Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:54 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nefunkční žlučník
PříspěvekNapsal: čtv úno 16, 2017 2:51 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 16, 2017 2:39 pm
Příspěvky: 2
Dobry den, manzel se osm let leci s koznimi problemy. Z pohledu kozniho lekare je zdravy. Svedive mapy na tele, ale neustupuji. Nedavno se mu zablokovalo prave rameno az ke krku. Vydupali jsme si vysetreni u gastroenterologa a museli jsme jej nutit, aby manzela poslal na vysetteni zlucniku. Sono je ok, ale HIDA ukazala, ze zlucnik funguje na 10%. Navrh je okamzite zlucnik vyoperovat. Chceme nejprve zkusit lecbu. Dostal Isochol a muzu rict, ze se mu ulevilo. Snazim se masirovat reflexni bod zlucniku na pravem chodidle. Pije bylinne caje na jatra a zlucnik. Je vubec mozne zlucnik "rozchodit"? Co mu muze pomoci? Dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nefunkční žlučník
PříspěvekNapsal: čtv úno 16, 2017 5:35 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Osobně vám držím palce ve vašem hledání a snažení .... a věřím,že se vše zlepší ...
Jen malá poznámka!!!
"... vydupali jsme si vysetreni u gastroenterologa a museli jsme jej nutit, aby manzela poslal na vysetřeni zlucniku ... "
Trošku divné poměry, pokud je tomu tak, jak píšete ... trošku si na to tam u vás v místě posviťte. Přece platíte zdravotní pojištění, ni?
(zde jsem měl v sedm pohovor a účelový odběr krve, v půl osmě byl svoz krve, v půl deváté měla internetem doktorka v compu nazpět výsledky, ve třičtvrtě telefonovala na gastro (měli obsazeno), v jedenáct jsem tam zvonil (protože jsem se bohužel mezitím nasnídal), ve dvanáct odmítal další vyšetření (dalších orgánů) a případnou hospitalisaci - tak má fungovat zdravotnictví, ni?)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nefunkční žlučník
PříspěvekNapsal: čtv úno 16, 2017 6:29 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Vypadá to na napadení žlučníku prvoky či parazity, po jeho odejmutí začnou likvidovat sousední orgán. Na zprovoznění jater, žlučníku a střev, kde se nachází příčina Vašich kožních problémů (samostatně to mohou být i vlasovci, což ale píšu spíše pro ostatní) tady máte v záhlaví návody na očistu - buďte však v kontaktu se svým lékařem, kdyby došlo k zablokování žlučových cest. Odčervení si musíte zajistit sám nebo v nejbližší krajské nemocnici.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nefunkční žlučník
PříspěvekNapsal: čtv úno 16, 2017 7:59 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 16, 2017 2:39 pm
Příspěvky: 2
Dekuji. Opravdu jsme si vysetreni vydupali. Hned bylo receno, ze kozni problemy manzela rozhodne nesouvisi se zlucnikem. Protom internet je plny clanku o spojitosti. Cekame na kolonoskopii a pak prejdeme jinam.

Dekuji za tip na parazity.
Moc si preji jeho uzdraveni!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nefunkční žlučník
PříspěvekNapsal: sob bře 25, 2017 1:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Smartik píše:
Dobry den, manzel se osm let leci s koznimi problemy. Z pohledu kozniho lekare je zdravy. Svedive mapy na tele, ale neustupuji. Nedavno se mu zablokovalo prave rameno az ke krku. Vydupali jsme si vysetreni u gastroenterologa a museli jsme jej nutit, aby manzela poslal na vysetteni zlucniku. Sono je ok, ale HIDA ukazala, ze zlucnik funguje na 10%. Navrh je okamzite zlucnik vyoperovat. Chceme nejprve zkusit lecbu. Dostal Isochol a muzu rict, ze se mu ulevilo. Snazim se masirovat reflexni bod zlucniku na pravem chodidle. Pije bylinne caje na jatra a zlucnik. Je vubec mozne zlucnik "rozchodit"? Co mu muze pomoci? Dekuji.

Jak vám správně píše člen Alopat, jednoznačně čistit a čistit, správná strava a bylinná podpora a hlavně odstranit ze života stres. Játra a žlučník v naprosté většině případů zlobí kvůli přemíře stresu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční žlučník
PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2019 6:10 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Chtěl jsem se zeptat, jestli je tento produkt https://www.jarrow.com/product/284/Bile_Acid_Factors stejný jako čisté ox bile, nebo to má jiné účinky? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční žlučník
PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2019 6:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Chtěl jsem se zeptat, jestli je tento produkt https://www.jarrow.com/product/284/Bile_Acid_Factors stejný jako čisté ox bile, nebo to má jiné účinky? Děkuji

Sice daný přípravek neznám, ale podle všeho se jedná o prakticky stejný produkt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční žlučník
PříspěvekNapsal: pát črc 12, 2019 4:00 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Chtěl bych se zeptat na dodávání žluče (Ox bile, GB-3 nebo podobný produkt). Mělo by se to dávkovat po jídle, ale nikde sem nenašel kdy přesně po jídle. Trávenina by v žaludku měla být přece kyselá, takže tam hned po tom, co dojím, nemůžu dávat ox bile, které je alkalické, ne? Když jsem to zkoušel dát třeba 3/4 hodiny po jídle, tak mě jak kdyby začla nepříjemně pálit žáha.

Máte někdo zkušenost, kdy přesně to dávat? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční žlučník
PříspěvekNapsal: pát črc 12, 2019 8:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Chtěl bych se zeptat na dodávání žluče (Ox bile, GB-3 nebo podobný produkt). Mělo by se to dávkovat po jídle, ale nikde sem nenašel kdy přesně po jídle. Trávenina by v žaludku měla být přece kyselá, takže tam hned po tom, co dojím, nemůžu dávat ox bile, které je alkalické, ne? Když jsem to zkoušel dát třeba 3/4 hodiny po jídle, tak mě jak kdyby začla nepříjemně pálit žáha.

Máte někdo zkušenost, kdy přesně to dávat? Díky

Přesně se asi nejde trefit, protože každé jídlo trávíte jinak rychle a žluč se za normálních okolností k trávenině přidá až v momentě kdy opouští trávenina žaludek a má kyselost pod 3 pH, což je u zdravého jedince zhruba v rozmezí 1-2 hodin po jídle. Pochopitelně již samo dodávání žlučových solí touto cestou je mimo běžný pořádek tedy asi bude nutné si spíše vypozorovat co vám bude sedět po jakém jídle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční žlučník
PříspěvekNapsal: pát črc 12, 2019 9:37 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Já do sebe hážu GB-3 tak asi 15 až 30 minut po jídle, někdy ale rovnou s tučným jídlem. Začínat se s GB-3 má od 1-0-0 a má se stoupat k 3-3-3. Já se dostal na 3-3-3 a žáha se mi nikdy neozvala. Mám pocit, že díky GB-3 se mi zlepšilo trávení tuků, konkrétně stoupla chuť na tuky (mám chuť na máslo), ale možná to nesouvisí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční žlučník
PříspěvekNapsal: pát črc 12, 2019 10:33 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
pefi píše:
Já do sebe hážu GB-3 tak asi 15 až 30 minut po jídle, někdy ale rovnou s tučným jídlem. Začínat se s GB-3 má od 1-0-0 a má se stoupat k 3-3-3. Já se dostal na 3-3-3 a žáha se mi nikdy neozvala. Mám pocit, že díky GB-3 se mi zlepšilo trávení tuků, konkrétně stoupla chuť na tuky (mám chuť na máslo), ale možná to nesouvisí.

Možná to s tím souvisí. Já mám třeba na tuky chuť pořád a i když se najím tak mám chuť do sebe nacpat ještě dvě hrsti mandlí a zajíst to pečeným vepřovým kolenem. Je to tím, že jsem celkem podvyživený, i když dávám HCL a suplementuju i tu žluč. Bohužel jsem se párkrát takhle přejedl, napral jsem do sebe moc tuků a pak mě to totálně ucpalo, i když jsem dal mnohem víc HCL a nebo víc toho ox bile. Nevím, kde může být problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční žlučník
PříspěvekNapsal: sob črc 13, 2019 8:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Možná to s tím souvisí. Já mám třeba na tuky chuť pořád a i když se najím tak mám chuť do sebe nacpat ještě dvě hrsti mandlí a zajíst to pečeným vepřovým kolenem. Je to tím, že jsem celkem podvyživený, i když dávám HCL a suplementuju i tu žluč. Bohužel jsem se párkrát takhle přejedl, napral jsem do sebe moc tuků a pak mě to totálně ucpalo, i když jsem dal mnohem víc HCL a nebo víc toho ox bile. Nevím, kde může být problém.

Ořechy a maso netvoří zrovna ideálně stravitelnou kombinaci po tom by asi bylo blbě většině lidí tedy asi bych se nad tím trochu zamyslel než to do sebe nasypu. Další otázkou je zda si při takové stravě vůbec můžete ve střevě udržet potřebnou mikroflóru která tvoří od imunity počínaje až po vitamíny, některé hormony a protizánětlivě působící látku butyrát konče prakticky vše co se týká zdraví člověka, tedy možná ani nemáte problém nahoře, ale spíše i nebo jenom dole, což následně zásadně ovlivní to co řešíte nahoře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční žlučník
PříspěvekNapsal: sob črc 13, 2019 8:30 am 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
[quote="Jarda":21k7n0r4]Ořechy a maso netvoří zrovna ideálně stravitelnou kombinaci po tom by asi bylo blbě většině lidí tedy asi bych se nad tím trochu zamyslel než to do sebe nasypu. Další otázkou je zda si při takové stravě vůbec můžete ve střevě udržet potřebnou mikroflóru která tvoří od imunity počínaje až po vitamíny, některé hormony a protizánětlivě působící látku butyrát konče prakticky vše co se týká zdraví člověka, tedy možná ani nemáte problém nahoře, ale spíše i nebo jenom dole, což následně zásadně ovlivní to co řešíte nahoře.[/quote:21k7n0r4]
No máte pravdu, že problém bude dole. Tu kombinaci co jsem napsal výše si nedávám, jen na to mám prostě chuť - ořechy a tučné všeobecně.

Taky mě napadlo, je možné, že mám problémy s trávením proto, že jím jen nějaké potraviny, které točím stále dokola? Nejvíc jím asi řepu, mrkev (denně vařené, dušené nebo srové - je to asi základ všech mých jídel), květák, brokolici, hlávkový salát, řepné listy, polníček, quinoa, rýže, jáhly, pohanka, minimálně červená čočka (2x do měsíce), kedluby, zavařené okurky, kysané zelí (mléčně kvašené), ředkvičky, avokádo, mandle, vlašské ořechy, lněná a chia semínka, olivový olej, ghee, kokosový olej, hovězí nebo krůtí maso, sardinky,

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční žlučník
PříspěvekNapsal: sob črc 13, 2019 9:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Mojzo":2l494b8c]No máte pravdu, že problém bude dole. Tu kombinaci co jsem napsal výše si nedávám, jen na to mám prostě chuť - ořechy a tučné všeobecně.

Taky mě napadlo, je možné, že mám problémy s trávením proto, že jím jen nějaké potraviny, které točím stále dokola? Nejvíc jím asi řepu, mrkev (denně vařené, dušené nebo srové - je to asi základ všech mých jídel), květák, brokolici, hlávkový salát, řepné listy, polníček, quinoa, rýže, jáhly, pohanka, minimálně červená čočka (2x do měsíce), kedluby, zavařené okurky, kysané zelí (mléčně kvašené), ředkvičky, avokádo, mandle, vlašské ořechy, lněná a chia semínka, olivový olej, ghee, kokosový olej, hovězí nebo krůtí maso, sardinky,

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční žlučník
PříspěvekNapsal: sob črc 13, 2019 5:41 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
Mojzo píše:
Chtěl bych se zeptat na dodávání žluče (Ox bile, GB-3 nebo podobný produkt). Mělo by se to dávkovat po jídle, ale nikde sem nenašel kdy přesně po jídle. Trávenina by v žaludku měla být přece kyselá, takže tam hned po tom, co dojím, nemůžu dávat ox bile, které je alkalické, ne? Když jsem to zkoušel dát třeba 3/4 hodiny po jídle, tak mě jak kdyby začla nepříjemně pálit žáha.

Máte někdo zkušenost, kdy přesně to dávat? Díky

Žluč se dává 1,5 -2 hod.po jídle.Je ovšem otázkou zda žluč býložravce je účinná u všežravce-člověka.Co se týká té kombinace masa a ořechů nic moc,ale říká se ,že tělo si samo řekne.Já to mám občas také, zřejmě neutralizace kyselotvorného masa.
V žaludku je kyselé prostředí a ve dvanáctníku zásadité.Jestliže pylorus je poškozen, zásadité látky pronikají do žaludku a kyseliny je neutralizují.V důsledku neutralizace vznikají plyny-říhání a soli.Prý mohou i kyseliny proniknout do okolí žlučovodů a neutralizací se zde vytváří kameny.
Poškození počáteční části dvanáctníku nelze prý léčit,ale je možné tuto odchylku zkorigovat a pylorus opravit.-odstraňováním žaludeč.šťáv po nějakou dobu.Dle Bolotova pomocí výlisků získaných odšťavovačem.
Tohle jsem nezkoušela,ale aby se pylorus zavřel,je dobré asi 30až 40min.po jídle cucat asi 1g solí(na špičku nože)
To jsem zkusila a kdybych na to nezapomínala,je to dle mně dost účinný.
Vynikající je i vlaštovičníkový kvas.Protože jsem neměla, žádné velké trávicí problémy po jeho měsíčním užíváním jsem nic výrazného nezaznamenala,akorát to,že dříve jsem chodila třeba 3xdenně na velkou a nyní jen jednou denně.Stolice se také více zabarvila do hněda.
Jestliže je nízký tlak,chladnutí nohou,výrazný zápach z úst,bílý povlak na jazyku, nedostatek žaludeční kyseliny atd.může být problém v pyloru.Od toho se odvíjí další problémy se slinivkou,žlučníkem,játry,střev.sliznicí apod.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz