Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 1:07 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 269  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: čtv bře 04, 2010 7:10 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Jarda píše:
Podle mě tam vidím dva nedostatky, jednak pravděpodobný deficit omega 3 mastné kyseliny a pak nedostatečnou údržbu jater a možná i střeva. Zkuste konzumovat sirnou patlanici, ale na to musíte koupit mrazák a vygruntovat několikrát játra.

Ano ano, na játra se chystám a snad do roka to bude OK. Do sirné patlanice se pustím, už jsem ji tu pročítala. Mrarák velký nepotřebujeme, ale jako součást lednice je malý mrazáček-příruční. Tam by se to mohlo vejít.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: čtv bře 04, 2010 2:04 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Veverka píše:
Ano ano, na játra se chystám a snad do roka to bude OK. Do sirné patlanice se pustím, už jsem ji tu pročítala. Mrarák velký nepotřebujeme, ale jako součást lednice je malý mrazáček-příruční. Tam by se to mohlo vejít.

Musis tam najst miesto na uskladnenie 5l oleja, a si v pohode. Pokial tam miesto nieje, ber to tak, ze olej je klucova vec, ktora Ti moze zlepsit zdravie, a tak by mala mat prednost pred cimkolvek, co tam zabera miesto.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: čtv bře 04, 2010 2:26 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Xion píše:
Musis tam najst miesto na uskladnenie 5l oleja, a si v pohode. Pokial tam miesto nieje, ber to tak, ze olej je klucova vec, ktora Ti moze zlepsit zdravie, a tak by mala mat prednost pred cimkolvek, co tam zabera miesto.

Děkuji za radu .To zvládnem. Pětilitrové láhve se vejdou dvě. Jináč mrazák nepoužíváme na nic. Jen čekáme, až lednice, že je stará odejde. Novou si pak koupime obdobnou. Vše konzumujeme čerstvé a co uskladňuji mám v komoře, či sklepu. Tam vydrží všechno čerstvé dlouho a i mi to šetří energie. \":D\" Jdu to naštudovat důkladně a pustím se do toho. ze surovin bych měla mít vše doma. Mám do toho sebevyléčení tak ukrutnou chuť, že se to určitě zadaří.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 04, 2010 10:29 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Jardo, stalo by se něco, kdybych zkusil třetí kolo týden po druhém ? Cítím se OK, naopak mám absťák po oleji s grepem \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 04, 2010 10:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
catcher píše:
Jardo, stalo by se něco, kdybych zkusil třetí kolo týden po druhém ? Cítím se OK, naopak mám absťák po oleji s grepem \":)\"

Patrně ne, ale ty šutráky se musí posunout a za týden to asi nestihnou, takže aby to nebylo zbytečné a nic moc třeba nevyjde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 04, 2010 10:56 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Jarda píše:
Patrně ne, ale ty šutráky se musí posunout a za týden to asi nestihnou, takže aby to nebylo zbytečné a nic moc třeba nevyjde.

Asi jo, máte recht, nic se nemá uspěchat ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 2:59 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Dnes chystam druhu ocistu pecene, popijam jablkovu stavu. A dobre som urobil, ze som to odlozil o den.
Dnes som po troch dnoch vyhradne len na ovoci a zeleninovych stavach (konkretne mrkva-cvikla-zeler-cierna redkev a mrkva-jablko, plus trochu ananasovej), z toho prvy den mrkvovy salat, inak dalsie 2 dni uz len ovocie. Kedze kvoli pecenovej ociste treba nazbierat zlc v zlcniku a peceni, ziaden tuk.
Nebolo mi velmi dobre, takmer cely cas take polohnacky, a rano som vstaval vzdy rozbity a dlho spal, takze detox. Ani dnesok nebol vynimkou. Tak som sa chcel hned po neskorom zobudeni vrhnut na pitie jablkovej stavy, ked tu zrazu som si odgrgol, a citil som, ze mam v zaludku nieco kysle. Kurnik, ved by mal byt prazdny hovorim si, jak tam nieco moze byt? Tak som sa rozhodol, ze pred pitim stavy este zaradim vyplach zaludka - Vamanadhauti. Tuto ocistu pouzivam zopar mesiacov, vzdy rano nalacno, a robil som ju asi 50 krat. Ale to co dnes zo mna vyslo, to bolo viac bordelu, nez za vsetkych 50 predoslych vyplachov dokopy, a to nekecam.
Totalne tmavozelena voda, plna tmavozelenych chuchvalcov a vlakien, uplne nahorkla. Stara nepotrebna zlc? Takze, uz po 3 dnoch na ovoci bez tuku sa telo cez zaludok zbavuje asi starej zlce, a pravdepodobne v nej vylucuje aj dost sajrajtu. Teda, to ked si predstavim, ze by som neurobil ten vyplach, a voslo by mi to spolu s tou jablkovou stavou do criev!!! To by sa teda telo poriadne potrapilo, kym by to odstranilo, a ja by som sa zas mohol pytat, z coho mi je tak zle (a kedysi by som to zvalil na tu jablkovu stavu \":-)\")
Jarda, co myslite, ze to bolo, zlc? Na hlieny mi to nepripadalo, tie som uz videl, a to su take slabozelene chuchvalce hlienoveho charakteru, toto boli skor chuchvalce vlakien. Ked telo 3 dni nema dovod vylucovat zlc, zacne sa jej pomaly zbavovat a spolu s tym cistit zlcnik cez zaludok?

V kazdom pripade, za cele tie mesiace telo nenaslo dovod nieco take vylucit, takze mozno je klucove nejest tuk vobec. Kazdemu, kto ma problem so zlnickom, pecenom a tukovym metabolizmom by som doporucil jest iba ovocie a ziadne tuky, zjavne je podstatny rozdiel jest ovocie a trochu tuku, a ovocie a ziadny tuk, telo na to reaguje uplne inak. (napriklad, ked som bol urcitu dobu len na ovoci a SP, nic take zo mna nevychadzalo, takze ked sa je iba ovocie a zeleninove stavy, deje sa nieco ine)

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 9:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Xion píše:
vyplach zaludka - Vamanadhauti. Tuto ocistu pouzivam zopar mesiacov, vzdy rano nalacno, a robil som ju asi 50 krat. Ale to co dnes zo mna vyslo, to bolo viac bordelu, nez za vsetkych 50 predoslych vyplachov dokopy, a to nekecam.
Totalne tmavozelena voda, plna tmavozelenych chuchvalcov a vlakien, uplne nahorkla. Stara nepotrebna zlc? Takze, uz po 3 dnoch na ovoci bez tuku sa telo cez zaludok zbavuje asi starej zlce, a pravdepodobne v nej vylucuje aj dost sajrajtu. Teda, to ked si predstavim, ze by som neurobil ten vyplach, a voslo by mi to spolu s tou jablkovou stavou do criev!!! To by sa teda telo poriadne potrapilo, kym by to odstranilo, a ja by som sa zas mohol pytat, z coho mi je tak zle (a kedysi by som to zvalil na tu jablkovu stavu \":-)\")
Jarda, co myslite, ze to bolo, zlc? Na hlieny mi to nepripadalo, tie som uz videl, a to su take slabozelene chuchvalce hlienoveho charakteru, toto boli skor chuchvalce vlakien. Ked telo 3 dni nema dovod vylucovat zlc, zacne sa jej pomaly zbavovat a spolu s tym cistit zlcnik cez zaludok?


Kukni ako vyzerá tráviaca sústava. Žalúdok má vrátnik, a žlčník a žlčovody vylučujú žlč až v tenkom čreve. Ak by išlo niečo z tenkého čreva "hore kopcom" bola by to funkčná porucha. Vrátnik žalúdka slúži práve na to, aby sa nedochádzalo k spätnému chodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 10:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Dnes chystam druhu ocistu pecene, popijam jablkovu stavu. A dobre som urobil, ze som to odlozil o den.
Dnes som po troch dnoch vyhradne len na ovoci a zeleninovych stavach (konkretne mrkva-cvikla-zeler-cierna redkev a mrkva-jablko, plus trochu ananasovej), z toho prvy den mrkvovy salat, inak dalsie 2 dni uz len ovocie. Kedze kvoli pecenovej ociste treba nazbierat zlc v zlcniku a peceni, ziaden tuk.
Nebolo mi velmi dobre, takmer cely cas take polohnacky, a rano som vstaval vzdy rozbity a dlho spal, takze detox. Ani dnesok nebol vynimkou. Tak som sa chcel hned po neskorom zobudeni vrhnut na pitie jablkovej stavy, ked tu zrazu som si odgrgol, a citil som, ze mam v zaludku nieco kysle. Kurnik, ved by mal byt prazdny hovorim si, jak tam nieco moze byt? Tak som sa rozhodol, ze pred pitim stavy este zaradim vyplach zaludka - Vamanadhauti. Tuto ocistu pouzivam zopar mesiacov, vzdy rano nalacno, a robil som ju asi 50 krat. Ale to co dnes zo mna vyslo, to bolo viac bordelu, nez za vsetkych 50 predoslych vyplachov dokopy, a to nekecam.
Totalne tmavozelena voda, plna tmavozelenych chuchvalcov a vlakien, uplne nahorkla. Stara nepotrebna zlc? Takze, uz po 3 dnoch na ovoci bez tuku sa telo cez zaludok zbavuje asi starej zlce, a pravdepodobne v nej vylucuje aj dost sajrajtu. Teda, to ked si predstavim, ze by som neurobil ten vyplach, a voslo by mi to spolu s tou jablkovou stavou do criev!!! To by sa teda telo poriadne potrapilo, kym by to odstranilo, a ja by som sa zas mohol pytat, z coho mi je tak zle (a kedysi by som to zvalil na tu jablkovu stavu \":-)\")
Jarda, co myslite, ze to bolo, zlc? Na hlieny mi to nepripadalo, tie som uz videl, a to su take slabozelene chuchvalce hlienoveho charakteru, toto boli skor chuchvalce vlakien. Ked telo 3 dni nema dovod vylucovat zlc, zacne sa jej pomaly zbavovat a spolu s tym cistit zlcnik cez zaludok?

V kazdom pripade, za cele tie mesiace telo nenaslo dovod nieco take vylucit, takze mozno je klucove nejest tuk vobec. Kazdemu, kto ma problem so zlnickom, pecenom a tukovym metabolizmom by som doporucil jest iba ovocie a ziadne tuky, zjavne je podstatny rozdiel jest ovocie a trochu tuku, a ovocie a ziadny tuk, telo na to reaguje uplne inak. (napriklad, ked som bol urcitu dobu len na ovoci a SP, nic take zo mna nevychadzalo, takze ked sa je iba ovocie a zeleninove stavy, deje sa nieco ine)

Ano, tři dny je opravdu hodně na nastřádání žluče a můžete ji mít opravdu veliké množství, které již samovolně odtéká, třeba i do žaludku, nebo do střev, ale může to být prostě jen povlak uvolněný ze stěn žaludku a trochu žluče, která se tam dostane při zvracení. Samozřejmě při tomto stravovacím režimu tělo vylučuje i další bordel, který se projevuje třeba jako chuchvalce ve vyzvracené vodě. Jinak je samozřejmě veliký rozdíl v té stravě jak píšete. Bez kapky tuku se nastřádá mimořádné množství žluči, kterou by jinak tělo potřebovalo k trávení, ale po dlouhou dobu to také není dobré řešení, protože nemusí chodit správně defekace a kyselost se tím pádem vrací zase do jater.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 06, 2010 8:58 am 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Tak a mám za sebou třetí očistu jater a žlučníku. Už se dá říct, že člověk ví do čeho jde a tak nervozita již neničí celkový průběh procedury. Dnes nevyšlo moc kamínků, ale za to byly i velký až 1,5cm (takový váleček). Asi to nebude co do velikosti tak hrozný jako u starších spoluprocedurantů \":-D\" Každopádně ráno přichází do nepříjemný stav intoxikace ve střevě a tak doporučuju všem udělat tak jako tak na závěr jeden nebo dva klystýry a pořádně to vyhodit ven. Stav se potom poměrně rychle srovná, de facto hned po klystýru. Pak již napít čerstvou šťávu a člověku je hej \":-)\". Všem doporučuju. Čištění jater a střeva je primární záležitost každého člověka, zvlášť v dnešním stavu společnosti. A pocity jsou nepopsatelné \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 06, 2010 10:37 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
fdh píše:
Tak a mám za sebou třetí očistu jater a žlučníku. Už se dá říct, že člověk ví do čeho jde a tak nervozita již neničí celkový průběh procedury. Dnes nevyšlo moc kamínků, ale za to byly i velký až 1,5cm (takový váleček). Asi to nebude co do velikosti tak hrozný jako u starších spoluprocedurantů \":-D\" Každopádně ráno přichází do nepříjemný stav intoxikace ve střevě a tak doporučuju všem udělat tak jako tak na závěr jeden nebo dva klystýry a pořádně to vyhodit ven. Stav se potom poměrně rychle srovná, de facto hned po klystýru. Pak již napít čerstvou šťávu a člověku je hej \":-)\". Všem doporučuju. Čištění jater a střeva je primární záležitost každého člověka, zvlášť v dnešním stavu společnosti. A pocity jsou nepopsatelné \":-)\"

Ja som dnes tiez dokoncil svoju prvu Jatrapraksalanu, a v poradi je to druha ocista pecene. Zatial toho vela nevyslo, zopar malych kamienkov, ale je mozne, ze vyslo dost mikroskopickeho bordelu. Nocna hnacka bola dost neprijemna, strasne to rozozieralo konecnik. Ale po vypiti vody su ranne hnacky v pohode, balzam na zadok oproti tej nocnej. \":-)\"
Rozmyslam, akou stavou zacat, asi bude najidealnejsia jablkova, nevadi ked prihodim zopar bobul hrozna? Nebude vadit, ze sa tam odstavia aj kostky?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 06, 2010 10:48 am 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Xion píše:
Rozmyslam, akou stavou zacat, asi bude najidealnejsia jablkova, nevadi ked prihodim zopar bobul hrozna? Nebude vadit, ze sa tam odstavia aj kostky?

Zkus kombinaci bylinek a ovoce, třeba Fernet Citrus \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 06, 2010 5:40 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
To nechápu z čeho ,,trávožrouti" mohou mít žlučníkové kamínky, když se tak zdravě stravují \":?:\" \":!:\"
Já jako správný všežravec jsem byl zanesený od ,,sklepa až po půdu" - u mě se to dalo předpokládat.

Mám za sebou čtvrtou žlučníkovou a jaterní očistu a nestačím valit oči \":roll:\"
Tentokrát jsem se s tím vůbec nemazlil. Den před očistou jsem pouze nejedl nic mastného, ale jinak jsem si dopřával, co hrdlo ráčí - od 2 rohlíků, přes téměř 3/4 pekáče neslazené rýže s ovocem (kompotovaná jablka, švestky, třešně, rozinky), 5 velkých jablíček, 1 pomeranč, 1 zelená hruška, 1 červená paprika + hodně čisté vody. No hlady jsem rozhodně netrpěl.
Druhý den jsem to již nepřeháněl, během dopoledne již jen 2 rohlíky s jablíčkem a na oběd jsem dojedl ten zbytek rýže + asi 2,5l čisté vody. Díky tomu množství ovoce jsem vynechal dopoledne klystýr - nebyl zapotřebí.
Od 14hodin až do začátku očisty jsem již nejedl ani nepil. Pocit hladu ani žízně se nedostavil. V 18 a 20hod. jsem vypil po 150ti ml. roztoku vody a glauberovy soli.
V 18:30hod. jsem si v masážní vaničce nahřál nohy a tím vypudil pocit chladu, který mě od nohou často prostupuje. V 19hod. jsem pomocí termofóru začal s nahříváním pravého podžebří a to jsem nepřerušil až do 23hod. pouze měnil vodu za teplejší.
Ve 21hod. jsem poprvé usedl na WC.
Ve 22 vypil mix oleje a grepu. Tady musím dodat, že mi tato směska tentokrát vůbec nechutnala, neboť jsem se ulakomil a koupil místo panenského oleje z prvního lisu, pouze panenský. A rozdíl (alespoň pro mě) byl velký - ještě teď se mi žaludek bouří, jen si vzpomenu Crying or Very sad
Když vycházel ten můj písek, tak to tentokrát trošku pobolívalo a občas ještě i pobolívá.
V noci jsem 2x navštívil onu místnost, jinak jsem celkem dobře spal. Stále žádná žízeň, jak někteří popisují.
Následující den v 6:30 jsem dal pro mě poslední glauberku a asi na 15min. zalehl. Po té jsem vypil téměř litr čisté vody a poseděl na WC asi tak hoďku a víc. Snažil jsem se vypít ještě trochu vody, aby nastoupil sifonový efekt, ale moc jsem si nepomohl. A tak jsem přidal klystýr a dokončil očistu. Z tohoto důvodu jsem vynechal čtvrté pití glauberovy soli, - to vlastně slouží již jen k lepšímu pročistění střev.
V 9hodin jsem již pozřel 1 rohlík a jablko a za 20minut si dal repete. Na oběd samozřejmě zatím ještě něco lehkého, např. vařené brambory na pánvi s vajíčkem a něco salámem, to já můžu.
Během poledne a večer již baštím - kromě masa a sladkostí (dlouho leží v žaludku a tlačí), cokoliv. Druhý den mohu vše na co mám chuť. Zatím vždy bez následků \":)\"

Ps: v přílohách 1. teplem rozpuštěný kámen, 2. malý kamenolom, 3. největší kousky


Přílohy:
P3043542.JPG
P3043542.JPG [ 133.11 KiB | Zobrazeno 17854 krát ]
P3043543.JPG
P3043543.JPG [ 131.46 KiB | Zobrazeno 17854 krát ]
P3043535.JPG
P3043535.JPG [ 127.81 KiB | Zobrazeno 17854 krát ]

_________________
Ahoj Denny
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 06, 2010 5:59 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Denny, ty jsi ďábel ... po dvanáctém kole zjistíš žes postupně vykadil kompletní játra a propadne se ti břicho k páteři \":)\" . Máš tam toho požehnaně, ale asi jako většina z nás ...
Já mám tento víkend pauzu, čekám až se to sesype k východu a příští pátek to zase vystřelím. Při druhém kole jsem měl pár kousků větších než poprvé, tak jsem zvědav, jestli se tam později nenajde nějaká švestka ... Měl jsem trochu obavy z průběhu posouvání kamímků přes žlučovody, ale nic jsem necítil, ani jsem o tom nevěděl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 06, 2010 6:45 pm 
Offline

Registrován: úte bře 02, 2010 5:36 am
Příspěvky: 8
Bydliště: u Kroměříže
zdravím. tak jsem do toho včera taky vlítl. ve středu 4 rohlíky a pár jablek, čtvrtek jen jablka a v pátek jen jab. štávu. už ve středu večer jsem měl játra plný , na omak tvrdý a vystupující ven- boule. jinak vše v poho. pátek jsem pokračoval dle návodu- ten solný roztok nebyl vůbec žádná hrůza. myslel jsem, že jsem ho navážil málo tak jsem přidal 2 lžičky soli. v 19 hod. jsem začal nahřívat( jak psal Denny) . během ležení jsem vůbec nic necítil a, že jsem se soustředil \":lol:\" .ráno žádné nucení, tak byla 3 dávka a za půl hod to šlo. myslel jsem ,že to bude bez barvy- ta řidina, ale hrálo to celým spektrem zelené. v tom 8 kousků cca. 1 cm a spousta ,ale spousta drobotě..ten šutřík z toho sona nic. myslel jsem, že se rozpustil při tom nahřívání. ale ne ,dal na sebe čekat do druhé vlny \":D\" .můžu Vám říct,že se mi velmi ulevilo. celkem bylo 5 vln a bordelu neuvěřitelně, jardo díky. za tři týdny repete,
Příloha:
Obraz000.jpg
Obraz000.jpg [ 48.9 KiB | Zobrazeno 17842 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 269  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz