Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát kvě 03, 2024 12:46 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229 ... 269  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned čer 14, 2015 11:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28280
Bydliště: Poděbrady
Eden píše:
zdravim vas, tak ja som uz mesiac po operacii zlcnika, kamen bol ako vajicko, tmavozeleny, 2cm velky, volne plaval, zachvaty nerobil, ale robil mi silny atopicky ekzem na polovici tela a silne svrbenie tela, mensie bolesti po jedle. myslim ze to bol jeden z tych nerozpustnych druhov. po operacii zistili aj chron. zapal zlcnika a tiez jeho stukovatenie.
teraz sa citim super, za tyzden som sa zhojila, aj sa upravilo travenie, ekzem zmizol aj svrbenie.
v ocistach chcem ale pokracovat lebo som sa po nich citila super, a schudla som aj 12kg, aj vdaka kurkume, klesol mi cholesterol na normal a tiez uz nemam znizenu stitnu zlazu. bolo to spojene.
preto by som sa chcela opytat ako casto treba robit tuto ocistu ked clovek nema zlcnik a kedy najskor po operacii moze s nimi zacat? vdaka

mozte tuto temu zaradit aj k ociste pecene, chcela som to tam povodne vlozit.

Tak jak rychle po operaci to nevím, osobně bych to viděl po důkladném zahojení, což vidím tak na dva až tři měsíce. Jinak člověk bez žlučníku by ji paradoxně měl dělat ve vlastním zájmu častěji, tedy třeba alespoň 4 x ročně, ale klidně i měsíčně, tím se nic nepokazí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned čer 14, 2015 5:17 pm 
Offline

Registrován: ned čer 14, 2015 4:57 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, včera jsem absolvovala svou první očistu jater. Po vypití směsi grepu s oliv.olejem mi začalo být po půlnoci hodně špatně, což mě vzbudilo. Nakonec jsem to zaspala, ale okolo 04.hodiny jsem musela na WC, kde ze mě začal odcházet střevně-žlučníkový obsah. To byl od 19.20 cca můj 8.průjem. Během odchodu stolice se mi začala motat hlava a neměla jsem hodně do omdlení, musela jsem se opřít o vanu. Blýskalo se mi před očima a když jsem zavřela oči, viděla jsem jakoby prosvícený obraz pavučiny (očních cév?). Chtělo se mi též zvracet, ale nedošlo k tomu. Průjem byl hodně objemný a ke konci se mi zdál být až horký. Z WC jsem se odplazila po čtyřech do postele, kde jsem téměř okamžitě usnula. Ráno mi bylo pořád špatně, tak jsem vynechala zbylé dvě dávky Epsomské soli, protože jsem měla pocit, že další průjem si už prostě nemůžu dovolit. Nevím jestli to bylo dehydratací nebo čím (přitom jsem pila docela dost vody, protože jsem měla po té soli pořád žízeň), ale kvůli tomu průběhu uvažuji jestli vůbec ještě někdy tuto očistu dělat, i když bych ráda. Nějaké kaménky (pouze měkké) ze mě odešly, i cholesterolové shluky. Ještě bych podotkla, že jsem tu očistu dělala 4.den menstruace, nikde jsem se nedočetla že by byla MS kontraindikována. Napište mi Jardo prosím, z čeho myslíte, že byl ten můj stav na omdlení a jestli je pro mě tato kúra nadále vhodná. Děkuji předem za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned čer 14, 2015 8:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28280
Bydliště: Poděbrady
[quote="Amanita":1g1d6gty]Dobrý den, včera jsem absolvovala svou první očistu jater. Po vypití směsi grepu s oliv.olejem mi začalo být po půlnoci hodně špatně, což mě vzbudilo. Nakonec jsem to zaspala, ale okolo 04.hodiny jsem musela na WC, kde ze mě začal odcházet střevně-žlučníkový obsah. To byl od 19.20 cca můj 8.průjem. Během odchodu stolice se mi začala motat hlava a neměla jsem hodně do omdlení, musela jsem se opřít o vanu. Blýskalo se mi před očima a když jsem zavřela oči, viděla jsem jakoby prosvícený obraz pavučiny (očních cév?). Chtělo se mi též zvracet, ale nedošlo k tomu. Průjem byl hodně objemný a ke konci se mi zdál být až horký. Z WC jsem se odplazila po čtyřech do postele, kde jsem téměř okamžitě usnula. Ráno mi bylo pořád špatně, tak jsem vynechala zbylé dvě dávky Epsomské soli, protože jsem měla pocit, že další průjem si už prostě nemůžu dovolit. Nevím jestli to bylo dehydratací nebo čím (přitom jsem pila docela dost vody, protože jsem měla po té soli pořád žízeň), ale kvůli tomu průběhu uvažuji jestli vůbec ještě někdy tuto očistu dělat, i když bych ráda. Nějaké kaménky (pouze měkké) ze mě odešly, i cholesterolové shluky. Ještě bych podotkla, že jsem tu očistu dělala 4.den menstruace, nikde jsem se nedočetla že by byla MS kontraindikována. Napište mi Jardo prosím, z čeho myslíte, že byl ten můj stav na omdlení a jestli je pro mě tato kúra nadále vhodná. Děkuji předem za odpověď.[/quote:1g1d6gty]
Tak menstruace sice kontraindikací není, ale tělo je vyčerpáno a pak se nemusí chovat standardně. Předpokládám, že to hrálo zásadní roli a pak je třeba ze sebe ten toxický bordel co nejrychleji dostat, což jste vlastně neudělala a tedy jste si ten stav vychutnala déle. Chtělo to ráno do sebe navalit tu sůl a kvantum vody, aby to profouklo střeva a byl by klid. Kůra pro vás vhodná určitě je, jako pro každého kdo zde v tom našem Kocourkově přežívá, zde nemá

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 15, 2015 9:28 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 22, 2015 7:10 pm
Příspěvky: 18
Postupně začínám uvažovat o očistě jater, nevím ale, jestli je to v mém případě vhodné, jelikož mě po mastnější stravě tlačí a píchá v oblasti jater. Nedovedu si představit, že bych požil deci oleje, když mi bývá blbě i po smetanovém jogurtu.
Na sono mi řekli, že tam nic není, jen rozdrážděné žlučovody a hraniční tloušťka stěn žlučníku.
Doporučili mi funkční test žlučníku.
Je pro začátečníka vhodnější začít olejovou očistu, nebo kávovým klystýrem? Nic podobného jsem nikdy neabsolvoval, ani obyč. klystýr.
Je zvláštní, že ráno po žlučníkových potížích cítím vždy slabost v bederní páteři.
Děkuji za reakci!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 16, 2015 5:06 pm 
Offline

Registrován: úte čer 16, 2015 5:01 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, když se po této metodě tělo zbavuje žlučníkových kamenů, tak jaktože tyto kameny nevypadají jako ty, které jsou chirurgicky odstraněny? Ty vyoperované jsou šedé a žluté, ty po této metodě zelené. Protože zelená je i žluč, spíš to vypadá, že to co odchází jsou shluhy cholesterolu se žlučí než žlučníkové kameny. Díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř čer 17, 2015 7:15 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
[quote="JirkaL":1rosvyii]Dobrý den, když se po této metodě tělo zbavuje žlučníkových kamenů, tak jaktože tyto kameny nevypadají jako ty, které jsou chirurgicky odstraněny? Ty vyoperované jsou šedé a žluté, ty po této metodě zelené. Protože zelená je i žluč, spíš to vypadá, že to co odchází jsou shluhy cholesterolu se žlučí než žlučníkové kameny. Díky za odpověď.[/quote:1rosvyii]
To uz se tady probiralo, tak si to docti ...

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv čer 18, 2015 8:29 pm 
Offline

Registrován: úte čer 16, 2015 5:01 pm
Příspěvky: 1
[quote="miram":1owct112]
To uz se tady probiralo, tak si to docti ...

Naposledy upravil JirkaL dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv čer 18, 2015 8:33 pm 
Offline

Registrován: úte říj 22, 2013 8:17 pm
Příspěvky: 11
[quote="JirkaL":1o5cqk3f]Díky.

Tak jsem zjistil fakta:
- Skutečné, tj. vyoperované žlučníkové kameny mají šedou nebo žlutou barvu, tvar je hladký,
- útvary vyloučené během této metody mají zelenou, nebo hnědou barvu, tvar je nepravidelný,
- žlučníková žluč je hnědá, jaterní žlutá,
- vyloučené útvary mají i několikanásobně větší průřez než je průřez žlučovodu,
- v játrech se útvary nemají, kde ukládat,
- s množstvím, které je vylučováno by jich

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát črc 03, 2015 10:55 am 
Offline

Registrován: pon kvě 26, 2014 9:26 am
Příspěvky: 9
Dobrý den.
Musím se s Vámi podělit o mou zkušenost s očistou jater a budu moc ráda, když mi někdo z Vás poradí. Na tomto webu jsem si našla návod od Jardy na očistu jater. Očistila jsem střevo i ledviny. Několik dní (14?) na to jsem šla na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát črc 03, 2015 12:39 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Nadulka píše:
Proč tělo neudrželo oliváč s citronem a nevyužilo ho k očistě?

Může tam být kombinace více vlivů.
Obavy z nezdařeného průběhu se mohou zhmotnit.
Použití citronu nemusí sednout (grep, zejména červený, je obecně snášen lépe).
Druh olivového oleje a hlavně jeho kvalita (nekvalitní, nebo dokonce žluklý, obvykle tělo co nejrychleji vyhodí, vrchem i spodem). Po přípravě směsi je dobré ji otestovat čichem, pokud se už v této fázi zavlní žaludek, nebrat.
Dále může dělat problémy náběh na reflux. Po vypití směsi ležíš a žaludek je s jícnem (téměř) v rovině. Pokud je problém s funkcí vrátníku, může to být s velkou pravděpodobností důvod nevolnosti. Toto lze řešit normalizací úrovně HCl v žaludku, viz příslušná vlákna k toumuto tématu.
Praktické zkušenosti jsou nejlepší učitel, tak to zvaž a zkus to znovu, tento měsíc je ideální datum 14.7.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát črc 03, 2015 12:49 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 26, 2014 9:26 am
Příspěvky: 9
catcher píše:
Může tam být kombinace více vlivů.
Obavy z nezdařeného průběhu se mohou zhmotnit.
Použití citronu nemusí sednout (grep, zejména červený, je obecně snášen lépe).
Druh olivového oleje a hlavně jeho kvalita (nekvalitní, nebo dokonce žluklý, obvykle tělo co nejrychleji vyhodí, vrchem i spodem). Po přípravě směsi je dobré ji otestovat čichem, pokud se už v této fázi zavlní žaludek, nebrat.
Dále může dělat problémy náběh na reflux. Po vypití směsi ležíš a žaludek je s jícnem (téměř) v rovině. Pokud je problém s funkcí vrátníku, může to být s velkou pravděpodobností důvod nevolnosti. Toto lze řešit normalizací úrovně HCl v žaludku, viz příslušná vlákna k toumuto tématu.
Praktické zkušenosti jsou nejlepší učitel, tak to zvaž a zkus to znovu, tento měsíc je ideální datum 14.7.

Děkuji. Napadl me taky ten citron, prece jen je dost agresivni. Jinak olivovy olej byl nejvyssi kvality, výborný, vonavy a jeho kombinace s citronem byla úžasná, ale holt se ve me moc neohřál \":-D\" tím to asi nebude..tak asi mozna ten citron..zvolila jsem polohu na zádach, kde je hlava trochu vypodlozena a obecne s tim problem nemam no..popravde po téhle zkusenosti je dalsi zkouseni to poslední, co chci \":-D\" ale budu muset aspon jeste jednou, treba to bylo jen spatne nacasovani ci co..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát črc 03, 2015 1:16 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Nadulka píše:
popravde po téhle zkusenosti je dalsi zkouseni to poslední, co chci \":-D\" ale budu muset aspon jeste jednou, treba to bylo jen spatne nacasovani ci co..

Těch způsobů provedení očisty je víc, ale tenhle je asi nejuniverzálnější a taky přináší poměrně rychlý efekt.
Používá se i jemnější metoda spočívající v každodenním vypití malého množství oleje ráno, pravidelně min. 30 dní po sobě, ale tam bych si netroufl předvídat nějaký výrazný efekt.
Další varianta je popsána v knize MUDr. Vilmy Partykové Praktická urinoterapie a liší se od té, kterou jsi zkoušela vpodstatě jen tím, (kromě načasování na 19h místo 22h), že se celá dávka směsi olej/grep rozdělí na čtvrtiny a pije se postupně po půlhodinách, takže to není takový náraz. Nemám vyzkoušeno, nicméně pokud vypitá směs "nesedne" hned zkraje, prostě to odpískáš a z té vypité čtvrtiny ti nebude tak blbě jako minule z celé dávky.
Ještě není špatné důkladné změkčení organismu. Účinná je horká koupel (teplota co sneseš) cca půl hodiny před pitím směsi, dobré je už v předstihu (cca od 18h) posedávat s termofónem (nebo dvěma pro zvětšení plochy) na pravém boku.
Já osobně používám místo Epsomky Glauberovu sůl (ledviny mám vpořádku, tak proč ne) a zdá se mi na vyčištění (a pravděpodobně i na předpokládané rozšíření žlučových cest) trochu razantnější.
Minule jsem zaexperimentoval i se směsí na vypití. Standardní poměr 120ml oleje a 180ml grepové šťávy jsem zvedl na 200/200 (kromě přidání monožství jsem změnil i poměr olej/grep z 2:3 na 1:1) a proběhlo to vpohodě. Jen je při pití víc cítit chuť oleje, takže zrovna u tebe bych zatím zůstal u 120/180.
Neboj se toho, třeba pro mě je náročnější Šanka, než tohle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát črc 03, 2015 1:28 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 26, 2014 9:26 am
Příspěvky: 9
[quote="catcher":391f46c0]Těch způsobů provedení očisty je víc, ale tenhle je asi nejuniverzálnější a taky přináší poměrně rychlý efekt.
Používá se i jemnější metoda spočívající v každodenním vypití malého množství oleje ráno, pravidelně min. 30 dní po sobě, ale tam bych si netroufl předvídat nějaký výrazný efekt.
Další varianta je popsána v knize MUDr. Vilmy Partykové [i:391f46c0]Praktická urinoterapie [/i:391f46c0]a liší se od té, kterou jsi zkoušela vpodstatě jen tím, (kromě načasování na 19h místo 22h), že se celá dávka směsi olej/grep rozdělí na čtvrtiny a pije se postupně po půlhodinách, takže to není takový náraz. Nemám vyzkoušeno, nicméně pokud vypitá směs "nesedne" hned zkraje, prostě to odpískáš a z té vypité čtvrtiny ti nebude tak blbě jako minule z celé dávky.
Ještě není špatné důkladné změkčení organismu. Účinná je horká koupel (teplota co sneseš) cca půl hodiny před pitím směsi, dobré je už v předstihu (cca od 18h) posedávat s termofónem (nebo dvěma pro zvětšení plochy) na pravém boku.
Já osobně používám místo Epsomky Glauberovu sůl (ledviny mám vpořádku, tak proč ne) a zdá se mi na vyčištění (a pravděpodobně i na předpokládané rozšíření žlučových cest) trochu razantnější.
Minule jsem zaexperimentoval i se směsí na vypití. Standardní poměr 120ml oleje a 180ml grepové šťávy jsem zvedl na 200/200 (kromě přidání monožství jsem změnil i poměr olej/grep z 2:3 na 1:1) a proběhlo to vpohodě. Jen je při pití víc cítit chuť oleje, takže zrovna u tebe bych zatím zůstal u 120/180.
Neboj se toho, třeba pro mě je náročnější Šanka, než tohle.[/quote:391f46c0]
Strašně moc děkuju za takovouhle zpětnou vazbu! A i za další možnosti očisty. O té denní ranní dávce oleje jsem taky slyšela, ale nevím, jestli by to bylo k něčemu. Známá pije denně skoro rok lněný olej a je z toho nadšená, ač konkrétní viditelná pozitiva nezmiňuje..vážně Šanka horší? \":-D\" tak mě po mojí zkušenosti ani nenapadlo \":-)\" tu už dávam levou zadní..ale že bych se na ní těšila, to zase né!! Já mam z těch jater nějaký vítr. Resp. nějak mi tělo našeptává, že je potřeba je čistit, hodně a často a tohle byl můj první pokus, takže nadšení samozřejmě opadlo \":-D\" slyšela jsem dobré recenze na bylinkový preparát Liverhelp od Joalisu, že opravdu dokáže vyčistit

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát črc 03, 2015 2:48 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
[quote="Nadulka":2r1fjead]slyšela jsem dobré recenze na bylinkový preparát Liverhelp od Joalisu, že opravdu dokáže vyčistit

Naposledy upravil catcher dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 271
1435947930


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát črc 03, 2015 8:23 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Nadulka píše:
Známá pije denně skoro rok lněný olej a je z toho nadšená, ač konkrétní viditelná pozitiva nezmiňuje..

Možná je na tom tak dobře, že pozitiva nevnímá... Denní suplementace (kvalitního a čerstvého) lněného oleje skvěle podporuje mj. peristaltiku a ta je základem dobrého metabolismu. Samozřejmě jako Omega3 má další, možná ještě důležitější přínosy...
Kdybych měl permanentní zdroj oleje, dělám to taky, jako prevenci. Nicméně zrovna lněný olej velmi rychle žlukne, takže je hodně důležitý spolehlivý zdroj. Zmražování větší várky se mi moc neosvědčilo (zejména logisticky), tak ho beru příležitostně, většinou jako BudwigCure ve směsi Polinal (Van Lysebeth).

Holt, když něco funguje, člověk to bere jako samozřejmost...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229 ... 269  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz