Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 10:07 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 8:19 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Děkuji moc panu Jardovi za odpověď ano trpělivost je to co se učím a také pokora mi chybí- ale od doktorů bych žádné léky nepřijala co už dávno neznám- nevěřím jim- i když jsou vyjímky velmi vzácné.Hezký večer m \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 8:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
magdalena píše:
Děkuji moc panu Jardovi za odpověď ano trpělivost je to co se učím a také pokora mi chybí- ale od doktorů bych žádné léky nepřijala co už dávno neznám- nevěřím jim- i když jsou vyjímky velmi vzácné.Hezký večer m \":(\"

On není každý doktor špatný, ale prostě špatný je ten systém, který je nutí dělat i takové věci, které se jim mnohdy osobně příčí a nemohou jinak, protože se vystavují riziku postihu. Je to pomalu stejné jako ve středověku a dokonce znám i lékaře, kteří trpí pro pravdu a vlastní svědomí, za což u nich došlo k vyobcování z církve a je s nimi nakládáno jako s kacíři. Sice je nikdo zatím, nepálí na hranicích, ale práci prostě nedostanou i když ten flek, kam se hlásí, nikdo nechce a je prázdný značnou dobu. Možná pak stojí za zamyšlení, proč to dělají tak, jak to dělají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte dub 26, 2011 6:52 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Zdravím a děkuji moc za odpověď - hodně mě překvapila -vím ,že jsou i solidní lékaří, ale ,že je to až tak u nich- tak to před nimi klobouk dolů. Budu víc zvažovat , jak říkám pokora mi chybí.Hezký večer. \":|\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hrozinky
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2011 11:17 am 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 8:12 pm
Příspěvky: 11
koupila jsem hrozinky natural, i přesto jsem je vypláchla v horké vodě a nezešedly... Co s tím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hrozinky
PříspěvekNapsal: stř kvě 04, 2011 7:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
tinuska1 píše:
koupila jsem hrozinky natural, i přesto jsem je vypláchla v horké vodě a nezešedly... Co s tím?

Pokud je omyjete v opravdu vařící vodě, tak pak již není důvod se zabývat tím šednutím, prostě ta horká voda smyje jak cukr, síření, tak olej a ničím jiným se neupravují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv kvě 05, 2011 1:26 pm 
Offline

Registrován: úte úno 02, 2010 6:17 pm
Příspěvky: 8
ináč, pre tých čo majú problém zohnať Lugola príp. sa ho boja užívať, v lekárňach sa dá bežne kúpiť:

Citace:
http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-od-a-po-z/kelp-100tbl-jamieson/


čo je tiež kelp ibaže vo vyššej koncentrácii - 650 mcg, čo je už celkom slušné. Stojí to okolo 6€ čo zas nie je až tak veľa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř kvě 18, 2011 7:03 pm 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
Vstrebani te skvrny se pocita az zmizi posledni kousek zlute barvy? To by u me bylo 8 hodin. Tak nevim, myslel jsem ze si tim nejak poresim ty studeny ruce, ale asi mam jodu dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř kvě 18, 2011 8:14 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 18, 2011 7:47 pm
Příspěvky: 1
Popíšem moje skúsenosti : Lugol som si vyrobila sama - jodid draselný som kúpila od Centralchemu Bratislava, jód u AFT Bratislava, zmiešali sme to doma na kuchynskom stole, mám toho na cca 2,5litra, teda pre mňa a rodinu na celý život a ešte zostane pre dedičov. Užívam to podľa protokolu MUDr. Abraháma, ktorý je vraj považovaný za svetového odborníka č.1 vo veci liečby jódom. Jeho "návod na použitie" nájdete po zadaní "guy abraham protocol" do googlu, kto nevie anglicky tak ako ja, nech si zaklikne vyhľadávanie preložených cudzojazyčných stránok. Užíva sa jód s magnéziom, vitamínom C , selénom a B vitamínmi - ja si dávam pangamín. Protivná chuť jódu vo vode zanikne, ak sa pije zároveň s práškovým vitamínom C, ten kupujem za pár šupov v DM drogérii. Magnézium aj vitamín C majú vo vyšších dávkach preháňavý učinok, preto magnézium užívam vo forme tzv. magnezium oil (pozrite cez google, stojí to zato), ktorý má transdermálne zásadne vyššiu vstrebateľnosť a tiež účinok než perorálne prijímaný. Na nete sa predáva za nechutné peniaze (gúglite napr. "telové magnézium", ktoré predáva jeden MUDr. z CZ), pritom je to kúpeľová magnéziová soľ (0,5kg za cca 1,5€), ktorú taktiež dostať v DM drogérii zmiešaná v pomere buď 1 šálka vody k 1 šálke Mg soli alebo sa rozpúšťa Mg soľ vo vode až do nasýteného roztoku - to však dosť štípe na pokožke, takže sa následne riedi. Vznikne emulzia, ktorá skutočne po nanesení na pokožku pôsobí mastne, teda "oil". Googlu zdar!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř kvě 18, 2011 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
sokol píše:
Vstrebani te skvrny se pocita az zmizi posledni kousek zlute barvy? To by u me bylo 8 hodin. Tak nevim, myslel jsem ze si tim nejak poresim ty studeny ruce, ale asi mam jodu dost.

To je minimální čas, mě to většinou vydrží mnohem déle, často i 24 hodin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř kvě 18, 2011 9:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Evag píše:
Popíšem moje skúsenosti : Lugol som si vyrobila sama - jodid draselný som kúpila od Centralchemu Bratislava, jód u AFT Bratislava, zmiešali sme to doma na kuchynskom stole, mám toho na cca 2,5litra, teda pre mňa a rodinu na celý život a ešte zostane pre dedičov. Užívam to podľa protokolu MUDr. Abraháma, ktorý je vraj považovaný za svetového odborníka č.1 vo veci liečby jódom. Jeho "návod na použitie" nájdete po zadaní "guy abraham protocol" do googlu, kto nevie anglicky tak ako ja, nech si zaklikne vyhľadávanie preložených cudzojazyčných stránok. Užíva sa jód s magnéziom, vitamínom C , selénom a B vitamínmi - ja si dávam pangamín. Protivná chuť jódu vo vode zanikne, ak sa pije zároveň s práškovým vitamínom C, ten kupujem za pár šupov v DM drogérii. Magnézium aj vitamín C majú vo vyšších dávkach preháňavý učinok, preto magnézium užívam vo forme tzv. magnezium oil (pozrite cez google, stojí to zato), ktorý má transdermálne zásadne vyššiu vstrebateľnosť a tiež účinok než perorálne prijímaný. Na nete sa predáva za nechutné peniaze (gúglite napr. "telové magnézium", ktoré predáva jeden MUDr. z CZ), pritom je to kúpeľová magnéziová soľ (0,5kg za cca 1,5€), ktorú taktiež dostať v DM drogérii zmiešaná v pomere buď 1 šálka vody k 1 šálke Mg soli alebo sa rozpúšťa Mg soľ vo vode až do nasýteného roztoku - to však dosť štípe na pokožke, takže sa následne riedi. Vznikne emulzia, ktorá skutočne po nanesení na pokožku pôsobí mastne, teda "oil". Googlu zdar!

Všechno jsem zde sice již popisoval, ale jako protokol nikoliv, čili to je určitě velice dobrá informace, akorát jste sem mohla dát prolinky, to značně usnadní hledání, nebo rovnou zkopírovat podstatnou část do příspěvku. Mnoho lidí by to určitě ocenilo, ne každý se na netu dobře pohybuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv kvě 19, 2011 8:45 am 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
sokol píše:
Vstrebani te skvrny se pocita az zmizi posledni kousek zlute barvy? To by u me bylo 8 hodin. Tak nevim, myslel jsem ze si tim nejak poresim ty studeny ruce, ale asi mam jodu dost.

môžem potvrdiť, že lugol funguje a dosť rýchlo. beriem ho nejaké 2-3 mesiace tak rekreačne, cca 4 kvapky denne, a studené ruky mi zmizli, ani neviem kedy. ešte mi ostali studené nohy, ale to už iba niekedy a tiež nie ako ľad, ale iba studené. výborná vec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv kvě 19, 2011 9:06 am 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
Evag píše:
Popíšem moje skúsenosti : Lugol som si vyrobila sama - jodid draselný som kúpila od Centralchemu Bratislava, jód u AFT Bratislava, zmiešali sme to doma na kuchynskom stole, mám toho na cca 2,5litra, teda pre mňa a rodinu na celý život a ešte zostane pre dedičov. Užívam to podľa protokolu MUDr. Abraháma, ktorý je vraj považovaný za svetového odborníka č.1 vo veci liečby jódom. Jeho "návod na použitie" nájdete po zadaní "guy abraham protocol" do googlu, kto nevie anglicky tak ako ja, nech si zaklikne vyhľadávanie preložených cudzojazyčných stránok. Užíva sa jód s magnéziom, vitamínom C , selénom a B vitamínmi - ja si dávam pangamín. Protivná chuť jódu vo vode zanikne, ak sa pije zároveň s práškovým vitamínom C, ten kupujem za pár šupov v DM drogérii. Magnézium aj vitamín C majú vo vyšších dávkach preháňavý učinok, preto magnézium užívam vo forme tzv. magnezium oil (pozrite cez google, stojí to zato), ktorý má transdermálne zásadne vyššiu vstrebateľnosť a tiež účinok než perorálne prijímaný. Na nete sa predáva za nechutné peniaze (gúglite napr. "telové magnézium", ktoré predáva jeden MUDr. z CZ), pritom je to kúpeľová magnéziová soľ (0,5kg za cca 1,5€), ktorú taktiež dostať v DM drogérii zmiešaná v pomere buď 1 šálka vody k 1 šálke Mg soli alebo sa rozpúšťa Mg soľ vo vode až do nasýteného roztoku - to však dosť štípe na pokožke, takže sa následne riedi. Vznikne emulzia, ktorá skutočne po nanesení na pokožku pôsobí mastne, teda "oil". Googlu zdar!

k tomu užívaniu jódu a vitamínu C spolu v jednej dávke som niekde čítala, že by sa NEmali miešať, lebo vzájomne reagujú. to by vysvetľovalo aj fakt, že ten jód prestaneš cítiť. napríklad tu: http://www.newton.dep.anl.gov/askasci/c ... m03023.htm
chcelo by to nejakého chemika, ktorý sa vyzná aby to vysvetlil, čo vlastne vznikne pri tej reakcii a či to je pre telo vhodné, alebo bezcenné.
ono na nete nájde človek kopu všelijakých info, si treba radšej všetko overiť. ja ich každopádne beriem oddelene. pre istotu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv kvě 19, 2011 9:56 am 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
vitamín C + Lugol brané spolu a ich reakcia tuto:
http://www.earthclinic.com/Remedies/iodine3.html
preklad:

Lugolov roztok obsahuje zmes 10% jodidu draselného a 5% jódu vo vode.

Pri pridaní kvapky Lugolu do roztoku kyseliny askorbovej (vitamín C), jódová časť Lugolu reaguje s kyselinou askorbovou (Vit C) a jód je premenený na jodid.

Jód plus kyselina askorbová -> kyselina dehydroaskorbová plus jodid

Kyselina dehydroaskorbová je v tele spracovaná rovnakým spôsobom a je rovnako prospešná ako kyselina askorbová (Vit C).
Zároveň ale - v dávke lugolu ostane iba jodid bez jódu. To je v OK, ak sa užíva toto riešenie pre problémy so štítnou žľazou, alebo pre celkový zdravotný stav, pretože väčšina orgánov, hlienové žľazy a endokrinný systém môžu vychytávať ako jodid tak formy jódu.
Ale ak užívate Lugolov roztok špeciálne pre problémy ako fibrocystické ochorenie prsníka alebo pre myómy maternice alebo bakeriálna vaginóza, jodidová forma nie je využiteľná, pretože prsia, krčok maternice a prostata všetky vychytávajú jód, nie jodid. Taktiež jódová zložka je anti-mikrobiálna, takže ak užívate Lugol proti črevnej kandidóze, je lepšie vziať kvapky Lugolu v pohári vody (obsahuje ako jodid tak jód).

takže radšej ich asi brať oddelene, nech to má širší záber v tele.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv kvě 19, 2011 1:41 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Pane Jardo zdravím Vás i ostatní. Byla jsem na vyšetření štítné žlázy sono- krev a vše v pořádku.Užívala jsem 2x balení Kelp a mám využívanou asi dcl lugolu.
Ale po přečtení těch stránek o magnesium oil se mi zdálo že je to problém ve vstřebávání hořčíku a proto jsem si v noci udělala hořčíkovou koupel jen z Epsomské soli a bylo mi pěkně horko. Ráno teplota pod jazykem 36,8.
Ze začátku jsem ji měla 34,5 a po šance- dělala jsem jí s Epsomskou solí 35,4 , po druhé šance taky Epsomská sůl 36,4 Po třetí 36,6 a teď po té koupeli úplně správně.
Takže teď nevím co s tím-mám zřejmě jodu dost ale proč mám tak ledové ruce- že by ten hořčík- vždy jsem měla málo hořčíku-i když jsem jej užívala.Zřejmě jej musím brát přes koupel nebo kapačkami.
Budu vděčná za každou radu- takže teď budu brát jen selen preventivně a lugol žádný?
Ostatní minerály budu brát nadále.Příští týden jdu na krev dám si zkoušku na hořčík Zn,Ca, K, Na a prosím co ještě by jste mně doporučili?
Takže děkuji za rady a čas. \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv kvě 19, 2011 2:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř čer 16, 2010 11:44 pm
Příspěvky: 62
Bydliště: Banska Bystrica
frilo píše:
ináč, pre tých čo majú problém zohnať Lugola príp. sa ho boja užívať, v lekárňach sa dá bežne kúpiť:
Citace:
http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-od-a-po-z/kelp-100tbl-jamieson/

čo je tiež kelp ibaže vo vyššej koncentrácii - 650 mcg, čo je už celkom slušné. Stojí to okolo 6€ čo zas nie je až tak veľa.

Aj tak je to maly obsah a pridrahe riesenie. Na udrziavanie jodu by si musel toho brat 8-10 tbl. denne, minimalne teda 4 tbl., takze to vydrzi zenam na 10 dni. Takze na mesiac je potrebne investovat cca 20 Euro. Nehovoriac o tom ak by si chcel vyrazny defcit jodu v tele dorovnat v nejakom kratsom casovom rozpati.

_________________
www.staudinger.sk


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz