Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bolesti jako dopad detoxikace?
PříspěvekNapsal: čtv dub 14, 2016 11:10 am 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2016 11:00 am
Příspěvky: 2
Dobrý den, ráda bych se zeptala zda je normální silné bodání v žaludku a střevech při detoxikaci. Podle mého názoru jsem si dala velice pomalý rozjezd, pomalu upravuji jídelníček, nechtěla jsem příliš prudké změny, aby si tělo zvyklo a proto mne překvapuje, že i tak se potýkám s nemalými problémy. Zatím jsem pouze vyřadila ze stravy uzeniny, chipsy, konzervy a různá dochucovadla a kromě čajů z čerstvého zázvoru, který piji pravidelně jsem začala jíst medvědí česnek a kopřivy, každý den malý talíř a také si dělám kopřivový čaj, semínka, zeleninu a ořechy. Chlorellu, Lymfodren a další věci co mám v zásobě ještě neberu, ty plánuji přidat později až si tělo zvykne.

Je to cca 4 dny a každý den v různou denní dobu, před jídlem i po jídle mám zmiňované obtíže, které mi připomínají "vředové" bolesti žaludku zdřívějška. Kromě toho mě dost silně pne ve spáncích, téměř se kvůli tomu nemohu pohybovat, vůbec ne předklánět se a prudce lehat. Jsou tyto detox. příznaky obvyklé? Kromě toho mi také silně páchne dech a ochraptěla jsem, lehká rýma, jsem hodně nafouklá apod.,ale s tím jsem celkem počítala, jen ty bolesti mě děsí svojí silou. Pokud se jedná o běžnou věc, je možné je alespoň zmírnit? Nedá se s tím příliš běžně fungovat.

Děkuji, F.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti jako dopad detoxikace?
PříspěvekNapsal: čtv dub 14, 2016 11:22 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jarní očistná kůra v podobě pití výluhů z kopřiv (či jiných šikovných čistidel) má obecně velmi silný účinek, rozhodně můžete změnit barvu na bledězelenou, může vám být blbě, můžete být slabá, vše je ale jen přechodné. Páchnoucí dech a změna stolice či chování střev jsou normální jevy, dušnost, tlak v hlavě, a další věci se mohou objevit. Pravděpodobně to nelze jinak, když se uvolní tolik odpadu. Za týden, deset dnů, by to ale mělo přejít. Otázkou jest, zda kombinovat očistu s jídlem. Já bych rozhodně alespoň týden nejedl, ani zeleninu, ořechy již vůbec ne, jen pil výluhy, Chlorellu ano. Hleďte, normální je třeba tři dna nejíst, to prostě člověk i zapomene, když je do něčeho zabraný. Proč byste cíleně nemohla toto období o pár dnů prodloužit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti jako dopad detoxikace?
PříspěvekNapsal: čtv dub 14, 2016 11:43 am 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2016 11:00 am
Příspěvky: 2
martina72 píše:
Otázkou jest, zda kombinovat očistu s jídlem. Já bych rozhodně alespoň týden nejedl, ani zeleninu, ořechy již vůbec ne, jen pil výluhy, Chlorellu ano. Hleďte, normální je třeba tři dna nejíst, to prostě člověk i zapomene, když je do něčeho zabraný. Proč byste cíleně nemohla toto období o pár dnů prodloužit?

To bohužel není možné. Já jím kromě zeleniny i trochu ovoce a pohankové, čirkové a další kaše, trochu křupavých chlebíčků k bylinkám apod. Nechci drastické změny a jíst musím, protože mám bohužel psychicky i fyzicky velice namáhavou práci. Vážím něco přes 50 kilo, není to tak dávno co jsem měla podváhu a i jen při omezení potravy mám stavy na omdlení a únavy (když jsem třeba jedla jen dvě malé porce denně, nízký tlak a srdce to moc nezvládaly). Já naopak jíst potřebuji asi o něco více než doposud, ale kvalitně, což jsem teď nějakou dobu zanedbávala, protože snadno podléhám chutím na nezdravé.

Jen by mě opravdu zajímalo, zda je možné nějak zmírnit ony bolesti a pnutí hlavy, s tím se totiž náročná práce také moc dělat nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti jako dopad detoxikace?
PříspěvekNapsal: čtv dub 14, 2016 2:06 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Firestone píše:
Jen by mě opravdu zajímalo, zda je možné nějak zmírnit ony bolesti a pnutí hlavy, s tím se totiž náročná práce také moc dělat nedá.

S projevy detoxikace by mohla pomoci derivační koupel. Ale je to jen teorie \":-)\" V každém případě je to dost nenáročná metoda na vyzkoušení a rychle byste zjistila zda pomůže, nebo ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti jako dopad detoxikace?
PříspěvekNapsal: čtv dub 14, 2016 3:26 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Omdlení a slabost málokdy pochází z podvýživy ve smyslu nedostatečného objemu stravy. Jde spíše o chybějící nějaký prvek (Jarda by věděl, měl by tipy) či o prostou hypoglykemii (nízkou hladinu glukosy v krvi). Několik dnů nejíst je nejen příjemné, ale i očistné, rozhodně by to nemělo člověka rozhodit. V takovém případě je s ním něco špatně a je na místě důkladný krevní rozbor a případně další pozorování a zaměření se na celkový stav duše a těla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti jako dopad detoxikace?
PříspěvekNapsal: sob kvě 28, 2016 6:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Firestone píše:
Dobrý den, ráda bych se zeptala zda je normální silné bodání v žaludku a střevech při detoxikaci. Podle mého názoru jsem si dala velice pomalý rozjezd, pomalu upravuji jídelníček, nechtěla jsem příliš prudké změny, aby si tělo zvyklo a proto mne překvapuje, že i tak se potýkám s nemalými problémy. Zatím jsem pouze vyřadila ze stravy uzeniny, chipsy, konzervy a různá dochucovadla a kromě čajů z čerstvého zázvoru, který piji pravidelně jsem začala jíst medvědí česnek a kopřivy, každý den malý talíř a také si dělám kopřivový čaj, semínka, zeleninu a ořechy. Chlorellu, Lymfodren a další věci co mám v zásobě ještě neberu, ty plánuji přidat později až si tělo zvykne.

Je to cca 4 dny a každý den v různou denní dobu, před jídlem i po jídle mám zmiňované obtíže, které mi připomínají "vředové" bolesti žaludku zdřívějška. Kromě toho mě dost silně pne ve spáncích, téměř se kvůli tomu nemohu pohybovat, vůbec ne předklánět se a prudce lehat. Jsou tyto detox. příznaky obvyklé? Kromě toho mi také silně páchne dech a ochraptěla jsem, lehká rýma, jsem hodně nafouklá apod.,ale s tím jsem celkem počítala, jen ty bolesti mě děsí svojí silou. Pokud se jedná o běžnou věc, je možné je alespoň zmírnit? Nedá se s tím příliš běžně fungovat.

Děkuji, F.

Uvedené potíže většinou vycházejí ze slabé funkceschopnosti střeva a toxiny se v těle hromadí, tedy určitě bych zařadil klystýry a s kopřivou opatrně, ta sice dobře čistí, ale i zahušťuje krev, tak určitě nepřehánět. Většina problémů by měla po několika klystýrech odeznít.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz