Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát kvě 17, 2024 12:14 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231 ... 269  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv črc 30, 2015 8:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Je nějaká náhrada jablečné šťávy? Lze použít třeba melounovou respektive jablka+mrkev anebo ty nemají takovou schopnost nastřádat žluč?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob srp 08, 2015 6:24 pm 
Offline

Registrován: sob črc 26, 2014 10:22 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,

dvakrát za sebou jsem se pokusil o očistu, ale kolem 16hodiny mě začala bolet šíleně hlava a dostal jsem celkem slušný průjem. Podobný průběh.. Celkově přes týden se cítím ok..

Nechtělo se mi s toou bolavou hlavou pokračovat, takže jediné co jsem stihl bylo vypít šťávu..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 09, 2015 5:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
misa^ píše:
Dobrý den,
dvakrát za sebou jsem se pokusil o očistu, ale kolem 16hodiny mě začala bolet šíleně hlava a dostal jsem celkem slušný průjem. Podobný průběh.. Celkově přes týden se cítím ok..
Nechtělo se mi s toou bolavou hlavou pokračovat, takže jediné co jsem stihl bylo vypít šťávu..

Průjem dostaneš díky jablkové šťávě, která je celkem průtahová. Bolehlav možná z dehydratace nebo jako detox, proto máš od 14-18h pít vodu jako velbloud.
Každopádně proceduru dodělej do konce a je 2 denní, takže to ukončit už v půli prvního nemá smysl. Důležité je večer před očistou do sebe necpat kraviny. Ideál je lehká večeře bez lightbůčku...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv srp 13, 2015 4:21 pm 
Offline

Registrován: sob črc 26, 2014 10:22 pm
Příspěvky: 3
Díky za reakci.
Návody dodržuji přesně. Jsem puntičkář \":)\"

Jsem ji dva roky zpět dvakrát bez problémů zvládl s poměrně slušným výsledkem. Bez bolesti a průjmu. Tak mě to zaskočilo \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 11:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
[quote="EliskaMetlova":26tg8pu2]To je pravda, já jsem

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 11:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Je nějaká náhrada jablečné šťávy? Lze použít třeba melounovou respektive jablka+mrkev anebo ty nemají takovou schopnost nastřádat žluč?

Jinak šťávou se nahradit nedá, ale zmiňoval jsem zde tablety, které se dají koupit v některých e-shopech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 11:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
misa^ píše:
Dobrý den,

dvakrát za sebou jsem se pokusil o očistu, ale kolem 16hodiny mě začala bolet šíleně hlava a dostal jsem celkem slušný průjem. Podobný průběh.. Celkově přes týden se cítím ok..

Nechtělo se mi s toou bolavou hlavou pokračovat, takže jediné co jsem stihl bylo vypít šťávu..

Tak v těchto vedrech bych to asi znovu nezkoušel, vyčkejte na nižší teploty, jinak je tělo ve stresu z toho vedra a reaguje nestandardně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon srp 17, 2015 11:12 am 
Offline

Registrován: stř zář 24, 2014 10:43 pm
Příspěvky: 12
Je nějaká šetrnější očista jater než uváděný postup prosím \":wink:\" ? Kojím ale ráda bych se už teď pročistila,kojit plánuji co nejdéle a čekat až odstavím se mi nechce. V první řadě očistím střeva zatím klystýry na šanku si netroufnu,pak tedy ty

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte zář 01, 2015 12:51 pm 
Offline

Registrován: úte zář 01, 2015 12:37 pm
Příspěvky: 61
Dobrý den. Tuto očistu chci tento pátek provádět poprvé. Koupil jsem si dnes v lékárně dle pokynů epsomskou sůl. Měli ji pod názvem "Magnesii Sulfas Heptahydricus". Balení je po 100g. Je to bílá kulatá nádobka s červeným vrškem. Nikde na etiketě jsem ale nenašel chem. vzorec ani čistotu látky.

Jen tak ze zvědavosti jsem chtěl ochutnat, jestli to chutná jako obyčejná kuchyňská sůl nebo jako himalájská sůl, ale moc jako sůl to nechutnalo a poměrně hodně to pálilo na jazyku. Možná je to blbý dotaz, ale je to opravdu ono? Nerad bych se takhle při pátku otrávil, asi bych měl pak zkažený den.

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte zář 01, 2015 2:44 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Ondrejk píše:
Dobrý den. Tuto očistu chci tento pátek provádět poprvé. Koupil jsem si dnes v lékárně dle pokynů epsomskou sůl. Měli ji pod názvem "Magnesii Sulfas Heptahydricus". Balení je po 100g. Je to bílá kulatá nádobka s červeným vrškem. Nikde na etiketě jsem ale nenašel chem. vzorec ani čistotu látky.

Jen tak ze zvědavosti jsem chtěl ochutnat, jestli to chutná jako obyčejná kuchyňská sůl nebo jako himalájská sůl, ale moc jako sůl to nechutnalo a poměrně hodně to pálilo na jazyku. Možná je to blbý dotaz, ale je to opravdu ono? Nerad bych se takhle při pátku otrávil, asi bych měl pak zkažený den.

Děkuji

Na moji je napsano - Magnesium sulfate USP (heptahydrate) 100% natural mineral (saline laxative)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon zář 07, 2015 4:29 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Asi rok po 12. očiste pečene si ju chcem urobiť znova...........
Ale akosi som zabudol nie na postup (ten je predsa napísaný na tejto stránke v návodoch), ale na to, či je možné si dať nasledujúci deň po očiste pečene oliv olejom a citrusovou šťavou sankhapraksalanu.....
Myslené takto : urobím všetko ako mám (zmäkčenie organizmu kúpeľmi, hydratácia organizmu, pitie soľanky z epsomskej soli), potom vypijem zmes oleja s citrusovou šťavou, pokúsim sa zaspať, ráno (ak nie skôr) sa "vyprázdnim", a využijem to že mám voľno (špeciálne som si vybral dva dni voľna na to, 11. a 12. septembra, dva dni pred čiernym mesiacom, ako radí pán Jarda) na to, aby som to všetko čo sa uvoľní z pečene a žlčníka "spláchol" shankapraksalanou, a tak "zabil dve muchy jednou ranou", spravil si dve procedúry prakticky za sebou, a umocnil ich účinok...
Je teda možné si dať takto hneď na druhý deň shankapraksalanu ? Ja v tom problém nevidím, len sa pýtam, či je to o.k.
Mám za sebou XY shankapraksalán, a asi 12 očíst pečene, takže skúsenosti sú...

EDIT : Nikto nič ? \":?\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned zář 13, 2015 9:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
[quote="kiminka":gt3bc009]Je nějaká šetrnější očista jater než uváděný postup prosím \":wink:\" ? Kojím ale ráda bych se už teď pročistila,kojit plánuji co nejdéle a čekat až odstavím se mi nechce. V první řadě očistím střeva zatím klystýry na šanku si netroufnu,pak tedy ty

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned zář 13, 2015 9:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Ondrejk píše:
Dobrý den. Tuto očistu chci tento pátek provádět poprvé. Koupil jsem si dnes v lékárně dle pokynů epsomskou sůl. Měli ji pod názvem "Magnesii Sulfas Heptahydricus". Balení je po 100g. Je to bílá kulatá nádobka s červeným vrškem. Nikde na etiketě jsem ale nenašel chem. vzorec ani čistotu látky.

Jen tak ze zvědavosti jsem chtěl ochutnat, jestli to chutná jako obyčejná kuchyňská sůl nebo jako himalájská sůl, ale moc jako sůl to nechutnalo a poměrně hodně to pálilo na jazyku. Možná je to blbý dotaz, ale je to opravdu ono? Nerad bych se takhle při pátku otrávil, asi bych měl pak zkažený den.

Děkuji

Název máte správně, ale co v tom opravdu je to netuším a určitě to nepoznám podle barvy víčka lahve. Jinak epsomka je dost hnusná, tedy i chuťově by to asi sedělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned zář 13, 2015 9:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Asi rok po 12. očiste pečene si ju chcem urobiť znova...........
Ale akosi som zabudol nie na postup (ten je predsa napísaný na tejto stránke v návodoch), ale na to, či je možné si dať nasledujúci deň po očiste pečene oliv olejom a citrusovou šťavou sankhapraksalanu.....
Myslené takto : urobím všetko ako mám (zmäkčenie organizmu kúpeľmi, hydratácia organizmu, pitie soľanky z epsomskej soli), potom vypijem zmes oleja s citrusovou šťavou, pokúsim sa zaspať, ráno (ak nie skôr) sa "vyprázdnim", a využijem to že mám voľno (špeciálne som si vybral dva dni voľna na to, 11. a 12. septembra, dva dni pred čiernym mesiacom, ako radí pán Jarda) na to, aby som to všetko čo sa uvoľní z pečene a žlčníka "spláchol" shankapraksalanou, a tak "zabil dve muchy jednou ranou", spravil si dve procedúry prakticky za sebou, a umocnil ich účinok...
Je teda možné si dať takto hneď na druhý deň shankapraksalanu ? Ja v tom problém nevidím, len sa pýtam, či je to o.k.
Mám za sebou XY shankapraksalán, a asi 12 očíst pečene, takže skúsenosti sú...

EDIT : Nikto nič ? \":?\"

Já v tom problém nevidím, již se to zde probíralo a několik lidí to k naprosté spokojenosti i zkoušelo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon zář 14, 2015 8:24 pm 
Offline

Registrován: stř úno 23, 2011 3:30 pm
Příspěvky: 88
Dobrý deň. Asi pred 10 rokmi som si po vážnych tráviacich problémoch urobila za sebou cca 6 x očistu pečene ( vyšlo z mňa asi 500 kameňov veľkosti od 0,5 do 1,5 cm).
Uľavilo sa mi, ďalšie roky som robila asi tak 2x do roka túto očistu. Stále som si ale musela dávať pozor, čo môžem zjesť. Tento rok som mala zase väčšie problémy, preto som si urobila 3 x po sebe( v dvoj týždňových intervaloch) očistu, no nevyšlo zo mňa takmer nič. Bolesti sa ale stále stupňujú( trvalá bolesť a pichanie v oblasti žlčníka). Preto som bola na sono, kde mi našli plný žlčník kamienkov 6 - 10 mm. Neviem, prečo nechcú ísť von. Som z toho zúfalá, nmôžem skoro nič jesť a na operáciu nechcem ísť. Prosím o radu, čo mám robiť?. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231 ... 269  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz