Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:13 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výborná červená řepa
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2012 12:08 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
roberts píše:
Takže pokud po snědení většího množství řepy mám červenou moč i stolici, tak jsem na tom špatně a znamená to, že mám něco s játrama a ledvinama?

Tak něco mám, to není správně, prostě jsou jejich filtrační možnosti omezené a nestíhají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výborná červená řepa
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2012 12:10 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
Piju denně asi 250 ml štávy z červené řepy, moč je stále bezbarvá, ale na druhý den mám vždy dofialovovínova zbarvenou stolici, což se děje prakticky po jakémkoliv barevném jídle ( špenát, borůvky atd ) s játry problém nemám, každý měsíc chodím na jaterní testy, nyní dělám očistu ostr. kašičkou, kořen pampelišky a štáva z řepy. Je tedy skutečně směrodatným ukazatelem špatně fungujících jater změna barvy stolice, kam by se ten pigment poděl jinam, než vyloučením stolicí ???? Děkuji za odpověd.

Ten pigment se pochopitelně neztratí, ale játra ho rozloží, což pak změní tu barvu na černo zelenou a s tou vaší barvou jste asi nekdě mezi tím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výborná červená řepa
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2012 1:03 pm 
Offline

Registrován: úte led 24, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 44
Jarda píše:
Tak něco mám, to není správně, prostě jsou jejich filtrační možnosti omezené a nestíhají.

Omezené tím, že mají spoustu práce s něčím jiným asi, a čím? Napadá mě jestli to nemá souvislost s tím, že mám hodně málo HCl a tím pádem akné už pěkně dlouho..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výborná červená řepa
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2012 1:43 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
roberts píše:
Omezené tím, že mají spoustu práce s něčím jiným asi, a čím? Napadá mě jestli to nemá souvislost s tím, že mám hodně málo HCl a tím pádem akné už pěkně dlouho..

Tak je to možné vysvětlení, ale to si můžete překontrolovat kdykoliv krkacím testem a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výborná červená řepa
PříspěvekNapsal: ned úno 26, 2012 8:04 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Také jsem nedávno objevila kombinaci červené řepy a brambor. Dělám to tak, že nakrájím řepu na malé kostičky, povařím, přidám na větší kostičky nakrájené brambory a vařím dál. Po dovaření nasypu mořské řasy, himalájskou sůl, citrónovou šťávu, na jemno pokrájenou cibulku, trošku česneku, a trochu nějakého oleje či sirnou patlanici. A můžeme se po tom utlouct.

Od známých mám recept, který jsem ještě nevyzkoušela - syrovou, na jemno nastrouhanou mrkev, řepu a celer zakápnout citronovou šťávou s olejem a posypat na hrubo sekanými ořechy.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výborná červená řepa
PříspěvekNapsal: ned úno 26, 2012 9:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kometa píše:
Také jsem nedávno objevila kombinaci červené řepy a brambor. Dělám to tak, že nakrájím řepu na malé kostičky, povařím, přidám na větší kostičky nakrájené brambory a vařím dál. Po dovaření nasypu mořské řasy, himalájskou sůl, citrónovou šťávu, na jemno pokrájenou cibulku, trošku česneku, a trochu nějakého oleje či sirnou patlanici. A můžeme se po tom utlouct.

Od známých mám recept, který jsem ještě nevyzkoušela - syrovou, na jemno nastrouhanou mrkev, řepu a celer zakápnout citronovou šťávou s olejem a posypat na hrubo sekanými ořechy.

Ten nový, nevyzkoušený recept už je mnohem lepší, protože se dělá za syrova, čili jídlo zůstane enzymaticky živé. Víte - bez enzymů můžete jíst co chcete a tělo to nikdy pořádně nevyužije. Enzymy jsou zcela zásadní a nezbytnou složkou potravy živého tvora.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výborná červená řepa
PříspěvekNapsal: pon úno 27, 2012 2:03 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Běžte a popovídejte si s terapeutem čínské medicíny. Zjistíte, že je vše relativní. Třeba i to, jaké procento syrové stravy bychom měli jíst. Osobně se cítím nejlépe, pokud si v zimě to jedno vařené jídlo denně dám. Jinak jsem psychicky stažená, nedobře naladěná a zimomřivá.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výborná červená řepa
PříspěvekNapsal: úte úno 28, 2012 9:46 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Běžte a popovídejte si s terapeutem čínské medicíny. Zjistíte, že je vše relativní. Třeba i to, jaké procento syrové stravy bychom měli jíst. Osobně se cítím nejlépe, pokud si v zimě to jedno vařené jídlo denně dám. Jinak jsem psychicky stažená, nedobře naladěná a zimomřivá.

Ono to je relativní, ale zde bych spíše souhlasil s tím co píše člen Jindra a dodal k tomu více jang koření, což vás prohřeje a béčka pro lepší spalování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výborná červená řepa
PříspěvekNapsal: úte úno 28, 2012 1:21 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 29, 2011 5:20 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Bratislava
Jarda píše:
Ono to je relativní, ale zde bych spíše souhlasil s tím co píše člen Jindra a dodal k tomu více jang koření, což vás prohřeje a béčka pro lepší spalování.

Pán Jarda,
branie jednej kapsuli komplexu B100 (http://www.iherb.com/Nature-s-Way-B-100 ... /1868?at=0) denne je podľa Vás dostatočné? Môžte prosím doporučiť nejaké vhodné zahrievacie korenie k červenej repe?
Terapeut čínskej medicíny mi doporučuje jesť parenú/varenú zeleninu. Po surovej zelenine mávam zápchu a som viac zimomrivý.
Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výborná červená řepa
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 12:51 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Bohuš píše:
Pán Jarda,
branie jednej kapsuli komplexu B100 (http://www.iherb.com/Nature-s-Way-B-100 ... /1868?at=0) denne je podľa Vás dostatočné? Môžte prosím doporučiť nejaké vhodné zahrievacie korenie k červenej repe?
Terapeut čínskej medicíny mi doporučuje jesť parenú/varenú zeleninu. Po surovej zelenine mávam zápchu a som viac zimomrivý.
Ďakujem.

B100 určitě plně vyhovuje, dokonce mnohé komponenty jsou v nadbytku, ale ničemu to nevadí. Silně prohřívá pálivá paprika, zázvor a mnoho dalších koření je jang, to si nastudujte. Podíl syrové stravy je nezbytný a musíte si asi pořešit slinivku, jinak se budete trápit se syrovou stravou pořád.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výborná červená řepa
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 9:34 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 29, 2011 5:20 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Bratislava
Jarda píše:
B100 určitě plně vyhovuje, dokonce mnohé komponenty jsou v nadbytku, ale ničemu to nevadí. Silně prohřívá pálivá paprika, zázvor a mnoho dalších koření je jang, to si nastudujte. Podíl syrové stravy je nezbytný a musíte si asi pořešit slinivku, jinak se budete trápit se syrovou stravou pořád.

Môžte mi prosím poradiť, ako dať do poriadku pankreas (slinivku)?
Hľadal som na fóre a našiel som spôsoby:
- očistou pečene - očistu som robil už 7 krát a ostatné 2-3 razy zo mňa nič výrazné nevyšlo, po 2 mesiacoch plánujem jedno kolo pred novom mesiaca
- šankprakšalánou - tú som raz dávnejšie skúšal, ale mal som po nej zápchu, tak ma to odradilo od ďalších pokusov
- pancreolanom - ten asi len pomáha pankreasu, nerieši príčinu.
Mali ste na mysli ešte nejaký iný spôsob?
Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výborná červená řepa
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 12:51 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Bohuš píše:
Môžte mi prosím poradiť, ako dať do poriadku pankreas (slinivku)?
Hľadal som na fóre a našiel som spôsoby:
- očistou pečene - očistu som robil už 7 krát a ostatné 2-3 razy zo mňa nič výrazné nevyšlo, po 2 mesiacoch plánujem jedno kolo pred novom mesiaca
- šankprakšalánou - tú som raz dávnejšie skúšal, ale mal som po nej zápchu, tak ma to odradilo od ďalších pokusov
- pancreolanom - ten asi len pomáha pankreasu, nerieši príčinu.
Mali ste na mysli ešte nejaký iný spôsob?
Ďakujem.

Slinivka chce křemík, třeba bílý jíl, pankreatické enzymy, třeba pankreolan, digestivní enzymy z lékárny, ale lépe ze zahraničí, kyselinu alfa lipovou 200 mg a papáyovou kašičku, kterou si uděláte rozmixováním půlky papáye bez semínek, ale se slupkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výborná červená řepa
PříspěvekNapsal: čtv bře 15, 2012 6:31 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Zdravím pana Jardu i všechny ostatní- napíšu vám mou zkušenost s červenou řepou.Udělala jsem si syrovou šťávu z červené řepy trochu mrkve celeru a kedlubny dvakrát po sobě. Výsledek jeden člověk prohlásil že jsem žlutá i prý mám oči do žluta (bělmo) ať jdu na vyšetření. Jedna paní říkala čím jsem natřená, a ostatní ,že kde se opaluji.
Takže jsem navštívila doktorku a ta mě poslala na vyšetření a vše ok jen amylasy byly zvýšené- jo pochopila jsem ,že opravdu ty syrové šťávy mi nesedí.Takže mohu jen opravdu trošku té šťávy \":P\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výborná červená řepa
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 12:25 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
magdalena píše:
Zdravím pana Jardu i všechny ostatní- napíšu vám mou zkušenost s červenou řepou.Udělala jsem si syrovou šťávu z červené řepy trochu mrkve celeru a kedlubny dvakrát po sobě. Výsledek jeden člověk prohlásil že jsem žlutá i prý mám oči do žluta (bělmo) ať jdu na vyšetření. Jedna paní říkala čím jsem natřená, a ostatní ,že kde se opaluji.
Takže jsem navštívila doktorku a ta mě poslala na vyšetření a vše ok jen amylasy byly zvýšené- jo pochopila jsem ,že opravdu ty syrové šťávy mi nesedí.Takže mohu jen opravdu trošku té šťávy \":P\"

To je otázka, jde o silný čistič a jako takový tlačí bordel z těla všudy, čili může dojít i k tomuto efektu, ale většinou zbarvení po nějaké době užívání těch šťáv zmizí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výborná červená řepa
PříspěvekNapsal: čtv srp 28, 2014 10:58 am 
Offline

Registrován: pát led 31, 2014 8:49 am
Příspěvky: 43
Ma se repa varit ? Me chutna vice syrova nastrouhana v salatu. Tady jsem cetl ze varenim ztraci duleite latky .. Jinde zase ze nee \":?\"

Mam ji oskrabat nebo ma pod ¨slupkou¨ taky nejake ziviny ?

http://cervena-repa.cz/ucinky-cervene-repy/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz