Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 1:16 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227 ... 269  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2015 10:35 am 
Offline

Registrován: stř dub 22, 2015 10:27 am
Příspěvky: 1
Dobry den, pane Jardo,

obracim se na Vas s dotazem, zda bych pro ucely ocisty mohla pouzit pouze MgSO4 namisto MgSO4+7H2O. Dlouhodobe ziji v Egypte a bohuzel tady na me v lekarnach koukaji jako na mimozemstana a jedine, co jsem tam sehnala je prave magnesium sulfat s oznacenim MgSO4 s tim, ze uz to takhle maji balene od vyrobce. Mozne je, ze se nakonec jedna o heptahydrat a jen to tam neni uvedene, nicmene jistotu nemame. Potrebovala bych manzelovi nasadit tu ocistu jater, co nejdriv protoze se jeho zdravotni problemy stupnuji takze nemuzu cekat, nez my z CR sul nekdo priveze.
Takze moje otazka, dalo by se pro ucely ocisty pouzit pouze MgSO4? Pokud ano, jak? mam upravit davkovani?
Predem vam moc dekuji,
Katerina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 24, 2015 4:35 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
kathy111 píše:
Dobry den, pane Jardo,

obracim se na Vas s dotazem, zda bych pro ucely ocisty mohla pouzit pouze MgSO4 namisto MgSO4+7H2O. Dlouhodobe ziji v Egypte a bohuzel tady na me v lekarnach koukaji jako na mimozemstana a jedine, co jsem tam sehnala je prave magnesium sulfat s oznacenim MgSO4 s tim, ze uz to takhle maji balene od vyrobce. Mozne je, ze se nakonec jedna o heptahydrat a jen to tam neni uvedene, nicmene jistotu nemame. Potrebovala bych manzelovi nasadit tu ocistu jater, co nejdriv protoze se jeho zdravotni problemy stupnuji takze nemuzu cekat, nez my z CR sul nekdo priveze.
Takze moje otazka, dalo by se pro ucely ocisty pouzit pouze MgSO4? Pokud ano, jak? mam upravit davkovani?
Predem vam moc dekuji,
Katerina

Síran hořečnatý (MgSO4) je síran hořčíku. Je silně hygroskopický, po doplnění krystalové vody má formu heptahydrátu (MgSO4·7H2O – epsomská sůl nebo hořká sůl).

Je významnou součástí mořské vody i některých minerálních vod (Šaratica, Zaječická hořká voda). Tradičně je užíván jako součást solí do koupele a jako součást projímadel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 03, 2015 6:09 pm 
Offline

Registrován: ned lis 02, 2014 1:55 pm
Příspěvky: 17
Dnes jsem prodělal svou 3. očistu, tentokrát jsem nesehnal grapefruit, tak jsem místo toho použil citrony. Ve 4h v noci jsem to ale vyzracel, nevím kolik, ale zdálo se mi, že snad celý obsah. Dost ten citron pak štípal v krku. Mám dotaz, jaktože po 20 min. po vypití směsi oleje jsou údajně kaménky z jater vyplaveny, ale já měl přesto plný žaludek té směsi? I když je pravda, že přes den nějaké kaménky odešly, ale méně než minule. Taky mě od noci co jsem zvracel bolí pořád hlava od krčních svalů a píchá v levém uchu. Zajímavé, občas toto mívám normálně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 03, 2015 9:37 pm 
Offline

Registrován: ned lis 02, 2014 1:55 pm
Příspěvky: 17
Ještě by mě zajímalo, co se děje s kameny, pokud se

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 11, 2015 10:30 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Nedávno jsem byla u léčitelky, která mi řekla, že mám špatná

Naposledy upravil vero dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 5399
1431415573


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte kvě 12, 2015 9:15 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="vero":2qtk45io]Nedávno jsem byla u léčitelky, která mi řekla, že mám špatná

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 17, 2015 5:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Eden píše:
zdravim, chcem sa opytat aky je rozdiel medzi siranom horecnatym teda epsomska sol a chloridom horecnatym? robila som 5 ocist, vyslo kopu bordelu, ale kamen stale mam 2 cm, chcela by som ho rozbit tym chloridom horecnatym, ale obavam sa ze ma bude velmi prehanat po nom, lebo uz malicke mnozstvo epsomskej soli ma prehana, aj 5 gramov. a ako dlho treba brat a ake davky toho chloridu aby sa zmensil ten kamen a vyplavil ocistami?
co mi poradite?
dakujem

To je přeci zcela jiná chemická látka a mají i různé působení v organizmu. Chlorid hořčíku můžete brát vnitřně, natíráním na pokožku, jako lihové mazání, pomocí koupelí a možná i jinak, tedy průjem určitě nemusíte mít. Hořčík je pouze jedna ze součástí, dále fungují některé čaje a byliny a mechanické očisty včetně úpravy stravy. Čas rozpouštění se moc odhadnout nedá, záleží na velkém množství faktorů, které je těžko předvídat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 17, 2015 5:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Terkasob píše:
Dobrý večer,
teď už jsou to skoro tři týdny od očisty a můj zdravotní stav pořád není v pohodě. Už se mi sice zlepšilo "vracení jídla" nahoru a mám pocit, že žaludek vše přijímá, ale soustavně mě bolestivě píchá v pravém podžebří (nikdy před očistou jsem s tím neměla problém) a ve střevech a mám pořád závratě, slabost a přidaly se problémy s edechem a bodavé bolesti nohou (asi problém s lymfou). Nevím, jestli mám očistu tento víkend zopakovat, když mám takové akutní projevy? Pomůže mi, nebo se mi po ní může zase ještě přitížit? Byla jsem odhodlaná do toho jít znovu, ale teď váhám...

Na to vám asi nikdo neodpoví, ale pokud je problém, tak bych asi raději čistil. Mnoho těch uvedených potíží bude spíše z nervů, což situaci pouze zhoršuje, ale s očistou vůbec souviset nemusejí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 17, 2015 5:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
MarekB píše:
Zdravim, potreboval by som poradit so stavom po pecenovej ociste. Rano po zobudeni som stale citil olej s citronom v zaludku, ale zial nevyzvracal som to cele. Dal som epsonku, poriadny "prujem" prisiel az hodinu a pol po druhej epsonke, to uz bol sifonovy efekt vytvoreny, vypil som asi 3-4litre vody a bordel stlae odchadzal. Po asi 3hodinach, ked sifon prestal fungovat som citil obrovsku bolest hlavy v zahlavi, pocit omamenosti .... Takze asi som sa priotravil bordelom z pecene, aj koli tomu ze to blokoval olej ze ? zial po 24h stale nie som uplne OK, stale sa citim trochu pripity. Teraz ked nadtym rozmyslam, asi som mal vypit piatu davku epsonky a cistit dalej ze ? Jedol som iba zeleninu + kopec vlakniny v prasku, vecer klystir kde stale odchadzal zeleny bordel ..... Tak som si dal este prehanadlo regulax, rano dalsie klystiry, kde uz isla viacmenej cista voda. Ale ako smo pisal, stale som trochu mimo. Asi to uz vyriesi len cas, vela vlakniny, ci mate este iny napad ? DAKUJEM!
Toto je moja druha ocista, pri prvej som olej vyzvracal takmer cely rano, a nasledny priebeh bol bezproblemov, teraz uz samozrejme nebudem spekulovat a vyhodim to hodinu po vypiti. Takisto nepodcenim prijem horciku a radsej zvacsim davky epsonskej soli....

EDIT: zial, dalsi den som pochopil aj na zaklade dalsich klystirov, ze ten zeleny bordel mi uviazol este v tenkom creve a cistit hrube crevo nestaci. Tak som si dal seriu 4epsoniek znovu, musel preplachnut hromadou vody kym isla len cista voda. Nesktuocne vela tmaveho zeleneho bordelu odislo, aj vdaka vlaknine ktoru som medzicasom jedol.... Na Sankhapraksalanu som si netrufal, tak dufam ze ta epsonska sol v takychto davkach cca 150g behom 2-3dni nema nejake vyrazne vedlajsie ucinky. Nabuduce urcite dam 5 serii epsoniek pri ociste pecene, resp kym nepojde uplne cista voda zo mna. Ten bordel sa vo mne vstrebaval, kopec vyrazok mi vyrastlo, obrovska zihlavka na rukach. Po vycisteni hned miznu... Mensie zihlavky som zvykol mavat pred prvou ocistou, po nej to zazracne zmizlo, cize to ma ocividny suvis s toxinmi v peceni a nasledne v krvnom obehu. Nech mi nikto nehovori ze tie zelene gulicky su olivovy olej s citronom \":)\"))

To musíte mít hodně zpomalená střeva, že vám ten bordel postupuje tak pomalu, dávejte si pravidelně hořčík, tím by se motilita střeva mohla zvednout a příští průběh by mohl být lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 17, 2015 6:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
edicek13 píše:
Dobrý den, dělala jsem si očistnou kůru podle Jardy už 3x. Vždycky vyšla hromádka malých kamínků. Jen mám jeden problém. Mám pořád záchvaty. Bráním se operaci druhý rok, ale poslední měsíc to je boj. Tento týden si dojdu na sono, abych věděla, jak na tom jsem. Nemáte někdo taky takové problémy a radu jak pokračovat? Letos jsem začala úplňkem v únoru, po druhé za čtrnáct dní a po třetí teď o úplňku. Ale dneska mazanec k snídani nevyšel. Zase záchvat jako hrom. Asi jsem uspěchala papání, ale prostě jsem nevydržela a sežrala jsem ho. Díky za radu a mějte se fajn.

Já se vám divím, mazanec, takové svinstvo a vy se divíte že je vám blbě, já moc ne, po tom bývá blbě vysokému procentu lidí a s problémem jater bych obilí obcházel obloukem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 17, 2015 6:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Martin26 píše:
Dobrý den, mám za sebou první očistu jater. Po první dávce epsomky jsem již dostal průjem, následně několikrát i během noci. Bylo mi nevolno, trochu bolest hlavy k ránu. V 9 h vyšlo 10 malých kamínků a takové bahno, pak ještě odpoledne jednou 3 kusy a podruhé 7 ks.
Průjem jsem měl až do večera. Strava začala pom. šťávou, po půl h jablko, po hodině rýže. Večer brambor a volské oko. Třetí den ráno stolice velmi světlá, neformovaná 2x po sobě. Večer jsem si vzal 2 tablety laktobacilů co mi zbyly po šance a dnes ráno taky.
Mám několik otázek:
1. Je normální mít průjem až do večera druhého dne?(Myslím den, kdy dám 3. a 4. dávku epsom. soli)
2. Pomůžou mi proti němu laktobacily, když jeho důvod není bakteriální, ale má původ v epsomce? (uhlí ani nic jiného nemám)
3. Když mám hodně průjmů po epsom. soli,a po poslední dávce se naleju vodou, nemůže se mi pak narušit střevní stěna, popř. dojít ke srůstům jako u šanky, když se pak včas nenajím?
4. Proč mám dnes, tj. 3. den tak světlou stolici?
5. Můžu den po očistě sníst něco mastného, popř. si dát jedno pivo?
6. Může se vlivem očisty posunuté "kamení" dostat do žlučovodu a nějak ho zablokovat?

Celá procedura probíhala poměrně v klidu, jen epsomka ráno byla pěkně hnusná. Celkově se cítím jako před očistou, čekal jsem od toho více, ale snad napříště to bude mít účinek větší.
Díky za odpovědi, jde mi spíše o zvídavost co jak funguje, než že bych byl z procedury nějak vyplašený.

1)Není to běžné, ale stává se to, záleží dost na stavu střeva.
2)Asi moc ne, to pak prostě spíše dát klystýr.
3)Silně pochybuji, že by jste to dokázal dostat do takového stavu, aby mohlo ke srůstům dojít, zatím jsem se s tím u nikoho nikdy nesetkal.
4)Možná pouze málo tuku ve stravě, to se pak vylučuje málo žluče.
5)Určitě bez problémů a pivo, no asi nejlepší to nebude, ale moc škody také nenadělá, dal bych raději červené víno.
6)Teoreticky to možné pochopitelně je, ale nikdy jsem o takovém případu ani neslyšel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 17, 2015 6:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Dalibor Vrána píše:
Dobrý den Jardo, prosím Vás, víc než před půl rokem jsem zde psal můj příběh (29.srpna) a chtěl bych poprosit jestli můžete připsat do návodu Očisty jater upozornění pro nováčky aby byli velice opatrní a měli u sebe dozor. Každopádně několik klystýrů ráno po poslední dávce epsonské soli pro kompletní odplavení kamenů. Toto velice důležité upozornění v návodu chybí a musí zde být pro všechny případy. První očista jater není vůbec jednoduchá a všichni kdo se rozhodnou začít s očistou,by si měli přečíst můj příběh z minulého roku na tomto foru.
Děkuji.

Tak dobré vyčištění na závěr procedury určitě není na škodu, to bych opravdu mohl do návodu doplnit. Nicméně váš případ je opravdu ojedinělý, nikdy před tím, ani potom nic podobného nikdo nezaznamenal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 17, 2015 6:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="MarekB":s9ynkz0g]http://blog.sme.sk/diskusie/2412957/2/23007094/Dva-dni-v-nemocnici-na-Slovensku.html#23007094
kto ma zaujem, moze sa do pana s atestaciami pustit \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 17, 2015 6:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
edicek13 píše:
Dobrý den, minule jsem psala, že mám po 3 očistách stále problémy se žlučníkem. Minulý týden byl pro mě peklem. Záchvaty i po suchém rohlíku. Přitom po prvních dvou očistách jsem byla zcela v pořádku. Skončila jsem na sonu a zjistili šutry 2,5cm. (V roce 2013 měly 0,85cm - udělala jsem 2 očisty a v pohodě). Bylo mě tak zle, že jsem si myslela, že už umřu. 12 kg jsem zhubla za 14 dní a bojím se i napít, abych neměla zase záchvat. Teď dojídám antibiotika proti zánětu a mám naplánovanou operaci. Největší problém mám srovnat se s tím, že mám "svoje" šutříčky vyfocené. Odkud se vzaly, když ve žlučníčku nechyběji? Moje EGO je na nule. Ta potupa, že musím na operaci, když já to dokážu. Přeji Vám ať Vás toto nepotká.

Tak zda na operaci musíte, nebo nemusíte, to záleží pouze na vás a osobně bych obilí na problém se žlučníkem asi nejedl, tím si to jenom zhoršujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 17, 2015 6:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
martinak píše:
Hezký den všem,
prosím o názor či radu.
Poprvé jsem zkoušela očistu jater, scénář a doporučení jsem dodržela (ovocný den, jablečnou šťávu, vodu) a již po první dávce epsomské soli se mi dělalo lehce slabo a nevolno, po hodině jsem šla na záchod, po druhé dávce soli se mi udělalo více nevolno a před 22.hodinou jsem vše vyzvracela (zelená voda). S olejem jsem již nepokračovala. Mohu poprosit o názory, čím to může být?
To obdobné se mi stali i při Šankaprakšalána, kdy jsem vypila první hrnek slané vody, ale voda mi zůstala jen v žaludku a následně jsem ji vyzvracela (klystýr jsem neměla).
Jsem 15let vegetarián, celkově jím lehčeji, dávám si pozor na kombinace potravin (mám citlivý žaludek) a se zažíváním nemám obtíže.
Děkuji za reakce:)

Tak ona ta epsomka není nic chutného a pokud máte žaludek jak na vodě, tak se ani moc nedivím. Asi nejednodušší je ji naráz vypít a zapít trochou čisté vody, to tu pachuť dost omezí a nemělo by to vyvolávat takový problém. Také funguje když je studená, to žaludek dráždí méně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227 ... 269  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz