Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:36 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak na zdravou stravu
PříspěvekNapsal: pon črc 17, 2017 6:33 pm 
Offline

Registrován: pon črc 17, 2017 6:32 pm
Příspěvky: 1
Pěkný den, jak na zdravou stravu? Kde najdu "návod", radu, inspiraci? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na zdravou stravu
PříspěvekNapsal: stř črc 19, 2017 9:43 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Odvážím se napsati, byť půjde o triviality.
Pokud kupujete většinu věcí v krámě, platí následující pro nakupování. Pokud máte vlastní, platí to pro vlastní.
Jezte co nejméně. Jezte jen základní potraviny, suroviny, případně jejich jednoduché kombinace. Nekombinujte nekombinovatelné. Hledejte a najděte svůj typ. Jezte dle svého temperamentu, ne podle klišé, získaných od rodičů, ze školy, z časopisů, z televize, z reklam. Nekupujte(a nejezte)to, co většinou kupují druzí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na zdravou stravu
PříspěvekNapsal: sob črc 22, 2017 12:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Andy45 píše:
Pěkný den, jak na zdravou stravu? Kde najdu "návod", radu, inspiraci? Děkuji

Výraz zdravá strava je zavádějící. Například jednoho dostane z problémů mrkev a jiného buřty s cibulí, tedy je to jak u koho a ještě za jakých podmínek. Váš dotaz tedy nelze zodpovědět to by bylo na tlustou knihu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na zdravou stravu
PříspěvekNapsal: ned lis 25, 2018 2:03 pm 
Offline

Registrován: ned lis 25, 2018 1:48 pm
Příspěvky: 2
Měla jsem velký problém shubnout,tak jsem vyhledala odborníky a tam mi ukázali co vše mám dělat,co jíst a tak podobně,dokonce mají i recepty na stránkách,podle kterých často připravuji jídlo....pouze moje zkušenost,jak jsem se naučila jíst "zdravěji" a hlavně pravidelně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na zdravou stravu
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2019 5:10 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 10, 2012 11:28 am
Příspěvky: 40
rominek89 píše:
Měla jsem velký problém shubnout,tak jsem vyhledala odborníky a tam mi ukázali co vše mám dělat,co jíst a tak podobně,dokonce mají i recepty na stránkách,podle kterých často připravuji jídlo....pouze moje zkušenost,jak jsem se naučila jíst "zdravěji" a hlavně pravidelně.

Njn, odborníků je celá spousta a většina k tomu prodává nějaké super doplňky a urychlovače... \":lol:\"
Navíc se trendy mění den co den. Ještě nedávno byl populární a jednomyslně jediný správný 7 chodový jídelníček a dneska? Už od toho všichni co k čemu výživový poradci ustupují, protože to je blbost.. \"8)\"
Ale pokud jste vydržela a narazila na dobré odborníky, tak Vám to upřímě přeji. Osobně znám hodně lidí, kteří takto vypláznuli pár tisíc, sice shodili vodu a váha šla "dólu", ale za cca měsíc to vzdali a nabrali o 5 kilo víc než s kterými začali.


Andy45 píše:
Pěkný den, jak na zdravou stravu? Kde najdu "návod", radu, inspiraci? Děkuji

Začal bych knížkou od Tomáše Kašpara "Nespěchejte do rakve", která vám trochu otevře oči a uvede do problematiky. Je velmi čtivá a na Alze je i ukázka zdarma:
https://www.alza.cz/media/nespechejte-do-rakve-d2121875.htm?kampan=adwme_eo-a-knihy_pla_all_eo-a-knihy_el-knihy_c_1o2_EK10436_1003747&gclid=CjwKCAjwwtTmBRBqEiwA-b6c_xUy66dXqF9g8XHtPeraG8nd-Ay-SuGZCHdS7R_MB8KuVuBcan3xhRoCgYgQAvD_BwE
A jako další hned "Krutá hra o tvé zdraví".

Pak už je to snadné (kéž by tyto knihy existovali, když jsem se o zdravou stravu začal zajímat já).
Člověk si musí dát pozor na to co pije a jí, pak to jde samo.

_________________
S pozdravem a přáním krásného dne,
Ing. Petr Hamtil


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz