Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv črc 02, 2015 8:38 am 
Offline

Registrován: čtv črc 02, 2015 8:35 am
Příspěvky: 2
Mohu použít místo olivového oleje nějaký jiný? Třeba kokosový? děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 03, 2015 10:30 am 
Offline

Registrován: čtv črc 02, 2015 8:35 am
Příspěvky: 2
Nejdřív jsem to udělala s olivovým olejem a měla jsem zelené kamínky. Ted jsem to udělala s kokosovím a občas tam byla bíla miny hrudka a jinak nic, takže si myslím že ty kameny opravdu způsobuje olej. To že to někomu pomůže je podle mě způsobeno tím že díky soli si vyčistíte střevo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2015 10:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Mispara":1m71xx4t]Mohu použít místo olivového oleje nějaký jiný? Třeba kokosový? děkuji[/quote:1m71xx4t]
Tak jiný olej používat určitě můžete, ale zrovna kokosák jako jediný tuk

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2015 10:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mispara píše:
Nejdřív jsem to udělala s olivovým olejem a měla jsem zelené kamínky. Ted jsem to udělala s kokosovím a občas tam byla bíla miny hrudka a jinak nic, takže si myslím že ty kameny opravdu způsobuje olej. To že to někomu pomůže je podle mě způsobeno tím že díky soli si vyčistíte střevo.

Kameny vypudí i kávový klystýr, tedy tam určitě olej nemá žádnou souvislost a pokud je kafe navíc aplikováno spodem, tak se ani do jater nedostane, což je celkem jednoznačná odpověď veškerým pochybovačům. Prostě je vypudí cokoliv co způsobí prudké vyprázdnění žlučových cest a není problém si to ověřit a nevěřit na duchy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 21, 2015 9:04 pm 
Offline

Registrován: pát čer 19, 2015 4:57 pm
Příspěvky: 13
Dobrý den,
konečně jsem si pořídil Epsomskou sůl na tuto očistu. Chci se ale zeptat, jak to je s jejím dávkováním. V návodu se udává její množství v mililitrech. Prodali mi ji ale v "klasické" podobě, a tedy jako krystalky soli na gramy. Jen mi při tom sami řekli, že na vnitřní užití mám použít maximálně 40% roztok s vodou. Tak si te´d nejsem jistý, jestli v návodu udávaných 60 ml je vlastně 60 g Epsomské soli, anebo jde o 60 ml jejího roztoku (netuším jak silného). Uděláte mi v tom prosím jasno?
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 21, 2015 10:00 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
wlashack píše:
Dobrý den,
konečně jsem si pořídil Epsomskou sůl na tuto očistu. Chci se ale zeptat, jak to je s jejím dávkováním. V návodu se udává její množství v mililitrech. Prodali mi ji ale v "klasické" podobě, a tedy jako krystalky soli na gramy. Jen mi při tom sami řekli, že na vnitřní užití mám použít maximálně 40% roztok s vodou. Tak si te´d nejsem jistý, jestli v návodu udávaných 60 ml je vlastně 60 g Epsomské soli, anebo jde o 60 ml jejího roztoku (netuším jak silného). Uděláte mi v tom prosím jasno?
Díky.
60 ml změříš jakoukoliv kuchynskou odměrkou, která má mililitry, nasypeš tam krystalky. Nebo můžeš tak jak já použít 4 polévkové lžíce a bude to taky fungovat. Třeba tady https://cs.wikipedia.org/wiki/L%C5%BE%C3%ADce uvádějí, že
Citace:
Polévková lžíce, někdy též jenom „lžíce“, objem 15 - 17 mililitrů (podle velikosti)
takže to přesně sedí.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 21, 2015 11:21 pm 
Offline

Registrován: pát čer 19, 2015 4:57 pm
Příspěvky: 13
Já si právě nebyl jistý, zda je v návodu skutečně myšlena sůl jako taková (krystalky), anebo její roztok. Zmátly mě ty uváděné mililitry a to, že v lékárně upozorňovali na nutnost sůl zředit.

Mám to tedy chápat, že je tím myšleno "60 ml krystalků Epsomské soli". Žádnou vodu do soli nepřidávat, ředí to ten olivový olej a grepová šťáva.

Díky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 21, 2015 11:54 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
wlashack píše:
Já si právě nebyl jistý, zda je v návodu skutečně myšlena sůl jako taková (krystalky), anebo její roztok. Zmátly mě ty uváděné mililitry a to, že v lékárně upozorňovali na nutnost sůl zředit.

Mám to tedy chápat, že je tím myšleno "60 ml krystalků Epsomské soli". Žádnou vodu do soli nepřidávat, ředí to ten olivový olej a grepová šťáva.

Díky.
Tak Epsomská sůl se ředí. Pročti si pořádně návod http://zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty01.php:
Citace:
Připravte si Epsomskou sůl na rozpuštění. Do 1 litrové nádoby nalijte 720 ml vody, přidejte 60 ml Epsomské soli, zamíchejte a nádobu dejte do ledničky. Po chvilkách, cca 30 minut, promíchávejte slaný roztok, aby došlo k plnému rozpuštění Epsomské soli. Nádobu uchovávejte v ledničce, protože studená slaná voda se snadněji pije, ale není to podmínkou.
Takže si odměříš 60 ml (nebo 4 lžíce) suchých krystalků epsomky a těch 60ml nasypeš do 720 ml vody. Tím vznikne roztok a podstatně slabší, než těch 40%. A v tom návodu máš popsáno i co dělat s tím olejem a grepovou šťávou.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 21, 2015 11:59 pm 
Offline

Registrován: pát čer 19, 2015 4:57 pm
Příspěvky: 13
Aha, díky. Je fakt, že jsem postup očisty zatím jen proletěl očima a tohodle si nevšiml. Zaměřil jsem se na nákup všeho potřebného a zarazil se při nákupu té soli, protože udávat něco sypkébo v mililitrech není úplně obvyklé. Takto už je mi to jasné úplně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 26, 2015 10:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
wlashack píše:
Aha, díky. Je fakt, že jsem postup očisty zatím jen proletěl očima a tohodle si nevšiml. Zaměřil jsem se na nákup všeho potřebného a zarazil se při nákupu té soli, protože udávat něco sypkébo v mililitrech není úplně obvyklé. Takto už je mi to jasné úplně.

Tak člen pv33 vám to vysvětlil dobře a pokud jde o tu sůl v mililitrech to je z toho důvodu, že je snadnější dát třikrát malého panáka, kterého má doma skoro každý, než to vážit, protože dost lidí doma váhu ani nemá. Jinak lékárníci profesionálně lidi oblbují a sami o tom nevědí nic.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 27, 2015 8:31 am 
Offline

Registrován: pát čer 19, 2015 4:57 pm
Příspěvky: 13
Díky za potvrzení, já to dokonce přesně takto nakonec i sám vyhodnotil. Mám doma barovou odměrku, takže jeden velký a jeden malý panák. Tak jsem rád, že to tak bylo správně.

Očistu jsem absolvoval na Štědrý den, průběh byl úplně v pohodě, hořká sůl s vodou i grepová šťáva s olejem mi v podstatě chutnaly, takže velká spokojenost a moc díky za opravdu detailní návod krok-za-krokem.

Ještě jedna věc, která mi nebyla 100% jasná - po vypití oleje s grepem si mám lehnout do polohy A nebo B. Zkusil jsem v ní vydržet ležet, co to šlo, ale po hodině jsem to vzdal a musel jsem polohu změnit a do rána jsem spal "normálně", jak jsem zvyklý, včetně toho, že se sem tam převalím. Je to v pohodě, nebo se předpokládá, že v té jedné poloze člověk vydrží až do rána?

Díky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 31, 2015 10:14 am 
Offline

Registrován: pon pro 31, 2012 4:27 pm
Příspěvky: 3
Před rokem na mém vyšetření sona lékař prohlásil, že ve žlučníku mám doslova kamenolom a že se diví, že mi stále ještě žlučník funguje. Očistu jsem neustále z různých důvodů odkládala až do letošního roku (listopad 2015), kdy už jsem měla záchvatové stavy, což mě donutilo to nevzdat jen tak a jít do očisty i navzdory bolestem, načež jsem měla zadní jištění přes kamaráda, že jeho kamarád (chirurg) mě z případného akutního stavu zachrání a bude-li třeba, tak žlučník vyoperuje. V tomto stavu a s touto pojistkou jsem tedy šla do očisty. Pozitivní výsledek se dostavil den pro proběhnuté očistě, žlučník projevil ohromnou "vděčnost, že se uklidnil, přestal bolet, velmi se mi, téměř okamžitě ulevilo, skončilo nekonečné nadýmání, které se uvolňovalo za neskutečného vrnění kručení a bolestí břicha o zácpách ani nemluvě (pomáhala "Magnesia laktici" z lékárny). Teď mám lepší chutě k jídlu, trávení bez plynů a bolesti jsou zaplať pánbůh pryč. Asi měsíc po očistě se to znovu trošku zhouplo k horšímu, tak jsem podstoupila před 2 dny 2. očistu, která už nebyla tolik dramatická coby do pocitu a velikosti kamenů, nicméně počet kamenů byl odpovídající té první, ale veliké byly přibližně jako hrášky. Plánuji další 2 očisty a pak se nějak vypravím a propašuji na sono, které by mělo jasně prokázat, jestli jsem ty kameny ze sebe dostala, či nikoliv. Nicméně je mi mnohem, mnohem lépe a žlučník zachráněný a o to hlavně mi šlo. Do toho však jakýsi škarohlíd mi zkazí radost a začne mi vykládat, že si těmi "drastickými" očisty, (poznamenávám, že operace je daleko, daleko drastičtější a přidávám video) můžu uhnat rakovinu jater, tak pak si jednu nedej \":shock:\" \":lol:\" . Pane Zajíček, Vám patří velký dík za to, že jste a zato, co děláte pro své bližní, na oplátku posílám fotodokumentaci z mé 1.očisty jater:


Přílohy:
sImjCZAhfRxu7a05i8F-r3xlzyvYZG8OSyyUVy6oGaOvgYqSKGvzgIp5zIOWBdgPk5Hkm50.jpg
sImjCZAhfRxu7a05i8F-r3xlzyvYZG8OSyyUVy6oGaOvgYqSKGvzgIp5zIOWBdgPk5Hkm50.jpg [ 93.67 KiB | Zobrazeno 21964 krát ]
HQnlCXGy5AzEA-_gNxN-r3xlzyt_f3N7pfpCsZIquu66pAzGKGvzgIp5zIOWBdgPk5Hkm50.jpg
HQnlCXGy5AzEA-_gNxN-r3xlzyt_f3N7pfpCsZIquu66pAzGKGvzgIp5zIOWBdgPk5Hkm50.jpg [ 28.57 KiB | Zobrazeno 21964 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 31, 2015 10:20 am 
Offline

Registrován: pon pro 31, 2012 4:27 pm
Příspěvky: 3
Tady, jak jsem slíbila přikládám laparoskopickou operaci žlučníku. Upozorňuji, jen pro silné povahy: https://www.youtube.com/watch?v=N_cyW5Mu34A


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 31, 2015 5:28 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
nadeje píše:
... Očistu jsem neustále z různých důvodů odkládala až do letošního roku (listopad 2015), kdy už jsem měla záchvatové stavy, což mě donutilo to nevzdat jen tak a jít do očisty i navzdory bolestem...

Dik, ze jsi se tu podelila o svou praktickou zkusenost, ktera opet potvrzuje, ze uz po 1 ociste jater se muze zlepsit traveni a zdravotni stav. Samozrejme bys mela s ocistama pokracovat, ale to asi chapes.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 31, 2015 7:58 pm 
Offline

Registrován: pát čer 19, 2015 4:57 pm
Příspěvky: 13
Já jsem první očistu absolvoval letos přesně na štědrý den, tedy cca před týdnem. A mohu potvrdit, že nadýmání, kterým jsem do té doby trpěl víc než rok, zmizelo (ať jsem snědl cokoli, okamžitě jsem se celý nafouknul; žádné bolesti jsem sice neměl, ale bylo to samozřejmě nepříjemné).

Takže velký dík.

P.S.: Největším problémem v mém případě bylo sehnat Epsomskou sůl. Obíhal jsem lékárny u nás v Brně, a všude jen kroutili hlavami. Uspěl jsem až v lékárně polikliniky Zahradníkova, kde po počátečním kroucení hlavou jsem paní řekl svůj příběh, jak běhám sem tam, ona se poté zahleděla do monitoru, chvíli něco hledala, pak mi řekla, ať dvacet minut počkám a Epsomská sůl najednou byla. Pokud zažíváte něco podobného, doporučuji papírek s chemickým vzorcem soli, na to by lékárníci mohli reagovat líp než na onen "tajuplný" název. A také dávat bacha a odmítnout sůl Glauberovu, to občas nabízejí jako "to stejné", ale ono to je něco úplně jiného.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz