Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 1:03 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211 ... 269  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 7:21 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Tak jsem tu očistu nakonec zkusila a nějaké kaménky se našly. Jediné, co bylo zvláštní, že mě sůl prohnala až po 4. dávce, jinak vůbec. A večer, než jsem se pustila do toho chystání oleje, mě hrozně rozbolel kotník, který jsem si před x lety zlomila.

Momentálně mám potíže s nohama - bolí mě už asi měsíc lýtkové svaly, cítím takové cukání ve svalech, jindy chvění až mravenčení. Nějakou dobu jsem nemohla skoro chodit. . Myslela jsem, že se to dodáním hořčíku při kůře úplně spraví, ale pořád to není ono. Myslíte, že mám tu sůl pít i jen tak - když budu normálně jíst? Nebo by pomohlo něco jiného? Mám jít na vyšetření cév, ale tam asi problém nebude, spíš něco s nervy...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 8:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
vero píše:
Tak jsem tu očistu nakonec zkusila a nějaké kaménky se našly. Jediné, co bylo zvláštní, že mě sůl prohnala až po 4. dávce, jinak vůbec. A večer, než jsem se pustila do toho chystání oleje, mě hrozně rozbolel kotník, který jsem si před x lety zlomila.

Momentálně mám potíže s nohama - bolí mě už asi měsíc lýtkové svaly, cítím takové cukání ve svalech, jindy chvění až mravenčení. Nějakou dobu jsem nemohla skoro chodit. . Myslela jsem, že se to dodáním hořčíku při kůře úplně spraví, ale pořád to není ono. Myslíte, že mám tu sůl pít i jen tak - když budu normálně jíst? Nebo by pomohlo něco jiného? Mám jít na vyšetření cév, ale tam asi problém nebude, spíš něco s nervy...

Pokud epsomka nevyvolává průjem máte patrně málo hořčíku, nebo síry. Jinak ten problém ve svalech a křeče může způsobovat i rozhozený draslík, ale rozhodně by bylo vhodné si nechat udělat v laborce krevní testy, stojí pár korun a možná problém snadněji dohledáte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 8:52 pm 
Offline

Registrován: úte led 24, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 44
Jarda píše:
"Jedno vyzvracení a půl fóra stejných dotazů, to jste se také takto široce a usilovně věnoval zkoumání problému pokud jste po zábavě potupně vrhnul při návratu domů třeba pivo s gulášem."

\":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 8:55 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Jarda píše:
Pokud epsomka nevyvolává průjem máte patrně málo hořčíku, nebo síry. Jinak ten problém ve svalech a křeče může způsobovat i rozhozený draslík, ale rozhodně by bylo vhodné si nechat udělat v laborce krevní testy, stojí pár korun a možná problém snadněji dohledáte.

Děkuji. Nějakou dobu jsem používala sirnou mast (Kittlovu), pak jsem přešla na domácí měsíčkovou.

Ty testy asi zkusím, vyšetření nervů není zrovna příjemné...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 9:36 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 28, 2014 7:17 pm
Příspěvky: 7
ahoj, prosim ta akym sposobom sa tu pridavaju prispevky ? dik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 11:08 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
sudiiptasg píše:
ahoj, prosim ta akym sposobom sa tu pridavaju prispevky ? dik

Rozklikni si dole vlevo "nove tema" a jsi tam. Je to hned vedle "odpovedet", ktere jsi pouzil, kdyz jsi psal tuto zpravu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv zář 04, 2014 3:18 pm 
Offline

Registrován: stř říj 02, 2013 5:31 pm
Příspěvky: 13
tak neviem, co mam robit, skusala som kavovy klystir, uvolnil sa mi kamen a upchal zlcovod (utorok), bolo mi zle, myslela som, ze skoncim pod nozom, ale mala som naplanovanu jaterku na najblizsi vikend (mám ich za sebou 5) a povedala som si, ze epsomka rozsiri zlcovody a precisti ich, stalo sa, kura pomohla, to bolo asi pred 3 mesiacmi, chcela som pokracovat, ale prejavili sa mi problemy s gastritidou - bolesti brucha, nafukovanie, od lekarky som dostala omeprazol (tlmi kyselinu) a pomaha mi, bolesti brucha ustali, ale po sone zlcnika (videla som, ze je plny kamenov, ale kedze nerobili silny tien, tak asi tych cholesterolovych) mi povedala, ze by mal ist von, kym je to kludne, ze je v podstate nefunkcny ..., co s tym...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv zář 04, 2014 3:57 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
sophie píše:
tak neviem, co mam robit, skusala som kavovy klystir, uvolnil sa mi kamen a upchal zlcovod (utorok), bolo mi zle, myslela som, ze skoncim pod nozom, ale mala som naplanovanu jaterku na najblizsi vikend (mám ich za sebou 5) a povedala som si, ze epsomka rozsiri zlcovody a precisti ich, stalo sa, kura pomohla, to bolo asi pred 3 mesiacmi, chcela som pokracovat, ale prejavili sa mi problemy s gastritidou - bolesti brucha, nafukovanie, od lekarky som dostala omeprazol (tlmi kyselinu) a pomaha mi, bolesti brucha ustali, ale po sone zlcnika (videla som, ze je plny kamenov, ale kedze nerobili silny tien, tak asi tych cholesterolovych) mi povedala, ze by mal ist von, kym je to kludne, ze je v podstate nefunkcny ..., co s tym...?

Ja bych pokracoval s ocistama jater s epsomkou a olivovym olejem. To, ze jsi za necely rok zvladla jen 5 ocist fakt neni nic moc, neni se pak co divit, ze ti tam jeste neco zbylo. Ale je to tvuj zlucnik. Doktori ti ho samozrejme vycisteji rychleji a lip, ale uz ti ho tam zpatky cisty nevrateji \":(\" . Nechapu, o cem porad premyslis. Jestli si myslis, ze ti bude bez zlucniku lip, tak chvili mozna jo, ale pak byva casto hur a uz se s tim neda moc delat. Vylecit se da temer cokoliv, ale ne to, co ti uriznou.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv zář 04, 2014 5:59 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
sophie píše:
tak neviem, co mam robit, skusala som kavovy klystir, uvolnil sa mi kamen a upchal zlcovod (utorok), bolo mi zle, myslela som, ze skoncim pod nozom, ale mala som naplanovanu jaterku na najblizsi vikend (mám ich za sebou 5) a povedala som si, ze epsomka rozsiri zlcovody a precisti ich, stalo sa, kura pomohla, to bolo asi pred 3 mesiacmi, chcela som pokracovat, ale prejavili sa mi problemy s gastritidou - bolesti brucha, nafukovanie, od lekarky som dostala omeprazol (tlmi kyselinu) a pomaha mi, bolesti brucha ustali, ale po sone zlcnika (videla som, ze je plny kamenov, ale kedze nerobili silny tien, tak asi tych cholesterolovych) mi povedala, ze by mal ist von, kym je to kludne, ze je v podstate nefunkcny ..., co s tym...?

Ahoj Sophie,
Pokud je tvuj zlucnik plny kaminku, (pises, ze se jeden predtim dokonce uvolnil a ucpal ti zlucovod), tak jsou jiste zvapenatele (jedine ty zvapenatele jsou na sonu videt, jinsi tam lekari pry nevidi) a ty by se mely tedy nejdriv rozpustit. Neriskuj, nejdriv si je rozpusti (rozmelni), pak si zvovu zajdi na sono a teprve potom, az se ujistis, ze se zmensily, si udelej dalsi ocistu. Pan Jarda radi udelat toto:

Milandr píše:
Dakujem za odpoved.
Takze to postupne rozpustanie kamenov, kde sa nic neriskuje dokaze napr, kazdodenne pitie caju chanca piedra, alebo poznate nieco vyskusane a ucinnejsie?
Dakujem vopred za kazdu radu!

Jarda pise:
Voda, hořčík, vitamín B6, schizandra čínská, chanca piedra a ostropestřec mariánský, nejlépe vše najednou v průběhu dne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv zář 04, 2014 8:31 pm 
Offline

Registrován: stř říj 02, 2013 5:31 pm
Příspěvky: 13
horčík ak chanca piedra su fajn, užívala so ich , ale mam nižší tlak a po dlhšom čase som ho mala veľmi nízky,až z toho boli závrate, tak som si musela dat prestávku, tie kamene aj keď sú cholesterolové, sú vidno, aj ked nie tak ostro ako vápnikové. Žlčník cítim ako ma niekedy odiera.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát zář 05, 2014 10:09 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="sophie":1g169z65]tak neviem, co mam robit, skusala som kavovy klystir, uvolnil sa mi kamen a upchal zlcovod (utorok), bolo mi zle, myslela som, ze skoncim pod nozom, ale mala som naplanovanu jaterku na najblizsi vikend (mám ich za sebou 5) a povedala som si, ze epsomka rozsiri zlcovody a precisti ich, stalo sa, kura pomohla, to bolo asi pred 3 mesiacmi, chcela som pokracovat, ale prejavili sa mi problemy s gastritidou - bolesti brucha, nafukovanie, od lekarky som dostala omeprazol (tlmi kyselinu) a pomaha mi, bolesti brucha ustali, ale po sone zlcnika (videla som, ze je plny kamenov, ale kedze nerobili silny tien, tak asi tych cholesterolovych) mi povedala, ze by mal ist von, kym je to kludne, ze je v podstate nefunkcny ..., co s tym...?

horčík ak chanca piedra su fajn, užívala so ich , ale mam nižší tlak a po dlhšom čase som ho mala veľmi nízky,až z toho boli závrate, tak som si musela dat prestávku, tie kamene aj keď sú cholesterolové, sú vidno, aj ked nie tak ostro ako vápnikové. Žlčník cítim ako ma niekedy odiera.[/quote:1g169z65]Ahoj Sophie, svuj nazor uz jsem ti psal, teda ocisty s epsomkou a olejem. A jeste par poznamek. Za prve dodatecne gratuluju, ze jsi zvladla problem s ucpanym zlucovodem po kavovym klystyru. Udelala jsi to asi presne tak, jak doporucuje Moritz v pripade nejakych problemu, uz jsem to sem psal. Jsem rad, ze se to zkusilo a predevsim ze to pomohlo.
K tomu, co je videt na sonu, napriklad 30miro pise [quote="30miro, dub 28, 2013 5:03 pm":1g169z65]Vypuzení žlučníkového kamene jsem popsal na str.150 a 151 ,ale na přání Pavla zopakuji základní data.
Kámen mně našli cca před 20 lety a za tu dobu jsem si při stravě,kterou žl. nepřijal, užil řadu kolik a s tím i bolestí, zpravidla
3-5 dnů. Poslední sono při předoperačním vyšetření ukázalo velikost 2,5 x 1,5 cm. Při přijmu v Motole na chýře mně mladý,snaživý doktůrek pohmatem našel něco na žaludku a poslal mne na internu,kde mne 4měs. trápili 4x opakovanou "hadicí" do žaludku s odběrem vzorků žal. stěny. Měl jsem vztek, že nemohu pokračovat v léčbě sirnou patlaninou (rostoucí PSA po operaci prostaty) a tak i na doporučení mé léčitelky jsem přistoupil k samoléčbě (vypuzení žl. kamene) olivovým olejem s citronem - jak jsem už výše na zmiňovaných str. popsal. Při předání z interny zpět na chirurgii se chtěli domluvit na termínu operace ((tyhle slova se mně píší obzvláště dobře)) a já jen skromě poznamenal "Já nechci termín,já chci sono!" A na sonu paní doktorka "Ať hledám jak hledám - nic tam není !" A zpět na chýře už jen pan doktor ve zprávě konstatoval ( s jeho výrokem,že to ještě nepsal) -
SAMOLÉČBOU ŽLUČNÍK VYLÉČEN.[/quote:1g169z65] ze mel na sonu mnohem vetsi sutr nez ty a prokazatelne se ho ocistou zbavil. A prestoze byl ten "sutr" videt na sonu, byl mekky, nekde jsem se ho na to ptal, takze predpokladam, ze jsou mekke i ty tve a i kdyby nebyly, stejne to chce vycistit a cim driv tim lip.
A jeste k prispevku miram, kde doporucuje rozpousteni, protoze se ji nebo Jardovi zda, ze kdyz je videt neco na sonu, je tu nejake riziko a ze je lepsi nejdriv rozpoustet. Ono to zni hezky, ale problem je, ze to rozpousteni jde velmi pomalu. nemam nic proti tomu delat soucasne ocisty i rozpousteni, ale kdyz ocisty delat nebudes, muzes dopadnout jako alerter[quote="alerter":1g169z65]Asi pred rokom som mal prvý žlčníkový záchvat, potom ešte asi dve a po treťom so skončil v nemocnici so zápalom žlčníka. Na sone mi nezistili nič, až na CT mi zistili 2 cm kameň. [b:1g169z65]Podľa doporučenia som kameň začal rozpúšťať[/b:1g169z65] /horčík, chanca piedra , B6/. Pár mesiacov bol pokoj a potom som dostal záchvat, ktorý trval skoro dva dni a bolo to niečo strašné, nezaberali ani inekcie z pohotovosti ani žiadne rady tu z fóra a nakoniec som zase skončil v nemocnici so zápalom. [b:1g169z65]Súhlasil som s operáciou, lebo toto som už viac nechcel žažiť.[/b:1g169z65] Vyoperovali mi nakoniec 5 kameňov cca 1 cm , ktoré sa mimochodom vôbec nepodobajú tým, ktoré sú tu na fóre /vyzerajú ako normálne tmavé kamene/. Týždeň som držal dietu a potom som začal skúšať všetko, 2 týždne po operácii som už na oslave jedol všetko od vypr. mäsa, cez majonezový šalát až po koláče bez žiadneho problému. Ani jedna potravina , alkohol ... proste nič mi nerobí žiadne problémy. Ja osobne som rád, že som išiel na operáciu, ktorá bola moja prvá a nebolo to nič straštné, skôr naopak.[/quote:1g169z65]ktery si nabehnul na rozpousteni a nakonec dostal silny zachvat a nechal si zlucnik uriznout. Kdyz nekdo zvazuje rizika ocisty, mel by brat v uvahu i riziko, ze ocistu neudela, ktere je podle mne mnohem vyssi nez riziko pri ociste. Zkus se podivat aspon na zacatek diskuze jak to casto dopada po odstraneni zlucniku http://diskuse.doktorka.cz/komplikace-o ... /archiv/0/ , precetl jsem jen cast, ale nic moc. Vyber si z toho co chces, jen jsem chtel, abys slysela i rekneme druhou stranu. k bezpecnosti ocist uz jsem toho tu psal dost, doufam, ze aspon ty to ctes, tak to nebudu opakovat.

PS: a jeste jsem nekde nasel preklad ocisty jater podle Moritze,

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát zář 05, 2014 2:12 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Muj zatim nejvetsi kaminek ktery vysel (a to uplne hladce) meril 2,5 cm, ale on nebyl uplne tvrdy. Byl jakoby z nejake tuhe modelovaci hmoty a byl to jedinny kaminek, ktery neplaval na vode, ale potopil se.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon zář 08, 2014 2:26 pm 
Offline

Registrován: stř říj 02, 2013 5:31 pm
Příspěvky: 13
Na základe skúsensti s kávovým klystírom by som s jeho užívaním bola veľmi opatrná, chýba mi tam ten relaxačný učinok epsomky na žlčovody. Cítila som tupú bolesť v oblasti pečene a žlčníka a ožltli mi na okrajoch bielka a to už nie je sranda, myslím, že mi hrozilo prasknutie žlčovodu. Pomohlo mi priloženie teplého termofóru a NOSPA. Kávový klystír by som ho rada aplikovala až po vyčistení žlčníka, aj keď to potrvá chvíľu, lebo mám ho plný kameňov. Mám ale v pláne ďalšiu jaterku, ani raz to nebolo niečo nepríjemné, prerušila som jaterky len pre problémy so žalúdkom.
A ešte jedna zaujímavá skúsenosť. Urobila som si pečeňové očisty 2 týždne po sebe. Prvú som si naplánovala a druhú som si urobila o týždeň, lebo som išla na dovolenku, takže som to chcela urobiť ako prevenciu. Po prvej očiste vyšlo dosť veľkých kameňov a po druhej podstatne menšie množstvo. Z toho mi plynie otázka pre skeptikov kam zmizlo množstvo oleja, ktoré sa nezmydelnilo? \":)\" Fáza mesiaca na to vplyv až taký nemohla mať rozdiel v množstve kameňov bol priveľký. Behom týždňa sa žlč doplnila, takže to tiež nemohlo byť nedostatkom žlče... Dúfam, že žalúdok nebude robiť veľké problémy, lebo jaterku už mám odskúšanú a videla som, že sa mi vylúčil kameň rozmerov as 2cm x 1,5cm a bol to taký zlepenec malých cholesterolových kamienkov a porovnaním s obrázkami žlčníkových kameňov na fotkách na internete to bol dokázateľne žlčníkový kameň. Toľko moje doterajšie skúsenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon zář 08, 2014 9:41 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
pv33 píše:
...A jeste k prispevku miram, kde doporucuje rozpousteni, protoze se ji nebo Jardovi zda, ze kdyz je videt neco na sonu, je tu nejake riziko a ze je lepsi nejdriv rozpoustet. Ono to zni hezky, ale problem je, ze to rozpousteni jde velmi pomalu. nemam nic proti tomu delat soucasne ocisty i rozpousteni, ale kdyz ocisty delat nebudes, muzes dopadnout jako alerter

Ahojky, no ja jsem predpokladala, ze ty kaminky ve zlucniku jsou skutecne tvrde (zvapenatele), po tom, co jsem videla foto clena alertera a taky kaminky moji matky, pak nekolik fotek na internetu. Moje matka je mela opravdu hodne tvrde a navic tady jsem cetla ...zlučové kameny jsou jako kámen tvrdé shluky cholesterolu, vápníku nebo jiných látek, které se tvoří ve žlučníku ...takze se me to zdalo hodne velike riziko. Ja nejsu takovy strelec jako ty, to se priznavam, ja jsu hodne opatrna v takovychto vecech. To se muze cloveku taky poradne vymstit. Pro zadne ufiknuti zlucniku taky nejsu, to rozhodne ne ...proto jsem volila zlatou stredni cestu ...rozpousteni.
Sophie to zvladla velmi dobre a to je fajn. Rozhodla se podle toho, jak to sama nejlip citila a mela mozna ze i stesti, ze kaminky nebyly tvrde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon zář 08, 2014 9:42 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
sophie píše:
Na základe skúsensti s kávovým klystírom by som s jeho užívaním bola veľmi opatrná, chýba mi tam ten relaxačný učinok epsomky na žlčovody. Cítila som tupú bolesť v oblasti pečene a žlčníka a ožltli mi na okrajoch bielka a to už nie je sranda, myslím, že mi hrozilo prasknutie žlčovodu. Pomohlo mi priloženie teplého termofóru a NOSPA. Kávový klystír by som ho rada aplikovala až po vyčistení žlčníka, aj keď to potrvá chvíľu, lebo mám ho plný kameňov. Mám ale v pláne ďalšiu jaterku, ani raz to nebolo niečo nepríjemné, prerušila som jaterky len pre problémy so žalúdkom.
A ešte jedna zaujímavá skúsenosť. Urobila som si pečeňové očisty 2 týždne po sebe. Prvú som si naplánovala a druhú som si urobila o týždeň, lebo som išla na dovolenku, takže som to chcela urobiť ako prevenciu. Po prvej očiste vyšlo dosť veľkých kameňov a po druhej podstatne menšie množstvo. Z toho mi plynie otázka pre skeptikov kam zmizlo množstvo oleja, ktoré sa nezmydelnilo? \":)\" Fáza mesiaca na to vplyv až taký nemohla mať rozdiel v množstve kameňov bol priveľký. Behom týždňa sa žlč doplnila, takže to tiež nemohlo byť nedostatkom žlče... Dúfam, že žalúdok nebude robiť veľké problémy, lebo jaterku už mám odskúšanú a videla som, že sa mi vylúčil kameň rozmerov as 2cm x 1,5cm a bol to taký zlepenec malých cholesterolových kamienkov a porovnaním s obrázkami žlčníkových kameňov na fotkách na internete to bol dokázateľne žlčníkový kameň. Toľko moje doterajšie skúsenosti.

Takze se operace podarila ...GRATULUJI! \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211 ... 269  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz