Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte lis 20, 2018 1:45 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Derivační koupel
PříspěvekNapsal: pon bře 05, 2018 12:16 pm 
Administrátor
Administrátor

Pavlína píše:
Pane Jaroslave, i já jsem z toho úplně štěstím bez sebe. Omlouvám se znovu, že neuvedu více do šíře moje bývalé - s chutí píšu bývalé :D věci, je toho totiž hodně, ale všechno souviselo se vším a já prošla mnoha stádii od půstů, živé stravy, cvičením ochablých svalů až jsem bolestí brečela a jediné co mi pomohlo byla kombinace živé stravy a půstů. Jenže do toho jsem prožívala dlouholeté vyčerpávající stresy "až na dřeň" a tak jsem pořád pomyslně padala a vstávala a vlastně jsem byla psychická i fyzická troska - ale s neutuchající chutí žít :D . Teď už stresy pominuly, takže jsem se mohla začít zvedat. Jenže z minulého období se nastřádaly nevyřešené věci, které mi zase braly čas a byly nutné vyřešit, a ještě je řeším A zase jsem se cítila v pasti. Proč, proč, proč pořád mám nějaké překážky a nemůžu plně dělat to, co chci - ptala jsem se vzhůru k Vesmíru.
No a dostala se mi do ruky ta krásná žlutá knížka plná slunce, kterou jsem zde zmínila. Začala jsem si vkládat ty obklady. Na víc jsem neměla čas. Začala jsem jíst tu semínkovou kaši, hodně piju a ona tam totiž píše, že posilují a zpevňují se svaly. Neuměla jsem si představit ten rozsah. A já, která jsem vyčerpaná a zhroucená ležela pomyslně na zemi zase stojím a nabírám pevnost do celého těla. Je to moje osobní zkušenost, kterou předávám tak, jak jí prožívám :) .

To je super zkušenost když tak relativně malým úsilím lze, docílit natolik podstatných výsledků jak na těle tak na duchu.

PříspěvekNapsal: pon bře 05, 2018 12:48 pm 

Jarda píše:
To je super zkušenost když tak relativně malým úsilím lze, docílit natolik podstatných výsledků jak na těle tak na duchu.

Přesně takhle to vnímám :D .

PříspěvekNapsal: pon bře 05, 2018 12:56 pm 

JednorazovyNICK píše:
Ja by som sa jej klanal, keby deti vychovavala v spolocnosti inych deti a ludi vseobecne, a nie na dlhorocnom "uteku" od civilizacie po mori... :D
Ale samozrejme - dakujem jej za info o derivacnom kupeli.

Mimochodom, Pavlina, nebyva ti zima na pindulku ked si na nu davas obklad z mraznicky, hoci v ponozke? Napr. nachladnutie alebo tak ? Ci spis v prekurenej izbe?
Ak mozem nieco k tomu... Mne to pride ako extrem co sa derivacneho kupelu tyka... Proste mi pride prirodzenejsie spat v pyzame, trenkach ci nahy, nez s ladovym obkladom medzi nohami, dlhodobo.
15 minut derivacneho kupela mi pride ovela pohodlnejsie. Samozrejme rob ako chces. :-) Len zas...nie je to prilisna obeta? ...Na udrziavacmi by ti bohato stacilo 4x tyzdenne po 15 minut derivacneho kupela (nepisem o obklade).... Alebo si myslis, ze tvoje pohlavie potrebuje byt v neprirodzenom chlade po dobu 6-8 hodin denne pocas tvojho spanku, a ze bez toho nebudes dostatocne zdrava ? Mozno tak mesiac... Ale cele dlhe mesiace ci roky ?...

V tom je další kouzlo. Zima mi byla prvních pár dní. Pak si tělo velmi rychle zvykne a dělá mu to moc dobře. Já se na to vyloženě těším, je to osvěžující a zároveň uklidňující. A přesně takhle nejprve reagoval můj manžel, že by se nachladil a že to nosit nebude. Když pak viděl, jak to pohnulo se mnou, vzal si to taky a teď říká to stejné co já. Takže to není oběť, to je příjemně prožitá noc. A právě další podstatný rozdíl je v tom, že jsou ty derivace dlouhodobé, proto tak hodně působí. Krátkodobá metoda na kýblu nemůže nahradit alespoň co do rychlosti zlepšení tento způsob. Já chtěla víc a déle ten chlad, proto jsem pak obklad do ponožky nacpala dvojnásobný :D . A tyto info jsou v té žluté knížce. Já tu první mám samozřejmě taky, ale až tato mi ukázala jedinečný směr.

PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2018 6:21 am 

Nudi ma "derivovat" 15 minut.... Prechadzam na 10 minut, avsak uz kazde rano, po mlgani oleja. Ide o to, ze pri 10 minutovom derivacnom kupeli (odskusane uz par dni tento cas) sa este nezacnem nudit, nezacne ma to otravovat... A po druhe, pri 15 minutovom derivacnom kupeli som mal raz za cas pocit prechladnutia "tam dole", aj ked som robil vsetky opatrenia aby tomu predislo (nohy v lavore s dostatocne teplou vodou, minutove zahriatie penisu teplou sprchou po derivacnom kupeli...). Pri 10 minutovom "derivovani"sa mi penis nestihne "podchladit". Derivujem asi 13 stupnovou vodou, 5L vedierko naplnene, namacam varesku s latkou kazdych 20 sekund...
Ako to robite vy ???

PříspěvekNapsal: sob zář 01, 2018 11:02 pm 

Ahojte.
Je podľa vás možné súčasne v ten istý moment robiť derivačný kúpeľ a mlganie oleja (oil pulling) ? Nemôže jedna aktivita rušiť druhú (znižovať účinky) ? Osobne si myslím, že by sa to dalo skĺbiť.... Skúšal to už niekto ?

PříspěvekNapsal: ned zář 02, 2018 9:22 am 
Administrátor
Administrátor

Jednorazovy_Nick píše:
Ahojte.
Je podľa vás možné súčasne v ten istý moment robiť derivačný kúpeľ a mlganie oleja (oil pulling) ? Nemôže jedna aktivita rušiť druhú (znižovať účinky) ? Osobne si myslím, že by sa to dalo skĺbiť.... Skúšal to už niekto ?

Já se domnívám že by se to nemělo nijak vzájemně ovlivňovat a podle všeho není problém tyto činnosti skloubit.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]