Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:51 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: stř zář 08, 2010 10:00 am 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
Pro ty co schání Lugola
Nechal jsem si poslat 1l roztoku odsud http://www.lekarnagalenica.cz/lekarnaga ... -roztok-1l

Došel do dvou dnů, cena roztoku 360 + 120 pošta = vyřízení bylo rychlé

takže mohu doporučit a nemusíte běhat po lékarnách a hledat a hledat kde ho namíchají \":)\"

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: ned zář 19, 2010 11:38 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
6ma píše:
Pro ty co schání Lugola
Nechal jsem si poslat 1l roztoku odsud http://www.lekarnagalenica.cz/lekarnaga ... -roztok-1l

Došel do dvou dnů, cena roztoku 360 + 120 pošta = vyřízení bylo rychlé

takže mohu doporučit a nemusíte běhat po lékarnách a hledat a hledat kde ho namíchají \":)\"

Koukám na složení které uvádí na tom odkaze(e-shopu), má to:
Složení tohoto Lugolova roztoku na 1l je:

10g jodu
25g jodidu draselného
965g vody(purificate)

Obsah jodu je 130mg/ml

Pan Jarda ve vlákně " Jód " přesně k této koncentraci říká:
Podle lékařů jde o roztok 1 %tní, ale ve skutečnosti
je chemicky 2,78 %tní
a jedna metrická kapka(=např.oční kapátko, samostatně k zakoupení v lékárně-tj.bez lahvičky) jedna metrická kapka tohoto Lugolu obsahuje 1,39 mg čistého jódu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: ned zář 19, 2010 11:55 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Koukám na složení které uvádí na tom odkaze(e-shopu), má to:
Složení tohoto Lugolova roztoku na 1l je:

10g jodu
25g jodidu draselného
965g vody(purificate)

Obsah jodu je 130mg/ml

Pan Jarda ve vlákně " Jód " přesně k této koncentraci říká:
Podle lékařů jde o roztok 1 %tní, ale ve skutečnosti
je chemicky 2,78 %tní
a jedna metrická kapka(=např.oční kapátko, samostatně k zakoupení v lékárně-tj.bez lahvičky) jedna metrická kapka tohoto Lugolu obsahuje 1,39 mg čistého jódu.

Je to normální, že to mají blbě, oni se s tím v lékárnách zase tak nešiškují, nějaký ten gram sem, nebo tam, nakonec lidí je všude jako sraček, jak se říká v Černých baronech. Počítejte se mnou, čistý jód 1 gram a 2,5 g jodidu draselného. Jodid draselný je KI, takže molekuly 1:1. Dá se tedy říct, že 2.5 gramu KI obsahuje cca 1.78 g jódu, protože jód je cca 2.5x těžší než draslík. Dohromady s volným jódem je to tedy 2.78 g suchého jódu ve 100 ml vody = 2.78 g : 2000 kapek = 1,39 mg na kapku. Pokud vám vyšlo cokoliv jiného, tak mě opravte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: pon říj 18, 2010 8:44 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Má už někdo zkušenost s tím odkazem na Lugol? :
http://www.lekarnagalenica.cz/lekarnaga ... -roztok-1l

- zda dodávají i běžnému člověku bez ICO (živn.listu) ?
(píšou tam totiž že jde o položku spadající nikoli pod volný prodej, ale pod zdravotnický materiál (že by jen dodávky pro lékárny a zdravotníky, ale to asi ne- když první příspěvek zní že mu to poslali....)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: ned říj 31, 2010 12:45 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
6ma píše:
Pro ty co schání Lugola
Nechal jsem si poslat 1l roztoku odsud http://www.lekarnagalenica.cz/lekarnaga ... -roztok-1l

Došel do dvou dnů, cena roztoku 360 + 120 pošta = vyřízení bylo rychlé

takže mohu doporučit a nemusíte běhat po lékarnách a hledat a hledat kde ho namíchají \":)\"

Jaké kapátko si k tomu Lugolovi objednat ? Našel jsem tam toto http://www.lekarnagalenica.cz/lekarnaga ... 0/0/5/1304 tak to doufám udělá na 1 kapku těch 1,39 mg.
Chtěl bych začat 5 kapek ráno + 5 večer po dobu týdne a pak vystoupat do nebeských výšin. Mimoto dodávat selen samozřejmě - lze tablety nahradit paraořechy eventuelně v jakém množství ? Než velikost kapky bude ale asi podstatná změna teplota + test na flek...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: ned říj 31, 2010 10:49 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Jaké kapátko si k tomu Lugolovi objednat ? Našel jsem tam toto http://www.lekarnagalenica.cz/lekarnaga ... 0/0/5/1304 tak to doufám udělá na 1 kapku těch 1,39 mg.
Chtěl bych začat 5 kapek ráno + 5 večer po dobu týdne a pak vystoupat do nebeských výšin. Mimoto dodávat selen samozřejmě - lze tablety nahradit paraořechy eventuelně v jakém množství ? Než velikost kapky bude ale asi podstatná změna teplota + test na flek...

To takto z obrázku nejde posoudit, musí to dělat dvacet kapek na 1 ccm, tedy jde o kapátko metrické. Brát lugol podle vlastních představ je celkem neopatrné, postup dávkování jsem zde již určitě popisoval, tak to dohledejte, ono z nebeských výšin by se totiž mohlo hravě spadnout a natlouci si ústa. Selen berte v kapslích, to se paraořechama dodat nedá a skutečně je zásadní jak teplota, tak skvrna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: pon lis 01, 2010 12:04 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Host píše:
Jaké kapátko si k tomu Lugolovi objednat ? Našel jsem tam toto http://www.lekarnagalenica.cz/lekarnaga ... 0/0/5/1304 ...

Vypadá to jako stejné co mám vyzkoušené jako osvědčené metrické(20k na 1ccm...kdyžtak po koupení ještě ověřte!!!) - obyčejné oční kapátko, které jsem kupoval zde:
http://www.lekarna.cz/kapatko-ocni-alfa-2ks-blistr/
nebo zde:
http://www.lekarna.cz/kapatko-ocni-alfa ... discussion


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: stř lis 03, 2010 1:35 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Na flašce od Galenici co je odkaz v prvním příspěvku, píšou:

Iodi Solutio Aguosa
Vyrábí Fagron a.s., Holická 1098/31M, Olomouc

CHRÁNIT PŘED SVĚTLEM,
Skladovat při 15-25stupních
Přípravek není sterilní
Určeno pro MagistraLiter přípravu
PO ODBĚRU UZÁVĚR DŮKLADNĚ DOTÁHNOUT....
EXPIRACE JE CCA 9měsíců...(objednal sem včera a záruka je do července)

Dotaz na pana Jardu:
Došla nám flaška naprasklá a téměř vše po otevření víčka láhve vyteklo(reklamovali jsme a v pohodě vše uznali a poslali jinou...). V baliku ale předtím nebyla ani kapka, až při otevření uzávěru to vybouchlo jak ŠAMPUS a vyteklo horem(flaška se nerozbila takže žádné střepy, ten cca čtvrtlitr co zbyl jsme přes sítko pro jistotu přecedili...)
...Myslím že PPL jak jeli tak se to asi skrz tu prasklinu natlakovalo a vzduchové bublinky to napumpovali asi nebo to nějak zreagovalo se vzduchem....
Můžeme ten zbytek ze "zreagovaného" Lugolu ještě použít? (asi takto spousta jodu přišlo tou chem.a tlakovou reakcí do pryč... \":(\" ?
(nejspíš tam bude o dost menší obsah jodu...)


Naposledy upravil muflon dne čtv lis 04, 2010 9:38 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: stř lis 03, 2010 9:58 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Na flašce od Galenici co je odkaz v prvním příspěvku, píšou:

Iodi Solutio Aguosa
Vyrábí Fagron a.s., Holická 1098/31M, Olomouc

CHRÁNIT PŘED SVĚTLEM,
Skladovat při 15-25stupních
Přípracek není sterilní
Určeno pro MagistraLiter přípravu
PO ODBĚRU UZÁVĚR DŮKLADNĚ DOTÁHNOUT....
EXPIRACE JE CCA 9měsíců...(objednal sem včera a záruka je do července)

Dotaz na pana Jardu:
Došla nám flaška naprasklá a téměř vše po otevření víčka láhve vyteklo(reklamovali jsme a v pohodě vše uznali a poslali jinou...). V baliku ale předtím nebyla ani kapka, až při otevření uzávěru to vybouchlo jak granát a vyteklo horem(flaška se nerozbila takže žádné střepy, ten cca čtvrtlitr co zbyl jsme přes sítko pro jistotu přecedili...)
...Myslím že PPL jak jeli tak se to asi skrz tu prasklinu natlakovalo a vzduchové bublinky to napumpovali asi nebo to nějak zreagovalo se vzduchem....
Můžeme ten zbytek ze "zreagovaného" Lugolu ještě použít? (asi takto spousta jodu přišlo tou chem.a tlakovou reakcí do pryč... \":(\" ?
(nejspíš tam bude o dost menší obsah jodu...)

To, co zbylo je podle mého názoru v pořádku a není mě jasné jak by se mohl lugolův roztok zkazit, když se vlastně jedná o desinfekční prostředek a zkazit se tedy nijak nemůže. To natlakování je velice podivné a nenapadá mě rozumná varianta jak by se to mohlo stát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 6:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
muflon píše:
CHRÁNIT PŘED SVĚTLEM,
Skladovat při 15-25stupních
Přípravek není sterilní
Určeno pro MagistraLiter přípravu
PO ODBĚRU UZÁVĚR DŮKLADNĚ DOTÁHNOUT....
EXPIRACE JE CCA 9měsíců...(objednal sem včera a záruka je do července)
Lze toho Lugolu z toho litrového balení odlét do malé skleněné lahvičky pro lepší manipulaci a zbytek skladovat ve špajzi nebo někde kde je tma/pokojová teplota?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 9:20 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Lze toho Lugolu z toho litrového balení odlét do malé skleněné lahvičky pro lepší manipulaci a zbytek skladovat ve špajzi nebo někde kde je tma/pokojová teplota?

Lugol se nekazí, pokud je ve tmě a dobře uzavřený, dokonce se nedá ani kontaminovat, protože jde o silný desinfekční prostředek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: pát lis 05, 2010 9:47 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Host píše:
...PO ODBĚRU UZÁVĚR DŮKLADNĚ DOTÁHNOUT....[/color]

Myslím že pokud se pořádně nedotahuje nebo netěsní dobře uzávěr, tak nějaká část aktivního jodu možná vyprchává do vzduchu...ale snad ty ztráty nebudou nijak dramatické...(oproti jodidované soli odkud velmi brzy vysublimuje pryč, je i "vyprchalý" Lugol pořád rozdíl "nebe a dudy"... \":lol:\"

PS: Já pro lepší pocit, dávám pod víčko ještě 2-3xpřeložený kousek mikrotenového sáčku...snad to trochu lépe těsní.... \":wink:\"
(v lékárně měl první náš koupený Lugol pod víčkem tlustší průhlednou folii..., ta se ale brzy poničila otevíráním...)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2010 9:37 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Myslím že pokud se pořádně nedotahuje nebo netěsní dobře uzávěr, tak nějaká část aktivního jodu možná vyprchává do vzduchu...ale snad ty ztráty nebudou nijak dramatické...(oproti jodidované soli odkud velmi brzy vysublimuje pryč, je i "vyprchalý" Lugol pořád rozdíl "nebe a dudy"... \":lol:\"

PS: Já pro lepší pocit, dávám pod víčko ještě 2-3xpřeložený kousek mikrotenového sáčku...snad to trochu lépe těsní.... \":wink:\"
(v lékárně měl první náš koupený Lugol pod víčkem tlustší průhlednou folii..., ta se ale brzy poničila otevíráním...)

Z uzavřené lahvičky bude ztráta vytěkáním tak malá, že bych se s tím vůbec nezabýval a pokud tomu chcete zabránit zcela, tak jedině používat láhev se zabroušeným hrdlem, ale to je drahé a dost problematické, čili já osobně bych to neřešil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: sob pro 04, 2010 3:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
To takto z obrázku nejde posoudit, musí to dělat dvacet kapek na 1 ccm, tedy jde o kapátko metrické. Brát lugol podle vlastních představ je celkem neopatrné, postup dávkování jsem zde již určitě popisoval, tak to dohledejte, ono z nebeských výšin by se totiž mohlo hravě spadnout a natlouci si ústa. Selen berte v kapslích, to se paraořechama dodat nedá a skutečně je zásadní jak teplota, tak skvrna.

Kapátko jsem sehnal metrické a po 3 týdny jsem bral lugol takto: startovací týden 5+5 (ráno/večer), další týden 10+10 a pak 15+15 kapek denně. Na každých 10 kapek jsem dával tabletu selenu (100 mcg). Teplota ani skvrna žádná změna. Nohy i ruce mám pořád studené, ale řekl bych že to pomádá na candidu protože chutě na sladké se v týdnu bez lugolu vracejí. Teď po týdenní pauze mám v plánu pokračovat 20+20, pak 25+25 a nakonec 30+30 kapek na den za suplementace selenem. Jen se zeptám: Když má matka deficit jódu, bude rovněž přenesen i na potomky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: ned pro 05, 2010 9:57 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Kapátko jsem sehnal metrické a po 3 týdny jsem bral lugol takto: startovací týden 5+5 (ráno/večer), další týden 10+10 a pak 15+15 kapek denně. Na každých 10 kapek jsem dával tabletu selenu (100 mcg). Teplota ani skvrna žádná změna. Nohy i ruce mám pořád studené, ale řekl bych že to pomádá na candidu protože chutě na sladké se v týdnu bez lugolu vracejí. Teď po týdenní pauze mám v plánu pokračovat 20+20, pak 25+25 a nakonec 30+30 kapek na den za suplementace selenem. Jen se zeptám: Když má matka deficit jódu, bude rovněž přenesen i na potomky?

Velký deficit jódu se za týden srovnat určitě nedá, to by jste musel užívat nějaké naprosto nesmyslné dávky, což je značně nebezpečné a dědit se nic nedědí, dědí se pouze špatné stravovací a životní návyky, což zajistí zhruba stejné deficity a zdravotní potíže jako u vašich rodičů. Pokud se budete stravovat a žít jinak, tak není důvod ke stejným problémům a je vysoce nepravděpodobné je mít. Je holým faktem, že kvasinky jód nesnášejí a velice rychle po jeho aplikaci ustupují, to je příjemný vedlejší produkt lugolové léčby.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz