Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:39 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přírodní čistící prostředek
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2013 2:49 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 9:59 pm
Příspěvky: 183
Všiml sem si, že spousta druhů rostlin, zeleniny atd má antibakteriální účinky. Chci se zeptat jestli by se to dalo využít i třeba na umývání třeba podlahy, záchodu, kachliček, stolu atd. Když by se do vody přidal česnek, citron, bazalka, cibule a podobné věci, které mají antibakteriální účinek (je jich mraky) tak jestli by to skutečně fungovalo a dezinfikovalo by to třeba ten stůl či nádobí atd. ? A jestli to má nějakou nevýhodu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přírodní čistící prostředek
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2013 6:47 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jantar píše:
Všiml sem si, že spousta druhů rostlin, zeleniny atd má antibakteriální účinky. Chci se zeptat jestli by se to dalo využít i třeba na umývání třeba podlahy, záchodu, kachliček, stolu atd. Když by se do vody přidal česnek, citron, bazalka, cibule a podobné věci, které mají antibakteriální účinek (je jich mraky) tak jestli by to skutečně fungovalo a dezinfikovalo by to třeba ten stůl či nádobí atd. ? A jestli to má nějakou nevýhodu?

Není to asi to na co se přesně ptáte, ale dva asi nejekologičtější čističi jsou klasický ocet a soda, přičemž ocet má protiplísňové a antibakteriální účinky a v kombinace s horkou vodou se s ní dá čistit leccos.

Další ekologický a finančně velmi dostupný prostředek je perkarbonát. Sice je to chemie ale rozkládá se bezezbytku na neškodné látky. Dá se s ním čistit pračka, myčka, zem, záchod, zašlé termosky apod. Používá se také na bělení prádla či do myčky na nádobí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přírodní čistící prostředek
PříspěvekNapsal: ned čer 09, 2013 7:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Jantar píše:
Všiml sem si, že spousta druhů rostlin, zeleniny atd má antibakteriální účinky. Chci se zeptat jestli by se to dalo využít i třeba na umývání třeba podlahy, záchodu, kachliček, stolu atd. Když by se do vody přidal česnek, citron, bazalka, cibule a podobné věci, které mají antibakteriální účinek (je jich mraky) tak jestli by to skutečně fungovalo a dezinfikovalo by to třeba ten stůl či nádobí atd. ? A jestli to má nějakou nevýhodu?

Tak fungovalo, ale nevýhodou je krátká životnost, dnes by se s tím asi nikdo nepatlal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírodní čistící prostředek
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 2:48 am 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
LOC či DishWash od Amway. Všechno jsou to přírodni koncentráty.

Klidně písněte PM, mohu vám je sehnat.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírodní čistící prostředek
PříspěvekNapsal: ned čer 30, 2013 10:20 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 21, 2011 4:15 pm
Příspěvky: 24
Ocet, jedlá soda a sůl. Ocet proti plísním (narozdíl od Sava nepůsobí preventivně, jen jednorázově likviduje) a proti vodnímu kameni a zásaditým usazeninám.
Soda v kombinaci s ohřátým octem a funguje na čištění odpadů. Samotná taky jako pohlcovač pachů. Dá se použít i jako čistící prášek. Smíchaná s nastrouhaným jádrovým mýdlem a vodou také jako levný a ekologický prací prostředek, známý pod názvem "mýdlový sliz".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírodní čistící prostředek
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 8:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Zuzka K. píše:
Ocet, jedlá soda a sůl. Ocet proti plísním (narozdíl od Sava nepůsobí preventivně, jen jednorázově likviduje) a proti vodnímu kameni a zásaditým usazeninám.
Soda v kombinaci s ohřátým octem a funguje na čištění odpadů. Samotná taky jako pohlcovač pachů. Dá se použít i jako čistící prášek. Smíchaná s nastrouhaným jádrovým mýdlem a vodou také jako levný a ekologický prací prostředek, známý pod názvem "mýdlový sliz".

Tak jádrové mýdlo patří k nepřekonatelným prostředkům a je naprosto neškodné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírodní čistící prostředek
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 12:35 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Elkimek píše:
LOC či DishWash od Amway. Všechno jsou to přírodni koncentráty.

Klidně písněte PM, mohu vám je sehnat.

Amway věci znám velmi, velmi dobře (byl jsem profesionál).
Nedoporučuji vše.
Ale L.O.C. zatím nikdo nepřekonal. Je to špica. Složení je mi dnes již ukradené, samozřejmě to čistě přírodní není. Ale je to universální a velmi příjemné a účinné rozpustidlo a čistidlo. Výhodou je, že nepění (to oceníte na oknech a podlahách) a překvapivě dobře rozpouští ropné produkty, mastnotu (kokosový olej inside). Můžete si v tom mýt ruce, nádobí i čistit zuby. Jen to nepijte, přecjen jde o odmašťovadlo.
DishWash se nijak neliší od jiných věcí na nádobí.
Mají dobrý prací prášek (velmi drahý).
Jde o to, že má nikoliv jiné složení (to je dnes běžné), ale je vyráběn jinou technologií a chová se trošku jinak. Kdo má Goretexovou (či jinou "membránovou") bundu, brzo zjistí, že jiné prášky mu ji po prvním praní zničí. Amway ne.
A mají velmi dobrá glycerinová mýdla.
Ono to zní banálně, ale lidé, kteří mají roky problém s kůží (více důvodů), jsou ouplně v prdeli při užití většiny běžných mýdel či jiné kosmetiky, o mytí nádobí bez rukavic si mohou jen nechat zdát ...
Amway glycerinové mýdlo často snesou nejen na ruce, ale dokonce i na obličej.
Nevím, jak to vyrábějí a je mi to fuk. Jen říkám výsledky. A ty jsou fajn.
Už v tom roky nejedu, je mi fuk, co se tam děje. Ale určitou zkušenost mám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírodní čistící prostředek
PříspěvekNapsal: čtv črc 04, 2013 12:41 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Já v tom "jel" před pár lety. teď mám jen licenci pro vlastní nákup, ale když někdo něco potřebuje, proč ne. Navíc díky licenci má člověk bezkonkurenční mobilní paušály a distributory plynu a elektřiny.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírodní čistící prostředek
PříspěvekNapsal: pon črc 29, 2013 4:05 pm 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
Na zašlejší nebo nechutnější špínu se osvědčil obyčejný ocet, příp. solný roztok (voda + sůl). Běžnou špínu bych řešila jen vodou - příliš vše sterilizovat ani není ideální, člověk se musí utužovat.

Na nádobí se u nás odjakživa používala taky jenom tekoucí horká voda, a to i přesto, že většina rodiny "normálně" vaří. Já jsem si s vodou vystačila i v době, kdy jsem do jídla vemi masívně používala různé oleje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírodní čistící prostředek
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 7:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
merti píše:
Na zašlejší nebo nechutnější špínu se osvědčil obyčejný ocet, příp. solný roztok (voda + sůl). Běžnou špínu bych řešila jen vodou - příliš vše sterilizovat ani není ideální, člověk se musí utužovat.

Na nádobí se u nás odjakživa používala taky jenom tekoucí horká voda, a to i přesto, že většina rodiny "normálně" vaří. Já jsem si s vodou vystačila i v době, kdy jsem do jídla vemi masívně používala různé oleje.

V tom většinou není problém, pokud nepečete, tam už by voda asi nestačila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírodní čistící prostředek
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2015 12:34 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 03, 2015 12:57 pm
Příspěvky: 14
Tak na čištění domacnosti používáme veci od karla hádka
http://eshop.karelhadek.eu/pripravky-pr ... desinfekci

Nejlepší je ten pomerančový. Podle vune bych i pil \":-D\"
Krásně provoni byt a o očistě nemluvě \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírodní čistící prostředek
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2015 6:34 am 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
na dezinfekciu mozno pouzit aj par kvapiek citricidalu... neviem ci to ale mozno radit medzi prirodne zalezitosti... je to extrakt z grepefruitovych jadierok...

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírodní čistící prostředek
PříspěvekNapsal: ned dub 12, 2015 10:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
redbat píše:
na dezinfekciu mozno pouzit aj par kvapiek citricidalu... neviem ci to ale mozno radit medzi prirodne zalezitosti... je to extrakt z grepefruitovych jadierok...

Ten přírodní určitě je, ale zase cena nic moc.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz