Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 23, 2024 4:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235 ... 269  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte led 19, 2016 6:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv dub 15, 2010 6:46 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Jižní Morava, 30 km od Brna
[quote="Candida":1pm3zr00]Dobry den som zufaly a potrebujem pomoct .
uz rok ma nie pravidelne trapi pichanie alebo tlak na solaris plexus . Vzdy to zacina ako zlcnikovy zachvat klasika tlak , teplo , zle od zaludka , uzkost . bolest po case prejde ked sa najem zasa sa vrati takto par dni potom to uskupi skoro uplne .
vcera som to mal zasa uzival som Sylimarin na precistenie pecene a riedenie zlce ale asi sa nejaky kamienok uvolnil a upchal privod .
problem je v tom ze kamene mi zo sona nezistili .
zaujmalo ma ako zistit citam nemam Bilirubinove kamene ktore zo sona nejdu zistit . mam totiz gylbertov syndrom takze zvyseny bilirubin a teda vyssie riziko bilirubinovych kamenou . Mam len 21 \":(\"
este podotknem ked som bral teraz sylimarin 1 den potom som musel vysadit mal som aj stolicu svetlu takze sa neuvolnovala zlc do criev .

Dakujem za skoru odpoved vsetkym ktory vedia poradit lebo som uz zufali picha ma to tlaci potim sa ked to mam . Ale napriklad dnes som to mal a isiel som si doma zacvicit lebo to mam rad , tie zachvaty asi nemam nejake velke takze asi mam male kamienky ktore by svedcili tym bilirubinovim ktore su vecsinou male . mam aj polyp na zlcniku ale len 2,4 mm ci kolko a kriticke je az 10mm[/quote:1pm3zr00]
Vyjadřuji se k Silimarinu: ten vám

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte led 19, 2016 6:29 pm 
Offline

Registrován: sob črc 11, 2015 6:18 pm
Příspěvky: 37
[quote="Batles":2tyhknhc]Vyjadřuji se k Silimarinu: ten vám

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob led 23, 2016 2:58 am 
Offline

Registrován: stř říj 21, 2015 10:01 am
Příspěvky: 2
Ahojte,
je mi 24 a diky ekzemu ve vlasech jsem se sama sobe zacala opravdu venovat, tak se chci s vami podelit o vysledky moji v te dobe teprve druhe ociste jater.
CItila jsem v jatrech neskutecny tlak, traveni nefungovalo, vesmes vse, co jsem prijala, jsem zase v tom stejnem stavu odevzdala haha.
Po necelem pulroce denniho procitani temat tu na foru se sama ,opravuji, a je to doopravdy kouzelny pocit, videt a pozorovat sam na sobe zlepseni ikdyz sebepomalejsi:)))

Prvni JO - celkem slusny pocet kaminku, nejvetsi cca 1cm a fotky jsou z druhe JO, kdy odeslo nejvetsi mnozstvi i co do velikosti prvenstvi.
V te dobe mi bylo 23, coz je vskutku sila jak muzou byt i za tak relativne kratkou dobu zadelana !

Je mozne, ze ten bily vnitrek je nejake hnizdo potvorstva ?:)


Přílohy:
5_image.jpeg
5_image.jpeg [ 220.72 KiB | Zobrazeno 9450 krát ]
image.jpeg
image.jpeg [ 268.34 KiB | Zobrazeno 9450 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob led 23, 2016 11:25 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Susenkac píše:
Ahojte,
je mi 24 a diky ekzemu ve vlasech jsem se sama sobe zacala opravdu venovat, tak se chci s vami podelit o vysledky moji v te dobe teprve druhe ociste jater.
CItila jsem v jatrech neskutecny tlak, traveni nefungovalo, vesmes vse, co jsem prijala, jsem zase v tom stejnem stavu odevzdala haha.
Po necelem pulroce denniho procitani temat tu na foru se sama ,opravuji, a je to doopravdy kouzelny pocit, videt a pozorovat sam na sobe zlepseni ikdyz sebepomalejsi:)))

Prvni JO - celkem slusny pocet kaminku, nejvetsi cca 1cm a fotky jsou z druhe JO, kdy odeslo nejvetsi mnozstvi i co do velikosti prvenstvi.
V te dobe mi bylo 23, coz je vskutku sila jak muzou byt i za tak relativne kratkou dobu zadelana !

Je mozne, ze ten bily vnitrek je nejake hnizdo potvorstva ?:)

Susenkac, můžeš popsat, co se ti všechno zlepšilo a jak dlouho to trvalo a kolik jsi dala očist? Zbavila jsi se i toho ekzému ve vlasech? Dík, Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned led 31, 2016 4:55 pm 
Offline

Registrován: sob črc 11, 2015 6:18 pm
Příspěvky: 37
Pan Jarda mate este nejaky napad co by mohlo sposobovat pichanie na solarise ? je to neico so zlcnikom ale neviem co a lekary tiez nie .
2x som bral jeden del silymarin a 2x ma vtedy zacalo pichat druhy krat mi bolo aj zle , mal som svetlu stolicu takze zlc neprudila tak ako mala .
Na sone zlcnikove kamene zistene nemam idem este raz na sono aj na CT ci nahodov .
Ale teraz ma to pichava vzdy az poobede az kym nejdem spat , rano a doobeda to je vecsinou pohode sem tam trosku pichnutie .
Nemyslim si ze mam stale nejaky kamienok v privode a preto ma to picha . Nemoze to byt nejaky zapal alebo podrazdenie alebo neviem co vsetko este to moze byt


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned led 31, 2016 8:20 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Zdravím. Mám za sebou první očistu jater dle zdejšího návodu a vše šlo řekl bych ideálně podle návodu. Hned po očistě, v 10.00 jsem si ještě udělal Šankprakšalánu, abych měl jistotu, že se zažívání pořádně pročistilo. Pak sice následovala celodenní dost značná únava, ale další den už v pohodě \":)\"

Mám dvě otázky:

1. Ve foru doporučujete menší dlouhodobější očistu pít po ránu na lačno panáka olivového oleje, případně s citronem. Podobně to radí i Cingroš. Otázka zní. Když po ránu piju teplou vodu s citronem, kdy zařadit olej? Zřejmě tedy jako první si dát panáka oleje, ale za jak dlouho potom se může pít ta teplá voda? Nebo se může pít hned? Nezruší to účinky oleje? Jaké máte zkušenosti? A nebo je lepší toho panáka oleje s citronem pít před spaním?

2. Ohledně biorytmologie, Cingroš doporučuje že na očistu jater je nejvhodnější období před úplňkem nebo před novem. Naopak Dr. Moritz píše že očista by měla proběhnout v období po úplňku do novu, když měsíc ubývá. Jaké jsou vaše zkušenosti?

děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned led 31, 2016 10:24 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Upřímně, žádné průkazné a statisticky významné závěry v otázce "vaší otázky" nečekejte. Musíte si tuto věc vyřešit sám za sebe a pro sebe. Jest vysoce pravděpodobné, že někomu dělá dobře prodělati Vámi adorované myšlenky (či dokonce úkony) před úplňkem, jinému po něm, jinému ještě úplně jindy ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř úno 03, 2016 10:17 pm 
Offline

Registrován: sob črc 11, 2015 6:18 pm
Příspěvky: 37
chcem sa opytat ked som si dal minule silymarin mal som "zlcnikove zachvaty" bolo mi zle a pichalo ma na solarise , ale aj tak som si neni 100% isty ci je to zlcnik .
Mal som pritom aj svetlu stolicu , tak ma zaujma ci je nejaky dvovod co to moze sposobyt tu svetlu stolicu okrem upchateho zlcnika .

dalej ma zaujma ci moze mat clovek zlcnikovy zachvat ked kamene na sone nema zistene ?

co sa da v takom pripade robit nieco odbolesti nato pomaha ?

problem je ten ze ma to picha uz skoro rok niekedy ano niekedy nie niekedy viacej . na solarise . ja uz ani neviem ci to moze byt zlcnik alebo nieco ine .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2016 10:03 am 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
martina72 píše:
Upřímně, žádné průkazné a statisticky významné závěry v otázce "vaší otázky" nečekejte. Musíte si tuto věc vyřešit sám za sebe a pro sebe. Jest vysoce pravděpodobné, že někomu dělá dobře prodělati Vámi adorované myšlenky (či dokonce úkony) před úplňkem, jinému po něm, jinému ještě úplně jindy ...

Děkuji za odpověd \":)\" ... a co ta první otázka, ohledně raního pití oliváče. Za jak dlouho potom se dá pít normální voda?

díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2016 4:05 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
jimikluk píše:
Mám dvě otázky:

1. Ve foru doporučujete menší dlouhodobější očistu pít po ránu na lačno panáka olivového oleje, případně s citronem. Podobně to radí i Cingroš. Otázka zní. Když po ránu piju teplou vodu s citronem, kdy zařadit olej? Zřejmě tedy jako první si dát panáka oleje, ale za jak dlouho potom se může pít ta teplá voda? Nebo se může pít hned? Nezruší to účinky oleje? Jaké máte zkušenosti? A nebo je lepší toho panáka oleje s citronem pít před spaním?

2. Ohledně biorytmologie, Cingroš doporučuje že na očistu jater je nejvhodnější období před úplňkem nebo před novem. Naopak Dr. Moritz píše že očista by měla proběhnout v období po úplňku do novu, když měsíc ubývá. Jaké jsou vaše zkušenosti?

děkuji

Ta "dlouhodobější" očista je spíš jen lehké promáznutí trubek pro ty, kdo se jinak tuku pečlivě vyhýbají. Nicméně zcela jistě není na škodu, a pokud bych pro její realizaci dle (1.) měl volit z uvedených variant tak tedy voda hned po opuštění pelechu, pak ranní kolečko WC/koupelna a toho panáka až pak (vychází mi to cca po 20-30 minutách). Voda uvolní vrátník, vymete dno žaludku přes dvanáctník dál a ten olej po uvedené pauze promázne dvanáctník a v ideálním případě u senzitivních jedinců vyvolá drobnou reakci Oddiho svěrače, který umožní žlučovodu lehce si do dvanáctníku "odplivnout". To je ovšem ideální průběh, závislý do značné míry na aktuálním stupni kyselosti žaludečního sekretu (a tím na reakci vrátníku), a v žádném případě zde nelze očekávat sypání kamení jako při "klasické" jaterce. Ovšem i tento pravidelně ranní drobný pohyb koncové části žlučovodu je lepší než nic...
Před spaním bych to nepil, jatýrka po večerních hodech zaslouží trochu klidu. Když už šláftruňk, tak raději dvojku červeného.

K bodu (2.) si každý udělá závěr sám na základě osobní zkušenosti, já jsem toho názoru, že význam to má především u hodně vyladěných a senzitivních jedinců. A to ve smyslu ubývající měsíc=odliv=podtlak a vrchol před zlomem, tj. 24-48h před novem.
Ale většině "civilizovaných" adeptů jaterky stačí doporučit : kdykoli, nemůžete se minout \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2016 4:30 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Díky Vám za odpověd. No to s tou vodou napřed a pak až olej má logiku. Vyzkouším. A za jak dlouho po tom oleji je možné pít či jíst? Nebo tam už je to jedno?

díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2016 5:25 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
jimikluk píše:
Díky Vám za odpověd. No to s tou vodou napřed a pak až olej má logiku. Vyzkouším. A za jak dlouho po tom oleji je možné pít či jíst? Nebo tam už je to jedno?

Jíst třeba hned a pít... pokud by to mělo být nad 1 deci, tak bych počkal zas tu půlhodinku, protože olej v tomto množství (5cl) už je svým způsobem jídlo. takže frťan + snídaně a pak to další pití po pauze. Mělo by to tak být automaticky, ale asi to tak má jen malá část populace, většina to do sebe hází a leje současně, což je (jejich) velká škoda...
A přitom ta pauza jídlo/pití tak bezvadně funguje.
Např. já když očekávám (většinou je to o víkendu) nějaký opulentnější oběd (nejsem vegetarián, protože krevní skupina 0) ve 12h, dám si v dostatečném předstihu kvalitní pivko (světlý ležák, cca v 11h), případně ještě stopku (2cl) ferneta nebo slivovice a pak to tráví tuky jedna báseň. Pivo mám rád, ale NIKDY ho nepiju po (nebo dokonce PŘI) jídle, jak je v těchto krajích naopak železným zvykem (když už, tak nejdřív 1,5-2h po).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2016 10:09 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Díky za osvětlení problematiky \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2016 12:43 pm 
Offline

Registrován: ned úno 07, 2016 6:28 am
Příspěvky: 3
Robím očistu druhýkrát, a opäť celú noc nespím. Otázka znie, či je medzi vypitím oliváču so šťavou a rannou dávkou epsomky dovolené piť iné tekutiny. Pijem po malých dúškoch vodu, lebo sa cítim dehydrovaná. Je to v poriadku? Kamene tentokrát vôbec nevyšli.

Ešte by ma zaujímalo, či môže mať pitie soli vplyv na obličky a močové ústrojenstvo, ak sa správne nevstrebe. Celú noc ma totiž príšerne bolel mechúr ako pri prechladnutí.

Ďakujem za odpovede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2016 1:38 pm 
Offline

Registrován: stř zář 02, 2015 7:32 am
Příspěvky: 17
ahoj, měl bych dotaz. Tři dny zpátky jsem si jen tak z preventivních důvodů zařadil do jídelníčku: 6x lecitin1325 mg/den, 2x ostropetřec, 1g ornitin před spaním. Včera ráno jsem v záchodě nemohl spláchnout takovou černou kuličku, myslel jsem si, že tam přítelkyně něco hodila. Ale dneska ráno jsem tam našel další, větší -asi 1 cm. Myslel jsem že kameny jsou použe žluto-zelené. Prý jsou ale někdy i černé.Je to pravda? A jak je možné, že by odcházely sami bez nějaké důkladné očisty...?

Kámen jsem se snažil rozříznout, je to jak ztvrdlá montážní pěna kolem oken \":)\" Asi taková struktura.Hodně porézní. Bez zápachu. Je to kámen? A odkud pochází(žlučník,

Přílohy:
DSC_0032.JPG
DSC_0032.JPG [ 171.1 KiB | Zobrazeno 9552 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235 ... 269  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz