Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255 ... 269  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát lis 23, 2018 6:19 pm 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2018 8:43 pm
Příspěvky: 35
Nevim, kam tohle dat, tak to zkusim sem...
CHANCA PIEDRA, mala horka bylinka skutecne pomaha. A jak jsem ted zjistila, tak krome rozpousteni kamenu i na podrazdeny zaludek. Mivam po ukonceni hladovky nauseu (cesky: bylo mi na bliti) a po vypiti salku caje z chancy to zazracne preslo. Takze nejen rozpousti kameny, zlucnikove i ledvinove, ale dokaze i zklidnit zaludek.

Jenom nevim, nekdo tu psal, ze ji bere v tobolce. Tady roste divoce, je to vlastne plevel, a kdyz jsem zkousela jist listky nebo je pridat do salatu, tak jsem tu horcinu citila minimalne. Zatimco v caji uz je prijemna. A to me privedlo na myslenku, ze by to opravdu melo projit horkou vodou, aby se z toho ucinne latky uvolnily. Navic by se mela pouzivat cela, i s korenem.
Ja kdyz nejsem lina, tak koren chvilku povarim, pak odstavim z plotny a pridam zbytek bylinky na vylouhovani.
Toz tak... \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát lis 23, 2018 7:45 pm 
Offline

Registrován: ned lis 18, 2018 8:39 pm
Příspěvky: 12
Podle mé zkušenosti, nejlepší očista jater je kávový klystýr. To je perfektní věc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát lis 23, 2018 8:00 pm 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2018 9:22 pm
Příspěvky: 78
[quote="Fefra":2xo3r0mn]Podle mé zkušenosti, nejlepší očista jater je kávový klystýr. To je perfektní věc.[/quote:2xo3r0mn]
To souhlasím, kávový klystýr je pro

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát lis 23, 2018 8:09 pm 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2018 8:43 pm
Příspěvky: 35
Ten jsem delala jenom asi 2x, a samozrejme blbe. Takze ucinek zadny. Ale ted jsem si to konecne nastudovala, tak se do nej dam. Zatim kombinuju obcasnou ocistu olejem/citrusem s chancou. Loni jsem ji pila asi pul roku v kuse, protoze krome jineho i omezuje poceni, ktere me ve vysokych teplotach trapilo skoro denne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob lis 24, 2018 10:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Vibola píše:
Nevim, kam tohle dat, tak to zkusim sem...
CHANCA PIEDRA, mala horka bylinka skutecne pomaha. A jak jsem ted zjistila, tak krome rozpousteni kamenu i na podrazdeny zaludek. Mivam po ukonceni hladovky nauseu (cesky: bylo mi na bliti) a po vypiti salku caje z chancy to zazracne preslo. Takze nejen rozpousti kameny, zlucnikove i ledvinove, ale dokaze i zklidnit zaludek.

Jenom nevim, nekdo tu psal, ze ji bere v tobolce. Tady roste divoce, je to vlastne plevel, a kdyz jsem zkousela jist listky nebo je pridat do salatu, tak jsem tu horcinu citila minimalne. Zatimco v caji uz je prijemna. A to me privedlo na myslenku, ze by to opravdu melo projit horkou vodou, aby se z toho ucinne latky uvolnily. Navic by se mela pouzivat cela, i s korenem.
Ja kdyz nejsem lina, tak koren chvilku povarim, pak odstavim z plotny a pridam zbytek bylinky na vylouhovani.
Toz tak... \":)\"

To máte dobré že bylinu máte čerstvou, ale zde se dá běžně koupit sušená a máte pravdu že je velice účinná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob lis 24, 2018 5:49 pm 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2018 8:43 pm
Příspěvky: 35
Nestezuju si \":)\" .... ale myslim, ze by v kvetinaci rostla i v Cesku. Ma tu sice vyssi vzdusnou vlhkost, ale kyticky jsou celkem schopne se prizpusobit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob lis 24, 2018 9:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Vibola píše:
Nestezuju si \":)\" .... ale myslim, ze by v kvetinaci rostla i v Cesku. Ma tu sice vyssi vzdusnou vlhkost, ale kyticky jsou celkem schopne se prizpusobit.

Tak jistě, ledasco se dá pěstovat v domácích podmínkách ovšem to nikdy není stejné jako když bylina roste ve volné přírodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 25, 2018 5:45 am 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2018 8:43 pm
Příspěvky: 35
Tak ji zkuste zasit nekde ve volnem koute zahrady! Ty miniaturni (mensi nez mm) cerne tecicky, co vam zbydou na dne pytliku s chancou, jsou prave seminka. Kdyz je pohodite nekde venku tak kolem kvetna - cervna, mel byste dostat urodu. Optimalni velikost na sber je kolem 30 cm, a to vam naroste tak za mesic, mozna mesic a pul... Hlavne ji pri pestovani nijak nerozmazlujte, tedy myslim podminkami. Vlidnym slovem vzdycky. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 25, 2018 9:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Vibola píše:
Tak ji zkuste zasit nekde ve volnem koute zahrady! Ty miniaturni (mensi nez mm) cerne tecicky, co vam zbydou na dne pytliku s chancou, jsou prave seminka. Kdyz je pohodite nekde venku tak kolem kvetna - cervna, mel byste dostat urodu. Optimalni velikost na sber je kolem 30 cm, a to vam naroste tak za mesic, mozna mesic a pul... Hlavne ji pri pestovani nijak nerozmazlujte, tedy myslim podminkami. Vlidnym slovem vzdycky. \":)\"

Děkuji za výbornou informaci to by mě vůbec nenapadlo že ta bylina má takto miniaturní semena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 25, 2018 2:33 pm 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2018 8:43 pm
Příspěvky: 35
Nemate za co... Nejsem si totiz jista, jestli ta prodavana obsahuje i korinky, v tech je taky spousta dobrot a kdo vi, jestli ne ty nejdulezitejsi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 25, 2018 3:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Vibola píše:
Nemate za co... Nejsem si totiz jista, jestli ta prodavana obsahuje i korinky, v tech je taky spousta dobrot a kdo vi, jestli ne ty nejdulezitejsi.

Kořínky bohužel nemá, nebo jsem si nevšiml.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv pro 06, 2018 3:14 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Kdy je nejlepší provést očistu z jater z hlediska fází Měsíce? A kdy naopak nejhorší? A jak moc velký vliv to může mít? Mělo by pak cenu dělat očistu při té nejméně vhodné fázi, když jindy by na to nebyl zrovna čas? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv pro 06, 2018 3:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Kdy je nejlepší provést očistu z jater z hlediska fází Měsíce? A kdy naopak nejhorší? A jak moc velký vliv to může mít? Mělo by pak cenu dělat očistu při té nejméně vhodné fázi, když jindy by na to nebyl zrovna čas? Děkuji.

Pokud se bavíme o první je to naprosto jedno, řešit tento problém má význam až pokud již normálně nic nevychází.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř pro 12, 2018 8:38 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
Provedla jsem už 18 očistu jater během jednoho roku.14dní před očistou jsem podstoupila 3denní suchou hladovku s úplným vyloučením vody i zevně..Tato očista byla že všech nejsilnější.Odhadem asi kolem 9 pol.žic tmavě zelenýho svinstva,což je prý hlavně.z jater(tmavě zelená barva).Odešlo i plno bílého hlenu,asi paraziti.
Játra pořád trochu pobolívají,hl po jídle.Téměř denně jsem si před čištěním dělala klystýry a to hlavně.s urinou.
Když vidím,jak můžou být

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř pro 12, 2018 10:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="ZDENINA":3rg91t2a]Provedla jsem už 18 očistu jater během jednoho roku.14dní před očistou jsem podstoupila 3denní suchou hladovku s úplným vyloučením vody i zevně..Tato očista byla že všech nejsilnější.Odhadem asi kolem 9 pol.žic tmavě zelenýho svinstva,což je prý hlavně.z jater(tmavě zelená barva).Odešlo i plno bílého hlenu,asi paraziti.
Játra pořád trochu pobolívají,hl po jídle.Téměř denně jsem si před čištěním dělala klystýry a to hlavně.s urinou.
Když vidím,jak můžou být

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255 ... 269  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz