Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:58 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244 ... 269  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2017 11:05 am 
Offline

Registrován: ned led 22, 2017 11:35 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den Jardo,

díky této stránce a Vašim cenným radám, jsem před 14 dny prodělal očistnou kůru s epsomkou. Příprava na tento rituál u mě proběhla následovně: 15 dnů předem jsem nejedl maso, lepek, nepil kávu, žádný alkohol, sportoval a saunoval co druhý den. Strava byla striktně podle Mačingové, abych očistil střevo, před očistou jater. Do toho bral 2x denně silné dávky Chlorelly, pil cca 4litry vody denně, 3x denně vymačkaný citrón, čaje na pročištění apod.

Očista proběhla skvěle, na poprvé vyšlo cca 100 kamenů a další "smetí". Provedl jsem před samotnou epsomkou i po klystýry, na závěr dokonce kávový. Při pití epsomky, respektive po uzavření ceremoniálu s hmatatelnými výsledky (YES!!!), mě po té soli příšerně tížily ledviny. Při močení jsem měl pocit, jako bych na nich vyselo závaží, takový pocit podtlaku ke konci močení. Cítil jsem je a to asi 3 dny poté, tupá bolest na obou stranách (záda to nebyla). Hned po epsomce to bylo docela dost silný, pak to postupně odcházelo. Pil jsem docela hodně i přesličkový čaj (cca 2L denně) po ukončení epsomky. Nevíte co s tím?

Před epsomkou jsem byl u nefrologa, udělal sono, vše ok, žádný šutry, či něco jinak. Není to tím, že po dobu pití epsomky, od momentu první dávky nesmíte pít žádnou vodu do momentu poslední dávky, kdy první vodu můžete až cca 30 min po čtvrté dávce (ta ranní)??? A smím vůbec pít vodu, když piji epsomku během procesu očisty jater??? Z návodu jsem pochopil, že nikoli...

Děkuji mooooc za radu, o víkendu se chystám na druhý díl trilogie "Šutry ven".

Michal.
34let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2017 12:03 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Aj ja mám chuť si po vyše roku urobiť očistu pečene (mám ich za sebou 12, len to nadšenie ma už prešlo, hlavne keď mi je po každej druhej očiste pečene na zvracanie), ale čakám na taký stred marca (březen), myslím, že začiatok februára nie je vhodný na takúto očistu V PRÍPADE, že nie je nutná. Najhoršie obdobie na očistu pečene je podzim, zima bude trochu menej zlá, a najlepšia je jar, leto.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned úno 19, 2017 1:40 pm 
Offline

Registrován: sob dub 17, 2010 8:36 pm
Příspěvky: 1
Cítím tlak a bolesti v játrech a okolí skoro stále...a dělá se mi špatně z toho moštu a všeho kyselého...jak to mám prosím udělat??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon úno 20, 2017 10:22 am 
Offline

Registrován: pát dub 08, 2016 2:35 pm
Příspěvky: 5
Mně se dělá z té jablečné šťávy šoufl taky, někdo psal ve starších příspěvcích, že lze nahradit vodou s kyselinou jablečnou. \":wink:\" Příště to zkusím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 11, 2017 3:27 pm 
Offline

Registrován: sob bře 11, 2017 3:18 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, chci se zeptat, zda je myšleno rozpustit 60 ml SAMOTNÉ soli ve vodě nebo udělat roztok ze soli a ten až pak nalít do vody. V lékárně jsem totiž dostala 40 g soli, která se má rozpustit ve 200 ml vody.

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 19, 2017 12:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tereza N píše:
Dobrý den, chci se zeptat, zda je myšleno rozpustit 60 ml SAMOTNÉ soli ve vodě nebo udělat roztok ze soli a ten až pak nalít do vody. V lékárně jsem totiž dostala 40 g soli, která se má rozpustit ve 200 ml vody.

Děkuji

Pochopitelně jde pouze o sůl, nechápu kde na ty blbé nápady v lékárnách chodí, ale radí lidem ochotně naprosté kraviny bez sebemenší představy o tom co vlastně chtějí docílit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 19, 2017 12:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Richard9 píše:
Jsem na bezsacharidové stravě kvůli kvasinkám. Zajímalo by mě, jak moc v tomto ohledu uškodí ta jablečná šťáva, protože litr a více jablečné šťávy obsahuje hodně cukrů, což by mohlo kvasinky slušně nakrmit. Nechci dva týdny kvasinky rovnat, poté je nakrmit a začínat od znova jestli chápete. Případně čím by jste ji nahradil (co třeba jablečný ocet, ta šťáva je asi kvůli té kyselině jablečné a ta v něm je)?

Jde mi o to srovnat si střevní mikroflóru do správného stavu (začínám rovnat probiotiky Kutushov, chci hlavně namnožit prospěšné bakterie). Podle mě mám kvasinky trochu rozhozené jako u většiny lidí, ale ne zas tolik, že by to nešlo očistami, probiotiky, prebiotiky, antifungální a bezsacharidovou dietou srovnat během pár týdnů do normálu. U plivacího testu se opakovaně něco málo po pár minutách potopilo, ale minimálně polovina zůstala nahoře a příznaky kandidy jsem na sobě nikdy nepociťoval.
Za pár měsíců půjdu pomocí CDS a podobných věcí po chronické borelióze a tak chci mít tělo v co nejlepším stavu, aby to pak šlo co nejlépe.

Ten jeden den na jablečné šťávě není většinou problém, ale pokud se bojíte dávejte si malic acid v tabletách, je to zde někde zmíněno, tak pohledejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 19, 2017 12:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Lili1 píše:
Prosím, kolik epsomské soli mám použít v gramech?
Děkuji.

60 g


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 19, 2017 12:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
tomaka píše:
Musím doplnit svůj příspěvek kvůli nejasnostem v receptu v Receptáři prima nápadů. Prosím o vyjasnění postupu přípravy nápoje:
"4 lžíce neloupaných mandlí a 4 lžíce kokosu zalijte vodou a nechejte 12hod máčet" ***Kolik té vody?***
"Poté hmotu odstřeďte na dvouhřídelovém odšťavovači" ***Podle obrázku směs lisujete. Výše zmíněnou vodu vylít, nebo použít při lisování?***

Narazil jsem na youtube na postup, kde John máčí mandle ve vodě, kterou po 8-12hod vylije (takže asi nezáleží kolik se použije vody, hlavně že je vše ponořeno). Mandle poté rozmixuje s nově přidanou např. vodou a až tuto směs vylisuje. Jaký na tento postup máte názor?
https://www.youtube.com/watch?v=5j2Z_CD9-_I

Objem vody není zase tolik podstatný, bohatě stačí pokud jsou potopené, ale vylévat tu vodu je podle mě nesmysl, právě v ní je nejvíce hořčíku. On se tam patrně snaží odstranit fytáty, což má také svoji logiku, ale osobně v nich tak velký problém nevidím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 19, 2017 12:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ZuzkaF píše:
Dobrý den,
včera jsem se pokusila udělat očistu jater, řídila jsem se dle instrukcí, poslední jablkovou doma udělanou šťávu jsem dopila v 13:55 (dělalo se mi tedy trochu šoufl už z té jabkové šťávy), od 14:00 už jen vodu, v 18:00 jsem vypila první dávku vody s epsomskou solí, ale udělalo se mi velice špatně od žaludku a celková slabost, bolest hlavy a všechno jsem na několikrát vyzvracela. I po tom mi bylo hodně špatně a slabo, musela jsem si jít lehnout a vypila jsem cca 2dcl vody. Nevěděla jsem si rady, co mám dělat, když jsem v půlce procesu. O půlnoci jsem se vzbudila a bylo mi trochu líp, tak jsem si říkala, že to ještě zkusím, vypila jsem dávku epsomské soli a zase se mi udělalo špatně a šla ven. Vzdala jsem to a šla spát....dneska jsem se probudila s žaludkem jak po opici, sněla jsem tedy hrušku a pak po dvou hodinách černý čaj se suchou houskou. Nevím, co mám dělat dál, asi mám nastřádanou žluč jak píšete a co s ní....na druhou stranu se mi často stane, že dva dny nesním nic tučného ani mléčného, tak mám normálně jíst dál, nebo co byste mi poradil?
Děkuji,
Zuzka

Neřešit to a fungovat jako normálně. Prostě vám to nesedlo, což se občas stane a není třeba v tom hledat zásadní problém. Podle mě to chtělo při prvních potížích udělat klystýr a vše by šlo jak má.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 19, 2017 12:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Isekon píše:
Ahoj, poté co mě vloni na konci května odvezla rychlá se žlučníkovou kolikou, rozhodl jsem se pro jaterní očistu. V červenci a srpnu jsem ji podle zdejšího návodu absolvoval, ale trochu mě zklamalo, že ze mě nic moc velkého nevyšlo, jen spousta smetí. Tento pátek jsem si to zopakoval a konečně jsem něco rozumného vypudil \":D\" (přikládám foto, dalších asi 50 malých jsem vyhodil). Jen mi celé odpoledne bylo docela špatně od žaludku a po vypití večerního koktejlu skoro až na zvracení, taky nějak moc nefungovalo to projímadlo z Epsomské soli , při první kůře jsem běžel na WC během 5-ti minut, teď až po hodině. A vždy mě v pátek odpoledne dost bolí hlava - čím by to mohlo být ? Taky vždy v sobotu nemohu skoro mluvit, jako by mi odešly hlasivky. Jinak se dnes cítím dobře. Jen na mě asi nefunguje další věc, a to že mě pořád trápí nadýmání a pšoukání, můžu sníst cokoli, a troubím, jak na lesy. Po luštěninách a zelí bych tím mohl vytápět barák \":roll:\"

Tak plynatost může být z obilovin a mléka, to je nejčastější zdroj tohoto problému, tedy bych vyzkoušel na nějakou dobu vysadit a uvidíte. Zelí a luštěniny sice zdánlivě problém vyvolávají, ale to je klamné, tam dochází pouze k vyšší produkci plynů vlivem provokování špatných bakterií namnožených ve střevě právě obilím a mlékem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 19, 2017 12:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
tomaka píše:
Buďte zdrávi,

nedávno jsem tu vynášel do nebes účinky Hořčíkové bomby. Bohužel ty krásné chvíle pominuly. Buď jsem si rychle zvykl \":-)\" nebo je pes zakopán jinde. Prostě prožívám běžné dny, jako před objevem bomby. Vlastně jsem ještě začal mlýt Ostropestřec a jeho kašičku, podle receptu, užívat druhým týdnem. Pěkně mě to prohání \":-)\" a co víc, tento týden pozoruju jakoby ztrátu rovnováhy při chůzi. V práci, po obědě, chodím na půlhodiny na procházku v parku a vůbec si nejsem jistý chůzí. Je to jak zlej sen. Třeba to nemá spolu nic společného, ale je to mazec. To je mi 34. Asi s tím nebudete mít nikdo zkušenost..

Na takto z kontextu vytržené dotazy se těžko reaguje, ale předpokládám že ten problém způsobuje nějaký problém s defekací. Většinou jde o pastovitou stolici, která dosti zapáchá a pak procházejí toxiny do krve a hlavy kde způsobují otravu a ta vyvolává uvedený stav.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 19, 2017 12:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Fruzsi píše:
Dobry den,

v diskusii som sa dočítala ze tuto ocistu vykonavaju hlavne na to aby odstranili žlčnikove kamene respektive odpovede su zamerane na žlč a žlčnikove kamene. Nakolko nemam žlčnik, ma to neaky negativny vpliv ? Mozem vobec tento typ ocisty vykonat ?respektive mi mozete doporucit neaky iny ?

dakujem

Ferenczova

Naopak, člověk bez žlučníku by měl očisty dělat častěji než ti co žlučník mají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 19, 2017 12:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MajklB píše:
Dobrý den Jardo,

díky této stránce a Vašim cenným radám, jsem před 14 dny prodělal očistnou kůru s epsomkou. Příprava na tento rituál u mě proběhla následovně: 15 dnů předem jsem nejedl maso, lepek, nepil kávu, žádný alkohol, sportoval a saunoval co druhý den. Strava byla striktně podle Mačingové, abych očistil střevo, před očistou jater. Do toho bral 2x denně silné dávky Chlorelly, pil cca 4litry vody denně, 3x denně vymačkaný citrón, čaje na pročištění apod.

Očista proběhla skvěle, na poprvé vyšlo cca 100 kamenů a další "smetí". Provedl jsem před samotnou epsomkou i po klystýry, na závěr dokonce kávový. Při pití epsomky, respektive po uzavření ceremoniálu s hmatatelnými výsledky (YES!!!), mě po té soli příšerně tížily ledviny. Při močení jsem měl pocit, jako bych na nich vyselo závaží, takový pocit podtlaku ke konci močení. Cítil jsem je a to asi 3 dny poté, tupá bolest na obou stranách (záda to nebyla). Hned po epsomce to bylo docela dost silný, pak to postupně odcházelo. Pil jsem docela hodně i přesličkový čaj (cca 2L denně) po ukončení epsomky. Nevíte co s tím?

Před epsomkou jsem byl u nefrologa, udělal sono, vše ok, žádný šutry, či něco jinak. Není to tím, že po dobu pití epsomky, od momentu první dávky nesmíte pít žádnou vodu do momentu poslední dávky, kdy první vodu můžete až cca 30 min po čtvrté dávce (ta ranní)??? A smím vůbec pít vodu, když piji epsomku během procesu očisty jater??? Z návodu jsem pochopil, že nikoli...

Děkuji mooooc za radu, o víkendu se chystám na druhý díl trilogie "Šutry ven".

Michal.
34let.

Voda by se pít neměla pouze ve vymezeném čase před vypitím toho olejovitého roztoku, jinak pít můžete. Ten váš problém bych spíše odhadoval na nadledvinky které je cítit spíše než ledviny a velké dávky hořčíku vytlačují sodík, což může nadledvinkám dělat blbě. Problém by to představovat nemělo a výrazné škody si tím napáchat nelze, tedy asi není důvod k nějakým omezením.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 19, 2017 12:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Soňa Spáčilová píše:
Cítím tlak a bolesti v játrech a okolí skoro stále...a dělá se mi špatně z toho moštu a všeho kyselého...jak to mám prosím udělat??

Upravit stravu s tím že budete brát pouze tuky které se snadno tráví, tedy kokosák a oliváč, cca tři týdny si dáte ostropestřcovou kašičku, nebo přímo silymarin z lékárny a poté můžete kůru udělat s tím že šťávu nahradíte v potřebném množství tabletkami malic acid.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244 ... 269  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: bokor a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz