Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 8:58 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Živá strava-recepty
PříspěvekNapsal: stř lis 28, 2012 9:34 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Už asi týždeň som na živej strave, ovocie a zelenina, zatial mi klasické jedlo vôbec nechýba hoci som čakal že to bude ťažšie. Uvidíme ako to pojde dalej.
Pre inšpiraciu:
http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/c/26 ... t-118.html
dobrá stránka vela dobrých článkov o RAW výžive:
http://www.siddhis.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá strava-recepty
PříspěvekNapsal: stř lis 28, 2012 12:28 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
stevo69 píše:
Už asi týždeň som na živej strave, ovocie a zelenina, zatial mi klasické jedlo vôbec nechýba hoci som čakal že to bude ťažšie. Uvidíme ako to pojde dalej.
Pre inšpiraciu:
http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/c/26 ... t-118.html
dobrá stránka vela dobrých článkov o RAW výžive:
http://www.siddhis.sk

Stevo,
nevim jak ten druhy odkaz, ale prolitnul jsem vsech 18 dilu Stanislava Kunce a super.
Dik,
Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá strava-recepty
PříspěvekNapsal: stř lis 28, 2012 2:37 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Som rad že som pomohol \":wink:\"
na www.siddhis.sk je menej receptov ale su tam velmi dobre články ohladne stravy a životospravy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá strava-recepty
PříspěvekNapsal: stř lis 28, 2012 5:43 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
stevo69 píše:
Som rad že som pomohol \":wink:\"
na http://www.siddhis.sk je menej receptov ale su tam velmi dobre články ohladne stravy a životospravy.

Taky díky za tyto odkazy \":idea:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá strava-recepty
PříspěvekNapsal: čtv lis 29, 2012 10:35 am 
Offline

Registrován: pon čer 27, 2011 11:17 am
Příspěvky: 60
Dobry den prajem, aj tu nájdete vela dobrych receptov, knizka sa dá stiahnut - Viera Talandová Slunecní zivá strava. Mozno to tu uz niekde je. Ja som na zivej druhy mesiac, je to sranda, niekedy si pripadám ako 18 rocná ked som vyhadzovala vselijaké prvopotné pokusy rovno do kosa, no nové myslenie nové varenie- láska fakt ide cez zalúdok. Rada si robím hubovú polievku zo shitake. Urobíte orechové alebo mandlové mlieko, pridáte hríby aké sú po ruke, strúcik cesnaku polku cibule him. sol a prihrejete opatrne na 35 stupnov. Je vyborná a zdravá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá strava-recepty
PříspěvekNapsal: čtv lis 29, 2012 7:42 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
http://vitainspiracieprekazdeho.blogspot.sk/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá strava-recepty
PříspěvekNapsal: pát lis 30, 2012 1:22 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Stevo 69, dík za odkaz na skvělé psaní Stanislava Kunce. Pro mne je to velmi důležité. Hned se ve mně ale taky probudil jazykový pedant a hnidopich, který se bouří nad gramatickou neladností tohoto díla... A opět se vracím k základnímu sdělení pana Kunce, kde zrovna pedantnost uvádí jeko jev, provázející nedostatek libých životních pocitů a prožitků...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá strava-recepty
PříspěvekNapsal: pát lis 30, 2012 9:16 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
\":wink:\" som rád že som vedel pomocť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá strava-recepty
PříspěvekNapsal: sob dub 27, 2013 2:59 pm 
Offline

Registrován: pon dub 15, 2013 10:52 pm
Příspěvky: 6
Jindra píše:
kuboslav píše:
Ty recepty vypadají opravdu dobře, musím to navrhnout ženě.

navíc, jestli to nemáte daleko do Hradce Králové, tahle paní Hýžová dělá docela skvělé kurzy, kde si to "neuvaříte", sníte a dozvíte mnoho souvisejících informací,
aspoň teda já jsem byl po kurzu fakt nadšený

\":)\" Děkuji vám všem za skvělé recepty a panu Jardovi za toto forum, které nám dává naději jak se dostat z našich chorob a zdravě a dlouho žít v plné svěžesti a nespoléhat pouze na doktory ,ale snažit se sám změnit a zlepšit svůj zdravotní stav. Člověk naráží na předsudky hlavně od těch nejbližších bohužel neinformovaných. Ale něco pro to dělat musíme ,za nějakých podmínek nemoc vznikla, tak se ty podmínky musí změnit. Ještě jednou díky .Jára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá strava-recepty
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 8:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jára píše:
\":)\" Děkuji vám všem za skvělé recepty a panu Jardovi za toto forum, které nám dává naději jak se dostat z našich chorob a zdravě a dlouho žít v plné svěžesti a nespoléhat pouze na doktory ,ale snažit se sám změnit a zlepšit svůj zdravotní stav. Člověk naráží na předsudky hlavně od těch nejbližších bohužel neinformovaných. Ale něco pro to dělat musíme ,za nějakých podmínek nemoc vznikla, tak se ty podmínky musí změnit. Ještě jednou díky .Jára

Ano, člověk se musí stále snažit, jinak je prakticky mrtvý i když je ještě živý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá strava-recepty
PříspěvekNapsal: úte zář 03, 2013 9:44 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 21, 2011 4:15 pm
Příspěvky: 24
Zdravím,
momentálně jsem v první fázi protikvasinkové diety podle tabulky od sakula a ráda bych se podělila o tři recepty, které se mi podařilo vykoumat z použitelných surovin. Je to spíš takový nástřel, přesné dávkování koření a dalších přísad záleží na tom, jak to komu chutná.

Kedlubnové nudličky se skořicí
Nakrájíme kedlubnu na tenké nudličky. Zasypeme skořicí, sypkou stévií, polejeme kokosovým olejem. Přidáme kousek nastrouhaného zázvoru, já dávám kousek zhruba velikosti palce. Můžeme přidat citronovou šťávu.

Syrový oříškový "perník"
Drť z ořechového mléka (mléko podle návodu tady na fóru) smícháme s několika lžičkami skořice, kokosovým olejem, sypkou stévií, práškovým zázvorem a trochou anýzu. Můžeme pokapat citronovou šťávou. Chutná přibližně jako perník.

Kedlubna s kari omáčkou
Kedlubnu nakrájíme na nudličky, nadrobno nebo na malé kousky. Omáčku uděláme z několika lžiček tahini, soli (já používám himálajskou), lžičky hořčice (používám domácí s jablečným octem, slazenou stévií), horké vody a zhruba půl sáčku kari.

Dobré zkušenosti mám i s pomazánkami, kde je základ tahini nebo drť z ořechového mléka a dochucené jsou solí, hořčicí, rozemletým slunečnicovým nebo dýňovým semínkem, libečkem, nadrobno nakrájenou červenou cibulí, pórkem nebo česnekem... Protože si s jídlem ráda vyhraju, aby se napásly i oči, prakticky vždycky namazané "chlebíčky" zdobím. Výborný je k tomu třeba pórek, ředkvičky nebo pažitka, trochu sezamového semínka... fantazii se meze nekladou. Jako základ pro "chlebíčky" se mi osvědčila okurka (na kolečka i podélně rozříznutá), kedlubna nebo patizon nakrájený na plátky. Špatná není ani zelená paprika zbavená vnitřku a rozkrojená po délce napůl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá strava-recepty
PříspěvekNapsal: stř zář 11, 2013 9:28 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
K vaření ale tůlik, že syrové věci jsou sice velmi chutné a je na ně radost podívat, mají taknějak svěžejší barvy, že .... ale zase to, že něco hodinu klohním a hraji si s vůněmi a chutěmi, to je jako kdybych maloval obraz nebo psal báseň, což občas činím též. Při kuchtění si povídám s lidmi, kteří jsou v místnosti, a myslím na ty, pro které to vařím a těším se na to, jak jim to bude chutnat.
Vařené jídlo má tedy ještě trošku jiný rozměr a je nafutrované jinou energií než nevařené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá strava-recepty
PříspěvekNapsal: stř zář 18, 2013 1:02 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
A nejlepší vařené jídlo je pivo, co:-)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá strava-recepty
PříspěvekNapsal: stř zář 18, 2013 3:26 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Vševěd píše:
A nejlepší vařené jídlo je pivo, co:-)

Vařím a peču denně desítky let pro druhé lidi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá strava-recepty
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2013 9:13 pm 
Offline

Registrován: pát říj 19, 2012 2:00 pm
Příspěvky: 43
Dobrý den,
ráda bych se podělila o jednoduchý recept PODZIMNÍ PUDINK na snídani (svačinu), kterou podávám dětem.
Večer namočím ořechy (nebo semínka: dýně nebo slunečnicová).
Ráno ořechy v mixeru rozmixuji, přidám jablko, hrušku, skořici, kurkumu. Pro milovníky sladkého i banán. Vznikne pudinková hmota, kterou lze již podávat. Anebo ještě přidám chia, která nabobtná a jemně křupe.

Dále čokoládové smoothie pití:
Do mixeru namíchám: šťávu z jablka, banán, kokosové mléko, přidám karob (1 čajová lžička) a i nepražené kakao (1 čajová lžička), trochu vody, případně skořici či vanilku. Po umixování musí být směs tekutá, aby se dala vypít brčkem. Pro sladomily přidám stevii či med. Děti mi to pijí ale bez dalšího slazení (banán osladí dostatečně).
Když jsem četla poprvé recept na toto smoothie, začaly se mi sbíhat sliny ale nevěřila jsem kombinaci jablka a banánu. Nicméně.....chuťově se jedná o pochoutku.

Dobrou chuť.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz