Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 3:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte čer 17, 2014 10:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
ok, dakujem p. Jarda.,
tych navodov a postupov je viac, tak mam trosku chaos., ja varim8 lyzic kavy 3 minuty v 1.5 l vody..necham vychladit a potom rozdelim na 2 davky...

tak snad to je ok \":-)\"

Tak toho kafe dáváte dost, i když ono to zase tolik nevadí, pokud dávka člověku nedělá blbě, není problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 17, 2014 10:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Touker píše:
Chtěl bych se podělit o jeden poznatek. Jaterní očistu jsem dělal zatím třikrát. Když jsem ji dělal podruhé, stalo se mi, že za tři hodiny po vypití směsi olivového oleje a grepové šťávy jsem celou směs vyzvracel.
Problém byl způsoben tím, že jsem si směs namíchal dvě hodiny dopředu. Jak se to smíchá, tak asi začne grepová šťáva s olivovým olejem nějak reagovat a postupně se změní na něco obtížně stravitelného.
Když jsem očistu dělal poprvé a potřetí, tak jsem si směs namíchal vždy těsně před vypitím a procedura se podařila bez problémů.

No nevím, nikdy jsem si žádné reakce nevšiml a míchal jsem to jak těsně před spotřebou, tak dopředu a vždy stejné, spíše si myslím, že vám to ten den prostě nesedlo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 17, 2014 11:04 am 
Offline

Registrován: úte úno 04, 2014 12:53 pm
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno
Jarda píše:
No nevím, nikdy jsem si žádné reakce nevšiml a míchal jsem to jak těsně před spotřebou, tak dopředu a vždy stejné, spíše si myslím, že vám to ten den prostě nesedlo.

Stejnou zkusenost ma i dalsi osoba, takze za sebe se priklanim k tomu, ze to michani vliv ma.

_________________
Moje obtíže a jejich terapie viz uživatelský Profil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 17, 2014 11:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Touker píše:
Stejnou zkusenost ma i dalsi osoba, takze za sebe se priklanim k tomu, ze to michani vliv ma.

Dejme tomu, že máte pravdu, ale proč pak na netu tato informace není více častá, já osobně jsem se s ní nesetkal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 17, 2014 3:43 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Jarda píše:
Touker píše:
Stejnou zkusenost ma i dalsi osoba, takze za sebe se priklanim k tomu, ze to michani vliv ma.

Dejme tomu, že máte pravdu, ale proč pak na netu tato informace není více častá, já osobně jsem se s ní nesetkal.

Dva nejznamejsi navody na ocistu jater, navod dr Huldy Clark, viz http://www.drclark.net/cleanses/advance ... nse-recipe a navod Andrease Moritze z jeho knihy The Amazing Liver Cleanse, maji shodne specifikovany, ze se grepy maji vymackat ve 21:45 a stava se ma prilit do olivoveho oleje a poradne protrepat. A tuto smes vypit ve 22:00, takze je smes namichana maximalne ctvrt hodiny pred pitim.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 17, 2014 7:54 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Touker píše:
Chtěl bych se podělit o jeden poznatek. Jaterní očistu jsem dělal zatím třikrát. Když jsem ji dělal podruhé, stalo se mi, že za tři hodiny po vypití směsi olivového oleje a grepové šťávy jsem celou směs vyzvracel.
Problém byl způsoben tím, že jsem si směs namíchal dvě hodiny dopředu. Jak se to smíchá, tak asi začne grepová šťáva s olivovým olejem nějak reagovat a postupně se změní na něco obtížně stravitelného.
Když jsem očistu dělal poprvé a potřetí, tak jsem si směs namíchal vždy těsně před vypitím a procedura se podařila bez problémů.
Tvuj "poznatek" znamena pouze, ze by se mely dodrzovat navody. Kdyby sis poradne precetl navod na http://zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty01.php tak se ti nemuze stat, ze smes namichas 2 hodiny dopredu.


Přílohy:
ocista.JPG
ocista.JPG [ 47.37 KiB | Zobrazeno 16956 krát ]

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 17, 2014 8:33 pm 
Offline

Registrován: úte úno 04, 2014 12:53 pm
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno
pv33 píše:
Tvuj "poznatek" znamena pouze, ze by se mely dodrzovat navody. Kdyby sis poradne precetl navod na http://zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty01.php tak se ti nemuze stat, ze smes namichas 2 hodiny dopredu.

Díky za info, rozšířil jsi mé obzory \":)\" Tyhle návody jsem neznal. Četl jsem Malachova, Partykovou a Maška. Na zdravi-az.cz používám především diskuzní fórum.

_________________
Moje obtíže a jejich terapie viz uživatelský Profil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 25, 2014 11:38 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Jarda píše:
Touker píše:
Chtěl bych se podělit o jeden poznatek. Jaterní očistu jsem dělal zatím třikrát. Když jsem ji dělal podruhé, stalo se mi, že za tři hodiny po vypití směsi olivového oleje a grepové šťávy jsem celou směs vyzvracel.
Problém byl způsoben tím, že jsem si směs namíchal dvě hodiny dopředu. Jak se to smíchá, tak asi začne grepová šťáva s olivovým olejem nějak reagovat a postupně se změní na něco obtížně stravitelného.
Když jsem očistu dělal poprvé a potřetí, tak jsem si směs namíchal vždy těsně před vypitím a procedura se podařila bez problémů.
No nevím, nikdy jsem si žádné reakce nevšiml a míchal jsem to jak těsně před spotřebou, tak dopředu a vždy stejné, spíše si myslím, že vám to ten den prostě nesedlo.

Tak nevím - já mám za sebou 11 očist a většinu jsem dělala s namíchanou směsí i dřív než 2 hodiny předem, skladovala jsem v lednici, ale NEPROTŘEPÁVALA - teprve těsně před užitím a nezaznamenala nikdy rozdíl \":|\" - šoufl mi bývalo nezávisle na míchání.

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 26, 2014 8:35 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
prokera píše:
Tak nevím - já mám za sebou 11 očist a většinu jsem dělala s namíchanou směsí i dřív než 2 hodiny předem, skladovala jsem v lednici, ale NEPROTŘEPÁVALA - teprve těsně před užitím a nezaznamenala nikdy rozdíl \":|\" - šoufl mi bývalo nezávisle na míchání.

Mne je tiež vždy zle asi také 2 a viac hodín po vypití zmesy olivového oleja a citrónovej/grepovej šťavy..... Našťastie som z toho ešte nezvracal, akurát som (mám tiež asi 12 očíst urobených) asi 6 krát z toho šiel na WC s miskou (ktorú používam na očistu žalúdku), pre istotu....Našťastie to vždy "vybuchlo" z dolnej strany =)......
Neviem čím to bude, že niekomu to nerobí žiaden problém, a niekomu je z toho menej či viac zle.... Veď ja konzumujem množstvo tuku, takže to nebude "nezvykom" na tuk....
A rovnako mi bolo zle aj v deň očisty pečene, keď deň predtým som mal hladovku...Takže jeden deň úplne bez jedla, pitie len vody a uriny + klystíry, druhý deň na vode a epsomskej soli + klystíry, večer zmes oleja so šťavou, ale vždy po tých dvoch hodinách sa to snažím nejak "zachrániť", eliminovať ten nedobrý pocit v žalúdku.... Ale dám si očistu znovu, no neviem ešte kedy...možno za mesiac, za dva.... \":?\" \":)\" ............proste sa toho nevzdám.....JEDNOZNAČNE.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 26, 2014 9:25 am 
Offline

Registrován: úte úno 04, 2014 12:53 pm
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno
NOWOCAYN_2 píše:
A rovnako mi bolo zle aj v deň očisty pečene, keď deň predtým som mal hladovku...Takže jeden deň úplne bez jedla, pitie len vody a uriny + klystíry, druhý deň na vode a epsomskej soli + klystíry, večer zmes oleja so šťavou

Malachov píše, že není dobré před očistou jater (pečene) držet hladovku. Doporučuje 3-5 dní odstup od poslední hladovky.

_________________
Moje obtíže a jejich terapie viz uživatelský Profil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 26, 2014 12:48 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
[quote="Touker":1qq6jhf3]Malachov píše, že není dobré před očistou jater (pečene) držet hladovku. Doporučuje 3-5 dní odstup od poslední hladovky.[/quote:1qq6jhf3]
Ešte mi dohľadaj, že mal na mysli 1 dňovú hladovku (a nie 7 či viac dňovú), a potom si vezmem tvoj príspevok k srdcu....\</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 29, 2014 10:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Dva nejznamejsi navody na ocistu jater, navod dr Huldy Clark, viz http://www.drclark.net/cleanses/advance ... nse-recipe a navod Andrease Moritze z jeho knihy The Amazing Liver Cleanse, maji shodne specifikovany, ze se grepy maji vymackat ve 21:45 a stava se ma prilit do olivoveho oleje a poradne protrepat. A tuto smes vypit ve 22:00, takze je smes namichana maximalne ctvrt hodiny pred pitim.

Já to v návodu na hlavních stránkách nepíšu jinak, ale nesetkal jsem se nikdy s tím, že by někde bylo výslovně uvedeno, že se ta směs nesmí připravovat dříve. Sice teoreticky může dojít k oxidaci té šťávy, ovšem pokud do ní dáme i ten olej, tak už poměrně těžko, protože olej okamžitě utvoří pokličku a tím oxidaci prakticky zastaví, čili při uchování v chladu a temnu zde problém nevidím, což potvrzuje i členka prokera. Sám jsem si směs míchal jak přesně dle návodu, tak dopředu a nezaznamenal jsem žádný rozdíl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 23, 2014 9:19 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
NOWOCAYN_2 píše:
Mne je tiež vždy zle asi také 2 a viac hodín po vypití zmesy olivového oleja a citrónovej/grepovej šťavy..... Našťastie som z toho ešte nezvracal, akurát som (mám tiež asi 12 očíst urobených) asi 6 krát z toho šiel na WC s miskou (ktorú používam na očistu žalúdku), pre istotu....Našťastie to vždy "vybuchlo" z dolnej strany =)......
Neviem čím to bude, že niekomu to nerobí žiaden problém, a niekomu je z toho menej či viac zle.... Veď ja konzumujem množstvo tuku, takže to nebude "nezvykom" na tuk....
A rovnako mi bolo zle aj v deň očisty pečene, keď deň predtým som mal hladovku...Takže jeden deň úplne bez jedla, pitie len vody a uriny + klystíry, druhý deň na vode a epsomskej soli + klystíry, večer zmes oleja so šťavou, ale vždy po tých dvoch hodinách sa to snažím nejak "zachrániť", eliminovať ten nedobrý pocit v žalúdku.... Ale dám si očistu znovu, no neviem ešte kedy...možno za mesiac, za dva.... \":?\" \":)\" ............proste sa toho nevzdám.....JEDNOZNAČNE.

Me spatne jeste nikdy nebylo. Delala jsem ocistu jater zatim celkem 4x a u me je uplne jedno jestli 1 den predtim jim (tim myslim jen velmi lehka jidla) a nebo se postim. 2x jsem si zkousela pred ocistou udelat sanku a pak jsem tu ocistu delala ale az ctvrty den po sance, tam se musi dodrzet maly odstup. Treti ocistu jsem delala jak bez predchozi sanky, tak take bez klystyru a ani tehdy me blbe nebylo, ale kaminku vyslo jenom 45 ks.
Posledne jsem do sebe predem uz ani necpala jablka a ani jsem nepopijela jablkovy dzus, ten jsem pila az v den ocisty (2 litry) a presto byla tato 4. ocista nejmasivnejsi. Nactyrikrat (v teto posledni jedine ociste) ze me vyslo celkem 276 kaminku (nejdriv jsem udala spatne cislo, ale pred chvili jsem je pracne spocitala na porizenych fotografiich a byla jsem prekvapena kolik je jich moc) a spousta zlute drte ze me take vysla. Pred touto posledni ocistou jsem si ale udelala jak sanku, tak taky klystyr a myslim si, ze to je uplne to nejlepsi co muze kazdy udelat. Pak to jde vsechno velmi hladce.
Problem se zaludkem ma mozna ze ten, kdo nema srovnane HCL ale k tomu by se mohl vyjadrit pan Jarda, to me ted jen tak napadlo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 25, 2014 4:27 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Já jsem začal očisty prktikovat cca. od začátku 2010 . Dělal jsem je každých 14 dní - první půlrok / až lezlo minimum kamínků / - druhý půlrok už po měsíci . Před očistama jsem měl bolesti cca. 2x do týdně . Měl jsem 2 kameny a zánět žlučníku . Zánět odezněl s. patlaninou a koliky už po první očistě se neopakovaly / ale tlak v podžebří byl / . Od roku 2011 je dělám preventivně každých půlroku , cítím se OK bez bolestí a tlaku v podžebří . Poslouchejte doktory - nechte si vyoperovat žlučník - nedostatek žluči vede k zácpě / znám starší lidi , kteří ho nemají a trpí ukrutnou zácpou a bez projímadel se nevyprázdní / . Játra Vám ve stáří nebudou fungovat jako ve 20-ti . Prvotní příčina kamenů ve žlučníku - pocit viny , sebeobviňování !!! Proč neustále hledáte vysvětlení , na světě jsou věcí , co věda nikdy nepochopí ani nevysvětlí . Hledej te příčinu hlavně v sobě !!! Nemoc vždy začíná na psychické úrovni .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 25, 2014 6:41 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
sad píše:
Já jsem začal očisty prktikovat cca. od začátku 2010 . Dělal jsem je každých 14 dní - první půlrok / až lezlo minimum kamínků / - druhý půlrok už po měsíci . Před očistama jsem měl bolesti cca. 2x do týdně . Měl jsem 2 kameny a zánět žlučníku . Zánět odezněl s. patlaninou a koliky už po první očistě se neopakovaly / ale tlak v podžebří byl / . Od roku 2011 je dělám preventivně každých půlroku , cítím se OK bez bolestí a tlaku v podžebří . Poslouchejte doktory - nechte si vyoperovat žlučník - nedostatek žluči vede k zácpě / znám starší lidi , kteří ho nemají a trpí ukrutnou zácpou a bez projímadel se nevyprázdní / . Játra Vám ve stáří nebudou fungovat jako ve 20-ti . Prvotní příčina kamenů ve žlučníku - pocit viny , sebeobviňování !!! Proč neustále hledáte vysvětlení , na světě jsou věcí , co věda nikdy nepochopí ani nevysvětlí . Hledej te příčinu hlavně v sobě !!! Nemoc vždy začíná na psychické úrovni .

Zácpa je většinou způsobena:
nesprávnou výživou
nedostatečným přísunem tekutin
nedostatkem vlákniny
nedostatkem pohybu
stresem, nepravidelným režimem
vyhasnutým vyprazdňovacím reflexem - zadržování stolice při spěchu, ze společenských důvodů, při vynechávání snídaně, které podporují činnost střev a vyprazdňování, ochabnutím střevní peristaltiky

Potraviny, které mohou zadržovat stolici ve střevech. (Hodí se při průjmech).
Bílá loupaná rýže a vše, co se z ní připravuje
Brambory
Mrkev pasírovaná nebo ve formě polévky či šťávy
Jalovec a rybízová šťáva
Přezrálé banány, jemně nastrouhaná jablka. Jablka nastrouhaná nahrubo, nakrájená nebo celá mají neutrální účinky
Mléko a sýry (ne však zakysané mléčné výrobky)
Vejce, zejména natvrdo
Maso
Bílé pečivo a výrobky z bílé mouky
Kakao a výrobky z kakaa, čokoláda
Černý čaj, slazené nápoje


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz