Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob úno 22, 2014 11:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Talo píše:
Pozdravujem.
Zaujimalo by ma ako je to teda s uzivanim anorganickeho jodu(lugol) alebo organickeho(napr.http://www.fortunavitae.sk/?page=3).Cital som clanky o skodlivosti anorganickeho jodu,vraj si mozno šš zablokovat uplne.(comu uz ma clovek verit)Mozem si uskodit uzivanim lugolu ked mam autoimunitne ochorenie(hashimoto) alebo su to len marketingove tahy aby si clovek kupoval drahe preparaty.Skusal som rybi olej s organicky viazanym jodom este ked som nebral euthyrox.Krvne testy boli horsie po brani organickeho jodu.Bol som skoro rok na euthyroxe od vianoc som ho vysadil pre neskutocne vynechavanie srdca.Mam 1% lugol teraz experimentujem 3x5kvapiek denne.Na jar si necham spravit testy ako sa to odzrkadli na šš.

Tak čistý jód má tvrdší rekce než jód organický, ovšem nedá se říci že by s lugolem byly špatné výsledky, na netu je celkem dost informací na toto téma a dokonce i studie s množstvím testovaných osob a výsledky celkem dobré. Každopádně je třeba postupovat velice opatrně a sledovat reakce těla, přičemž pravidelné testy určitě nejsou na závadu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob úno 22, 2014 11:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Talo píše:
Cize ak to mam spravne chapat tak jedna kvapka 1,39mg=1000μg? (μg=mikrogram)
Cize ked beriem 3x5kv denne,tak do seba supnem 20850μg?Doporucene mnozstvo vsade pisu 150μg.

Ano, to máte spočítáno správně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob úno 22, 2014 11:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Milenium píše:
Sehnal jsem u nás v jedné lékárně lugol od Kulicha, je to slabá koncentrace 0,5%(lékařská). Zkoušel jsem ho orálně, ale teď ho již delší dobu natírám několikrát týdně na břicho, a k tomu v ten den beru tabletku se selenem. Do jídel si skoro denně přidávám trochu mořské řasy. Podle mizení skvrny na zápěstí mam slabší deficit jódu.
Dnes se mi poprvé stala divná věc. Nanášel jsem ho kolem pupíku a na straně pod srdcem to úplně jinak zbarvilo kůži. Bylo to několikanásobně tmavší než na druhé straně, dost mě to překvapilo. Netušíte někdo o co může jít?

Na to mě napadá jediné vysvětlení a to, že tam byla třeba trochu silnější vrstva odumřelé pokožky, takové ty drobné suché šupinky, ty se nasají lugolem velice dobře a barva je citelně viditelnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob úno 22, 2014 11:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Jara píše:
Zajímavá informace o japonských potravinách a jejich možné kontaminaci.
Jedná se převážně o mořské řasy.
Zajímá mě váš názor na tento článek.
Díky

http://orgo-net.blogspot.cz/2014/02/fuk ... onske.html

To je opravdu zajímavá informace, ale asi logická, řasy obecně příliš nepřijímají kontaminaci a i v zamořené vodě většinou kontaminované nejsou. Nyní nemluvím o kontaminaci zářením, ale třeba vezmu v potaz těžké kovy a jiné nebezpečné chemikálie. Patrně u řas funguje nějaký samočistící mechanizmus, který jim umožní nepřijímat, nebo dobře odbourávat škodliviny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv bře 06, 2014 12:49 pm 
Offline

Registrován: ned lis 03, 2013 4:42 pm
Příspěvky: 33
Jarda píše:
Tak čistý jód má tvrdší rekce než jód organický, ovšem nedá se říci že by s lugolem byly špatné výsledky, na netu je celkem dost informací na toto téma a dokonce i studie s množstvím testovaných osob a výsledky celkem dobré. Každopádně je třeba postupovat velice opatrně a sledovat reakce těla, přičemž pravidelné testy určitě nejsou na závadu.

Par dni dozadu som bol na odbere krvi.Vysledky:TSH 40,892(norma 035-4,94)
T4 volny 8,31(normna 9,01-19,05)cize hormonu T4 mam dost.Anti-tg 111,17 (norma do 4,11)
Vseobecna lekarka ma nuti jest kazdy den 75 euthyrox.Zle mi nebyva a unaveny som akurat po praci,ale kto by nebol po 10hod prace s motorovou pilou.Neviem co dalej,ci mam pozvolna zacat s branim euthyroxu.Rozmyslam aj nad tym ci som to cele nerozhodil aj tym nadmernym prijmom jodu(lugol) so zaciatku som bral 3x5 kvapiek,potom rano a vecer 5 kvapiek,teraz par dni beriem uz len 2x2 kvapky.A taktiez ci neni lepsie presunut tento prispevok do vlakna o stitnej zlaze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon bře 24, 2014 4:55 pm 
Offline

Registrován: ned úno 05, 2012 4:01 pm
Příspěvky: 33
Má někdo představu kolik jódu obsahují řasy, ze kterých se dělá sushi? Jsou to takové "papírky" cca 20x20cm. Dost mi jich zbylo doma. Mixuji je na prášek a ten přidávám do jídla. Má to nějaký smysl, nebo si jen dělám iluzi, že pro sebe dělám něco prospěšného? \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon dub 21, 2014 7:58 pm 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:01 pm
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha - Písnice
Slyšela jsem velmi pozitivní reakce na užívání nano jódu z hlediska nabití energií. Hledala jsem proto nějaké další informace na internetu. Našla jsem jen tento odkaz: http://store.naturalnews.com/Detoxadine ... l_p_2.html. Chtěla bych se zeptat, jestli má někdo další zkušenosti s užíváním nano jódu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned kvě 04, 2014 8:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Talo píše:
Par dni dozadu som bol na odbere krvi.Vysledky:TSH 40,892(norma 035-4,94)
T4 volny 8,31(normna 9,01-19,05)cize hormonu T4 mam dost.Anti-tg 111,17 (norma do 4,11)
Vseobecna lekarka ma nuti jest kazdy den 75 euthyrox.Zle mi nebyva a unaveny som akurat po praci,ale kto by nebol po 10hod prace s motorovou pilou.Neviem co dalej,ci mam pozvolna zacat s branim euthyroxu.Rozmyslam aj nad tym ci som to cele nerozhodil aj tym nadmernym prijmom jodu(lugol) so zaciatku som bral 3x5 kvapiek,potom rano a vecer 5 kvapiek,teraz par dni beriem uz len 2x2 kvapky.A taktiez ci neni lepsie presunut tento prispevok do vlakna o stitnej zlaze.

Tak zatím vyzkoušejte i jiné zrychlovače štítné žlázy, jako třeba guaranu, nebo L-tyrosin a velice dobře ji dělá přechod na kokosový tuk a máslo a jakékoliv jiné tuky vynechat. Samozřejmě je nutné vyřadit ze stravy strumigeny. Jinak braní těch umělých hormonů lze také vyzkoušet i když v zahraničí se dodávají produkty komplexní, nebo ze sušené prasečí štítné žlázy a ty jsou určitě lepší než to co zde farmacie cpe do lidí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned kvě 04, 2014 8:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
johnns píše:
Má někdo představu kolik jódu obsahují řasy, ze kterých se dělá sushi? Jsou to takové "papírky" cca 20x20cm. Dost mi jich zbylo doma. Mixuji je na prášek a ten přidávám do jídla. Má to nějaký smysl, nebo si jen dělám iluzi, že pro sebe dělám něco prospěšného? \":wink:\"

Ono dost záleží o jaký jde druh, obsah jódu se značně liší druh od druhu a také dlouhodobé skladování jód snižuje, tak je otázkou, kolik ho tam ještě můžete mít, ale určitě se tak nic pokazit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned kvě 04, 2014 8:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Madla píše:
Slyšela jsem velmi pozitivní reakce na užívání nano jódu z hlediska nabití energií. Hledala jsem proto nějaké další informace na internetu. Našla jsem jen tento odkaz: http://store.naturalnews.com/Detoxadine ... l_p_2.html. Chtěla bych se zeptat, jestli má někdo další zkušenosti s užíváním nano jódu.

Neumím posoudit, nikdy jsem nic takového nezkoušel, ale pokud jde o produkt dražší jak mořské řasy dulse, nebo kelp, tak dejte asi raději ty řasy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned kvě 04, 2014 10:23 am 
Offline

Registrován: ned lis 03, 2013 4:42 pm
Příspěvky: 33
Jarda píše:
Tak zatím vyzkoušejte i jiné zrychlovače štítné žlázy, jako třeba guaranu, nebo L-tyrosin a velice dobře ji dělá přechod na kokosový tuk a máslo a jakékoliv jiné tuky vynechat. Samozřejmě je nutné vyřadit ze stravy strumigeny. Jinak braní těch umělých hormonů lze také vyzkoušet i když v zahraničí se dodávají produkty komplexní, nebo ze sušené prasečí štítné žlázy a ty jsou určitě lepší než to co zde farmacie cpe do lidí.

Tento tyzden som bol na odbere krvi.Merali mi len hladinu TSH vysledok 6,2 norma 4,94.Doktorka skoro spadla na rit,ze to neni mozne ze nechce tomu uverit.Podotykam,ze som od vianoc stale bez liekov.Vysadil som ten lugol beriem kazdy tyzden mozno 3kvapky,ako ma napadne.A uz mesiac beriem L-Tyrosine 500mg kazde rano.Kokosovy olej mam ale len rafinovany a ten asi nebude moc vhodny.Uplne som vysadil lepok a snazim sa prejst na rastlinnu raw stravu.V juli budem mat komplexnejsie odbery co sa stitky tyka,tak dam vediet ako som dopadol.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned kvě 04, 2014 3:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Talo píše:
Tento tyzden som bol na odbere krvi.Merali mi len hladinu TSH vysledok 6,2 norma 4,94.Doktorka skoro spadla na rit,ze to neni mozne ze nechce tomu uverit.Podotykam,ze som od vianoc stale bez liekov.Vysadil som ten lugol beriem kazdy tyzden mozno 3kvapky,ako ma napadne.A uz mesiac beriem L-Tyrosine 500mg kazde rano.Kokosovy olej mam ale len rafinovany a ten asi nebude moc vhodny.Uplne som vysadil lepok a snazim sa prejst na rastlinnu raw stravu.V juli budem mat komplexnejsie odbery co sa stitky tyka,tak dam vediet ako som dopadol.

No vidíte, člověk si nesmí po špatném laboratorním výsledku a nerozhodnosti lékařů sednout na zadek a držet hlavu v dlaních, ale nastudovat si problém a sám ho aktivně řešit. Já tvrdím už léta, že člověk má vždy pouze tolik problémů, kolik jich chce mít, vše se dá nějak řešit, ale musím hrozně chtít. Pak dejte vědět, jak vidíte, pojato jako detektivka to člověka i baví a odhalení pachatele v závěru příběhu představuje velké vítězství nad sebou samým.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř zář 24, 2014 10:05 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Kdo byste chtěl info kde v Praze sehnat Lugolův roztok v lékárně, napište mi SZ, nechci je tu práskat veřejně \</div

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon zář 29, 2014 9:41 am 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Hezký obrý den,
zdravím Vás a velmi prosím - s odvoláním na Vášpříspěvek fo fóra - o adresu lékárny v Praze kde by mi prodali Lugolův roztok
Velmi Vám předem děkuji.
S přáním všeho dobrého
Eva Sieglová
eva.sieglova@centrum.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob říj 18, 2014 8:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
[quote="Kometa":2gctorul]Kdo byste chtěl info kde v Praze sehnat Lugolův roztok v lékárně, napište mi SZ, nechci je tu práskat veřejně \</div

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz