Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 2:43 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 269  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2010 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
catcher píše:
Dá se tedy počítat při výše popsané "dvojkombinaci" s plným účinkem druhé fáze srovnatelným s klasickou šankou ?

Ano, bude to velice podobné, ta kúra se i tak moc neliší a takto bude srovnatelná, možná i lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 1:51 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Dobre, takze ako urobit tu jatrapraksalanu? \":-)\" 3 a 4 davku soli vypit spolu s 0,5l -1,5l vody a ostatne podla navodu? \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 8:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Dobre, takze ako urobit tu jatrapraksalanu? \":-)\" 3 a 4 davku soli vypit spolu s 0,5l -1,5l vody a ostatne podla navodu? \":-)\"

Musíte hodně pít mezi 14-17 hodinou před kůrou kvůli dehydrataci a ráno, po první várce, dáte méně vody, třeba do 1 litru a na druhou várku dáte více klidně 1,5-2 litry, což vyžene ze střeva tu sůl a máte hotovo. Dále podle návodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 1:20 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda, prosim Vas, tych 60 ml Epsomskej soli, kolko je to na gramy? Mohli by ste to aj zvazit?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 9:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Jarda, prosim Vas, tych 60 ml Epsomskej soli, kolko je to na gramy? Mohli by ste to aj zvazit?

Tak jsem vám to navážil a vyšlo mi 57-58 g. Tím se potvrzuje moje teorie, že sůl má zhruba 1 gram/1 ml a pokud není potřeba nějaká vysoká přesnost, tak se s tím nezatěžovat a pouze odměřovat jako cukr do dortu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 3:07 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Tak jsem vám to navážil a vyšlo mi 57-58 g. Tím se potvrzuje moje teorie, že sůl má zhruba 1 gram/1 ml a pokud není potřeba nějaká vysoká přesnost, tak se s tím nezatěžovat a pouze odměřovat jako cukr do dortu.

Ahaaaa, uz mi to dava zmysel, hustota tej soli podla tabuliek je sice 1,65 (cize o 65% viac ako voda), preto klesa ku dnu, ale pritom 60 ml soli vazi 58 g, co je menej ako voda, ktora vazi 60g. Je jasne preco, len treba pohnut rozumom. \":-)\"

Dakujem pekne za navazenie.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 8:43 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Dobrý den, scháním Epsomskou sůl pod všemi dostupnými názvy včetně chemického vzorce a musím potvrdit, že mladší lékárnice nevědí nic. Starší zašátrají v paměti a daly by mi správně, ale takovéto zboží neobjednávají. Navštívila jsem takto 32 lékáren. Tak už docela dlouho lovím po netu, až jsem narazila na Vás. Pročetla jsem si přízpěvky a ráda bych Vás požádala, zda-li by bylo možné poslat i k nám balíček. Žlučník mám vyoperovaný už 9 let, ale žlučové cesty se mi zanášejí stále. / mám tedy velice nízký tlak a miluji kávu, byť překapanou, ale vím, že na žlučník to není ideál, alkohol nesnesu a nic jiného mne na nohy nepostaví / Už to má mé tělo jako koníčka. Přitom žijeme na vsi a snažím se o zdravou výživu pro celou rodinu. Baštíme převážně vše z domácích zdrojů a minimum kupuji. A to chodím nakupovat s papírkem, kde mám vypsána všechna ,,E", abych náhodou nekoupila i základní potravinu špatně. A i tak kupuji vše čerstvé a ne pytliky a škatulky. Dietku držím poctivě celé roky. Sbírám a suším si tu i bylinky a také nám už hodně pomohly - nedám na ně dopustit a přitom je to jen trocha práce na čerstvém vzduchu a i radost. A to jsem se rozpovídala. Budu se těšit na Vaši odpověď. Pokud by jste měl prima nápad pro naše zdraví, budu jen ráda. Děkuji. Veverka
Tak jsem to tu celé pročetla a budu ráda, pokud mi poradíte.
Chováme doma slepice, perličky, krůty, husy, králíky, kozy. Vše je živené čistě přírodně a produkty mám pocit že jsou kvalitní a zdravé. Mrazák nemám. Pokud něco chci k obědu, je to čerstvé.
Vypěstujeme si tu zeleninu i ovoce a bez chemie.
To co kupujeme k jídlu je fakt minimum a snažím se aby bylo zas bez chemie, konzervantů a éček. S váhou jsme na tom dobře - žádná obezita. Cukr nepoužíváme vůbec. Pěstujeme si sladkou trávu a ta mi jej dobře nahrazuje.
Doma mi říkají chroupalka, že se živím převážně zeleninou a ovocem a nejlépe jak to utrnu.
Zbytek rodiny má rád vše přírodní , ale máme dva členy, kteří bez masa ani ránu a aspoň jednou v týdnu jej chtějí na stole. Mám doma i kombuchu a Tibetskou houbu - zalévám ji kozím mlikem. Je to prima studený lahodný kefírek.

Přesto všechno dělám někde chybu a to mé zdraví se ozývá.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 5:45 am 
Offline

Registrován: úte bře 02, 2010 5:36 am
Příspěvky: 8
Bydliště: u Kroměříže
zdravím. dneska chci začít s jaterní očistou -dnes odlehčovací dieta, zítra jablečný den a v pátek vlastní kůra.ale, zhruba před 3 lety mě na sonu našli v žlučníku šutr velký cca. 2,5 - 3 cm. , který jako zátka přiléhá na žlučovod. chtěli ho vyndat klasicky okamžitě ven, což jsem odmítl.až na občasné tlaky, pnutí, problémy nejsou. myslíte,že i v této velikosti se dostane ven ? ty 3 cm by odpovídali zhruba té velikosti švestky, ne ? ale, když by se náhodou šprajcl, tak by zůstala jenom možnost akutní operace ? díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 8:33 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Zdravím, sůl jsem sehnala. Vypucuju játra a žlučovody a snad už mi nic moc trápit nebude. Do jarních měsíců doufám vstoupím bez potíží. \":D\" Už se na to moc těším. Pokud bych spravila i nízký tlak mám vyhráno.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 11:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ohnut píše:
zdravím. dneska chci začít s jaterní očistou -dnes odlehčovací dieta, zítra jablečný den a v pátek vlastní kůra.ale, zhruba před 3 lety mě na sonu našli v žlučníku šutr velký cca. 2,5 - 3 cm. , který jako zátka přiléhá na žlučovod. chtěli ho vyndat klasicky okamžitě ven, což jsem odmítl.až na občasné tlaky, pnutí, problémy nejsou. myslíte,že i v této velikosti se dostane ven ? ty 3 cm by odpovídali zhruba té velikosti švestky, ne ? ale, když by se náhodou šprajcl, tak by zůstala jenom možnost akutní operace ? díky.

Vyjít může, to nezpochybňuji, ale žlučovod se roztáhne tak na 2,5 cm a je to tedy již docela riskantní, já bych ho tak 2-3 měsíce rozpouštěl velkými dávkami hořčíku a potom, až bude měkký, snadno vyjde. V inzerci na dodávku hořčíku nabízím chlorid hořečnatý a pokud budete mít zájem, tak dejte vědět, případně to zkuste, ale chce to odvahu a snad to projde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 5:02 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Veverka píše:
Zdravím, sůl jsem sehnala. Vypucuju játra a žlučovody a snad už mi nic moc trápit nebude. Do jarních měsíců doufám vstoupím bez potíží. \":D\" Už se na to moc těším. Pokud bych spravila i nízký tlak mám vyhráno.

To cistenie moze trvat aj niekolko mesiacov, kym odijdu vsetky usadeniny, tak sa radsej na to psychicky priprav. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 5:12 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Jejda. Nevadí. Obula jsem se před léty do zdraví naší rodiny a nehodlám to skončit pro malý neúspěch. Pracuji na tom už 22 let a stále se učím a objevuji nové. Doufám, že to jednou zdokonalím natolik, že budeme všici bez jakých koliv problémů. U dětí se mi to daří dobře. Horší je to s námi dospěláky, kteří máme od dětství jiné návyky. Mě jak něco pomůže, dám se do toho plnou parou, ale s chlapem je to na delší trať. Je vychováván na zabíjačkách a mlsotách. Těžko se toho vzdává. Už tedy i on hodně přeměnil jídelníček, né však docela podle mých představ, ale snad časem. Já jsem tu jak bejložravec a děti už také. Ovšem manžel se svou mamkou........ale té to nevysvětlím. Jede si stále svou jak beran a nechápe, že si ublížuje. O jejích nemocech psát, to by se nevešlo a jak věčně skujíká, no to jdu raději ven se psíky. Ale také to nevzdávám. Je jí tepřive 65 a pořád má čas si to uvědomit a přeměnit. Takže hurá do očisty jater a žlučovodů, ať to trvá třeba rok.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 8:08 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Veverka píše:
Jejda. Nevadí. Obula jsem se před léty do zdraví naší rodiny a nehodlám to skončit pro malý neúspěch. Pracuji na tom už 22 let a stále se učím a objevuji nové. Doufám, že to jednou zdokonalím natolik, že budeme všici bez jakých koliv problémů. U dětí se mi to daří dobře. Horší je to s námi dospěláky, kteří máme od dětství jiné návyky. Mě jak něco pomůže, dám se do toho plnou parou, ale s chlapem je to na delší trať. Je vychováván na zabíjačkách a mlsotách. Těžko se toho vzdává. Už tedy i on hodně přeměnil jídelníček, né však docela podle mých představ, ale snad časem. Já jsem tu jak bejložravec a děti už také. Ovšem manžel se svou mamkou........ale té to nevysvětlím. Jede si stále svou jak beran a nechápe, že si ublížuje. O jejích nemocech psát, to by se nevešlo a jak věčně skujíká, no to jdu raději ven se psíky. Ale také to nevzdávám. Je jí tepřive 65 a pořád má čas si to uvědomit a přeměnit. Takže hurá do očisty jater a žlučovodů, ať to trvá třeba rok.

Ak budes dodrzovat rady najdene tu na fore, samozrejme nie slepo, ale vsetko si prisposobovat na svoju individualitu, a k tomu aj psychohygienu, tak nebude treba cakat 22 rokov, ale za rok-dva je clovek fit. Ta psychohygiena je klucova, a patri tam postoj k zivotu, postoj k samemu sebe, postoj k prirode a okoliu, vztah k Bohu, medziludske vztahy. Je to minimalne 50% zdravia, takze nieje to len o fyzickej potrave.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 8:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Ano tak s tím musím jen souhlasit. Psychický stav člověka dělá strašně moc. Je to v podstatě půl zdraví. Snažím se žít v poklidu. Ale občas mi stresová situace nemine. Pak to ale řeším procházkou po okolních luzích a hájích a to je balzám na nervy. Dom se vracím s čistou hlavou a plna energie do dalších ,,bojů". A léčba prací také není k zahození. Přijdu na jiné myšlenky v cukuletu a je to i užitečné. Mám představu, co se sebou chci udělat a budu se snažit, aby se mi zadařilo. Určitě nejsem sama a ani první. Vím co chci a zbytek se buď přidá, či nee. Já už se odradit nenechám. Co jsem pro sebe udělala doposud mi pomohlo. Vydala jsem se na cestu zdraví, tak se k němu dopracuji. Před lety, když jsem sama se sebou začínala, tak jsem v podstatě tápala v nejstotě. Nikdo neuměl poradit jinak, než jen léky..............tak jsem vytáhla staré zápisky své prababi - byla to bylinkářka a začala jsem takto. Postupem let jsem se dopracovala k různé literatuře a zdokonalila v bylinkách. Pomáhají nám hodně. Fakt tu už nikdo krom babi marod není a na nic si nikdo nestěžuje. Vyhýbají se nám i chřipky, alergie a všechny hnoje, co kde lítají se od nás odrážejí, tak si myslím, že jsme na dobré cestě ku zdraví.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Veverka píše:
Dobrý den, scháním Epsomskou sůl pod všemi dostupnými názvy včetně chemického vzorce a musím potvrdit, že mladší lékárnice nevědí nic. Starší zašátrají v paměti a daly by mi správně, ale takovéto zboží neobjednávají. Navštívila jsem takto 32 lékáren. Tak už docela dlouho lovím po netu, až jsem narazila na Vás. Pročetla jsem si přízpěvky a ráda bych Vás požádala, zda-li by bylo možné poslat i k nám balíček. Žlučník mám vyoperovaný už 9 let, ale žlučové cesty se mi zanášejí stále. / mám tedy velice nízký tlak a miluji kávu, byť překapanou, ale vím, že na žlučník to není ideál, alkohol nesnesu a nic jiného mne na nohy nepostaví / Už to má mé tělo jako koníčka. Přitom žijeme na vsi a snažím se o zdravou výživu pro celou rodinu. Baštíme převážně vše z domácích zdrojů a minimum kupuji. A to chodím nakupovat s papírkem, kde mám vypsána všechna ,,E", abych náhodou nekoupila i základní potravinu špatně. A i tak kupuji vše čerstvé a ne pytliky a škatulky. Dietku držím poctivě celé roky. Sbírám a suším si tu i bylinky a také nám už hodně pomohly - nedám na ně dopustit a přitom je to jen trocha práce na čerstvém vzduchu a i radost. A to jsem se rozpovídala. Budu se těšit na Vaši odpověď. Pokud by jste měl prima nápad pro naše zdraví, budu jen ráda. Děkuji. Veverka
Tak jsem to tu celé pročetla a budu ráda, pokud mi poradíte.
Chováme doma slepice, perličky, krůty, husy, králíky, kozy. Vše je živené čistě přírodně a produkty mám pocit že jsou kvalitní a zdravé. Mrazák nemám. Pokud něco chci k obědu, je to čerstvé.
Vypěstujeme si tu zeleninu i ovoce a bez chemie.
To co kupujeme k jídlu je fakt minimum a snažím se aby bylo zas bez chemie, konzervantů a éček. S váhou jsme na tom dobře - žádná obezita. Cukr nepoužíváme vůbec. Pěstujeme si sladkou trávu a ta mi jej dobře nahrazuje.
Doma mi říkají chroupalka, že se živím převážně zeleninou a ovocem a nejlépe jak to utrnu.
Zbytek rodiny má rád vše přírodní , ale máme dva členy, kteří bez masa ani ránu a aspoň jednou v týdnu jej chtějí na stole. Mám doma i kombuchu a Tibetskou houbu - zalévám ji kozím mlikem. Je to prima studený lahodný kefírek.

Přesto všechno dělám někde chybu a to mé zdraví se ozývá.

Podle mě tam vidím dva nedostatky, jednak pravděpodobný deficit omega 3 mastné kyseliny a pak nedostatečnou údržbu jater a možná i střeva. Zkuste konzumovat sirnou patlanici, ale na to musíte koupit mrazák a vygruntovat několikrát játra.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 269  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz