Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 9:17 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob čer 04, 2011 9:40 am 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
mohy píše:
Keď sme si to tak pekne ujasnili \":D\" čo ta pečienka na ktorú som sa pôvodne pýtal.
Netuším, či ma lugol dosah aj tu, alebo pôsobí len v čreve. Síce ak niečo v črevách zdochlo, tak rozkladajúce sa telíčka sú kýsle, tým pádom sa niečo vstrebáva aj do krvi a pečeň to filtruje, tak preto tie tlaky?

ten lugol nemá dosah iba na črevo, ale skoro na úplne všetko. na celé telo. keďže každá bunka v tele POTREBUJE jód. vraj má vplyv aj na tvorbu kyseliny chlorovodíkovej v žalúdku - som náchylná tomu veriť, lebo ja neberiem hcl a trávi mi až moc, v poslednej dobe \":)\" mojej matke perfektne vyčistil lugol pľúca, asi za dva týždne, už je staršia a sa zvykla zadýchať aj na rovine. dokonca prestala chrápať, keď odišli tie hlieny ! teraz vybehne aj menší kopec bez pauzy a energiu jej to nakoplo, na môj vkus až moc. zabúda sa šetriť a keď to občas s prácou na záhrade preženie, tak sa jej vyhrážam, že jej ten lugol zoberiem. by si mal vidieť ten jej vyplašený pohľad - to je lepšie, ako 234 kladných štúdií od najmúdrejších "vedcov".
ten kyslý bordel - to mám odpozorované na sebe, ak lugol zabije príliš mnoho potvor naraz, tak sa u mňa dostaví kašeľ a vyrážky a pod. veľmi dobre pomáha zvýšiť príjem céčka so sódou. záleží, kde to smetisko v tele máš. niekto v pľúcach, niekto v čreve, niekto možno v ľadvinách, dovnútra nevidíš. ale funguje nenormálne, ja som z neho úplne nadšená.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob čer 04, 2011 9:59 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
tak to su super spravy. Co spravi jeden prvok jod. Keby boli zrovnane vsetky prvky a plus ostatne veci idealne o ktorych sa tu pise stale dookola musi to byt raj na zemi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob čer 04, 2011 11:11 am 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
to by určite vyzeralo trošku inak na tom svete, len ľudia tomu neveria, aby to bolo až také jednoduché. ja som tiež išla na to okľukou, lebo viem, že keby som to vysvetľovala matke cez štítnu žľazu a baktérie a vírusy, tak to do nej nedostanem. tak som udrela na jej márnivosť - to sú všetky ženy a aj ja - a argumentovala som tým, že keď bude brať lugol so selénom, tak sa jej prestanú vyhadzovať pečeňové škvrny na tele. to zabralo okamžite. \":)\"
no a teraz by ten lugol nedala preč, ani za svet. a myslím, že nejaké pečeňové škvrny sú jej šum a fuk. aj tak sa dá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned čer 05, 2011 8:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
trampota píše:
ten lugol nemá dosah iba na črevo, ale skoro na úplne všetko. na celé telo. keďže každá bunka v tele POTREBUJE jód. vraj má vplyv aj na tvorbu kyseliny chlorovodíkovej v žalúdku - som náchylná tomu veriť, lebo ja neberiem hcl a trávi mi až moc, v poslednej dobe \":)\" mojej matke perfektne vyčistil lugol pľúca, asi za dva týždne, už je staršia a sa zvykla zadýchať aj na rovine. dokonca prestala chrápať, keď odišli tie hlieny ! teraz vybehne aj menší kopec bez pauzy a energiu jej to nakoplo, na môj vkus až moc. zabúda sa šetriť a keď to občas s prácou na záhrade preženie, tak sa jej vyhrážam, že jej ten lugol zoberiem. by si mal vidieť ten jej vyplašený pohľad - to je lepšie, ako 234 kladných štúdií od najmúdrejších "vedcov".
ten kyslý bordel - to mám odpozorované na sebe, ak lugol zabije príliš mnoho potvor naraz, tak sa u mňa dostaví kašeľ a vyrážky a pod. veľmi dobre pomáha zvýšiť príjem céčka so sódou. záleží, kde to smetisko v tele máš. niekto v pľúcach, niekto v čreve, niekto možno v ľadvinách, dovnútra nevidíš. ale funguje nenormálne, ja som z neho úplne nadšená.

Máte pravdu je to skoro panacea-všelék a dříve byl každým lékařem za takový všelék považován, škoda, že se od něho moderní medicína odvrátila jenom proto, že se nedá patentovat a tím pádem prodávat za nesmyslné peníze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon čer 06, 2011 9:06 am 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
čo som načítala z internetu, tak áno, panacea je ten správny výraz.
keď som si objednávala prvý lugol, tak tá paní z lekárne ma vypočúvala ako na polícii, načo to chcem raz cez telefón, a druhý krát to isté, keď som si preň prišla. jej odľahlo, keď som povedala, že na rany, lebo mi vyplašená prezradila, že "lebo niektorí ľudia to pijú, viete ? a to my si na zodpovednosť nezoberieme".
a keď som za asi dva mesiace objednávala ďalší, tak tá istá paní mi ho dala úplne bez problémov, a tiež kamarátke, ktorá tam bola nedávno. lebo ich niekto dal ako zdroj na internet a chodí si tam pre lugol strašne veľa ľudí. tak som mierne optimistická, že ľudia si pomôžu aj sami, aj NAPRIEK lekárom. možno nakoniec tí "odborníci"-endokrinológovia, nebudú mať koho "liečiť" tými svojimi "modernými" postupmi, ktoré nefungujú a ktoré sú považované za - "normálna liečba".
stále viac ľudí prichádza na to, že to teda normálne NIE je.
a možno nakoniec, keď sa opýtate lekára, za akú dlhú dobu sa tým jeho navrhovaným postupom VYliečite, tak to nebude brať ako prejav vašej mozgovej nedostatočnosti. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon čer 06, 2011 9:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
trampota píše:
čo som načítala z internetu, tak áno, panacea je ten správny výraz.
keď som si objednávala prvý lugol, tak tá paní z lekárne ma vypočúvala ako na polícii, načo to chcem raz cez telefón, a druhý krát to isté, keď som si preň prišla. jej odľahlo, keď som povedala, že na rany, lebo mi vyplašená prezradila, že "lebo niektorí ľudia to pijú, viete ? a to my si na zodpovednosť nezoberieme".
a keď som za asi dva mesiace objednávala ďalší, tak tá istá paní mi ho dala úplne bez problémov, a tiež kamarátke, ktorá tam bola nedávno. lebo ich niekto dal ako zdroj na internet a chodí si tam pre lugol strašne veľa ľudí. tak som mierne optimistická, že ľudia si pomôžu aj sami, aj NAPRIEK lekárom. možno nakoniec tí "odborníci"-endokrinológovia, nebudú mať koho "liečiť" tými svojimi "modernými" postupmi, ktoré nefungujú a ktoré sú považované za - "normálna liečba".
stále viac ľudí prichádza na to, že to teda normálne NIE je.
a možno nakoniec, keď sa opýtate lekára, za akú dlhú dobu sa tým jeho navrhovaným postupom VYliečite, tak to nebude brať ako prejav vašej mozgovej nedostatočnosti. \":)\"

No tolik optimizmu bych asi neměl, protože farmaceuti si nenechají utíkat peníze kvůli nějakým vyléčeným pacientům. Já bych klidně věřil, že na to bude dokonce vyroben zákon, který před takovou nezodpovědností, jako je vyléčení, bude pacienta chránit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon čer 06, 2011 2:19 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 396
Tak jsem zkusil test jódu kapkou lugolu. Použil jsem tu pipetu co nabízí pan Jarda, kapku jsem rozetřel druhým zápěstím, po dvou hodinách jsem se šel ale sprchovat a skvrna se pochopitelně smyla. Tak jsem dal znovu kapku na zápěstí a rozetřel a šel spát, ráno ještě byla skvrna patrná a zmizela a znovu jsem si to zkontroloval až za dvě hodiny, takže skvrna vydržela zhruba 10hodin+-hodina. Díval jsem se na příznaky hypo a hyper funkce š.z. a spíš mám některé symptomy hyper funkce, ale ne nějak moc. Jak mám lugol dávkovat? První týden 1kapku do trochy vody jednou denně a pak po kapce každý týden přidávat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon čer 06, 2011 11:28 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Jarda píše:
Vystoupáte po jedné kapce denně na 5 kapek a držíte týden, dále vystoupáte na 10 kapek a držíte týden, zase vystoupáte na 20 kapek a držíte týden, pak vystoupáte na 40 kapek a držíte týden, pak už můžete vystoupat na 50 i 70 kapek a držet tuto denní dávku do úpravy teploty, případně nezmizení kontrolní skvrny.
Selen do 10 kapek 100 mcg, do 20 kapek 200 mcg a pak vždy co deset kapek, tak dalších 100 mcg, přičemž hraniční dávka je 600 mcg.


Naposledy upravil mohy dne úte čer 07, 2011 12:22 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte čer 07, 2011 12:18 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Chcem upozorniť na pozorné čítanie návodov, sám som tie slová "držíte týden" prehliadol !
Debil, debil. Teraz som mal byť ešte len na 5 kvapiek za deň a túto dávku držať celý týždeň. A ja som neviem prečo vystúpal za prvý týždeň postupne na 22 kvapiek/deň. Moja nepozornosť a blbosť. Každý deň som vlastne pridal jednu kvapku ráno aj večer. Vyzeralo to teda nasledovne:
1. deň 5kvp rano a 5 večer.
2. deň 6kvp ráno a 6 večer.
3. deň 7kvp ráno a 7 večer.

7. deň 11kvp ráno a 11 večer.
Chcem sa preto poradiť, ako ďalej. Mám túto dávku 22 kvapiek/deň držat celý týždeň alebo radšej klesnúť na 10 kvapiek/deň a týždeň to držať,alebo dať radšej týždeň pauzu?
Ďakujem a potom tento príspevok radšej vymažte, aby to zas dáky chytrák nezobral ako odporúčané dávkovanie. Uvedomil som si to vlastne až teraz, keď som z poznámkového bloku kopíroval Vašu odpoveď na príspevok vyššie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte čer 07, 2011 5:58 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 396
Co když nemám ten selen? Vadí hodně když se lugol bude užívat bez selenu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte čer 07, 2011 6:22 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Igi píše:
Co když nemám ten selen? Vadí hodně když se lugol bude užívat bez selenu?

Selen to je opravdový oříšek. Mají jej bohužel jen v lékárnách, drogeriích, hypermarketech, na benzínkách a na internetu. Pokud tedy člověk bydlí v džungli nebo na pustém ostrově, jen velmi těžko se k němu dostane. Zkuste si tedy aspoň paraořechy pokud u vás rostou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte čer 07, 2011 8:05 pm 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
sakul píše:
Selen to je opravdový oříšek. Mají jej bohužel jen v lékárnách, drogeriích, hypermarketech, na benzínkách a na internetu. Pokud tedy člověk bydlí v džungli nebo na pustém ostrově, jen velmi těžko se k němu dostane. Zkuste si tedy aspoň paraořechy pokud u vás rostou.

No zas takova legrace to neni. Shanim selen uz uz nejakou chvili. Je ho dost, ale vetsina je ve forme anorganicke (selenat/selenit sodny), ktera se spatne vstrebava a je toxictejsi nez organicka forma - Selenomethionin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte čer 07, 2011 9:44 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 396
sokol píše:
No zas takova legrace to neni. Shanim selen uz uz nejakou chvili. Je ho dost, ale vetsina je ve forme anorganicke (selenat/selenit sodny), ktera se spatne vstrebava a je toxictejsi nez organicka forma - Selenomethionin.

No už toho beru docela dost, tak jsem nechtěl brát ještě zase další doplněk. Jaký selen tedy koupit? Našel jsem selen organický ve formě kvasnic, ale je to dost drahé, je vhodný i ten anorganický nebo si radši připlatit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte čer 07, 2011 9:53 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
http://www.swanson.cz/selen-300pcs-100mcg

U nás bezkonurenčně nejlepší cena na tabletu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte čer 07, 2011 10:10 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
mohy píše:
Chcem upozorniť na pozorné čítanie návodov, sám som tie slová "držíte týden" prehliadol !
Debil, debil. Teraz som mal byť ešte len na 5 kvapiek za deň a túto dávku držať celý týždeň. A ja som neviem prečo vystúpal za prvý týždeň postupne na 22 kvapiek/deň. Moja nepozornosť a blbosť. Každý deň som vlastne pridal jednu kvapku ráno aj večer. Vyzeralo to teda nasledovne:
1. deň 5kvp rano a 5 večer.
2. deň 6kvp ráno a 6 večer.
3. deň 7kvp ráno a 7 večer.

7. deň 11kvp ráno a 11 večer.
Chcem sa preto poradiť, ako ďalej. Mám túto dávku 22 kvapiek/deň držat celý týždeň alebo radšej klesnúť na 10 kvapiek/deň a týždeň to držať,alebo dať radšej týždeň pauzu?
Ďakujem a potom tento príspevok radšej vymažte, aby to zas dáky chytrák nezobral ako odporúčané dávkovanie. Uvedomil som si to vlastne až teraz, keď som z poznámkového bloku kopíroval Vašu odpoveď na príspevok vyššie.

Iba sa trošku pripomínam, že ako ďalej.....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 187 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz