Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:06 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát črc 07, 2017 5:03 pm 
Offline

Registrován: pát črc 07, 2017 4:10 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,
zhruba před dvěma, třemi lety se zcela náhodně při sono jater zjistilo, že mám žlučníkové kameny, ačkoliv

Přílohy:
Poznámka: Zpráva ze sono žlučníku.
Sono žlučníku.jpg
Sono žlučníku.jpg [ 110.86 KiB | Zobrazeno 37280 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 08, 2017 9:35 am 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
Podle vyšetření máte kameny max. 1,5 cm s čímž by neměl být problém u jaterní očisty, na druhou stranu, ne všechny kameny jsou na sonu vidět, takže vždycky je tam trochu riziko. \":D\" Jezte 2 měsíce před očistou hodně jablek, dodávejte hořčík(chlorid nebo citrát),vynechte anorganický vápník(z tepelně upravených potravin),tím minimalizujete komplikace.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 08, 2017 9:34 pm 
Offline

Registrován: pát črc 07, 2017 4:10 pm
Příspěvky: 3
derkel píše:
Podle vyšetření máte kameny max. 1,5 cm s čímž by neměl být problém u jaterní očisty, na druhou stranu, ne všechny kameny jsou na sonu vidět, takže vždycky je tam trochu riziko. \":D\" Jezte 2 měsíce před očistou hodně jablek, dodávejte hořčík(chlorid nebo citrát),vynechte anorganický vápník(z tepelně upravených potravin),tím minimalizujete komplikace.

Děkuji za první radu \":-)\" akorát mi prosím napište, jak konkrétně dodávat hořčík (v tabletách, nebo potravinami?) a jak vynechat anorganický vápník. Anorganický vápník vzniká, když tepelně upravím např. brokolici?

Děkuji za vysvětlení \":-)\".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 08, 2017 10:06 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
karolína píše:
Děkuji za první radu \":-)\" akorát mi prosím napište, jak konkrétně dodávat hořčík (v tabletách, nebo potravinami?) a jak vynechat anorganický vápník. Anorganický vápník vzniká, když tepelně upravím např. brokolici?

Děkuji za vysvětlení \":-)\".

S anorganickým vápníkem neporadím, ale hořčík bych na Vašem místě doplnila zároveň zvenku i vnitřně. Zvenku koupelemi nebo sprejem s roztokem chloridu hořečnatého, vnitřně také chlorid hořečnatý nebo citrát hořčíku - ale pozor na předávkování, nesmí být průjmy. Potravinami se podle mého názoru hořčík doplnit v podstatě nedá, pokud máte deficit, a to má skoro každý. Ledaže byste si ty potraviny pěstovala sama a přidávala jim do půdy hořkou sůl, ale pokud kupujete, tak nikdy nevíte, co je tam za minerály. Liší se to podle kvality půdy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 08, 2017 10:28 pm 
Offline

Registrován: pát črc 07, 2017 4:10 pm
Příspěvky: 3
Děkuji za vysvětlení hořčíku, netušila jsem, že se dá do těla dostat i zvenčí. Nemá to pak vliv na kůži?

A našla jsem na internetu zajímavý komentář, cituji:

"Měla jsem časté nadýmání a celkové zdravotní problémy už od malička. Nikdy však se žlučníkem. Před rokem jsem začala jíst zdravěji a nyní jsem dělala očistu pomocí jablečného džusu a jablečného octa. Nejprve ze mě vyšly malé kamínky. Pak úplně obří až 5 cm. Bylo jich fakt hodně, takže nechápu, jak se to v těle kde schovalo."

Nemáte tedy někdo zkušenosti s jablečnými šťávami a jablečným octem? Docela by mě taková kúra zajímala, vypadá jednoduše a díky rozpouštěcí schopnosti jablek i přesvědčivě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 08, 2017 11:19 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
karolína píše:
Děkuji za vysvětlení hořčíku, netušila jsem, že se dá do těla dostat i zvenčí. Nemá to pak vliv na kůži?

A našla jsem na internetu zajímavý komentář, cituji:

"Měla jsem časté nadýmání a celkové zdravotní problémy už od malička. Nikdy však se žlučníkem. Před rokem jsem začala jíst zdravěji a nyní jsem dělala očistu pomocí jablečného džusu a jablečného octa. Nejprve ze mě vyšly malé kamínky. Pak úplně obří až 5 cm. Bylo jich fakt hodně, takže nechápu, jak se to v těle kde schovalo."

Nemáte tedy někdo zkušenosti s jablečnými šťávami a jablečným octem? Docela by mě taková kúra zajímala, vypadá jednoduše a díky rozpouštěcí schopnosti jablek i přesvědčivě.

Ty koupele na kůži vliv moc nemají, možná nějaký malý pozitivní při hodně častých aplikacích, to neposoudím. Při aplikaci koncentrovanějšího roztoku chloridu hořečnatého ve spreji je kůže nepříjemně lepkavá. Ale dlouhodobý negativní efekt to nemá, jen ta aplikace není nic moc příjemného. Četla jsem ale zkušenosti jedné paní, které se pravidelné aplikaci tohoto roztoku na loket vymizely nějaké dlouhodobé zdravotní potíže, co s tím loktem měla. Celkově se to vyplatí navzdory komplikacím. Zvnějšku se totiž hořčík dostává přímo do tkání, kdežto pokud ho jíte, dostane se do krve a část se jej vyloučí ještě předtím, než se nějak rozumně dostane do buněk. Na ty kameny asi není vnější aplikace přímo nutná, ale má tak pozitivní celkové účinky, že se podle mě vyplatí do ní jít.

To s tím jablečným octem/džusem je zajímavé, kdybyste měla konkrétní návod, určitě ho sem dejte \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 10, 2017 2:29 pm 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
karolína píše:
Děkuji za první radu \":-)\" akorát mi prosím napište, jak konkrétně dodávat hořčík (v tabletách, nebo potravinami?) a jak vynechat anorganický vápník. Anorganický vápník vzniká, když tepelně upravím např. brokolici?

Děkuji za vysvětlení \":-)\".

Tou tepelnou upravou jsem to trochu zjednodušil.Někde jsem četl že do 95 stupnu se vazby nemění, ale záleží jak dlouho a jaká potravina. Když ji podusíte chvíli v páře tak to asi vadit nebude
Organické znamená, že jsou uhlíkové vazby mezi minerály, to umí vytvořit jen rostliny, bakterie něco živého. Dokážou to i zpětně, třeba klasické pasterizované mléko , které je anorganické se dá díky bakteriím kvašení přeměnit na organické(bílí jogurt).Sýry jsou anorganické i organické záleží jak byly vyrobeny ale v obchodě jsou jen anorganické , pokud není uvedeno jinak. Čerstvé nadojené mléko je organické.

Hořčík epsomskou solí do koupele a nebo si tady na stránkách(pro-zdravi-az.cz) kupte chlorid hořečnatý nebo citrát hořečnatý(mě chutná víc citrát ale je dražší) a berte kolik chcete(2-10g). V potravinách je hořčíku už velmi málo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 15, 2017 9:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="karolína":2wav6tvo]Dobrý den,
zhruba před dvěma, třemi lety se zcela náhodně při sono jater zjistilo, že mám žlučníkové kameny, ačkoliv

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 27, 2017 9:37 am 
Offline

Registrován: pát črc 07, 2017 4:10 pm
Příspěvky: 3
Gamina píše:
Ty koupele na kůži vliv moc nemají, možná nějaký malý pozitivní při hodně častých aplikacích, to neposoudím. Při aplikaci koncentrovanějšího roztoku chloridu hořečnatého ve spreji je kůže nepříjemně lepkavá. Ale dlouhodobý negativní efekt to nemá, jen ta aplikace není nic moc příjemného. Četla jsem ale zkušenosti jedné paní, které se pravidelné aplikaci tohoto roztoku na loket vymizely nějaké dlouhodobé zdravotní potíže, co s tím loktem měla. Celkově se to vyplatí navzdory komplikacím. Zvnějšku se totiž hořčík dostává přímo do tkání, kdežto pokud ho jíte, dostane se do krve a část se jej vyloučí ještě předtím, než se nějak rozumně dostane do buněk. Na ty kameny asi není vnější aplikace přímo nutná, ale má tak pozitivní celkové účinky, že se podle mě vyplatí do ní jít.

To s tím jablečným octem/džusem je zajímavé, kdybyste měla konkrétní návod, určitě ho sem dejte \":-)\"

Tak už jsem jablečný ocet vyzkoušela, včera a dnes \":-)\". A zatím jsem moc spokojená. Připadám si po něm taková "vnitřně čistá" a krásně se mi trávilo, v podstatě jsem mohla sníst cokoliv bez pocitu těžkého žaludku, takže nějaký rozpouštěcí (a možná i ten často zmiňovaný hubnoucí) efekt to má. Rozhodně v tom budu pokračovat \":-)\".

Takže tady je slibovaný recept na kúru s jablečným octem:

1 hrnek (sklenička) jablečného džusu (nejlépe 100%)
1 čajová lžička jablečného octa (používejte prosím ten z drogerie DM, je nejkvalitnější a přesto ne drahý)
1 brčko

Ráno (nalačno) si tedy do hrnku či skleničky nalijte džus, přidáte lžičku octa a promícháte. A potom pijete brčkem (to brčko má ten efekt, aby se Vám ocet zbytečně nedostával na zuby - nepřevalovat tekutinu v ústech). Doporučuje se pro nejlepší efekt potom aspoň ještě 15 - 30 minut nejíst.


Video o přípravě drinku z jablečného octa je např. tady: https://www.youtube.com/watch?v=iTgyJrxMfzo&list=FLCurlJtNOL4Q40tdvrDp-aA&index=5

Komentář pod videem právě o vlivu na žlučníkové kameny:

I have been trying this for 2 months now....it's a good remedy for gallstones...and it seems to be working as I haven't had any attacks since!!........I was extremely worried about having to have my gallbladder out but now it's on hold as gallstones are getting smaller! I drink this first thing every morning, go on give it a go if you are worried about the same problem.

Já jsem vyšla právě spíše ze zahraničních zdrojů, protože někteří Češi byli s tímhle schopní napáchat neuvěřitelnou pohromu, jako že si tam toho octa dali bůh ví kolik a pak se jim rozdrolily zuby (a pili to i bez brčka), nebo jim to podráždilo žaludek. Ale když se budete držet výše zmíněného střídmého receptu, tak by se nic takového stát nemělo. Navíc jablečný ocet ani nezapáchá tak, jako normální ocet. Po přidání do džusu není vůbec poznat, že v něm ten ocet je \":-)\". A jinak se často používá i do salátů (takže to rozhodně není jedovaté \":-)\" ).

Tak na zdraví! \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 27, 2017 12:08 pm 
Offline

Registrován: úte dub 18, 2017 8:19 pm
Příspěvky: 36
Nechci působit negativisticky, ale podle mého názoru žluč. kameny rozpustit nejdou. Tedy rozhodně ne metodami popisovanými v alternativní medicíně. Ještě jsem nepoznal nikoho, komu by se to prokazatelně (tj. USG potvrzením) podařilo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 27, 2017 2:06 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
George43 píše:
Nechci působit negativisticky, ale podle mého názoru žluč. kameny rozpustit nejdou. Tedy rozhodně ne metodami popisovanými v alternativní medicíně. Ještě jsem nepoznal nikoho, komu by se to prokazatelně (tj. USG potvrzením) podařilo.

To je nicneříkající informace. Nepíšete, jestli jste lékař, kterému denně projde pod rukama 10 pacientů s tímto problémem. Nebo naopak jestli Vám tři známí říkali, že se snaží zbavit žlučových kamenů alternativní medicínou, a ani jednomu se to nepovedlo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 27, 2017 4:17 pm 
Offline

Registrován: úte dub 18, 2017 8:19 pm
Příspěvky: 36
Nejsem lékař, nicméně s několika se docela dobře znám. Vycházím z poznatků získaných od rel. širokého okruhu lidí a také z letitých zkušeností vlastních. V podstatě se mi to, co jsem se dozvěděl, potvrdilo i v mém případě.

Před lety mně byla zjištěna prakticky stejná diagnóza, jako zakladatelce vlákna. Byla mi doporučena cholecystektomie, což jsem tehdy odmítl. Vzhledem k tomu, že mám celkem zkušenosti s fytoterapií, myslel jsem si, že to zvládnu tímto způsobem. Bohužel, nestalo se tak. Upozorňuji, že jsem pil, a to dlouhodobě, takové dryáky, o kterých se tady pravděpodobně nikomu ani nesnilo. Zkoušel jsem různé zaručené směsi (Zentrich, Váňa, Janča, Trebenová etc.) a také nějaké vlastní. Vše bez efektu. Rovněž jsem pil (čerstvě vylisovanou) šťávu z ředkve. Opět nulový výsledek. Po těchto letitých experimentech jsem dospěl k názoru, že rozpustit žluč. kameny přírodními prostředky prostě nelze. Tento názor ostatně sdílel např. i J. A. Zentrich, kterého jsem považoval za seriozního autora. Pro mě z toho vyplynul závěr, že, ač nerad, budu muset absolvovat operaci.


Karolíně bych doporučoval, ať si z času na čas nechá udělat jaterní testy. Zajímala by mě zejména hodnota alkalické fosfatázy (ALP). Také analýza lipidového metabolismu by byla velmi vhodná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 27, 2017 7:55 pm 
Offline

Registrován: pát črc 07, 2017 4:10 pm
Příspěvky: 3
[quote="George43":3hjzzcsn]Nejsem lékař, nicméně s několika se docela dobře znám. Vycházím z poznatků získaných od rel. širokého okruhu lidí a také z letitých zkušeností vlastních. V podstatě se mi to, co jsem se dozvěděl, potvrdilo i v mém případě.

Před lety mně byla zjištěna prakticky stejná diagnóza, jako zakladatelce vlákna. Byla mi doporučena cholecystektomie, což jsem tehdy odmítl. Vzhledem k tomu, že mám celkem zkušenosti s fytoterapií, myslel jsem si, že to zvládnu tímto způsobem. Bohužel, nestalo se tak. Upozorňuji, že jsem pil, a to dlouhodobě, takové dryáky, o kterých se tady pravděpodobně nikomu ani nesnilo. Zkoušel jsem různé zaručené směsi (Zentrich, Váňa, Janča, Trebenová etc.) a také nějaké vlastní. Vše bez efektu. Rovněž jsem pil (čerstvě vylisovanou) šťávu z ředkve. Opět nulový výsledek. Po těchto letitých experimentech jsem dospěl k názoru, že rozpustit žluč. kameny přírodními prostředky prostě nelze. Tento názor ostatně sdílel např. i J. A. Zentrich, kterého jsem považoval za seriozního autora. Pro mě z toho vyplynul závěr, že, ač nerad, budu muset absolvovat operaci.


Karolíně bych doporučoval, ať si z času na čas nechá udělat jaterní testy. Zajímala by mě zejména hodnota alkalické fosfatázy (ALP). Také analýza lipidového metabolismu by byla velmi vhodná.[/quote:3hjzzcsn]
Víte, ono možná ani tak nejde o to zbavit se jich úplně, jako spíš zařídit to tak, aby prostě bylo vše OK a kameny se třeba jen dál netvořily nebo nezvětšovaly. Nikdy jsem nedostala žlučníkovou koliku, ani mi kameny nepůsobily jiné závažné potíže. Někde jsem četla, že u většiny lidí se kameny stejně najdou až po pitvě, ti lidé s nimi žili a ani o nich nevěděli (tzn., že jim nijak neubližovaly).

Přesnou číselnou hodnotu svých jaterních testů neznám, papíry má u sebe moje doktorka. Ale jelikož jsem je nedávno prodělala, podle slov mojí doktorky mám

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 27, 2017 9:34 pm 
Offline

Registrován: úte dub 18, 2017 8:19 pm
Příspěvky: 36
Váš pohled je trochu zjednodušený. Pan Dorazil není lékař. Je vzdělán v oblasti přírodních věd a botaniky. Je jistě pravda, že pokud nezpůsobují kameny nějaké subjektivní potíže a biochemie je v pořádku, tak Vás do operace nikdo až tak moc nutit nebude. Bohužel, jak to tak bývá, je to poněkud dvojsečné. Problém je v tom, že sklon k tvorbě žluč. kamenů bývá většinou vrozený a tudíž se v tom nedá nic moc dělat. Je nutné dodržovat, a to celoživotně, určitou dietu, mnohdy velmi restriktivní. Přesto se konkrementy více či méně tvoří dál a vše může vyústit v poměrně nebezpečnou biliární koliku. Dále je zde nebezpečí, že kamínky mohou vniknout do slinivky břišní, neboť její vývod ústí do společného žlučovodu, a tam způsobit zánět, což je velmi nebezpečné.

Zkrátka a dobře, jak by řekl Felix Holzmann, není to tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Nesmíte věřit všemu, co někdo napíše (často i z komerčních důvodů) někde na internetu. Je potřeba si něco přečíst o anatomii a fyziologii GIT a posuzovat věci reálně.

Pokud už chcete postupovat striktně přírodní metodou, tak bych doporučoval zkusit kamínky spíše vypudit. Ovšem velmi opatrně, pozvolna, užíváním malých dávek oliv. oleje a citron. šťávy každý den nalačno. Já bohužel tyto očistné olej. kůry dělat nemohu. Přeji mnoho úspěchů s léčbou tohoto svízelného onemocnění.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 27, 2017 10:32 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Máte zjištěno, jakého věku se pak dožívají - o kolik let života přicházejí takto zmrzačení lidé a do jakého nejbližšího orgánu se přesunou přítomní parazité? Nejblíže pro motolice a giardie, ale i škrkavky je slinivka. http://www.autistickedite.cz/paraziti

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne čtv črc 27, 2017 11:33 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz