Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 10:27 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: pon bře 11, 2013 11:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
zadane píše:
Není-li to překlep a je to opravdu v 1 litru, pak je to pouze 0,5%! (Tzv. pětiprocentní je totéž, ale ve 100 ml.)
Je-li to tak, bude to korespondovat s relativně nízkou cenou u toho Macha (jak koukám, 202+DPH za litr). I když, za 1/2,3 koncentraci účinných látek to je vlastně cena spíš vyšší.

Pro interní použití by to neměl být problém, máte v kapce skoro polovinu (oproti tomu doporučovanému lékopisnému ředění, podle kterého je psáno zdejší dávkování), tedy prostě dáte dvojnásobek (resp. při větším počtu kapek bude mít smysl počítat přesněji 2,3 násobek) kapek. Otázka je, jak při transdermálním používání (které se považuje za vhodnější). Tam by to znamenalo natírat si větší plochu kůže, což asi nebude vítané.

No vidíte, to máte pravdu i já jsem si nevšiml té nuly navíc, protože tak slabá varianta se běžně vůbec nedělá, čili to člověka nenapadne, ale je dobré, že jste na to upozornil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: čtv dub 25, 2013 10:50 pm 
Offline

Registrován: stř úno 06, 2013 9:29 pm
Příspěvky: 3
Daruji něco kolem 2,5 dl Lugolova rotoku (z lékárny - 1g jódu, 2,5 g jodidu draselného, na 100 ml rotoku). Pokud by měl někdo zájem, pište do zpráv. Možno osobně předat - Ostrava, Brno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 7:47 pm 
Offline

Registrován: ned úno 13, 2011 8:38 pm
Příspěvky: 1
Mé zkušenosti s dostupností lugola:
První lékarna v našem městečku - nemají, už se nepoužívá, doktoři ho už nepředepisují, a kvůli mě objednat kilo jodu se nevyplatí \":(\" -> odkázali mě na lékarnu v nemocnici v Karlových Varech - tam by mi ho připravili, ale jen na předpis (získat předpis jsem raději nezkoušel) \":roll:\" .
Druhá lékarna - nemají, ale velmi ochotná lékarnice nabídla, že se poptá u dodavatele \":)\" - za 5 dní mi sama zavolala, že mi dodá 5% lugola (tvrdila 5g jodu a 10g jodidu draselného) 1L za ~450Kč - při převzetí jsem si hned koupil i purifikovanou vodu na zředění 1L za 31Kč - když jsem si to chtěl naředit na 1% lugola, na etiketě čtu: \":shock:\"

Složení: Iodum 10g, Kalii iodidum 25g, Aqua purificata 965g

dodavatel je firma Fagron a mám tento lugol

A co teď s tou purifikovanou vodou, vylít, vypít? Trvanlivost ma do dubna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2013 6:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
m2011 píše:
Mé zkušenosti s dostupností lugola:
První lékarna v našem městečku - nemají, už se nepoužívá, doktoři ho už nepředepisují, a kvůli mě objednat kilo jodu se nevyplatí \":(\" -> odkázali mě na lékarnu v nemocnici v Karlových Varech - tam by mi ho připravili, ale jen na předpis (získat předpis jsem raději nezkoušel) \":roll:\" .
Druhá lékarna - nemají, ale velmi ochotná lékarnice nabídla, že se poptá u dodavatele \":)\" - za 5 dní mi sama zavolala, že mi dodá 5% lugola (tvrdila 5g jodu a 10g jodidu draselného) 1L za ~450Kč - při převzetí jsem si hned koupil i purifikovanou vodu na zředění 1L za 31Kč - když jsem si to chtěl naředit na 1% lugola, na etiketě čtu: \":shock:\"

Složení: Iodum 10g, Kalii iodidum 25g, Aqua purificata 965g

dodavatel je firma Fagron a mám tento lugol

A co teď s tou purifikovanou vodou, vylít, vypít? Trvanlivost ma do dubna.

Tak destilka vám vydrží v té skleněné flašce prakticky neomezeně, čili to bych nyní neřešil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: sob lis 30, 2013 9:31 pm 
Offline

Registrován: ned črc 07, 2013 7:35 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
chci se zeptat, jestli je při užívání Lugola nutné/potřebné užívat nějaký doplněk, cosi čtu o selénu. Začala jsem o užívat kvůli chronickém problému s mandlemi. Žádné doplňky zatím neužívám. Zatím jsem na 10-ti kapičkách a nechci umřít nebo se otrávit. taky bych rada vedela, jestli lze pozorovat nejake priznaky uzivani lugola. Děkuji. \"8)\"
Lucia \":P\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: pát úno 21, 2014 6:19 pm 
Offline

Registrován: pát úno 21, 2014 6:12 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
v lékárně mi tvrdili že se lugoluv roztok nevyrábí a nepoužívá místo něj mi nabízeli Povidone Iodine Solution.
Dá se tato dezinfekce používat místo lugolu vnitřně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: ned úno 23, 2014 8:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
luckocis píše:
Dobrý den,
chci se zeptat, jestli je při užívání Lugola nutné/potřebné užívat nějaký doplněk, cosi čtu o selénu. Začala jsem o užívat kvůli chronickém problému s mandlemi. Žádné doplňky zatím neužívám. Zatím jsem na 10-ti kapičkách a nechci umřít nebo se otrávit. taky bych rada vedela, jestli lze pozorovat nejake priznaky uzivani lugola. Děkuji. \"8)\"
Lucia \":P\"

Tak selen je určitě vhodný, ale měla by jste řešit příčinu a tou jsou zanesená a nefunkční střeva. Umřít na 10 kapek lugolu, to se vám asi nepovede, dost lidí bere mnohonásobky uvedené dávky a evidentně to přežijí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: ned úno 23, 2014 8:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
petr.7 píše:
Dobrý den,
v lékárně mi tvrdili že se lugoluv roztok nevyrábí a nepoužívá místo něj mi nabízeli Povidone Iodine Solution.
Dá se tato dezinfekce používat místo lugolu vnitřně.

Docela vám kecají, prostě ho pouze vyrábět nechtějí a zda jde ta dezinfekce vypít to nevím, spíše asi ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: úte dub 15, 2014 3:36 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 20, 2014 6:57 pm
Příspěvky: 43
Prosím vás, navěďte mě trochu. Pročetl jsem celou tuhle stránku, ale už nevím kde byla ta část o lugolově roztoku a jeho dávkování a jeho přesné složení tak jak to doporučil pan Jarda, nemůžu to najít. Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: úte dub 15, 2014 4:44 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
[quote="Sc3r0":3n1l1hb5]Prosím vás, navěďte mě trochu. Pročetl jsem celou tuhle stránku, ale už nevím kde byla ta část o lugolově roztoku a jeho dávkování a jeho přesné složení tak jak to doporučil pan Jarda, nemůžu to najít. Díky moc[/quote:3n1l1hb5]
možná v tomto vláknu ::

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
3n1l1hb5


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: sob dub 26, 2014 2:57 pm 
Offline

Registrován: sob dub 26, 2014 2:43 pm
Příspěvky: 1
Prosím, můžete mi poradit, kde sehnat Lugolův roztok? Možná hledám blbě, ale našla jsem ho jej jenom na slovenských stránkách a je tam napsáno česky, že je to podle českého lékopisu. Podle toho jej mají z ČR.
http://bezvazdravi.webnode.cz/products/lugolov-roztok/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: ned kvě 04, 2014 8:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
danca63 píše:
Prosím, můžete mi poradit, kde sehnat Lugolův roztok? Možná hledám blbě, ale našla jsem ho jej jenom na slovenských stránkách a je tam napsáno česky, že je to podle českého lékopisu. Podle toho jej mají z ČR.
http://bezvazdravi.webnode.cz/products/lugolov-roztok/

No je to trochu Kocourkov, jak ostatně je dobrým zvykem v naší kotlině, ale klidně mě zavolejte a vše vysvětlím, nějaké možnosti určitě jsou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: sob srp 09, 2014 4:09 pm 
Offline

Registrován: úte zář 03, 2013 8:26 am
Příspěvky: 12
1) jak spravne namichat lugoluv roztok( abych vedela co rict v lekarne)
2)jak ho Pak brat
3) proc ty kapky nemuzu natrit Na kuzi, kdyz se Rika ze nejvice se vstrebava jod kuzi?pokud je jedina moznost to pit,muzu mixovat s dzusem Nebo necim kvuli chuti?
4) jak Pak poznam,ze mam dost jodu
5) po skonceni lugola budu Na jak dlouho zdrava s dostatkem jodu,any h vedela kdy opakovat...

Dekuji \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: ned zář 07, 2014 7:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
[quote="evuska.antonuska":o76188hj]1) jak spravne namichat lugoluv roztok( abych vedela co rict v lekarne)
2)jak ho Pak brat
3) proc ty kapky nemuzu natrit Na kuzi, kdyz se Rika ze nejvice se vstrebava jod kuzi?pokud je jedina moznost to pit,muzu mixovat s dzusem Nebo necim kvuli chuti?
4) jak Pak poznam,ze mam dost jodu
5) po skonceni lugola budu Na jak dlouho zdrava s dostatkem jodu,any h vedela kdy opakovat...

Dekuji \":D\"[/quote:o76188hj]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lugoluv roztok ČR - poštou
PříspěvekNapsal: čtv led 22, 2015 11:01 am 
Offline

Registrován: čtv bře 20, 2014 6:57 pm
Příspěvky: 43
Dobrý den,
včera mě to dost překvapil a navíc vzhledem k tomu, že každý tvrdí, že ho namýchají v každé lékarně v pohodě. Včera mi ve třech lékárnách ze tří řekli, že ho namýchají, ale jedině na předpis. Nechce se mi k doktorovy ani nevím co bych mu měl říci, on by se ten ješitný alopat stejně urazil, kdybych na něj vychrlil oč jde a že by se nakonec ukázalo, že toho vím o dané problematice víc než on. Urazil by se.... však to znáte. Co teď. Objednal bych od pana Jardy, ale nechce se mi zbytečně platit poštovné, kvůli troše lugola. Dost možná to bude i tím že je diskuze stará už pár let. Ale na netu se taky dá koupit bez předpisu nebo u pana Jardy taky nepotřebuju předpis, tak co to je za volovinu?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz