Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 10:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2013 5:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Luban píše:
A ještě mě napadlo, jestli můžu aplikovat askorbát sodný nebo draselný (používám pro doplnění céčka a míchám si ho v zásadité podobě) smíchaný s lugolem. Získal bych tak přísun céčka, přísun jodidů a odkyselil bych si organismus. Udělal jsem pokus - do askorbátu sodného pH 8,5 jsem kápnul 30 kapek lugola a pH zůstalo stejné. Přesto ve mě hlodají pochybnosti, zda je dobré takový nápoj konzumovat. Na druhou stranu mně selský rozum říká, že se to u mě muselo již mnohokrát odehrát, protože lugol beru denně ráno a večer a askorbáty dělám taky často a vůbec jsem si nehlídal jestli to beru před sebou, za sebou nebo s časovým odstupem. Čili k reakci lugol- askorbát v mém těle jistojistě už mnohokrát došlo. Co na to fórum?

Nedovedu s jistotou odpovědět, nikdy jsem nic podobného nezkoušel, ale podle všeho by to opravdu nijak vadit nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2013 5:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Guzma píše:
Koupil jsem si za 34kč jodid draselný, prodává se to jako jodové profylaktikum v případě radiačního zamoření. 1tableta obsahuje 65mg.
Můj předpoklad je, že 2tablety spolknu naráz jednorázově a toto množství se uloží do zásoby ve štítné žláze. Právě tyto 2tablety se dle návodu užívají při radiační havárii.
Jaké množství Selenu je adekvátní vzít k této dávce jodu?

To se mě nezdá jako moc ideální řešení, jde o vysoké nárazové dávky aplikované pouze u radiačního zamoření, kdy riziko jejich aplikace je prostě nižší než problémy spojené s ozářením. Dělat něco podobného z preventivních důvodů nevidím jako moc dobrý nápad i když jodid draselný je obecně velice bezpečný prostředek. Selenu se dá vzít naráz tak 800 mcg, nárazově asi i více, ale větší dávky zrovna bezpečné nejsou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2013 5:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
mdavid626 píše:
Tento postup môžeme používat aj v prípade jódu (postříkat, rozetřít a nechat uschnout)? Aký roztok máme tam používat (na mazanie)?

Tak můžete jód aplikovat i takto, nebo si ho smíchat s tím hořčíkem a aplikovat oboje najednou. Používá se lugol dle českého lékopisu v koncentraci 1%tní, ale na větší plochy bych ho raději ředil na polovinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv lis 28, 2013 10:53 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Sroll píše:
Dobry den pane Zajicek,

chtel bych Vas moc poprosit, jak provest test skvrny jodu s Lugolovym roztokem, avsak s 2% ze Swanssonu?
(Potassium Iodide4% Iodine 2%)

Staci jenda kapka i u tohoto 2% a kolik hodin by mela vydrzet? Dle analyzy mam stale nedostatek jodu. Coz je pochopitelne, jelikoz trpim autoimunitou stitne zlazy a proto ryb moc nesnim - Anti-TPO hodnoty mam vice jak >1000 oproti norme cca 60.

Je dobre vubec jod dodavat pri takovemto problemu? Nejsem si jisty, ale lekar radi rozhodne nesuplementovat jodem.

Je to teda dlouha doba, ale jestli sem ještě chodite. Jak valcite jestli se muzu zeptat? Podivejte na tyhle videa. Několik casti u te první serie videi tam není, ale to dulezite nazacatku a na konci tam je. Az ted diky tem videim trochu chápu jak to funguje.. Jinak hashimoto = protilátky nici stitnou zlazu to je vas pripad a taky muj ikdyz moje anti TPO je 42 U/ml a referencni mez je 0-34. Jestli mate TOP 1000 U/ml tak to uz je asi zavazne...
http://www.youtube.com/watch?v=I9qqJnBx0cY
http://www.youtube.com/watch?v=3kKmZIjFS9I


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon pro 23, 2013 5:48 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Me by zajímalo jak provádíte ten test s lugolem. Když si kapnu 1 kapku a rozetru, tak to je pryc zhruba za 4 hodiny, ale když se snazim tu kapku nerozetrit a nechat vsáknout nerozmazanou, tak se to vstrebava i 12 hodin mozna ještě delší dobu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon pro 23, 2013 8:47 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Yura, mam to stejne, tak by me taky zajimala odpoved \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát pro 27, 2013 1:11 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
Bylo zde vyřčeno, že při orálním používání LR se ničí podávané lactobacily. Rozumím tomu dobře, že když si budu LR mazat na kůži, tak to na polknuté tabletky lactobacilů nemá vliv? Beru LR skoro rok a stále mám podle rychle mizející skvrny na zápěstí deficit. Chci tedy využít metodu natírání na kůži a vyřešil bych to i s těma lactobacilama. Když si budu mazat několikrát denně 3-5 kapek LR smíchaného se stejným množstvím kapek vody, bude to tak v pořádku? Asi mohu i více, Jarda tady několikrát opakoval, že přes kůži se nelze předávkovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte pro 31, 2013 2:33 pm 
Offline

Registrován: stř led 02, 2013 11:52 am
Příspěvky: 10
Je pravda, že v kelpe je anorganický jód a že iba minimum je v organickej forme?
A čo si myslíte o modrom jóde? Je na tom niečo, že sa naviaže na bielkoviny a stane sa organickým?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv led 09, 2014 4:00 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Zhruba od doby co jsem zacal uzivat jod a chlorid horecnaty mam kuzi po celem tele suchou jakoby az stareckou, hlavne na rukach a nohach mam pokozku jako 60tnik.. Muze to byt tim lugolem? Docela me to desi co se semnou deje. Lugol jsem uzival asi mesic opravdu pomalu jsem zvysoval a skoncil na 6 kapkach a ted jsem ho vysadil. Protoze si nejsem jisty co mi tak vysusuje a jakoby zabranuje produkci kolagenu nebo co, protoze ta kuze je jako z papiru, zmacknu a zustane tam ryha.. \":shock:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv led 09, 2014 4:25 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Ÿura píše:
Zhruba od doby co jsem zacal uzivat jod a chlorid horecnaty mam kuzi po celem tele suchou jakoby az stareckou, hlavne na rukach a nohach mam pokozku jako 60tnik.. Muze to byt tim lugolem? Docela me to desi co se semnou deje. Lugol jsem uzival asi mesic opravdu pomalu jsem zvysoval a skoncil na 6 kapkach a ted jsem ho vysadil. Protoze si nejsem jisty co mi tak vysusuje a jakoby zabranuje produkci kolagenu nebo co, protoze ta kuze je jako z papiru, zmacknu a zustane tam ryha.. \":shock:\"

Nedostatek omega 3? Zkoušel jste sirnou patlaninu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv led 09, 2014 7:04 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
beati_paoli píše:
Nedostatek omega 3? Zkoušel jste sirnou patlaninu?

Nebudu tvrdit ze mam dostatek omega3, ale morske ryby, seminka/orechy jim casto. To by pak mela problem uplna vetsina lidi. Ti nevideli omega3 tuky ani z vlaku s tema rohlikama a salamama..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob led 11, 2014 5:58 pm 
Offline

Registrován: ned lis 03, 2013 4:42 pm
Příspěvky: 33
Pozdravujem.
Zaujimalo by ma ako je to teda s uzivanim anorganickeho jodu(lugol) alebo organickeho(napr.http://www.fortunavitae.sk/?page=3).Cital som clanky o skodlivosti anorganickeho jodu,vraj si mozno šš zablokovat uplne.(comu uz ma clovek verit)Mozem si uskodit uzivanim lugolu ked mam autoimunitne ochorenie(hashimoto) alebo su to len marketingove tahy aby si clovek kupoval drahe preparaty.Skusal som rybi olej s organicky viazanym jodom este ked som nebral euthyrox.Krvne testy boli horsie po brani organickeho jodu.Bol som skoro rok na euthyroxe od vianoc som ho vysadil pre neskutocne vynechavanie srdca.Mam 1% lugol teraz experimentujem 3x5kvapiek denne.Na jar si necham spravit testy ako sa to odzrkadli na šš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob led 11, 2014 6:43 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Talo píše:
Pozdravujem.
Zaujimalo by ma ako je to teda s uzivanim anorganickeho jodu(lugol) alebo organickeho(napr.http://www.fortunavitae.sk/?page=3).Cital som clanky o skodlivosti anorganickeho jodu,vraj si mozno šš zablokovat uplne.(comu uz ma clovek verit)Mozem si uskodit uzivanim lugolu ked mam autoimunitne ochorenie(hashimoto) alebo su to len marketingove tahy aby si clovek kupoval drahe preparaty.Skusal som rybi olej s organicky viazanym jodom este ked som nebral euthyrox.Krvne testy boli horsie po brani organickeho jodu.Bol som skoro rok na euthyroxe od vianoc som ho vysadil pre neskutocne vynechavanie srdca.Mam 1% lugol teraz experimentujem 3x5kvapiek denne.Na jar si necham spravit testy ako sa to odzrkadli na šš.

Jestli to je pro tebe lugol vhodny nebo ne si netroufam tvrdit, ale co se tyce uzivani lugolu kdyby byl nebezpecny, tak by se o nem lekari ktere povazuju za opravdove odborniky, kteri se prave na tohle specializuji ani nezminovali.. Jestli ovladas trochu anglictinu..
http://www.youtube.com/watch?v=KZU8RJCJGZA
a tohle je hodne zajimave video opravdu doporucuju(anglictina nutna)
http://www.youtube.com/watch?v=ku2lylX13h4
Tady dokonce ukazuje borec vyrobu lugolu a i ostatni jeho videa jsou hodne zajimava. Takovej clovek dokaze pomoct urcite lepe nez reznik v bilem plasti...
http://www.youtube.com/watch?v=Znqej6FBxTA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob led 11, 2014 9:31 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Talo píše:
Pozdravujem.
Zaujimalo by ma ako je to teda s uzivanim anorganickeho jodu(lugol) alebo organickeho(napr.http://www.fortunavitae.sk/?page=3).Cital som clanky o skodlivosti anorganickeho jodu,vraj si mozno šš zablokovat uplne.(comu uz ma clovek verit)Mozem si uskodit uzivanim lugolu ked mam autoimunitne ochorenie(hashimoto) alebo su to len marketingove tahy aby si clovek kupoval drahe preparaty.Skusal som rybi olej s organicky viazanym jodom este ked som nebral euthyrox.Krvne testy boli horsie po brani organickeho jodu.Bol som skoro rok na euthyroxe od vianoc som ho vysadil pre neskutocne vynechavanie srdca.Mam 1% lugol teraz experimentujem 3x5kvapiek denne.Na jar si necham spravit testy ako sa to odzrkadli na šš.

Já mám také autoimunitní thyreoiditidu. Ptal jsem se endokrynologa jestli je vhodné užívat přípravky s obsahem jódu (konkrétně kelp). Důrazně mi to nedoporučil, údajně se tím autoimunitní reakce proti ŠŽ ještě více rozjede. Co je na tom pravdy netuším. Já beru letrox asi 7 let, letos jsem se odhodlal snížit dávky na polovinu, po cca 2 měsících mi při odběrech naměřili hladinu TSH v krvi 95,73 (norma je 0,27-4,2)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned led 12, 2014 10:39 am 
Offline

Registrován: ned lis 03, 2013 4:42 pm
Příspěvky: 33
A po tom znizeni davky na polovicu si sa citil horsie?(prepac ze ti tykam,dufam,ze nevadi \":-)\" )
Ja som mal skoro po roku brania euthyroxu hladinu tsh v norme akurat hladina anti tpo protilatok bola vysoka(ze to si vraj nemam vsimat) a doktorka mi zvysila davky z 50 na 75μg.A kontrola vraj az o rok.A to som sa necitil zle.Ked som zacal brat tu vyssiu davku tak mi zacalo kazdy den srdce vynechavat takym stylom, som myslel,ze ide moja posledna hodina.Teraz,ked som euthyrox vysadil srdiecko ide ako hodinky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 125 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz