Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 12:04 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: pon led 03, 2011 4:10 pm 
Offline

Registrován: pát lis 26, 2010 8:22 pm
Příspěvky: 16
Pán Jardo, podarilo sa mi vypatrat takyto zdroj kremiku, dnes som ho aj kupila, kedze s bielym ilom je to trosku problematicke...myslite, ze okrem toho, ze je to predrazene, to bude dostatocnym zdrojom?
http://www.vitar.sk/produkty1/prirodne- ... tal-kremik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: pon led 03, 2011 7:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Dorotka píše:
Pán Jardo, podarilo sa mi vypatrat takyto zdroj kremiku, dnes som ho aj kupila, kedze s bielym ilom je to trosku problematicke...myslite, ze okrem toho, ze je to predrazene, to bude dostatocnym zdrojom?
http://www.vitar.sk/produkty1/prirodne- ... tal-kremik

Jako zdroj křemíku daný produkt patrně vyhovuje, ale nedovedu posoudit ani vstřebatelnost, ani dávkování, bílý jíl je velice levný a odzkoušený, tak proč nejít touto cestou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: pát led 07, 2011 7:46 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jak lze skladovat bílý jíl a sypaný vit.C, aby to neztvrdlo? Mám to ponechat v pytlíčkách nebo to mohu přesypat do skleněné nádoby z víčkem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: sob led 08, 2011 7:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Jak lze skladovat bílý jíl a sypaný vit.C, aby to neztvrdlo? Mám to ponechat v pytlíčkách nebo to mohu přesypat do skleněné nádoby z víčkem?

Bílý jíl určitě vydrží i dlouhodobě otevřený zcela bez problémů a vitamín C také hodně dlouho, ale u toho, nebo nějakých jiných solí, je nejvýhodnější skladování v půllitrových PET lahvích, kde je přístup vzduchu znemožněn a skladovatelnost tedy prakticky neomezená. Sám mám takto uskladněné sole, které používám pouze občas a nezkazí se ani za několik let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: sob led 22, 2011 1:32 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Tak, zadovážim si aj ja "Francúzsky íl utrajemný" (pod tým ho záujemcovia nájdu v googli), čo je vlastne zelený ultrajemný íl na vnútorné použitie (a samozrejme kľudne aj na vonkajšie). Otázka na pána Jardu : Mám si objednať rovno viacero balení (čo keď to jedného dňa "farmaceutická lobby" zakáže predávať...), urobiť si tú 250g kúru, a potom dávať denne určité množstvo ? Ak áno, aké množstvo zeleného ílu by mohlo byť ako denná dávka kremíku (lebo toho je tam podstatne najviac) ? Mal by som ten zelený íl užívať spolu s jedlom, alebo skôr nalačno či pred spaním (3 hod po jedle) ?
Ďakujem za odpoveď.
edit : Je biely íl, ktorý predávate, vhodný aj na vnútorné používanie ?

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: ned led 23, 2011 9:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Tak, zadovážim si aj ja "Francúzsky íl utrajemný" (pod tým ho záujemcovia nájdu v googli), čo je vlastne zelený ultrajemný íl na vnútorné použitie (a samozrejme kľudne aj na vonkajšie). Otázka na pána Jardu : Mám si objednať rovno viacero balení (čo keď to jedného dňa "farmaceutická lobby" zakáže predávať...), urobiť si tú 250g kúru, a potom dávať denne určité množstvo ? Ak áno, aké množstvo zeleného ílu by mohlo byť ako denná dávka kremíku (lebo toho je tam podstatne najviac) ? Mal by som ten zelený íl užívať spolu s jedlom, alebo skôr nalačno či pred spaním (3 hod po jedle) ?
Ďakujem za odpoveď.
edit : Je biely íl, ktorý predávate, vhodný aj na vnútorné používanie ?

Jíl má nekonečnou životnost a můžete ho tedy koupit naprosto neomezené množství. Používá se stejně jako bílý jíl a dávkování jsem zde již popisoval. Užívá se buď nasypaný do jídla, nebo rozmíchat do vody a vypít, každý den kávovou lžičku. Bílý jíl se dá užívat vnitřně zcela bez problémů, je to pouze čistá hlína, tu jíte při konzumaci každé hůře omyté zeleniny a jak vidíte stále žijete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: ned led 23, 2011 2:19 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Pán Jarda, a čo tak urobiť si telovú masku (na prečistenie pokožky a dodanie minerálov cez kožu a do kože) z bieleho či zeleného ílu, ale rozrobiť to nie z vodou, ale napríklad s na 1/4 odmrazeným (teda nasýteným, koncentrovaným) močom, ktorý pred použitím trochu ohrejeme ? Bol by to dobrý nápad ?

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: ned led 23, 2011 10:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Pán Jarda, a čo tak urobiť si telovú masku (na prečistenie pokožky a dodanie minerálov cez kožu a do kože) z bieleho či zeleného ílu, ale rozrobiť to nie z vodou, ale napríklad s na 1/4 odmrazeným (teda nasýteným, koncentrovaným) močom, ktorý pred použitím trochu ohrejeme ? Bol by to dobrý nápad ?

Patrně ano, ale nedovedu odhadnout, zda se kůže pak nestane pouze jednosměrně propustnou, tedy moč nepotáhne škodliviny ven z těla a dovnitř nepůjde skoro nic, budete holt celou věc muset vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 10:10 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 08, 2010 12:01 pm
Příspěvky: 56
Já jíl užívám bud ve snídani smíchám se šlehačkou, rozdrcenené ořechy, kokosové máslo, kakao, sirná patlanina a podobně prostě na zahuštění jídla \":)\" a nebo poslední dobou piju jíl v kefíru před spaním je to lahodný mléčný drink \":)\" asi to nebude mít nejrychlejší vstřebatelnost jako je postup s 2dcl vody a jedné kapky HCl, ale myslím, že by se to nemělo nijak bít s kefírem nebo sem zatím nezaznamenal, žádné negativní účinky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 10:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
qup píše:
Já jíl užívám bud ve snídani smíchám se šlehačkou, rozdrcenené ořechy, kokosové máslo, kakao, sirná patlanina a podobně prostě na zahuštění jídla \":)\" a nebo poslední dobou piju jíl v kefíru před spaním je to lahodný mléčný drink \":)\" asi to nebude mít nejrychlejší vstřebatelnost jako je postup s 2dcl vody a jedné kapky HCl, ale myslím, že by se to nemělo nijak bít s kefírem nebo sem zatím nezaznamenal, žádné negativní účinky.

V tom není problém a jíl se dá opravdu užívat v jakékoliv kombinaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: pon úno 28, 2011 5:01 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
Tak jsem vyzkoušel Original Silicea Balsam 500ml ..... 350,-
http://www.silicea.com/cz/produkte/orig ... balsam.php

Bral jsem na lačno ráno a večer 1PL se zapitím vodou.
(14dní pouze 1balení pak jsem přešel na kaolín)

Jako jednorázovka pro rychlé doplnění super.
Ted mám nehty bez rýhování, bez třepení a pevné. \"8)\"
Trvale kvůly ceně ne => tam vede kaolín.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2011 12:40 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jak dlouho má trvat počáteční fáze braní bílého jílu - tedy jedné lžíce než se přejde na čakovou lžičku? Předpokládám že jde i míru deficitu, ale řádově, jde o týdny či měsíce?

Také mne zajímá aplikace na kůži - předpokládám, že prostě smíchám s vodou, naplácám na kůži a nechám třeba hodinu působit? Jaký efekt tato maska může mít?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2011 7:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Jak dlouho má trvat počáteční fáze braní bílého jílu - tedy jedné lžíce než se přejde na čakovou lžičku? Předpokládám že jde i míru deficitu, ale řádově, jde o týdny či měsíce?

Také mne zajímá aplikace na kůži - předpokládám, že prostě smíchám s vodou, naplácám na kůži a nechám třeba hodinu působit? Jaký efekt tato maska může mít?

Děkuji

Tam není určena doba, prostě si odvážíte 25 dkg jílu a berete ho po jedné polévkové lžíci denně, tak dlouho, až ho spotřebujete, pak přejdete na malou lžičku a tu můžete brát skoro pořád. Na pokožku aplikovat jako zábal, nebo masku a tělo si z toho vše co potřebuje natáhne, to se obávat nemusíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 12:25 am 
Offline

Registrován: ned črc 31, 2011 10:18 am
Příspěvky: 34
Moje zkušenosti s kaolínem:

Koupila jsem v Praze v keramických potřebách (nevím přesný název obchodu, ale je to myslím na Kolbenově, kdyžtak se to dá lehce na netu dohledat), 1 kg za 20,-kč včetně DPH. Mají ho tam běžně bez objednávání. Vyčetla jsem to na fóru http://www.dlouhevlasy.cz, kde si děvčata myjí vlasy bentonitem a pleť kaolínem (místo šamponu a sprchových gelů).

Musím uznat, že nic nehojí hnisavé akné tak rychle jako kaolín (snad jen kostival).
Na obličej to rozpatlám ve Vincentce, udělám kašičku. Těsně po zaschnutí ještě aplikuji navrch jojobový olej, popřípadě kokosový - pleť pak tolik "netáhne" a nechávám přes noc. VYNIKAJÍCÍ VĚC, vřele doporučuji.

Na zbytek těla používám místo mýdla kaši rozmíchanou ve vodě. Je z toho neuvěřitelně jemná pleť - miminkovská.
Když mám chuť/náladu přidám si tam i kapinku nějakého esenciálního oleje, ale nutné to není.


Vnitřně jsem zatím nezkoušela, protože mám i zelený jíl z Francie, ale myslím,
že když se ten kaolín prohřeje v troubě, tak by to mělo být OK. (Otázka je jestli tam nejsou příměsi těžkých kovů - to netuším, ale na druhou stranu - co by dělaly zrovna v kaolínu, že ano ? )
Nicméně vnitřně jsem fakt nezkoušela nemůžu posoudit (to používám na doplnění křemíku "Křemíkovou bombu" od Dr. Popova).


P.S. OT: Jinak mýt se dá i bentonitem - koupila jsem 5kg v TESCU - za bratru 37,- kč (prodávají to jako kočičí stelivo)
ten používám na mytí vlasové pokožky. Šampony (laureth a lauryl sulfáty) jsem cca před 9 měsíci vyřadila a nijak mi nechybí. Jediná nevýhoda bentonitu je, že po něm koupelna vypadá jakoby se tam prohnalo stádo divokých sviní \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bílý jíl(kaolin)-zdroj křemíku
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 8:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Petra2 píše:
Moje zkušenosti s kaolínem:

Koupila jsem v Praze v keramických potřebách (nevím přesný název obchodu, ale je to myslím na Kolbenově, kdyžtak se to dá lehce na netu dohledat), 1 kg za 20,-kč včetně DPH. Mají ho tam běžně bez objednávání. Vyčetla jsem to na fóru http://www.dlouhevlasy.cz, kde si děvčata myjí vlasy bentonitem a pleť kaolínem (místo šamponu a sprchových gelů).

Musím uznat, že nic nehojí hnisavé akné tak rychle jako kaolín (snad jen kostival).
Na obličej to rozpatlám ve Vincentce, udělám kašičku. Těsně po zaschnutí ještě aplikuji navrch jojobový olej, popřípadě kokosový - pleť pak tolik "netáhne" a nechávám přes noc. VYNIKAJÍCÍ VĚC, vřele doporučuji.

Na zbytek těla používám místo mýdla kaši rozmíchanou ve vodě. Je z toho neuvěřitelně jemná pleť - miminkovská.
Když mám chuť/náladu přidám si tam i kapinku nějakého esenciálního oleje, ale nutné to není.


Vnitřně jsem zatím nezkoušela, protože mám i zelený jíl z Francie, ale myslím,
že když se ten kaolín prohřeje v troubě, tak by to mělo být OK. (Otázka je jestli tam nejsou příměsi těžkých kovů - to netuším, ale na druhou stranu - co by dělaly zrovna v kaolínu, že ano ? )
Nicméně vnitřně jsem fakt nezkoušela nemůžu posoudit (to používám na doplnění křemíku "Křemíkovou bombu" od Dr. Popova).


P.S. OT: Jinak mýt se dá i bentonitem - koupila jsem 5kg v TESCU - za bratru 37,- kč (prodávají to jako kočičí stelivo)
ten používám na mytí vlasové pokožky. Šampony (laureth a lauryl sulfáty) jsem cca před 9 měsíci vyřadila a nijak mi nechybí. Jediná nevýhoda bentonitu je, že po něm koupelna vypadá jakoby se tam prohnalo stádo divokých sviní \":lol:\"

Obě hlíny jednoznačně mají špičkové vlastnosti, ale stejně by se ten popisovaný problém, měl řešit hlavně vyčištěním krve, čili se zaměřte i na toto.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz