Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon dub 08, 2013 6:50 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
ravima píše:
To, že tahle očista nějak funguje je jasné a nemá smysl to zpochybňovat. Už jenom ta příprava v podobě diety + očista střeva a možná něco z jater udělá hodně. Ani 200ml olivového oleje nárazově nemůže udělat nic extra špatného - když to nevyjde průjmem, tak se prostě stráví a přemění na energii, některé mastné kyseliny se použijou třeba ke stavbě buněk nebo na syntézu jiných důležitých látek atp., nic se rozhodně v játrech ani jinde dlouze nezdrží a neusadí.
A druhá věc je, že tohle vlákno má v názvu "složení vyloučených kamenů", a je naprosto evidentní, že to žlučníkové kameny nejsou ani náhodou, je to vypitý olej smíchaný se žlučí plus obsah střev. A to, že ta očista lidem pomáhá nebo že se počty kamenů liší atp. nejsou ani trochu důkazy o opaku.

A rôzna farba kameňov (raz svetlozelené, raz tmavšie zelené, raz takmer čierne, raz "zlatavý piesok"), raz 2,5cm veľkosti, raz 5mm veľké, raz guľaté, raz "beztvaré a hranaté"....... NESTAČÍ TO AKO DôKAZ ??? ....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 13, 2013 12:47 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 21, 2010 11:37 pm
Příspěvky: 59
Kiddo píše:
projela jsem si část diskuse tady i jinde, ale nevšimla jsem si, že by ta olivová jaterní procedura někomu pomohla.
většina to dělala tzv preventivně a rozdíl vlastně ani nepocítili, popsané byly jen bolesti při proceduře a někdy bezprostřední nával energie nebo únavy po ní. Marťan je první u koho vidím dát zlepšení zdravotního stavu do přímé souvislosti s procedurou.

Tak potom budem ďalšia, ktorá uvedie zlepšenie, resp. vymiznutie jedného z viacerých zdravotných problémov zaznamenaného s odstupom času.
Ako teda pomohla očista pečene mne, nič viac, nič menej...

Previedla som celkom 10 očíst pečene v období od júla 2012 do apríla 2013. Dôvodom boli viaceré zdravotné problémy, niektoré značne sťažujúce život, iné menej. Na AZ som za posledné viac ako dva roky strávila veľa času čítaním tém, ktoré ma zaujímali, väčšinou som však musela odísť od PC skôr, ako by som chcela pre bolesti chrbta, nepoznajúc ich pravú príčinu. Trvali skoro dva roky a ozývali sa pravidelne bez ohľadu na polohu tela a patrili medzi tie nepríjemnejšie symptómy. Myslela som si, že ich príčinou bude asi vychýlená chrbtica pre skrátenie jednej nohy o 3,5 cm, ako dôsledok koxartrózy najvyššieho stupňa. Nakoľko najsilnejšie však boli v strede chrbta, bola tu možnosť, že zdrojom bolestí budú vnútorné orgány, nedalo sa to rozoznať.
Prvú očistu som si modifikovala tak, aby som mala úplnú istotu, že všetko, čo bude v rámci nej opúšťať telo, nebude produktom strávenej, resp. nestrávenej potravy, teda deň a pol predtým som pila iba precedenú zeleninovú šťavu v malom množstve a robila klystíry, dokým nevychádzala iba čistá voda. Vylúčilo sa postupne asi 300 malých zelených "kameňov" a potom opakovane spústa nejakej žltej drte, ktorá klesla na dno (viď obr. 1), množstvo som odhadla asi na 5 hrstí ruky. Ak sú tu úvahy o tom, že zelené kamene sú produktom nejakej reakcie s olivovým olejom a síranom horečnatým v črevách, produktom čoho je potom "drť" žltej farby vylúčená na konci očisty, dokonca aj po klystíroch... Som presvedčená, že sa nevytvorila v črevách a už vôbec nie z olivového oleja.
Posledné dve očisty z uvedených 10 - tich sa nevylúčilo už takmer nič, "zelené kamene" už vôbec nie.

Záver - prostredníctvom očíst pečene som dosiahla úplné vymiznutie vyššie uvedených bolestí chrbta napriek tomu, že vychýlená chrbtica nič nezmenila na svojej polohe.
O niečo menej relevantnejším prínosom z očíst pečene je aj značné zlepšenie pigmentových škvŕn na tvári, ktoré som riešila už niekoľko rokov pred tým, ako som našla AZ, pomocou kozmetických prípravkov, samozrejme neúspešne. Do akej miery však v tomto prípade dopomohli tieto očisty neviem, isté je len to, že už nemusím nutne používať make up.

A ešte jeden príklad úspešnej očisty pečene mojej netere

Od začiatku januára tohto roka, bolesti (koliky) v oblasti žlčníka, tmavý moč, bledá stolica, žlté očné bielka. Stanovisko MUDr. na sone - 6 malých kamienkov, cca 0,6 cm, jej odporúčanie - odstránenie žlčníka skalpelom bez ohľadu na to, aký je plný, inak vraj hrozí prederavenie, čo môže byť aj životu nebezpečné... Neter sa v tom období obmedzovala v „normálnom jedle“, akonáhle však skúsila jesť niečo, čo pred tým jedávala bežne, bolesti sa jej vrátili. Koncom marca previedla prvú a doteraz jedinú očistu pečene. Vylúčené „kamene“ boli v množstve asi veľkej vrchovatej polievkovej lyžice, niektoré tvrdé, iné mazlavej konzistencie, najväčšie mali priemer cca 2 cm (viď obr. 2).

Záver – po prevedení jedinej očisty je normálne, ako predtým, bez bolestí, chystá sa však na moje odporúčanie ešte na ďalšiu očistu.

P. S. Pred rokmi moja mama zomrela pri operácii žlčníka. Na platenej konzultácii s lekárom sa dozvedela, že o operácii laserom, ktorú jej prevedú, už o 3 dni ani nebude vedieť, je to vraj spoľahlivá a bezpečná metóda... Zmýlil sa iba v čase, lebo ona sa o tom nepresvedčila už nikdy.
Toľko moje skúsenosti.
Příloha:
obr.1.jpg
obr.1.jpg [ 6.6 KiB | Zobrazeno 23727 krát ]


Přílohy:
obr.2.jpg
obr.2.jpg [ 14.53 KiB | Zobrazeno 23727 krát ]

_________________
"Keď ráno vstaneš, poďakuj za ranné svetlo, za svoj život a silu. Poďakuj za jedlo a radosť zo života. Ak nenachádzaš dôvod k vďake, hľadaj chybu sám v sebe." Tecumseh Shawnee
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2013 11:17 pm 
Offline

Registrován: ned dub 14, 2013 3:46 pm
Příspěvky: 0
...i já mohu potvrdit fungování této procedury.Tento týden jsem očistu provedla po 1.Bylo vyloučeno víc než 200 tukových kamínků.Jsou měkké a po rozetření na papír velmi husté a mastné.Zelený tuk má velmi jemnou strukturu.Papír byl spolehlivě promaštěn.Největší byl 1,5 cm.Je nemožné,aby ve střevech byly vytvořeny za 10 hodin po vypití oleje s citrusy.Následně jsem si svá

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 7:41 pm 
Offline

Registrován: sob dub 21, 2012 3:52 am
Příspěvky: 6
Jarda píše:
Celou věc by možná někdo opravdu hodně fundovaný mohl vědecky vysvětlit, což třeba já ovšem považuji za nepodstatné. Není prakticky možné zaznamenat negativní ohlasy na tuto očistu a pokud něco evidentně funguje, tak i kdyby to bylo jenom na základě víry, tak to je dobře a nemá cenu to hanět. Nakonec známé úsloví "Věř a víra tvá tě uzdraví" asi nekoluje světem bezdůvodně.

... něco žluto-zelenýho, velikosti rozlámané pohanky ze mě lezlo už kdysi, když jsem dělal klystýry při půstu. V záchodě to plavalo na hladině. Na pohled ten samý neřád ze mě lezl i teď při jaterní očistě, jen ho bylo mnohonásobně víc a daleko větší kusy.
Tím chci jen říct že olej a citron vylučování neřádu umocňují ale (a toto jen hádám) nejsou nezbytné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 03, 2013 10:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Kiddo":28ey52i4]Ahoj,
článek jsem sem hodila jen proto, aby tu bylo zastoupeno i jiné názorové spektrum.
hovoří se tam, avšak o něco podrobněji, o věcech, na které jsem přišla i vlastní úvahou a už dříve o nich sem napsala.
víte, mě vrtá hlavou, odkud se tenhle postup vlastně vzal? ví to někdo? kdybych byla paranoidní, navrhnu možnost, že od samotných doktorů a to proto, abychom si dříve oddělali

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 03, 2013 10:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Holubička":16xsvebw]...i já mohu potvrdit fungování této procedury.Tento týden jsem očistu provedla po 1.Bylo vyloučeno víc než 200 tukových kamínků.Jsou měkké a po rozetření na papír velmi husté a mastné.Zelený tuk má velmi jemnou strukturu.Papír byl spolehlivě promaštěn.Největší byl 1,5 cm.Je nemožné,aby ve střevech byly vytvořeny za 10 hodin po vypití oleje s citrusy.Následně jsem si svá

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 03, 2013 10:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="komar":2nchhr2x]... něco žluto-zelenýho, velikosti rozlámané pohanky ze mě lezlo už kdysi, když jsem dělal klystýry při půstu. V záchodě to plavalo na hladině. Na pohled ten samý neřád ze mě lezl i teď při jaterní očistě, jen ho bylo mnohonásobně víc a daleko větší kusy.
Tím chci jen říct že olej a citron vylučování neřádu umocňují ale (a toto jen hádám) nejsou nezbytné.[/quote:2nchhr2x]
To je pravda, ale nezbytné je vyprovokovat nějak žlučník k činnosti, aby

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 03, 2013 11:22 pm 
Offline

Registrován: úte dub 30, 2013 9:17 am
Příspěvky: 0
Tak jsem našla na internetu naprosto vyčerpávající bakalářskou práci na téma "žlučové ústrojí", je zde popsáno vše od fungování žlučníku, složení žluči, až po posis nejrůznějších kamenů, které může lidské tělo vyvtořit, včetně jejich chemiského složení a velikosti. Nechybí ani statistické údaje, pro extra velké pečlivky.
Já mám jasno, jen co mi dorazí epmsomská sůl, pročistím svá

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 2:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="iviela":fwwik5m0]Tak jsem našla na internetu naprosto vyčerpávající bakalářskou práci na téma "žlučové ústrojí", je zde popsáno vše od fungování žlučníku, složení žluči, až po posis nejrůznějších kamenů, které může lidské tělo vyvtořit, včetně jejich chemiského složení a velikosti. Nechybí ani statistické údaje, pro extra velké pečlivky.
Já mám jasno, jen co mi dorazí epmsomská sůl, pročistím svá

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 12:28 pm 
Offline

Registrován: stř bře 28, 2012 2:59 pm
Příspěvky: 0
Také bych ráda přispěla na téma - jestli očista jater přináší pozitivní účinky na zdraví.
Mám vážnou autoimunitní chorobu, léčím se prostř.biologické léčby, která s sebou nese mnoho vedl.účinků, jedním z nich je pro mě nepříjemná a do očí bijící flekatost-tj. tvoří se mi na obličeji hnědé skvrny, stačí se poškrábat nebo si přeležet obličej při spaní, na místě otlaku zůstane hnědá skvrna, už nezmizí, toto se děje jen při kontaktu se sluníčkem-někde jsem četla, že skvrny vznikají kromě hormon.změn/těhotenství/ i neschopností přetížených jater odbourávat melatonin.....loni na jaře jsem neváhala, od března do července jsem 1x za měsíc prováděla tuto kůru tj. cca 5x, zlepšila jsem se natolik, tj.

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 10:39 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
Pro nevěřící, kteří si myslí, že kamínky se udělají ve střevě z oleje a džusu! Olivový olej s citronem jsem vyzvracela, přesto to ještě před tím stačilo nakopnout žluč, aby se vyplavila a vzala s sebou co má. Takže mně se rozhodně nemohly udělat kamínky z olivového oleje ve střevě. A co bylo zelených pěkných kamínků! Ale každý ať věří na co chce \":-)\", je to svoboda mysli a rozhodování.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 14, 2013 5:25 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 29, 2011 1:13 pm
Příspěvky: 27
Bydliště: Praha
Toto téma je nepochybně trochu zbytečné a hlavně se v něm objevují matoucí informace, které mohou nezkušené čtenáře svézt z cesty. Při jaterní očistě se samozřejmě čistí

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 14, 2013 5:53 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
[quote="Whitemagic":fkbyg2cw]Toto téma je nepochybně trochu zbytečné a hlavně se v něm objevují matoucí informace, které mohou nezkušené čtenáře svézt z cesty. Při jaterní očistě se samozřejmě čistí

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 14, 2013 6:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 29, 2011 1:13 pm
Příspěvky: 27
Bydliště: Praha
jiddu píše:
zabudol si dodat, ze pri kavovom klystire je dolezite tekutinu s kavou zadrzat na konci hrubeho creva (v S-zahybe) hned za konecnikom, kedze v tejto casti sa najviac vstrebava kofein a kyselina palmitova do krvy a tym tieto latky putuju do pecene a zlcnika...
takze vsemozne vykruty, stojky na hlave a podobne cviky, ktore sa snazia tekutinu dostat hlbsie do creva su tu neziaduce !!!
a samozrejme najlepsie je pouzit bio kavu, jemne prazenu...

Ano, diky za doplneni, ted je to presne. Zadne joginske stojky \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 4:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Whitemagic":1wxpzhaw]Toto téma je nepochybně trochu zbytečné a hlavně se v něm objevují matoucí informace, které mohou nezkušené čtenáře svézt z cesty. Při jaterní očistě se samozřejmě čistí

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz