilo. Zistujem že sacharidy su dobrý sluha ale zlý pán... potrebujem ich zrejme aby som si dal nadobličky dokopy, možno preto mam vypnuté trávenie, no pri sacharidoch je vela veci ktoré treba brat do ohladu, trochu sa bojím s nimi užívat väčšie množstvo tukov, dalšia vec je že vela z nich obsahuje lepok čo ja fakt nechcem, a dosť ich treba kombinovať atď aby to vobec nebolo pre telo "toxické" pretože vysoka hladina inzulínu v tele neni dobrá.. vadí mi ta komplikovanosť najradšej by som bol na keto a neriešil nič ale nejde to :/ Keto stravu považujem super minimálne v tom ked chce niekto ist na pôst, tak nemusí prvé 3 dni trpiet silným hladom ale stači jest keto stravu a potom po 3-4 dni ketogenky prejst čisto na pôst.. už v prvý den k večeru citit že telo ide na vnutorné spalovanie ale tiež tomu predchádza určitý typ hladu no je to lahko zvladnutelné.. Vy pan Jarda ste mi písal že nadobličky potrebuju konštantne celý den určitu hladinu cukru v krvy, viem že ste mi spomínal pohánku, okrem toho aké sacharidy sú ešte vhodné ? Zemiaky mi prídu fajn pretože neobsahuju lepok ale len ked ich vhodne zkombinujem s tukmi no tuto problematiku tuky (väčšie množstvo) +sacharidy musim viac preštudovať.. Ryža neviem či je bezlepková niesom si istý.. No príde mi že musím jesť proste celý den, lebo neexistuje sacharid ktorý netreba kombinovať s tukmi a da sa s nim poriadne najest a ešte mať aj normalnu glukozu to proste nejde.. Ale takýmto spôsobom vkuse zatažujem trávenie čo myslite ? Ešte mi napadaju strukoviny - tie su celkom rozumná volba či sa mýlim ? Fazula mi príde fajn, naklíčim si väčšie množstvo a potom uvarím a skombinujem s olivačom alebo niečim a dačo pikantné do toho to by šlo či?


Plánujem robit pravidelne 7 dni hladovky a 7 dni "navratovky" pokial vydržím, chcem spravit par pokusov počas hladovky ako napríklad užívanie vitamínu C a Horčíku - hlavne som zvedavý či ma to vyhodí z "pôstu" a naštartuje trávenie alebo to dám aj s tým, to isté aj Melatonin na noc. Zatial mam skusenosti s pitim moču na pôste a ten ma neskutočné napomahajuce učinky, či už zahnal pocit hladu ale dokonca mi par krat spustil aj krv z nosa čo berem ako silne očistujúce.

Každopádne vdaka za rady, pokúsim sa všetko nejak spracovať a vymyslieť čo dalej.

Tak dobře vám radí člen pefi a pokud jde o ty sacharidy tak já bych se vždy zaměřil na sacharidy které fungují jak solidní nosič živin. Tak funguje ta pohanka, čirok a slzovka, brambory a bílá rýže také ujdou, ale z pohledu živin je to již celkem hlušina. Luštěniny někomu dělají dobře a jinému zle tedy potřeba vyzkoušet a většinou nezlobí čočka a cizrna. U adrenální únavy je dobré jíst každé dvě až tři hodiny a vždy si to spočítat do 30 g sacharidů na jedno jídlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2020 8:48 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Ďakujem za odpovede, takže som sa rozhodol pre nejaky takýto postup -

od 1.5.2020 by som chcel začat pôst 7 dni a vždy po pôste 7 dni mat oddych, a takto to obmienať pokiaľ sa nebudem citit dobre alebo budem mat volu v tom pokračovať. Myslím si že po 21 dnoch hladovky je pre mna 7 dni niečo ako oddych od jedla ako nejaké trápenie, viem čo od toho očakávať a moc sa nebojím skor sa teším, aj ked som teraz na sacharidovej strave tak sa kus obávam tie prvé dni, ale planujem prejst najpv na keto stravu nejak za 5-6 dni, vybehnut niekde na prechádzku nech sa glykogén dostane preč a potom začat hladovku z ketogénky, príde mi to o dosť lepšie a šetrnejšie k svalom, kedže endogenne spalovanie sa prepne hned prvý den a vlastne nestrácam svaly. (dúfam teda) Počas 7 dni ked budem jesť chcem prvý den spraviť hned očistu pečene ktorá je na hlavnej stránke, myslím si že po 7 dnoch neni zas taký problém začať takto, je to sice trochu zatažujúce a viem že by som mal začat skôr vývarom alebo čerstvým ovocím či zeleninou, no príde mi to ideálne kedže po 7 dnoch bude žlče zrejme vela takže očistný efekt bude silný, prvý den potom už budem len na ovocí či zelenine, druhý den uvidím, chcel by som viac menej dodržiavat to čo ste mi povedal pan Jarda tých 30 gramov počas dna cca + tuky do toho nejaké kvalitné na tie nadobličky, samozrejme ako radil pefi skúšať vitamíny B a ako na ne reagujem, problematiku methylacie som čítal ale potrebujem si to prezriet znovu a dôkladne, to isté štítna žlaza - počas "navratovky" užívat lugolov roztok a selen, vitamín C a horčík, + každé ráno olivový olej a citron alebo ten smoothie z citornovej kôrky. Budem merať tepoltu aj pod jazykom a ešte mam aj adrenal cortex na nadobličky čiže aj ten. Posledne dni hladovky spravit šankhapraksalanu (som zvedavý na to uprimne len sa trochu obávam či to nezničí črevnu mikrofloru) a potom jest čo najviac tučne potraviny aby som pribral čo som schudol a mohol pokračovat v dalšiom 7 dnovom pôste... čiže bud posledne dni prejdem zase na keto alebo skusim stále držat 30gramov sacharidov každe 2-3 hodiny to by ma možno ani nemuselo vyhadzovat z ketozy ktovie, sam neviem ako budem dôsledný a potrebujem zrejme viac pokusov kým si to všetko vyladím a tiež počas pôstu či hladovky chcem skusit užívat určité vitamíny snad mi to nenštartuje trávenie inak budem celkom dost vyčerpávať telo.. Zaujimal by ma vaš názor, podla mna to stojí za skušku, aj poskytnem telu očistu a oddych pomocou pôstu a počas navratovky zase stravu čo najlepšiu pre nadobličky a ešte nejake očistné kúry tiež oddych od hladovania a možnosť pribrat kalorie čo som stratil. Trochu sa obávam či telo nebude strácať tou častou zmenou stravovania atď svaly, počas ketozy či už nutričnej alebo počas pôstu by si malo telo svaly chrániť , počas jedenia zase nepotrebuje páliť svoje vlastne svaly, najhoršie je asi prechod zo stravy do pôstu tam mi to pride kritické, a po 21 dnoch čo som bol na pôste trochu pocitujem slabšie svalstvo v stehennej oblasti, nejake rady ako na to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2020 9:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Ďakujem za odpovede, takže som sa rozhodol pre nejaky takýto postup -

od 1.5.2020 by som chcel začat pôst 7 dni a vždy po pôste 7 dni mat oddych, a takto to obmienať pokiaľ sa nebudem citit dobre alebo budem mat volu v tom pokračovať. Myslím si že po 21 dnoch hladovky je pre mna 7 dni niečo ako oddych od jedla ako nejaké trápenie, viem čo od toho očakávať a moc sa nebojím skor sa teším, aj ked som teraz na sacharidovej strave tak sa kus obávam tie prvé dni, ale planujem prejst najpv na keto stravu nejak za 5-6 dni, vybehnut niekde na prechádzku nech sa glykogén dostane preč a potom začat hladovku z ketogénky, príde mi to o dosť lepšie a šetrnejšie k svalom, kedže endogenne spalovanie sa prepne hned prvý den a vlastne nestrácam svaly. (dúfam teda) Počas 7 dni ked budem jesť chcem prvý den spraviť hned očistu pečene ktorá je na hlavnej stránke, myslím si že po 7 dnoch neni zas taký problém začať takto, je to sice trochu zatažujúce a viem že by som mal začat skôr vývarom alebo čerstvým ovocím či zeleninou, no príde mi to ideálne kedže po 7 dnoch bude žlče zrejme vela takže očistný efekt bude silný, prvý den potom už budem len na ovocí či zelenine, druhý den uvidím, chcel by som viac menej dodržiavat to čo ste mi povedal pan Jarda tých 30 gramov počas dna cca + tuky do toho nejaké kvalitné na tie nadobličky, samozrejme ako radil pefi skúšať vitamíny B a ako na ne reagujem, problematiku methylacie som čítal ale potrebujem si to prezriet znovu a dôkladne, to isté štítna žlaza - počas "navratovky" užívat lugolov roztok a selen, vitamín C a horčík, + každé ráno olivový olej a citron alebo ten smoothie z citornovej kôrky. Budem merať tepoltu aj pod jazykom a ešte mam aj adrenal cortex na nadobličky čiže aj ten. Posledne dni hladovky spravit šankhapraksalanu (som zvedavý na to uprimne len sa trochu obávam či to nezničí črevnu mikrofloru) a potom jest čo najviac tučne potraviny aby som pribral čo som schudol a mohol pokračovat v dalšiom 7 dnovom pôste... čiže bud posledne dni prejdem zase na keto alebo skusim stále držat 30gramov sacharidov každe 2-3 hodiny to by ma možno ani nemuselo vyhadzovat z ketozy ktovie, sam neviem ako budem dôsledný a potrebujem zrejme viac pokusov kým si to všetko vyladím a tiež počas pôstu či hladovky chcem skusit užívat určité vitamíny snad mi to nenštartuje trávenie inak budem celkom dost vyčerpávať telo.. Zaujimal by ma vaš názor, podla mna to stojí za skušku, aj poskytnem telu očistu a oddych pomocou pôstu a počas navratovky zase stravu čo najlepšiu pre nadobličky a ešte nejake očistné kúry tiež oddych od hladovania a možnosť pribrat kalorie čo som stratil. Trochu sa obávam či telo nebude strácať tou častou zmenou stravovania atď svaly, počas ketozy či už nutričnej alebo počas pôstu by si malo telo svaly chrániť , počas jedenia zase nepotrebuje páliť svoje vlastne svaly, najhoršie je asi prechod zo stravy do pôstu tam mi to pride kritické, a po 21 dnoch čo som bol na pôste trochu pocitujem slabšie svalstvo v stehennej oblasti, nejake rady ako na to?

Na to nedovedu zareagovat s tím zkušenosti nemám, ale osobně se mě moc nelíbí vyprázdněná střeva prát ještě solným roztokem to mě přijde dost mimo a také dělat jaterku první den po hladovce nevidím jako moc ideální nápad. Předpokládám že je to spíše ideální cesta jak si vyvolat nějaké problémy, přeci jenom půst je půst a má své zákonitosti a ne do toho tahat kde co dalšího. Ostatní co píšete by asi fungovat mohlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 24, 2020 5:20 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Ďakujem za názor, tu šhankapraksalanu chcem robit nie počas hladovky ale na normalnej strave ako forma očisty, rozhodne by som neriskoval na pôste s týmto kedže po šanke treba do hodiny niečo jesť čo na pôste nemôžem, na pôste chcem skúsiť hlavne vitamín C , horčík a Melatonin na spanie, pretože počas hladovky môj spanok bol uplne mimo, možno ak by to moje telo zvládalo ešte skusil niacin ale to je všetko. Očistu pečene hned prvý deň, ano je to celkom zátaž, v tomto niesom uplne rozhodnutý no po hladovke mam 7 dni na to aby som nejak svoju váhu ziskal nazad a straviť 1 další deň tým, že nebudem celý den jesť alebo len do 14:00 nejaké ovocné štavy neviem, možno prvý den začnem tak že začnem štavami a večer spravím očistu nech sa aspon naštartuje trávenie. Po 7 dnoch zase taký problem nevidím, už som pár 7 dnových hladoviek mal a ten rozdiel nabiehania na stravu oproti 21 dnom je uplne niekde inde po 21 dnoch mi až na 3 den naštartovalo trávenie, na 7 dnovkách behom 12 hodín cca už som cítil že to nejak ide, samozrejme ak by prva očista dopadla zle tak by som sa na to vykašlal a potom si na to našiel zrejme 1 den počas normalneho stravovaina. Uvidím, dám vedieť ako sa mi darí, možno že až po hladovke, idem ja ešte preštudovať pár tém, takže zatial dakujem za rady a nazory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2020 2:17 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 01, 2020 2:02 pm
Příspěvky: 2
Ahoj, chcem sa podakovat za bohate informacie na tejto stranke. Tiez by som sa chcela spytat Co to moze znamenat ked po kure som vecer citila svalove stahy pravdepodobne zlcnika? Nevsimla som si ze by zo mna vysli kamene pocas kury. Zacinam sa obavat Ci nemam zapchaty priechod? Stretli ste sa s niecim podobnym a ak ano Co by ste poradili? Vopred Dakujem, Andrea.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2020 6:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Andrea227 píše:
Ahoj, chcem sa podakovat za bohate informacie na tejto stranke. Tiez by som sa chcela spytat Co to moze znamenat ked po kure som vecer citila svalove stahy pravdepodobne zlcnika? Nevsimla som si ze by zo mna vysli kamene pocas kury. Zacinam sa obavat Ci nemam zapchaty priechod? Stretli ste sa s niecim podobnym a ak ano Co by ste poradili? Vopred Dakujem, Andrea.

Zacpaný žlučovod určitě nemáte to by jste bolestí lezla po zdi a určitě skončila ve špitále. Obyčejně se aplikuje na podporu čištění jater taková směs citronu s oliváčem kterou na netu nazývají limetková křídla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2020 7:23 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 01, 2020 2:02 pm
Příspěvky: 2
Jarda píše:
Zacpaný žlučovod určitě nemáte to by jste bolestí lezla po zdi a určitě skončila ve špitále. Obyčejně se aplikuje na podporu čištění jater taková směs citronu s oliváčem kterou na netu nazývají limetková křídla.

Dakujem velmi pekne. Skusim tie limetkove kridla.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263 ... 269  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz