Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:07 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte led 27, 2015 1:20 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 1:08 pm
Příspěvky: 16
A není lepší posilovat imunitu pomoví vitamínů, které v sobě mají potraviny, než takto? Klasické potraviny, které k posilování imunity pomáhají, jako třeba cibule, česnek, křen, chilli papričky, zázvor, zelí, citron atd...? Tato cesta mi přijde rozhodně příjemnější... \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 27, 2015 5:37 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
petraukulele píše:
A není lepší posilovat imunitu pomoví vitamínů, které v sobě mají potraviny, než takto? Klasické potraviny, které k posilování imunity pomáhají, jako třeba cibule, česnek, křen, chilli papričky, zázvor, zelí, citron atd...? Tato cesta mi přijde rozhodně příjemnější... \":roll:\"

Co to plácáš za nesmysly? \":D\" Pojídání cibule nebo česneku není otužování.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 27, 2015 6:08 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Ates píše:
petraukulele píše:
A není lepší posilovat imunitu pomoví vitamínů, které v sobě mají potraviny, než takto? Klasické potraviny, které k posilování imunity pomáhají, jako třeba cibule, česnek, křen, chilli papričky, zázvor, zelí, citron atd...? Tato cesta mi přijde rozhodně příjemnější... \":roll:\"
Co to plácáš za nesmysly? \":D\" Pojídání cibule nebo česneku není otužování.

Otuzovani to jiste neni, ale k posileni imunity je to moc dobre.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 06, 2015 6:42 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 05, 2015 9:23 am
Příspěvky: 29
sestřička píše:
Nebylo tu zmíněno, že klystýry se studenou vodou aktivují detoxikaci jater. Tlusté střevo se totiž přímo dotýká části jater, takže když je naplníme studenou vodou, tato část jater se na chvíli malinko ochladí, což následně způsobí jejich silné prokrvení, tedy detoxikaci. Tento princip detoxikace jater je využíván v některých zahraničních klinikách zaměřených na přírodní léčbu.

Tohle je zajímavá metoda. Předpokládám, že dojde k ochlazení a detoxikaci nejen jater, ale všech orgánů v blízkosti střev, například močového měchýře, u mužů i prostaty a u žen dělohy. Všechny tyto orgány jsou v těsné blízkosti tlustého střeva.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 11, 2015 11:13 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Ates píše:
petraukulele píše:
A není lepší posilovat imunitu pomoví vitamínů, které v sobě mají potraviny, než takto? Klasické potraviny, které k posilování imunity pomáhají, jako třeba cibule, česnek, křen, chilli papričky, zázvor, zelí, citron atd...? Tato cesta mi přijde rozhodně příjemnější... \":roll:\"

Co to plácáš za nesmysly? \":D\" Pojídání cibule nebo česneku není otužování.

Nu, zkuste si málem umřít kvůlivá zánětu někde uvnitř. Navzdory všem proklamacím a doporučením třeba zjistíte, že taková ta oficiální trávení šetřící dieta nic nešetří, je zátěží, a nic protihodnotou nedává. Cibule a česnek (syrové) se projeví podrážděním, ale zas poměrně rychlou reakcí v dobrém slova smyslu, aktivizací orgánu, který jest údajně oslaben, podnícením funkce. Nepohodlí rychle odezní, dobrá funkce nastoupí. Pokud toto pro vás není otužování, tak co ještě?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 12, 2015 9:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kosican87 píše:
Hmmm.... možno by bolo fajn robiť "studené klystýri" aj počas pôstu, či ? ... Prvý klystír studený (okolo tých približne 19-20 stupňov nech má voda), druhý teplý (okolo teploty tela).... Robiť za sebou, napr. ráno, alebo večer, a samozrejme len v dni mokrého pôstu.
Alebo ste skôr za to, aby sa prvý robil teplý klystýr ? Áno, teplý klystýr lepšie rozpúšťa obsah hrubého čreva, ale napr. tretí/štvrtý deň pôstu už nebude potrebné kvôli tomu začínať teplým klystýrom, nakoľko už v čreve toho bude veľmi málo, v podstate žiadna stolica, akurát možno trochu žlče a podobne...
Je mi jasné, že napr. otužovanie v sprche je najlepšie tak, že začneme teplou vodou (umyť sa teplou vodou), a zakončíme studenou vodou.... Ale počas pôstu je človeku viac zima než bežné dni, a hrubé črevo je taká akoby "pec teploty ľudského tela", takže tu neviem, či je dobré po studenom klystýre to hrubé črevo nezohriať teplým klystýrom... Preto sa pýtam, aký máte na to názor ľudia... díky \":-)\"

No to nevím, podle mě vám pak bude hrozná zima.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2016 9:08 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2016 5:12 pm
Příspěvky: 61
Posílení imunity je u klystýrů studenou vodou velmi podobné, jako sprchování studenou vodu. Mám to odzkoušeno na sobě i na manželovi. Sprchování studenou vodou nesnáším a tak jsem místo toho přešla na jeden studený klystýr jednou za týden a ono tu funguje. Už dva roky jsem neměla ani rýmu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 07, 2016 2:01 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Polívková píše:
Posílení imunity je u klystýrů studenou vodou velmi podobné, jako sprchování studenou vodu. Mám to odzkoušeno na sobě i na manželovi. Sprchování studenou vodou nesnáším a tak jsem místo toho přešla na jeden studený klystýr jednou za týden a ono tu funguje. Už dva roky jsem neměla ani rýmu.

Ona studená voda ve střevech je mnohem méně nepříjemná, jako sprchování studenou vodou. Trik je v tom, vyčistit střevo nejdříve teplou vodou a do prázdných uvolněných střev tu studenou vodu (používám 3 litry o teplotě 18 stupňů) nalejte při vysokém zavěšení irigátoru (asi 2 metry) velmi rychle. Pak stačí minutku podržet uvnitř a vypustit. Není to nic nepříjemného, když to člověk umí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 07, 2016 9:53 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2016 5:12 pm
Příspěvky: 61
Ates píše:
Ona studená voda ve střevech je mnohem méně nepříjemná, jako sprchování studenou vodou. Trik je v tom, vyčistit střevo nejdříve teplou vodou a do prázdných uvolněných střev tu studenou vodu (používám 3 litry o teplotě 18 stupňů) nalejte při vysokém zavěšení irigátoru (asi 2 metry) velmi rychle. Pak stačí minutku podržet uvnitř a vypustit. Není to nic nepříjemného, když to člověk umí.

Lidi se klystýrů s chladnou vodou často zbytečně bojí, ale když se to udělá správně, tak při napouštění cítíte jen lehké šimrání v podbřišku. Není se čeho bát.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 19, 2016 9:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Polívková píše:
Lidi se klystýrů s chladnou vodou často zbytečně bojí, ale když se to udělá správně, tak při napouštění cítíte jen lehké šimrání v podbřišku. Není se čeho bát.

Lidi se běžně bojí dělat cokoliv zdravého, to se raději bez rizika narvou párkem v rohlíku a zapijí ho laxativní desítkou, to pane blaho.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2017 1:05 am 
Offline

Registrován: sob pro 17, 2016 1:15 pm
Příspěvky: 5
D. Valentová píše:
...Za druhé, studenou vodu nikdy nepoužívejte při prvním výplachu, ale nejdříve až při druhém nebo třetím...

a co tak napisat aj dovod preco sa nesmie studena voda pouzivat pri prvom vyplachu? Ved ide o otuzovanie pripade spustenie detoxikacneho procesu pecene a nie o ocistu? Ha?

D. Valentová píše:
...Za prvé, voda by neměla být chladnější, než 16 stupňů Celsia...

To iste. Znova chyba vysvetlenie preco. Co sa stane ak by som pouzial studensiu vodu? Pripadne ladovu?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 27, 2020 4:00 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 27, 2020 3:52 pm
Příspěvky: 32
Měla jsem v roce 2018 v tlustém střevě polypy, které mi našli při kolonoskopii. Místo operace jsem na radu léčitele zkusila napouštění studené vody do tlustého střeva, jednou týdně 2 litry vody o teplotě 18 stupňů. Na další kolonoskopii za půl roku až jsem neměla ani jeden polyp.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 27, 2020 6:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
kate.gru píše:
Měla jsem v roce 2018 v tlustém střevě polypy, které mi našli při kolonoskopii. Místo operace jsem na radu léčitele zkusila napouštění studené vody do tlustého střeva, jednou týdně 2 litry vody o teplotě 18 stupňů. Na další kolonoskopii za půl roku až jsem neměla ani jeden polyp.

To je hodně slušný výsledek a velice inspirativní rada.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 10, 2020 6:30 pm 
Offline

Registrován: úte bře 10, 2020 6:19 pm
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Ahoj Ještě jsem o podobné metodě neslyšel. Po přečtení pozitivních recenzí si nyní myslím, že je to opravdu nezbytný postup.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 30, 2020 2:05 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Ates píše:
Ona studená voda ve střevech je mnohem méně nepříjemná, jako sprchování studenou vodou. Trik je v tom, vyčistit střevo nejdříve teplou vodou a do prázdných uvolněných střev tu studenou vodu (používám 3 litry o teplotě 18 stupňů) nalejte při vysokém zavěšení irigátoru (asi 2 metry) velmi rychle. Pak stačí minutku podržet uvnitř a vypustit. Není to nic nepříjemného, když to člověk umí.

Pre mňa je to nepríjemné že až.... To by som si každý týždeň musel vyhradiť X hodín na túto procedúru. X hodín = možno 4 hodiny. Aby som mal istotu, že (aj keď so zvieračom problém nemám) zo mňa nič nevytečie pri čupení, sedení, chôdzi....

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz