Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 6:30 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261 ... 269  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv pro 19, 2019 10:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Zuzanya píše:
Ahojky, pomohla niekomu táto očista (alebo máte také informácie) – zlepšiť zle pečeňové (jaterní) krvné testy? Mám dlhodobo trochu zhoršený ukazovateľ GMT od dlhodobého užívania liekov, ktoré musím brať. Je zhoršené aj po prvej očiste (test týždeň po) a dlhodobejšom užívaní ostropestrecovej kašičky a hepatoprotektíva (Lipovitan Duo). Len viem, že GMT je o detoxikácii, nie o regenerácii, - čo ešte by mohlo na čiste detox pečene pomôcť? Červená repa som niekde čítala? Ešte nejaká dobrá zelenina, či bylinky na to? Ďakujem

Ta očista pomůže každému kdo ji pravidelně dělá v tom není problém, problém je v té důslednosti. Pokud jde o snížení jaterních testů je i mnoho dalších možností některé hořké byliny, vlaštovičník, bordel lze z jater dostat i pomocí masáží a v neposlední řadě ketogenní dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned led 26, 2020 1:35 pm 
Offline

Registrován: sob lis 01, 2014 10:29 pm
Příspěvky: 30
Ahoj,tak i já to mám už za sebou. Tady jsou moje zážitky: v pátek jsem pila do 14 h.1,5 l jabl.stavy do 18h. 2,5 l vody, to už mne začala pobolivat hlava,v 18h. první epsomka ve 20 h.druhá epsomka mezi nima už byla lítačka na WC a 1 klystýr, hlava pořád bolela, už mně napadali myšlenky že to vzdám... nicméně jsem se rozhodla pokračovat. Ve 22h. jsem vypila olejogrep a zalezla jsem s flaškou teplé vody na játrech do postele. Myslela jsem že to nejhorší mám za sebou, ale ve 23.30 mne začalo být hodně blbě, chtěla jsem se vyblít ale na wc jsem omdlela...po chvíli jsem se probrala a šla do postele,celou noc jsem nespala, lítala na záchod tekla ze mne žlutá voda. Ve 3h. už se ve vodě oblevilo i první zelené chmíří, ráno v 6h.treti epsomka a pak klystýr a po něm se objevily první zelené hrášky,v osm čtvrtá epsomka a pak voda,celý den mi bylo slabě, byla jsem malátná a hodně mne bolely nohy od kolen dolů. Odpoledne jsem si nahmatala na levé straně krku bolestivou boulu. Je to asi 5 cm pod uchem. Co to znamená? V sobotu až do večera teklo ze mne žluto zelene chmíří občas se v tom objevily malé hrášky a objevila jsem i jeden oválný zelený kamínek velikosti 1,5 cm. Dnes je neděle a cítím se fit, na WC na velké jsem ještě nebyla nohy už nebolí jen mne vrtá hlavou co znamená ta bolavá boule na krku. Bolí jenom na dotek. Nicméně i přes tyhle zkušenosti jdu do toho zase za 14 dní. Všem fandím a děkuji za tyhle úžasné stránky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned led 26, 2020 3:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
MartinaR píše:
Ahoj,tak i já to mám už za sebou. Tady jsou moje zážitky: v pátek jsem pila do 14 h.1,5 l jabl.stavy do 18h. 2,5 l vody, to už mne začala pobolivat hlava,v 18h. první epsomka ve 20 h.druhá epsomka mezi nima už byla lítačka na WC a 1 klystýr, hlava pořád bolela, už mně napadali myšlenky že to vzdám... nicméně jsem se rozhodla pokračovat. Ve 22h. jsem vypila olejogrep a zalezla jsem s flaškou teplé vody na játrech do postele. Myslela jsem že to nejhorší mám za sebou, ale ve 23.30 mne začalo být hodně blbě, chtěla jsem se vyblít ale na wc jsem omdlela...po chvíli jsem se probrala a šla do postele,celou noc jsem nespala, lítala na záchod tekla ze mne žlutá voda. Ve 3h. už se ve vodě oblevilo i první zelené chmíří, ráno v 6h.treti epsomka a pak klystýr a po něm se objevily první zelené hrášky,v osm čtvrtá epsomka a pak voda,celý den mi bylo slabě, byla jsem malátná a hodně mne bolely nohy od kolen dolů. Odpoledne jsem si nahmatala na levé straně krku bolestivou boulu. Je to asi 5 cm pod uchem. Co to znamená? V sobotu až do večera teklo ze mne žluto zelene chmíří občas se v tom objevily malé hrášky a objevila jsem i jeden oválný zelený kamínek velikosti 1,5 cm. Dnes je neděle a cítím se fit, na WC na velké jsem ještě nebyla nohy už nebolí jen mne vrtá hlavou co znamená ta bolavá boule na krku. Bolí jenom na dotek. Nicméně i přes tyhle zkušenosti jdu do toho zase za 14 dní. Všem fandím a děkuji za tyhle úžasné stránky.

To jste měla tedy hodně náročné zážitky na první pokus, ale on člověk vydrží neuvěřitelné věci a pokud uvidíte že vše mělo význam má smysl očisty pravidelně opakovat. Pokud jde o tu bouli nedovedu odpovědět, předpokládám že s očistou nebude nijak souviset patrně tam už byla a rozvíření toxinů ji pouze učinilo citlivější. Předpokládám že při pravidelném odplavení nečistot si zase stav sedne do normálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2020 8:46 am 
Offline

Registrován: sob lis 01, 2014 10:29 pm
Příspěvky: 30
Děkuji za odpověď,
ještě jeden malý poznatek mám, včera jsem si povšimla, že mám na dlani pravé ruky citlivé místo a po vygooglování se jedná o akupresurní bod na štítnou žlázu. Jinak ta boule na krku pořád setrvává a taky do dneška nebyla žádná stolice, ani včera ani dnes. Hodlám si dát dneska mega dávku hočíku \":?\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2020 11:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
MartinaR píše:
Děkuji za odpověď,
ještě jeden malý poznatek mám, včera jsem si povšimla, že mám na dlani pravé ruky citlivé místo a po vygooglování se jedná o akupresurní bod na štítnou žlázu. Jinak ta boule na krku pořád setrvává a taky do dneška nebyla žádná stolice, ani včera ani dnes. Hodlám si dát dneska mega dávku hočíku \":?\"

To máte docela líná střeva většinou stačí pár hodin a stolice funguje normálně. Ta štítná by to mohla i vysvětlovat pokud jste měla dříve spíše bobkovitou stolici. Větší dávkou hořčíku se nemá co pokazit, ale spíše bych dal Zaječickou hořkou která obsahuje i síru a čistí tedy střevní povrch.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2020 1:16 pm 
Offline

Registrován: sob lis 01, 2014 10:29 pm
Příspěvky: 30
Ok, děkuji za odpověď, dám i Zaječicu, ale v roce 2018 jsem byla na operaci apendixu a od tý doby stužkovitá stolice, mluvili jsme o tom spolu telefonicky, od té doby užívám střídavě i Zaječicu,i ricinový olej(stolice je o něco širší než stužky), před i po JO jsem dělala klystýry a stejně se tomu moc nechce ven.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2020 5:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
MartinaR píše:
Ok, děkuji za odpověď, dám i Zaječicu, ale v roce 2018 jsem byla na operaci apendixu a od tý doby stužkovitá stolice, mluvili jsme o tom spolu telefonicky, od té doby užívám střídavě i Zaječicu,i ricinový olej(stolice je o něco širší než stužky), před i po JO jsem dělala klystýry a stejně se tomu moc nechce ven.

Pak je otázkou jak dalece dobře byla provedena ta operace a do jaké míry je případně střevo zúženo i když většinou lze i deformity střeva postupně upravit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2020 7:49 pm 
Offline

Registrován: sob lis 01, 2014 10:29 pm
Příspěvky: 30
No po 2 colonoskopiích a colonografii mi bylo řečeno že v esovité kličce je střevo víc zkřížené a jsou srůsty a schloferuv pseudotumor a konec střeva u konečníku je srostlý se začátkem střeva u slepaku. Podle toho jak vyprazdňování od tý doby funguje resp. nefunguje tak operace se moc nepovedla, byla dělaná laparoskopicky, marodila jsem s tím 4 měsíce, dlouho byly bolesti v pravé straně břicha v místě jizvy a tam se udělal ten pseudotumor no a od tý doby stuzkovita stolice a spasmaticka zácpa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2020 7:55 pm 
Offline

Registrován: sob lis 01, 2014 10:29 pm
Příspěvky: 30
A ještě abych nezapomněla, je pondělí večer, stolice žádná vypila jsem 2,5 l vody s chloridem hořečnatým od Vás a teď popíjím zajecicu a doufám že než půjdu spát tak to ze mne konecně vylitne. \":cry:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2020 10:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
MartinaR píše:
No po 2 colonoskopiích a colonografii mi bylo řečeno že v esovité kličce je střevo víc zkřížené a jsou srůsty a schloferuv pseudotumor a konec střeva u konečníku je srostlý se začátkem střeva u slepaku. Podle toho jak vyprazdňování od tý doby funguje resp. nefunguje tak operace se moc nepovedla, byla dělaná laparoskopicky, marodila jsem s tím 4 měsíce, dlouho byly bolesti v pravé straně břicha v místě jizvy a tam se udělal ten pseudotumor no a od tý doby stuzkovita stolice a spasmaticka zácpa.

Tak to se opravdu asi zrovna moc nepovedlo, ale ten pseudotumor by se měl dát zmenšit, nebo dokonce časem i zlikvidovat. Srůsty bohužel asi ne to by bylo celkem výjimečné a nestává se to často.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2020 10:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
MartinaR píše:
A ještě abych nezapomněla, je pondělí večer, stolice žádná vypila jsem 2,5 l vody s chloridem hořečnatým od Vás a teď popíjím zajecicu a doufám že než půjdu spát tak to ze mne konecně vylitne. \":cry:\"

Tak snad to klapne i když ta Zaječická je celkem pomalá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte led 28, 2020 8:09 am 
Offline

Registrován: sob lis 01, 2014 10:29 pm
Příspěvky: 30
Noc byla krušná, kroutila jsem se bolestí, křečema v břiše, ale dnes ráno( úterý) to konečně vylezlo... tmavě hnědý, kašovitý a je to pěkná hromádka, a taky se ulevilo. Za 14 dní další JO, snad to bude lepší. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte led 28, 2020 10:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
MartinaR píše:
Noc byla krušná, kroutila jsem se bolestí, křečema v břiše, ale dnes ráno( úterý) to konečně vylezlo... tmavě hnědý, kašovitý a je to pěkná hromádka, a taky se ulevilo. Za 14 dní další JO, snad to bude lepší. Děkuji.

Ono Zaječickou je potřeba pít s cca 8-12 hodinovým předstihem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát úno 07, 2020 11:58 am 
Offline

Registrován: pát úno 07, 2020 11:41 am
Příspěvky: 3
Dobrý den, pane Jardo,

omlouvám se, jestli se budu ptát opakovaně, ale je tu tak moc příspěvků, že už se ztrácím. Dneska se chystám na svou první očistu, včera jablka, banán, večer klystýr, dnes už přes litr jablečné šťávy. Pro očistu jsem se rozhodla kvůli toho, že mě pobolíval žlučník (cca před týdnem večer jsem vypila lžičku sypaného magnezia bisglycinátu s 0,5l vody, myslím si, že to bylo to dráždidlo) - trvalo to pár hodin druhý den ráno po probuzení.
Chci se zeptat, dají se ty kůry aplikovat, když se jinak stravuji nízkosacharidově? Na té stravě se cítím fakt dobře, až na ten žlučník, který jsem dřív vůbec neregistrovala, asi jsem ho tím množstvím tuku rozpohybovala. \":D\" Netuším, jak to propojit. Tuším, že jsem někde četla, že také zkoušíte nebo jste zkoušel nízkosacharidovou stravu. Prostě se nechci odrovnat \":D\" Pokud máte nějaké bližší tipy, jak to celé propojit, budu moc ráda, pokud je sem napíšete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob úno 08, 2020 10:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
kris píše:
Dobrý den, pane Jardo,

omlouvám se, jestli se budu ptát opakovaně, ale je tu tak moc příspěvků, že už se ztrácím. Dneska se chystám na svou první očistu, včera jablka, banán, večer klystýr, dnes už přes litr jablečné šťávy. Pro očistu jsem se rozhodla kvůli toho, že mě pobolíval žlučník (cca před týdnem večer jsem vypila lžičku sypaného magnezia bisglycinátu s 0,5l vody, myslím si, že to bylo to dráždidlo) - trvalo to pár hodin druhý den ráno po probuzení.
Chci se zeptat, dají se ty kůry aplikovat, když se jinak stravuji nízkosacharidově? Na té stravě se cítím fakt dobře, až na ten žlučník, který jsem dřív vůbec neregistrovala, asi jsem ho tím množstvím tuku rozpohybovala. \":D\" Netuším, jak to propojit. Tuším, že jsem někde četla, že také zkoušíte nebo jste zkoušel nízkosacharidovou stravu. Prostě se nechci odrovnat \":D\" Pokud máte nějaké bližší tipy, jak to celé propojit, budu moc ráda, pokud je sem napíšete.

Nějak trochu nepobírám co vlastně přesně chcete řešit, nechápu jaké dráždidlo a ani mě není jasné čím by to mělo nastat. Pokud jde o očistu na nízkosacharidové stravě, což zase nesedí na ty potraviny co jste do sebe už nacpala, tak 100 g rýže obsahuje méně než 30 g sacharidů tedy pokud vezmu v potaz že nízkosacharidovka je pro někoho do 50 g pro jiného do 100 g a pro dalšího i do 150 a více g stále nevidím ani v jednom případě žádný problém proč na té stravě po očistě lidé stále něco zkoumají. Pochopitelně jsem v diskuzích zachytil že tu očistu lidé jedou třeba na banánech s oliváčem, ale trochu mi uniká ten podstatný důvod. Pokud máte vydrážděný žlučník vyzkoušel bych místo prohřát, dát si něco hořkého třeba pelyněk, zeměžluč, nebo jiné hořké kvítí a pokud hořké nesnášíte vyzkoušejte kapky Cholagol z lékárny většinou se problém celkem rychle upraví. Očistu bych dělal asi až budete v pohodě je to určitě lepší i když ani ve stavu který popisujete, tedy pokud ho správně chápu, nevidím problém očistu udělat. Pokud jsem něco nepochopil správně klidně zavolejte a probereme telefonicky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261 ... 269  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz