Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246 ... 269  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř dub 19, 2017 12:28 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Mam doma Bio nepasterizovany jablcny ocot, 5%. Chystam sa na 13tu ocistu pecene (po 2 rocnej pauze...), ako pisal Tom Kořenek, chcem 5 dni predtym uzivat kyselinu jablcnu v mnozstve 500mg az 1g (hoci mozno to ani je nie potreba ked denne pijem ranny cerstvy, okolo obeda na 1/4 odmrazeny, a vecer 5 a viac dni stary moc).... V kolko ml jablcneho octu sa nachadza 500mg az 1g kyseliny jablcnej? Jablcny ocot je 5% kyselina, ale je to kyselina jablcna zo 100%, alebo je to skor MIX kyseliny jablcnej s kyselinou octovou?...
Dakujem za odpoved.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř dub 19, 2017 3:16 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
jajda22 píše:
No,kdybyste hoši vymysleli ještě něco snadno dosažitelného místo oliváče-z něj se mi vážně zvedá kufr,vyzvracet ho po očistě nedokážu a cítím ho pak ještě dva až tři dny

Olivovy olej sa na pciatu pecene pouziva hlavne vdaka vysokemu obsahu kyseliny olejovej. Taj ma vsak kolu aj hovädzi loj ci bravcova mast. Takze mozes skusit aj dostupnejsiu bravcovu mast (ale urcite nie tu najlacnejsiu)...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 07, 2017 5:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Karlik píše:
Co může pomoci k lepší produkci žluče?

Živočišný tuk, dostatek HCl v žaludku, hořké a kyselé chutě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 07, 2017 5:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mona010101 píše:
Dobrý den,
udělala jsem si očistu jater už po několikáté a vždycky to dopadlo skvěle \":D\" , ale naposledy jsem si ji udělala i když jsem se necítila úplně v pořádku. Měla jsem rýmu a cítila se slabě. I přes to všechno jsem si očistu dala a bylo to hodně náročné, den po o. jsem jen ležela. Viróza se rozjela, druhý den po o. už vše lepší. Asi týden po o. jsem si dala pohár se šlehačkou a měla jsem pocit, jako když mám otravu zkaženým jídlem. A trvá to do dneška ( očista proběhla před měsícem), nesmím nic z mléka. Když si dám cokoliv mléčného, mám průjem a celé tělo bolavé. Jako při střevní chřipce. Je možné, že se to samo časem zpraví? Jde o nějaké dočasné poškození střeva? Je možné to napravit? Díky za Váš čas \":)\" .

Na to neumím odpovědět, ale nikdy jsem neslyšel o tom že takto šla vyvolat nějaká intolerance.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 07, 2017 5:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kov píše:
Někde se doporučuje vylepšená jaterní očista za podpory ornitinu. https://www.facebook.com/notes/38288691 ... 941569895/

To už se zde také tuším probíralo, ale ne každému to sedí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 07, 2017 5:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Mam doma Bio nepasterizovany jablcny ocot, 5%. Chystam sa na 13tu ocistu pecene (po 2 rocnej pauze...), ako pisal Tom Kořenek, chcem 5 dni predtym uzivat kyselinu jablcnu v mnozstve 500mg az 1g (hoci mozno to ani je nie potreba ked denne pijem ranny cerstvy, okolo obeda na 1/4 odmrazeny, a vecer 5 a viac dni stary moc).... V kolko ml jablcneho octu sa nachadza 500mg az 1g kyseliny jablcnej? Jablcny ocot je 5% kyselina, ale je to kyselina jablcna zo 100%, alebo je to skor MIX kyseliny jablcnej s kyselinou octovou?...
Dakujem za odpoved.

No nevím podle mě to nebude fungovat, jde o jiné složení a navíc je ten ocet ve vyšších dávkách dosti agresivní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř kvě 10, 2017 3:38 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 10, 2017 3:21 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den,
minulý víkend jsem provedla svou 1. očistu jater s ep. solí, oliv olejem a grepem. Postupovala jsem dle návodu v knize Úžasná očista jater a žlučníku a rovněž zde dle návodu až na 1 věc. A tou je klystýr. Ten jsem dosud nikdy nedělala. Kamarád, který očistu provedl již 7x mi sdělil, že klystýr neprovádí, že místo něj používá černé psyllium a přijde mu to dostačující.
Místo klystýru jsem tedy před očistou používala týden Enterosgel a po očistě jsem ještě doužila 2 dávky (myšleno lžíce) Enterosgelu a pokračovala černým psylliem, které užívám 1 - 2x denně již 5 dní.
Mám tedy dodaz, zda toto řešení je z Vašeho/vašich pohledů dostačující?
Rovněž mě zajímá, zda je nějaké doporučované stravovací opatření po očistě - napadá mě, zda třeba střeva neutrpěly po tomto "zákroku" a je třeba je nějak zrevitalovat probiotiky či vhodnou stravou?
Během očisty ze mě vyšlo celkem velké množství zelených kamínků. První 2 dny po očistě jsem jedla velmi dietně - jen rýži s dušenou zeleninou. 3. den jsem přidala i čočku, 4. den pohankové rizoto a včera jsem při vaření pro přítele, kterému jsem dělala hovězí guláš trošku okoštovala masa s omáčkou - jenže po chvíli jsem začala cítit tlak v břiše - v oblasti střev, ..na zvracení či na vyprázdnění stolice mě nechytalo. Ale postupně i přibývala lehká zimnice. Přišlo mi to jak příznaky lehké otravy jídlem.
Nevím, napadá mě, zda nemám nějak podrážděná střeva ..či zda třeba nemám oslabenou střevní mikrofloru?
Jak postupujete po očistě vy? Aby se i další orgány dostaly do kondice?
Předem moc děkuji za odpověď Míša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř kvě 10, 2017 11:29 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
mickyn píše:
Dobrý den,
minulý víkend jsem provedla svou 1. očistu jater s ep. solí, oliv olejem a grepem. Postupovala jsem dle návodu v knize Úžasná očista jater a žlučníku a rovněž zde dle návodu až na 1 věc. A tou je klystýr. Ten jsem dosud nikdy nedělala. Kamarád, který očistu provedl již 7x mi sdělil, že klystýr neprovádí, že místo něj používá černé psyllium a přijde mu to dostačující.
Místo klystýru jsem tedy před očistou používala týden Enterosgel a po očistě jsem ještě doužila 2 dávky (myšleno lžíce) Enterosgelu a pokračovala černým psylliem, které užívám 1 - 2x denně již 5 dní.
Mám tedy dodaz, zda toto řešení je z Vašeho/vašich pohledů dostačující?
Rovněž mě zajímá, zda je nějaké doporučované stravovací opatření po očistě - napadá mě, zda třeba střeva neutrpěly po tomto "zákroku" a je třeba je nějak zrevitalovat probiotiky či vhodnou stravou?
Během očisty ze mě vyšlo celkem velké množství zelených kamínků. První 2 dny po očistě jsem jedla velmi dietně - jen rýži s dušenou zeleninou. 3. den jsem přidala i čočku, 4. den pohankové rizoto a včera jsem při vaření pro přítele, kterému jsem dělala hovězí guláš trošku okoštovala masa s omáčkou - jenže po chvíli jsem začala cítit tlak v břiše - v oblasti střev, ..na zvracení či na vyprázdnění stolice mě nechytalo. Ale postupně i přibývala lehká zimnice. Přišlo mi to jak příznaky lehké otravy jídlem.
Nevím, napadá mě, zda nemám nějak podrážděná střeva ..či zda třeba nemám oslabenou střevní mikrofloru?
Jak postupujete po očistě vy? Aby se i další orgány dostaly do kondice?
Předem moc děkuji za odpověď Míša

Jest mozes po ociste viacmenej normalne, snad prve jedlo zavazi. Tie problemy si mala urcite s intoxikacie z toho bordelu, co z pecene odisiel. Prvy den po ociste by som mozno zaradil bielu ryzu s maslom, tak ako po sanke, ale nieje to nutne. Takisto mi pride vhodny biely il, proste nieco, co do seba nasava dobre toxiny. Aj to psyllium nieje zle.
Co sa tyka klystirov, nie kazdy je do toho taky manik, takze ak to tak necitis, nerob ich. Nieje to nutne. Tazko povedat, ci je to lepsie... asi v tomto pripade aj ano. Ale nasilu by som klystir urcite nerobil.

Probiotika su samozrejme vhodne vzdy, a urcite by nebolo zle prve dni po ociste nejake dobre zaradit. Problem je v tom nejake dobre... vela probiotik je nanic. Z tych lacnejsich su najlepsou volbou bud Healthy Origins 30bil CFU, ktore su dost silne, alebo este lepsie s postupnym uvolnovanim Hyperbiotics Pro-15. (propride Advanced strength verzia, ktora je 3x silnejsia)

Ja by som pokracoval, po prvej ociste sa mohol uvolnit bordel, a ten ta intoxikovat zvnutra. Postupne to bude odchadzat, a zlepsovat sa. Takisto ber sylimarin, na podporu pecene. Mozno by nebolo zle zaradit aj protokol dr berksona, plus MSM, ale pomaly, vsetko to cisti pecen (ten pr. dr. berksona, najdi na nete, doporucoval to RNG, bere sa 900mg sylimarinu, 400mg selenu, a 600mg ALA, plus vela mikrovlaknin, ktore nasavaju do seba bordel co odchadza z pecene a vynasaju ho z tela von)

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv kvě 11, 2017 12:13 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 27, 2016 3:10 pm
Příspěvky: 64
Silymarin podle me neni vhodny na ocistu jater. Nebo spis nefunguje tak, jako treba voda s citronem. Kdy toho muzete vypit denne litry a zacnete se postupne cistit od skodlivin. Silymarin spis jen regeneruje jaterni bunky, nezbavi jatra i streva toxinu. Ale pri oslabeni jater je super. Jen moje zkusenost je takova, ze je lepsi ho ve vetsim brat jen po ociste.
A to jak psala mickyn mi prijde jako normalni reakce. Cista jatra a streva asi zrovna nevyhledavaji takovou stravu, kdyz to nejak preklene, tak si na to zase casem zvykne a nebude ani vnimat, ze ji to nedela moc dobre, tak jako vsem ostatnim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv kvě 11, 2017 1:20 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 10, 2017 3:21 pm
Příspěvky: 5
děkuji za odpovědi \":)\" V očistě chci určitě pokračovat. Další mám naplánovanou za 4 týdny po té první. Ostropestřec užívám, možná trošku zvýším množství. Protokol a další věci si ještě prostuduju. Včetně asi i více starších příspěvků zde na fóru.
Uvažuju, že tedy k psylliu ještě přidám něco na pohlcování toxicity - asi Enterosgel či živočišné uhlí.
Do dalšího cyklu očisty uvažuji o vyzkoušení alternativ k jablečnémé šťávě - asi užívání Malic Acid kapslí. S doplněním jablek na svačinu a na den před a po očistě s čerstvou vylisovanou šťávou (myšleno v té 6 denní přípravě před samotnou očistou).
Díky za zpětnou vazbu, že je to v této fázi, co se mi děje, normální. To i předpokládám. Jen jsem uvažovala o tom, jak tomuto "hojení" a vybalancování dalších orgánů napomoci. Neb ty, dle mě, tou očistou asi utrpěly. Citím to ještě i v ústech - dělají se mi tam menší vžídky - afty. Což věřím, že ustane. asi i zvýším užívání vit. B a potravin s ním a celkově i minerálů. A za chvíli přestanu s pročišťováním střev - neb dle mě i toto trošku ubírá na vštřebávání nových živit a obnově nové zdravé střevní mikroflory.
Tož asi to celkově vidím, že je třeba si udělat nějaký vhodný časový harmonogram, kdy co užívat. A nepřehánět to v užívání. Neb všeho moc škodí.
Přeji krásný den \":)\" Míša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 12, 2017 7:05 am 
Offline

Registrován: stř bře 29, 2017 1:29 pm
Příspěvky: 1
Kolik lidí, tolik zkušeností s očistou, až mě překvapuje, jak se s tím každý vyrovnává jinak. Já mám za sebou třetí očistu, při pokusu o první se mi udělalo špatně, následující tři proběhly "ukázkově". Nejvíc jsem se čistila při druhé, při třetí ze mě nevyšlo nic většího, než malý hrášek. Špatně snáším citron v oleji, nemám problém to vypít, ale citron mi přijde velmi agresívní, celou noc mám pocit, že jsem vypila žiletky. Při poslední očistě jsem ho nahradila grepem, ale byl to spíš grepový protlak, než šťáva, v obchodech jsem nenašla žádný dost šťavnatý. Nevím, zda slabší výsledek poslední očisty nesouvisel právě s tím, že ta kyselá složka byla málo kyselá. V sobotu dopoledne se vždy vyčistím obdobně, jako při šance, takže klystýr si nedělám, ani to neumím. Při prvních dvou očistách mě vždy v sobotu odpoledne začala bolet hlava, což trvalo cca 24 hodin a bylo to velmi nepříjemné (jsem věčná migrenička), při té poslední mi nebylo nic. Přičítala jsem to nevhodným potravinám po očistě, naposledy jsem jedla bulgur s máslem a asi u toho zůstanu. Návrat k normálnímu stravování mám rychlý, po očistě se cítím "nastartovaná" a pořád hladová.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jak na zaseklý kámen
PříspěvekNapsal: ned čer 18, 2017 2:41 pm 
Offline

Registrován: ned čer 18, 2017 2:31 pm
Příspěvky: 1
Manžel se chystá na očistu jater. Užívá hořčík a pije čaj Chanka piedra. Přesto se bojíme, že se mu může zaseknout kámen ve žlučovodu. Prosím, můžete mi napsat co pak máme dělat, kdyby se to stalo, jsou na to nějaké postupy (kromě operace \":(\" ), které by ten kámen uvolnily?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř črc 05, 2017 3:29 pm 
Offline

Registrován: sob črc 16, 2011 8:27 am
Příspěvky: 11
derkel píše:
Richard9 píše:
Jsem na bezsacharidové stravě kvůli kvasinkám. Zajímalo by mě, jak moc v tomto ohledu uškodí ta jablečná šťáva, protože litr a více jablečné šťávy obsahuje hodně cukrů, což by mohlo kvasinky slušně nakrmit. Nechci dva týdny kvasinky rovnat, poté je nakrmit a začínat od znova jestli chápete. Případně čím by jste ji nahradil (co třeba jablečný ocet, ta šťáva je asi kvůli té kyselině jablečné a ta v něm je)?

Jde mi o to srovnat si střevní mikroflóru do správného stavu (začínám rovnat probiotiky Kutushov, chci hlavně namnožit prospěšné bakterie). Podle mě mám kvasinky trochu rozhozené jako u většiny lidí, ale ne zas tolik, že by to nešlo očistami, probiotiky, prebiotiky, antifungální a bezsacharidovou dietou srovnat během pár týdnů do normálu. U plivacího testu se opakovaně něco málo po pár minutách potopilo, ale minimálně polovina zůstala nahoře a příznaky kandidy jsem na sobě nikdy nepociťoval.
Za pár měsíců půjdu pomocí CDS a podobných věcí po chronické borelióze a tak chci mít tělo v co nejlepším stavu, aby to pak šlo co nejlépe.

Jablečný ocet kvasinky likviduje, jablečnou štávu vynechejte dokud ji nebudete schopen strávíte(tak aby jste ji necítit ve střevech) během 10-15 minut.

Ahoj nechapem takze moze byt jablcny ocot miesto jablcnej stavy ??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na zaseklý kámen
PříspěvekNapsal: sob črc 15, 2017 8:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Radkaja píše:
Manžel se chystá na očistu jater. Užívá hořčík a pije čaj Chanka piedra. Přesto se bojíme, že se mu může zaseknout kámen ve žlučovodu. Prosím, můžete mi napsat co pak máme dělat, kdyby se to stalo, jsou na to nějaké postupy (kromě operace \":(\" ), které by ten kámen uvolnily?

To je otázka jak moc by se žlučovod přicpal, nebo zcela ucpal. Většinou to spraví injekce na uvolnění a problém odezní nicméně se nevyřeší a doktor ho bude nutit do operace. Při plném zacpání jde o život ohrožující stav a operace by byla podle všeho nutná i když nevím o takovém případu že by se to stalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob črc 15, 2017 8:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mickyn píše:
Dobrý den,
minulý víkend jsem provedla svou 1. očistu jater s ep. solí, oliv olejem a grepem. Postupovala jsem dle návodu v knize Úžasná očista jater a žlučníku a rovněž zde dle návodu až na 1 věc. A tou je klystýr. Ten jsem dosud nikdy nedělala. Kamarád, který očistu provedl již 7x mi sdělil, že klystýr neprovádí, že místo něj používá černé psyllium a přijde mu to dostačující.
Místo klystýru jsem tedy před očistou používala týden Enterosgel a po očistě jsem ještě doužila 2 dávky (myšleno lžíce) Enterosgelu a pokračovala černým psylliem, které užívám 1 - 2x denně již 5 dní.
Mám tedy dodaz, zda toto řešení je z Vašeho/vašich pohledů dostačující?
Rovněž mě zajímá, zda je nějaké doporučované stravovací opatření po očistě - napadá mě, zda třeba střeva neutrpěly po tomto "zákroku" a je třeba je nějak zrevitalovat probiotiky či vhodnou stravou?
Během očisty ze mě vyšlo celkem velké množství zelených kamínků. První 2 dny po očistě jsem jedla velmi dietně - jen rýži s dušenou zeleninou. 3. den jsem přidala i čočku, 4. den pohankové rizoto a včera jsem při vaření pro přítele, kterému jsem dělala hovězí guláš trošku okoštovala masa s omáčkou - jenže po chvíli jsem začala cítit tlak v břiše - v oblasti střev, ..na zvracení či na vyprázdnění stolice mě nechytalo. Ale postupně i přibývala lehká zimnice. Přišlo mi to jak příznaky lehké otravy jídlem.
Nevím, napadá mě, zda nemám nějak podrážděná střeva ..či zda třeba nemám oslabenou střevní mikrofloru?
Jak postupujete po očistě vy? Aby se i další orgány dostaly do kondice?
Předem moc děkuji za odpověď Míša

Většinu vám vysvětlil člen Xion a za mě jenom doplním že klystýr má odstranit vyloučený bordel ze střeva, aby nedocházelo k následnému vstřebávání toho svinstva zase do těla a to žádný jiný postup nedovede a psyllium určitě ne. Někdo ho sice nedělá, ale z mého pohledu jde o celkem důležitý krok, který vám ušetří mnoho zbytečného trápení.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246 ... 269  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: bokor a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz