Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:06 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258 ... 269  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte bře 05, 2019 4:09 pm 
Offline

Registrován: pát úno 22, 2019 11:07 pm
Příspěvky: 41
Dobrý den,
dá se prosím Epsomská hořká sůl používat i denně jako zdroj hořčíku, nebo není dobré užívat takto pravidelně? Případně jaké denní množství zvolit pro doplnění dávky hořčíku v těle. Přemýšlím o jejím denním užívání právě i z důvodu nepravidelného vyprazdňování (důsledek jaterních očist).
Děkuji a přeji hezký den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte bře 05, 2019 9:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
daniela.dd píše:
Dobrý den,
dá se prosím Epsomská hořká sůl používat i denně jako zdroj hořčíku, nebo není dobré užívat takto pravidelně? Případně jaké denní množství zvolit pro doplnění dávky hořčíku v těle. Přemýšlím o jejím denním užívání právě i z důvodu nepravidelného vyprazdňování (důsledek jaterních očist).
Děkuji a přeji hezký den.

Tak epsomka je obsažena jako hlavní složka i v Zaječické hořké a ta se určitě denně brát dá i když ta obsahuje i další minerály. Bylo by rozumné si z ní udělat nasycený roztok aby vám šla dobře dávkovat a postupně si odzkoušet takovou denní dávku která bude fungovat ale nevyvolá průjem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 16, 2019 1:33 pm 
Offline

Registrován: stř úno 20, 2019 7:39 pm
Příspěvky: 8
Tak mám za sebou první očistu jater. Ve čtvrtek jsem jedl jablka, banán, brambory + pickless, pohanka + porek. V pátek jsem byl jen na jablečné šťávě 2,5l (avšak kupované, zatím nemám jak si ji sám vyrobit), vodě 1,5l a postupoval podle zde uvedeného návodu (večer jsem uprostřed čela našel červené flíčky). Po vypití emulze (olivový olej + citronová šťáva) jsem zalehl a spal až do rána... v 8:30 první návštěva toalety zároveň i první kamínky. Provedl jsem klystýr(i po vypití 1,5l vody to na další návštěvu nevypadalo) a finální výsledek byl kolem 50-60 kamínků (největší kolem 1cm).

Vzhledem k tomu, že na mě epsomská sůl téměř neúčinkovala, budu jí suplementovat za Zaječickou vodu (1x denně (stejná koncentrace jako je v návodu) dokud nezaznamenám nějakou změnu).

Momentálně jsem na protikvasinkové dietě a na radu Jardy jsem začal i s očistou jater (rajčata/papriky/mléčné výrobky u mě vyvolávají bolesti kloubů).

Kromě lehké únavy jsem po procedůře žádnou změnu nezaznamenal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 16, 2019 1:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Ruso píše:
Tak mám za sebou první očistu jater. Ve čtvrtek jsem jedl jablka, banán, brambory + pickless, pohanka + porek. V pátek jsem byl jen na jablečné šťávě 2,5l (avšak kupované, zatím nemám jak si ji sám vyrobit), vodě 1,5l a postupoval podle zde uvedeného návodu (večer jsem uprostřed čela našel červené flíčky). Po vypití emulze (olivový olej + citronová šťáva) jsem zalehl a spal až do rána... v 8:30 první návštěva toalety zároveň i první kamínky. Provedl jsem klystýr(i po vypití 1,5l vody to na další návštěvu nevypadalo) a finální výsledek byl kolem 50-60 kamínků (největší kolem 1cm).

Vzhledem k tomu, že na mě epsomská sůl téměř neúčinkovala, budu jí suplementovat za Zaječickou vodu (1x denně (stejná koncentrace jako je v návodu) dokud nezaznamenám nějakou změnu).

Momentálně jsem na protikvasinkové dietě a na radu Jardy jsem začal i s očistou jater (rajčata/papriky/mléčné výrobky u mě vyvolávají bolesti kloubů).

Kromě lehké únavy jsem po procedůře žádnou změnu nezaznamenal.

Výsledek není zpravidla znát ihned, naopak těsně po kůře je stav zpravidla horší, ale následně se porovná k lepšímu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 16, 2019 2:52 pm 
Offline

Registrován: stř úno 20, 2019 7:39 pm
Příspěvky: 8
Jarda píše:
Výsledek není zpravidla znát ihned, naopak těsně po kůře je stav zpravidla horší, ale následně se porovná k lepšímu.

Chybí mi tam "negativní" změnu. Co jsem zde pročítal příspěvky, tak zde pár lidí popisovalo, malátnost, nevolnost, lehkou bolest, zvracení... tak jsem se také chtěl podělit o svou zkušenost.

Zázraky po jedné "očistě" neočekávám (už jen to vyloučení kamínků považuji za úspěch), přeci jen své problémy řeším již několik let. Každopádně Vám děkuji za rady a návody co zde lidem poskytujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 16, 2019 4:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Ruso píše:
Chybí mi tam "negativní" změnu. Co jsem zde pročítal příspěvky, tak zde pár lidí popisovalo, malátnost, nevolnost, lehkou bolest, zvracení... tak jsem se také chtěl podělit o svou zkušenost.

Zázraky po jedné "očistě" neočekávám (už jen to vyloučení kamínků považuji za úspěch), přeci jen své problémy řeším již několik let. Každopádně Vám děkuji za rady a návody co zde lidem poskytujete.

Tak negativa nezaznamená každý, určitě je naopak více těch co nemají problém žádný. To máte jako s česnekem na lačno někoho to pomalu roztrhne, je mu blbě klepe se a zvrací a jinému vyloženě chutná a příjemně hřeje v žaludku, já patřím mezi ty druhé a nemusím s ním šetřit, ale každého raději varuji že to nemusí mít vždy hladký průběh. Každopádně blbě může být člověku klidně i po několika kůrách bez problémů, prostě to nesedne a je to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 05, 2019 5:13 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 21, 2010 11:37 pm
Příspěvky: 59
Po dlhom čase som sa znovu vrátila k očistám, predovšetkým k očiste pečene a k Šankprakšalane. V čase, keď som očisty robila, bola som bez zdravotných problémov a cítila som sa dobre. Myslím, že keby som ich robila priebežne počas tých rokov, kedy som s nimi prestala, mohlo mi zdravie slúžiť dobre doteraz. V tejto súvislosti chcem pripomenúť skúsenosť spred piatich rokov mojej netere, viewtopic.php?p=53526#p53526, ktorej chceli vyoperovať žlčník, mala bolesti, žlté očné bielka, tmavý moč a nejaké kamene v žlčníku. Lekárka ju nekompromisne tlačila na operáciu s tým, že jej bude odstránený celý žlčník. Neter ju ale odmietala a rozhodla sa pre očistu pečene, o ktorej som jej z vlastnej skúsenosti vravela. Predtým absolvovala sono žlčníka, ktoré kamene potvrdilo. Následne urobila očistu pečene, už po prvej sa jej zdravotný stav zlepšil, ale pokračovala a urobila ďalších pár očíst. Po nejakom čase absolvovala kontrolné sono žlčníka a kamene už prítomné neboli. Schudla vtedy pár kíl, čo jej len prospelo, teší sa z ďalšieho dieťaťa a dobrému zdraviu do dnešného dňa, hoci je to odvtedy cca 5 rokov. V priebehu tohto času ešte párkrát očisty robila. Týmto príspevkom som chcela pripomenúť prospešnosť očíst pečene z vlastnej skúsenosti aj zo skúsenosti mojej netere. Agresívne odstraňovanie telesných orgánov lekármi je nezvratné a žiaľ, dôsledky vopred nik nedomyslí.

_________________
"Keď ráno vstaneš, poďakuj za ranné svetlo, za svoj život a silu. Poďakuj za jedlo a radosť zo života. Ak nenachádzaš dôvod k vďake, hľadaj chybu sám v sebe." Tecumseh Shawnee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2019 7:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Nso ci píše:
Po dlhom čase som sa znovu vrátila k očistám, predovšetkým k očiste pečene a k Šankprakšalane. V čase, keď som očisty robila, bola som bez zdravotných problémov a cítila som sa dobre. Myslím, že keby som ich robila priebežne počas tých rokov, kedy som s nimi prestala, mohlo mi zdravie slúžiť dobre doteraz. V tejto súvislosti chcem pripomenúť skúsenosť spred piatich rokov mojej netere, http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?p=53526#p53526, ktorej chceli vyoperovať žlčník, mala bolesti, žlté očné bielka, tmavý moč a nejaké kamene v žlčníku. Lekárka ju nekompromisne tlačila na operáciu s tým, že jej bude odstránený celý žlčník. Neter ju ale odmietala a rozhodla sa pre očistu pečene, o ktorej som jej z vlastnej skúsenosti vravela. Predtým absolvovala sono žlčníka, ktoré kamene potvrdilo. Následne urobila očistu pečene, už po prvej sa jej zdravotný stav zlepšil, ale pokračovala a urobila ďalších pár očíst. Po nejakom čase absolvovala kontrolné sono žlčníka a kamene už prítomné neboli. Schudla vtedy pár kíl, čo jej len prospelo, teší sa z ďalšieho dieťaťa a dobrému zdraviu do dnešného dňa, hoci je to odvtedy cca 5 rokov. V priebehu tohto času ešte párkrát očisty robila. Týmto príspevkom som chcela pripomenúť prospešnosť očíst pečene z vlastnej skúsenosti aj zo skúsenosti mojej netere. Agresívne odstraňovanie telesných orgánov lekármi je nezvratné a žiaľ, dôsledky vopred nik nedomyslí.

Inspirativní zkušenost, je vidět že mnohdy jde i to co podle MUDrců vůbec jít nemůže a dá se odstranit i neodstranitelné stačí pouze hodně chtít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2019 10:08 am 
Offline

Registrován: stř čer 15, 2016 2:52 pm
Příspěvky: 51
Zdravím. Zkusil jsem na dva měsíce nízko tučnou stravu. Samozřejmě mi to nepomohlo tak sem začal jíst naopak docela dost tuku. Jenomže to mi způsobilu žlutou/světlou stolici. Když beru kyselinu listovou tak je to v klidu a stolice zhnědne. Když ne tak zežloutne. Krom toho se mi přesně v té době začaly stahovat sami o sobě svaly a oční víčka cukat.

Nejspíš nebudou OK

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2019 8:36 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Jemnější forma očisty jater se dá praktikovat tak, že se smíchá šťáva z půlky citronu se stejným nebo mírně menším objemem olivového oleje a to se vypije. Není to tak razantní, ale také to čistí.

Co se týče podpory funkce jater, tak já používám GB-3 (popis zde: https://www.wellnessshoppingonline.com/ ... 0-tablets/). Začíná se od jedné tablety denně (po jídle) a postupně se stoupá na 3x3 tablety.
Nakupuji zde: https://www.biocoherence.eu/en/shop/gb3/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2019 9:28 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 10:06 pm
Příspěvky: 86
pefi píše:
Jemnější forma očisty jater se dá praktikovat tak, že se smíchá šťáva z půlky citronu se stejným nebo mírně menším objemem olivového oleje a to se vypije. Není to tak razantní, ale také to čistí.

Môže sa to užívať pravidelne po určitú dobu, alebo jednorázovo ako pri "veľkej očiste"?
A kedy, nalačno, ráno, večer?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 19, 2019 12:22 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Tamariška píše:
Môže sa to užívať pravidelne po určitú dobu, alebo jednorázovo ako pri "veľkej očiste"?
A kedy, nalačno, ráno, večer?

Princip je stejný, jako velká očista, pouze množství vytlačené žluče odpovídá množství oleje, který dodáte. Takže aby to něco vyčistilo, tak by to mělo být nalačno a pravidelně po delší dobu. U nás v rodině se to používalo, když člověka pobolíval (tlačil) žlučník - já to znám od své babičky. Mi to kdysi dávno pomohlo - za pár desítek minut po požití oleje jsem začal cítit úlevu a po 14 dnech jsem na nějaký žlučník úplně zapomněl - bolesti zmizely.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 19, 2019 8:03 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 10:06 pm
Příspěvky: 86
pefi píše:
Princip je stejný, jako velká očista, pouze množství vytlačené žluče odpovídá množství oleje, který dodáte. Takže aby to něco vyčistilo, tak by to mělo být nalačno a pravidelně po delší dobu. U nás v rodině se to používalo, když člověka pobolíval (tlačil) žlučník - já to znám od své babičky. Mi to kdysi dávno pomohlo - za pár desítek minut po požití oleje jsem začal cítit úlevu a po 14 dnech jsem na nějaký žlučník úplně zapomněl - bolesti zmizely.

Na klasickú očistu pečene sa neviem odhodlať, ale toto znie veľmi sympaticky, to dám.
Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte kvě 07, 2019 5:50 am 
Offline

Registrován: pát čer 22, 2018 5:19 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den, chci se zeptat. Poslední dny mě bolí vpravo pod žebry. Jako kdyby se mi tam něco nafukovalo. Nevím zda jde o

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2019 9:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Elwanelyn":o0fnyzgz]Dobrý den, chci se zeptat. Poslední dny mě bolí vpravo pod žebry. Jako kdyby se mi tam něco nafukovalo. Nevím zda jde o

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258 ... 269  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz