Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:45 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: ned led 09, 2011 12:55 am 
Offline

Registrován: úte srp 10, 2010 9:57 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, nabízím pelyněk nať - 600gr. za 156,-Kč, i menší množství, vitamín B-1 firma Swanson 250 tbl./100mg za 219,-Kč, vitamín D-3 Swanson 250tbl./2000iu za 189,-Kč, plus poštovné. Samozřejmě osobní odběr také možný, jsem z Ostravy. Prosím pište: vera.valkova@centrum.cz, nebo volejte tel: 777277369. \":)\" přeji krásný den Věra \":)\"


Naposledy upravil Věra dne úte čer 07, 2011 10:32 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: sob úno 05, 2011 11:07 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
a proc pisete do tematu o lugolu?nema to s nim nic spolecneho, vytvorte si pro inzerat vlastni tema, tam to bude take jednoznacne videt, zde to najde jen ten, kdo hleda lugol

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: ned úno 06, 2011 9:39 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Po vyčerpávajícím běhání po lékárnách jsem so objednal lugol zminňovaný v úvodním příspěvku.

Po ránu mám teplotu pod jazykem 36,2 stupňů, takže zřejme solidní deficit. Jaké dávkování byste Jardo v mém případě doporučil na rychlé srovnání? A je možné lugol kapat ráno do vody společně s měďí, hořčíkem a zinkem?

Děkuji velice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: ned úno 06, 2011 11:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Po vyčerpávajícím běhání po lékárnách jsem so objednal lugol zminňovaný v úvodním příspěvku.

Po ránu mám teplotu pod jazykem 36,2 stupňů, takže zřejme solidní deficit. Jaké dávkování byste Jardo v mém případě doporučil na rychlé srovnání? A je možné lugol kapat ráno do vody společně s měďí, hořčíkem a zinkem?

Děkuji velice

Již jsem to zde psal a pro český lékopis platí následující dávkování. Po jedné do pěti kapek a pak tuto dávku týden, po jedné do deseti kapek a pak tuto dávku týden, po dvou do dvaceti kapek a pak tuto dávku týden, po čtyřech do čtyřiceti kapek a pak tuto dávku týden a pak už můžete vyjet klidně i na 70 kapek a brát do srovnání stavu, jak teploty, tak kontrolní skvrny. Zpočátku se to bere jednou denně a vyšší dávky raději nadvakrát. Je to možné míchat, ale zinek bych raději bral odděleně, třeba večer, to se více využije.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: úte čer 07, 2011 9:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
6ma píše:
Pro ty co schání Lugola
Nechal jsem si poslat 1l roztoku odsud http://www.lekarnagalenica.cz/lekarnaga ... -roztok-1l
Došel do dvou dnů, cena roztoku 360 + 120 pošta = vyřízení bylo rychlé takže mohu doporučit a nemusíte běhat po lékarnách a hledat a hledat kde ho namíchají \":)\"
Vypadá to, že tento zdroj je bohužel pasé a to jsem od nich měl 2 lahvinky pozdního jodo-sběru...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: stř čer 08, 2011 8:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Vypadá to, že tento zdroj je bohužel pasé a to jsem od nich měl 2 lahvinky pozdního jodo-sběru...

Obrázek

Asi byl moc mladý a je třeba ho nechat uzrát, ale spíše moc zdravý a tudíž není dobré ho dodávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: stř čer 29, 2011 1:38 pm 
Offline

Registrován: stř čer 29, 2011 1:27 pm
Příspěvky: 2
Koupil jsem Lugolův roztok před několika dny tady> www.naprameni.cz
Objednávka byla bez problémů, koncentrace odpovídá tomu o čem se tu píše, to znamená 1% jako v lékárně Galenica, která je už ale mimo. Navíc je na lahvičce přesný rozpis roztoku, který odpovídá přesně tomu, co všichni asi poslední dobou marně sháníte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: čtv lis 10, 2011 1:19 pm 
Offline

Registrován: stř lis 09, 2011 3:25 pm
Příspěvky: 2
To je zajímavé, dnes mi v lékárně tvrdili, že ho namíchají, ale je jen na lékařský předpis.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: čtv lis 10, 2011 10:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
majkaj píše:
To je zajímavé, dnes mi v lékárně tvrdili, že ho namíchají, ale je jen na lékařský předpis.

No a lékař vám ho nenapíše, čili proč vás posílat do řiti rovnou, když to takto oklikou jde také dobře a ještě máte dobrý pocit, že vám chtějí vyhovět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: stř led 25, 2012 10:42 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 10:38 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, pracně jsem sháněla Lugolův roztok v lékárnách, až jsem sehnala v sousedním městě. Zítra si ho jdu vyzvednout. Je namíchán : 15 g jodu, 37,5 g jodidu draselného a 500 destilované vody, chtěla bych se zeptat kolika procentní roztok to je. Děkuji za odpověď. \":?:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 9:25 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 01, 2011 7:27 pm
Příspěvky: 50
Smile.07 píše:
Dobrý den, pracně jsem sháněla Lugolův roztok v lékárnách, až jsem sehnala v sousedním městě. Zítra si ho jdu vyzvednout. Je namíchán : 15 g jodu, 37,5 g jodidu draselného a 500 destilované vody, chtěla bych se zeptat kolika procentní roztok to je. Děkuji za odpověď. \":?:\"

Ověřte si raději ještě jednou množství - poměr surovin. Nezdá se mi, že by vám v lékárně namíchali takto silný roztok. Vychází to téměř 4 mg na kapku, což je skoro 3x vyšší koncentrace než má český lékopis.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 8:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Smile.07 píše:
Dobrý den, pracně jsem sháněla Lugolův roztok v lékárnách, až jsem sehnala v sousedním městě. Zítra si ho jdu vyzvednout. Je namíchán : 15 g jodu, 37,5 g jodidu draselného a 500 destilované vody, chtěla bych se zeptat kolika procentní roztok to je. Děkuji za odpověď. \":?:\"

To je opravdu divná koncentrace a jak píše člen Marťan, raději si to ověřte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: stř led 23, 2013 12:05 pm 
Offline

Registrován: stř led 23, 2013 11:56 am
Příspěvky: 10
Dobrý den, objednala jsem si ze stránek Mach chemikálie , a teď nevím jestli je to 5 % a nebo jen 0,5 %. Na můj dotaz mi výrobce napsal toto.

1000 ml lugolova roztoku obsahuje 5 g jódu a 10 g jodidu draselného. Nerada bych se předávkovala. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2013 1:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jitka69 píše:
Dobrý den, objednala jsem si ze stránek Mach chemikálie , a teď nevím jestli je to 5 % a nebo jen 0,5 %. Na můj dotaz mi výrobce napsal toto.

1000 ml lugolova roztoku obsahuje 5 g jódu a 10 g jodidu draselného. Nerada bych se předávkovala. Děkuji.

Je to ten silnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: čtv úno 14, 2013 11:35 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 09, 2012 7:29 pm
Příspěvky: 73
Jarda píše:
Jitka69 píše:
Dobrý den, objednala jsem si ze stránek Mach chemikálie , a teď nevím jestli je to 5 % a nebo jen 0,5 %. Na můj dotaz mi výrobce napsal toto.

1000 ml lugolova roztoku obsahuje 5 g jódu a 10 g jodidu draselného. Nerada bych se předávkovala. Děkuji.

Je to ten silnější.

Není-li to překlep a je to opravdu v 1 litru, pak je to pouze 0,5%! (Tzv. pětiprocentní je totéž, ale ve 100 ml.)
Je-li to tak, bude to korespondovat s relativně nízkou cenou u toho Macha (jak koukám, 202+DPH za litr). I když, za 1/2,3 koncentraci účinných látek to je vlastně cena spíš vyšší.

Pro interní použití by to neměl být problém, máte v kapce skoro polovinu (oproti tomu doporučovanému lékopisnému ředění, podle kterého je psáno zdejší dávkování), tedy prostě dáte dvojnásobek (resp. při větším počtu kapek bude mít smysl počítat přesněji 2,3 násobek) kapek. Otázka je, jak při transdermálním používání (které se považuje za vhodnější). Tam by to znamenalo natírat si větší plochu kůže, což asi nebude vítané.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz