Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 264, 265, 266, 267, 268, 269  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon dub 04, 2022 4:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Lubyx píše:
tak mam to zasebou, v noci o 3 som sa zobudil bolo mi velmi zle, oblial ma pot, vyvracal som sa a uz bolo ok, o 6 po tretej davke zacal prujem az do 9 ale ziadne kamene nevysli.. moze to znamenat ze ich nemam? predtym, tych 10-12r dozadu som ich spravil 8 a uz pri prvej islo docela dost..no posledne dve boli tiez prazdne..je mozne ze sa mi nevytvorili? som 20r vegetarian..pravidelne doplnam horcik a ine mineraly..plus syrna patlanina.. mam skusit o 14dni znova?
moze tuto ocistu robit aj dojciaca matka?

U kojících matek bych byl opatrný, minimálně by měla kojení na cca dva dny vynechat protože do krve se může dostat docela dost podstatné množství toxinů z jater a nedovedu odpovědět kolik z toho by případně mohlo přejít do mléka. Jinak u vás pokud je jaterka dělaná po dlouhé době může při prvním provedení dojít pouze k posunutí konkrementů v játrech a teprve v následné očistě k jejich odchodu do střeva, tedy určitě bych jaterku po 14 dnech zopakoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte dub 05, 2022 3:04 pm 
Offline

Registrován: pát dub 02, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 78
dakujem za info, no vyskusam to este raz a napisem ako som dopadol, skusim zmenit znacku oleja mozno som vracal koli tomu, predtym som uzival bio z DM teraz som mal iny tak skusim znova ten z DM, uvidime


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dotaz
PříspěvekNapsal: pát kvě 06, 2022 10:53 am 
Offline

Registrován: pát kvě 06, 2022 10:44 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, včera jsem podstoupil vaší očistu jater, nicméně i když jsem vše dělal přesně podle plánu,
na žádné kameny jsem druhý den nenarazil. Prosím vás, stává se to? Je mi 19. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz
PříspěvekNapsal: sob kvě 07, 2022 1:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
P0ry píše:
Dobrý den, včera jsem podstoupil vaší očistu jater, nicméně i když jsem vše dělal přesně podle plánu,
na žádné kameny jsem druhý den nenarazil. Prosím vás, stává se to? Je mi 19. Děkuji za odpověď.

Tam jsou v zásadě dvě možnosti. Buď jste opravdu tak pročištěný, což je vzhledem k vašemu věku i možné, že tam opravdu nic není, nebo jste naopak tak zanesený že se tou očistou nepovede kameny vytlačit, ale pouze odtrhnout a vycházejí až při následných očistách. Pokud se domníváte že jde o tu druhou možnost pak bych očistu po 14 dnech zopakoval a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2022 11:49 am 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
Dovolím si napsat jeden poznatek ohledně očisty jater, podle návodu uvedeném zde na webu.
Očisty dělám cca 10 let. Dříve více, aktuálně max. 2x do roka, na jaře a na podzim, lépe koncem září dokud je teplo. Vypozoroval jsem, že cca ve 20% všech očist mi očista nesedla a pozvracel jsem se a to ještě před začátkem konzumace oleje s grepem. Letos na jaře se mi stalo to samé. Domnívám se, že by bylo v hodné aby součástí návodu na přípravu jaterky byla doporučena také očista žaludku - Vamana Dhautí. Stejně jako očista střev cca 2 dny před a vden aplikace jaterky vždy ráno na lačno. Je zárukou, že žaludek proces lépe zvládne a nebude docházet ke komplikacím, případně k úplnému zavrhnutí této jaterní očisty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob kvě 14, 2022 2:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jara píše:
Dovolím si napsat jeden poznatek ohledně očisty jater, podle návodu uvedeném zde na webu.
Očisty dělám cca 10 let. Dříve více, aktuálně max. 2x do roka, na jaře a na podzim, lépe koncem září dokud je teplo. Vypozoroval jsem, že cca ve 20% všech očist mi očista nesedla a pozvracel jsem se a to ještě před začátkem konzumace oleje s grepem. Letos na jaře se mi stalo to samé. Domnívám se, že by bylo v hodné aby součástí návodu na přípravu jaterky byla doporučena také očista žaludku - Vamana Dhautí. Stejně jako očista střev cca 2 dny před a vden aplikace jaterky vždy ráno na lačno. Je zárukou, že žaludek proces lépe zvládne a nebude docházet ke komplikacím, případně k úplnému zavrhnutí této jaterní očisty.

Tak vyčištění žaludku by jistě vhodné bylo, ale lidem se právě tato očista zamlouvá asi vůbec nejméně protože zvracení mají spojené s nějakou otravou jídlem nebo alkoholem tak se do toho zrovna nehrnou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř črc 06, 2022 5:38 pm 
Offline

Registrován: stř črc 06, 2022 3:32 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
Mám za sebou 4.očistu(téměř bez výsledku) a mám velký problém začít jíst. V poledne jablko, ve 4 další jídlo a to na sílu. Mám úplně přeplněný žaludek, je mi těžko a pořád se mi říhá->cítím pomeranč s olejem jakoby mi to v žaludku zůstalo. Navíc mě bolí hlava i játra. V noci kolem druhé mě vždy vzbudí nevolnost. Mám problém olej nevyzvracet, což se minule i stalo. Už při pití mám problém to nevyvrhnout. Co s tím a jak tomu všemu předejít?
Podotýkám že jsem všechny suroviny ponížila o jednu šestinu. Snížila jsem to moc nebo málo? Měřím 150cm a vážím necelých 45kg, hodně hubená. Poprvé jsem měla dávky normální a bylo to hrozné, na zachod jsem lítala večer i celé dopoledne co 5-10minut a to nepřeháním.
Děkuji moc za váš čas :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob črc 09, 2022 4:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Gabriela Gi píše:
Dobrý den,
Mám za sebou 4.očistu(téměř bez výsledku) a mám velký problém začít jíst. V poledne jablko, ve 4 další jídlo a to na sílu. Mám úplně přeplněný žaludek, je mi těžko a pořád se mi říhá->cítím pomeranč s olejem jakoby mi to v žaludku zůstalo. Navíc mě bolí hlava i játra. V noci kolem druhé mě vždy vzbudí nevolnost. Mám problém olej nevyzvracet, což se minule i stalo. Už při pití mám problém to nevyvrhnout. Co s tím a jak tomu všemu předejít?
Podotýkám že jsem všechny suroviny ponížila o jednu šestinu. Snížila jsem to moc nebo málo? Měřím 150cm a vážím necelých 45kg, hodně hubená. Poprvé jsem měla dávky normální a bylo to hrozné, na zachod jsem lítala večer i celé dopoledne co 5-10minut a to nepřeháním.
Děkuji moc za váš čas :)

Trávení by mohl nahodit jakýkoliv silně hořký čaj třeba pelyněk. Ty menší dávky jsou podle mě v pohodě, ale pokud vám tento postup činí potíže vyzkoušejte jít na věc trochu méně na sílu. Osobně bych si koupil Andrographis - právenku latnatou, máme na e-schopu a jel bych ji nějakou dobu denně s tím že každé ráno dát nalačno šťávu z poloviny citrónu s olivovým olejem na vypuzení žluče a uvidíte jak se tělo bude chovat. Teprve až tyto postupy budete snášet zcela bez problémů tak bych se k očistám vrátil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř lis 16, 2022 4:31 pm 
Offline

Registrován: stř led 09, 2013 12:49 pm
Příspěvky: 57
Dobry den.
Rada by som sa spytala na ocistu jater u deti. Chapem to prosim spravne?
V priebehu jedneho mesiaca urobit 3-4 ocisty. Ocista pozostava z: 3 limetky + 3 zltka + 2 polievkove lyzice olivoveho oleja.

1. Toto sa ma rozmixovat a vypit?
2. Limetky aj so supkou pokial su bio alebo iba stava?
3. Ocistu treba robit nalacno (rano alebo vecer)?
4. Su potrebne prosim este nejake opatrenia (napriklad nejaka specialna strava...)?
5. Ako casto (kolko krat) do roka to treba opakovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv lis 17, 2022 11:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Margareta píše:
Dobry den.
Rada by som sa spytala na ocistu jater u deti. Chapem to prosim spravne?
V priebehu jedneho mesiaca urobit 3-4 ocisty. Ocista pozostava z: 3 limetky + 3 zltka + 2 polievkove lyzice olivoveho oleja.

1. Toto sa ma rozmixovat a vypit?
2. Limetky aj so supkou pokial su bio alebo iba stava?
3. Ocistu treba robit nalacno (rano alebo vecer)?
4. Su potrebne prosim este nejake opatrenia (napriklad nejaka specialna strava...)?
5. Ako casto (kolko krat) do roka to treba opakovat?

U dětí pokud nemají nějaký zdravotní problém nevidím zase nijak velké pozitivum, těm by játra měla fungovat dobře i bez očist. Navíc děti k takovým lahůdkám kterou tato směs představuje nemají zrovna pozitivní vztah a nedovedu si moc představit jak to do nich dostanete.
1) Mixovat můžete a nemusíte záleží zda vám to dítě dokáže vypít, každopádně si z toho nesmíte vyšlehat majonézu to pak vypít moc nejde.
2) Pouze šťáva ale pokud je rozmixujete můžete i slupky, ty jsou pro játra také velice dobré.
3) Ideálně pouze ráno co nejdříve aby se šlo do fáze kdy játra jedou naplno což večer není.
4) Ani ne i když lehčí strava je určitě výhodou.
5) Vyloženě podle pocitů klidně třeba každý týden a patrně by to šlo i častěji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 05, 2023 2:05 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Tak druha ocista po 14 dnech. Tentokrat jsem dal i epsomku. Rano pak dva klystyry. No mozna jeste neco vyleze, protoze ve me stale zblunka voda a strevo je dlouhe.. :) Je toho tak polevkova lzice. Male utvary do 1cm.. Zajimave je, ze kdyz je rozmackam v ruce, tak je to defakto vosk. Neni to mastne jako olej. Kdyz si predstavim, ze tento vosk(zluc) dobre tece do streva, tak to musi pekne promazat a tim padem je zacpa skoro nemozna.. No budu dal pokracovat. Nevim jestli kazdych 14 dni protoze to cloveka fakt rozhodi, ale urcite aspon jednou za mesic, dva je budu delat dokud budu met pocit, ze vsechno funguje jak ma a pak si dam jednou za pul roku jako prevence..


Přílohy:
2 ocista po 14 dnech 5.3.2023...jpg
2 ocista po 14 dnech 5.3.2023...jpg [ 212.5 KiB | Zobrazeno 11179 krát ]
2 ocista po 14 dnech 5.3.2023..jpg
2 ocista po 14 dnech 5.3.2023..jpg [ 212.96 KiB | Zobrazeno 11179 krát ]
2 ocista po 14 dnech 5.3.2023.jpg
2 ocista po 14 dnech 5.3.2023.jpg [ 193.55 KiB | Zobrazeno 11185 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 05, 2023 4:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Tak druha ocista po 14 dnech. Tentokrat jsem dal i epsomku. Rano pak dva klystyry. No mozna jeste neco vyleze, protoze ve me stale zblunka voda a strevo je dlouhe.. :) Je toho tak polevkova lzice. Male utvary do 1cm.. Zajimave je, ze kdyz je rozmackam v ruce, tak je to defakto vosk. Neni to mastne jako olej. Kdyz si predstavim, ze tento vosk(zluc) dobre tece do streva, tak to musi pekne promazat a tim padem je zacpa skoro nemozna.. No budu dal pokracovat. Nevim jestli kazdych 14 dni protoze to cloveka fakt rozhodi, ale urcite aspon jednou za mesic, dva je budu delat dokud budu met pocit, ze vsechno funguje jak ma a pak si dam jednou za pul roku jako prevence..

No vidíte a takového bordelu je v játrech většinou kupa. Játra mají až 10 km chodbiček a pokud jsou plné cholesterolu a dalšího bordelu tak zrovna moc dobře fungovat prostě nemohou. Docela dost pomáhají i pravidelné masáže a prohřívání to lidem často doporučuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 05, 2023 5:21 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Ano to prohrivani je jasne. Proto asi i moje telo v zime moc dobre nefunguje. Vsechno se zatahne, zluc asi i zhoustne kdyz je cloveku zima.. Jaterni ocistu jsem v lete nikdy nedelal. Ale tento rok se na to nevyprdnu. Myslim, ze ta ocista bude lepe fungovat az bude teplo.. Hlavne musim toho leta a tepla taky vyuzit k tomu, ze telo prirozene nema takovy hlad, tak muzu dat i nejake pusty.. V zime jak nejim den tak je mi neskutecna zima ktera se neda vydrzet. Naopak v lete kdyz jsem prehraty, tak si dokazu predstavit, ze pustovani bude prijemne..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 06, 2023 3:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Ano to prohrivani je jasne. Proto asi i moje telo v zime moc dobre nefunguje. Vsechno se zatahne, zluc asi i zhoustne kdyz je cloveku zima.. Jaterni ocistu jsem v lete nikdy nedelal. Ale tento rok se na to nevyprdnu. Myslim, ze ta ocista bude lepe fungovat az bude teplo.. Hlavne musim toho leta a tepla taky vyuzit k tomu, ze telo prirozene nema takovy hlad, tak muzu dat i nejake pusty.. V zime jak nejim den tak je mi neskutecna zima ktera se neda vydrzet. Naopak v lete kdyz jsem prehraty, tak si dokazu predstavit, ze pustovani bude prijemne..

Tak určitě ano mnoho lidí drží půsty právě v teplém období nebo do tepla odjedou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon srp 14, 2023 8:29 am 
Offline

Registrován: ned lis 24, 2013 12:43 pm
Příspěvky: 23
Dobrý den,

je možné, že mi týden po jaterní očistě udělal ekzém. Mám ho na rukou, kolenou a nejvíc na loktech. Letos šlo o o 3. očistu a nikdy předtím se mi nic podobého neobjevilo. V týdnu po očistě jsem ještě pro podporu jater nasadil NAC a glutathion pro podporu jater a o víkendu (v sobotu) se mi vyrážka objevila. Ještě jedna věc - od pátečního večera jsem začal s půstem a vyrážka se objevila v sobotu. Myslel jsem že je to reakce na to, že jsem vylezl na sluníčko. Ve fóru jsem podobný případ dohledal, je možné jít tomu nějak naproti. Mám v plánu očistu po 14 dnech opakovat...


Přílohy:
vyrazka.JPG
vyrazka.JPG [ 69.25 KiB | Zobrazeno 6755 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 264, 265, 266, 267, 268, 269  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz