Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:18 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob lis 08, 2014 10:33 pm 
Offline

Registrován: úte říj 02, 2012 2:29 pm
Příspěvky: 5
Zdravím vás všetkých.Celá rodina berieme lugolov roztok a selén už rok,ja ho beriem asi 100 kvapiek denne s hcl . Samozrejme berieme horčík,zinok,vit b skupiny,vit e no proste všetko čo tu je na fóre napísané.Mám za sebou všetky očisty postupne podľa návodu,jeme veľa ovocia zeleniny,pijeme šťavu mrkva červená repa jablko a to aj deti,syn je športovec,kefír ztibet.huby no proste všetko čo som sa tu dozvedel a veľa pomohlo vďaka pán Zajíček.Mám ale problém s tým,že lugolov roztok ktorý som si zarobil sám ,kúpil som resublimovaný jód a jodid draselný na stránke Centralchem,t.j. podľa návodu 10g jódu a 25.jodidu draselného a 968 mg destilovanej vody, a škvrna mizne po 5 hodinách,teplota ranná pod jazykom 36,3 a 36,4 a to po roku krvné výsledky som mal všetko v norme.Prečo už nemáme ten jód už doplnený to je moja otázka na vás .Ďakujem za odpoveď Dušan.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob lis 29, 2014 11:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Dušanbe píše:
Zdravím vás všetkých.Celá rodina berieme lugolov roztok a selén už rok,ja ho beriem asi 100 kvapiek denne s hcl . Samozrejme berieme horčík,zinok,vit b skupiny,vit e no proste všetko čo tu je na fóre napísané.Mám za sebou všetky očisty postupne podľa návodu,jeme veľa ovocia zeleniny,pijeme šťavu mrkva červená repa jablko a to aj deti,syn je športovec,kefír ztibet.huby no proste všetko čo som sa tu dozvedel a veľa pomohlo vďaka pán Zajíček.Mám ale problém s tým,že lugolov roztok ktorý som si zarobil sám ,kúpil som resublimovaný jód a jodid draselný na stránke Centralchem,t.j. podľa návodu 10g jódu a 25.jodidu draselného a 968 mg destilovanej vody, a škvrna mizne po 5 hodinách,teplota ranná pod jazykom 36,3 a 36,4 a to po roku krvné výsledky som mal všetko v norme.Prečo už nemáme ten jód už doplnený to je moja otázka na vás .Ďakujem za odpoveď Dušan.

Tělo má poměrně dobré regulační možnosti a pokud ten prvek vytváří nějaký nepoměr proti jinému deficitnímu prvku, tak se ho raději zbaví. Předpokládám, že by to šlo snadno zjistit z moče, když ho tam bude hodně tak jde ven. Pro jeho udržení je třeba spíše vytvořit podmínky, než zvedat dávky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv pro 04, 2014 12:22 pm 
Offline

Registrován: úte říj 02, 2012 2:29 pm
Příspěvky: 5
Tak v moči ho necítim a moč mám svetlý,ale asi znížim príjem selénu,lebo keď som ho bral 600 mg.denne.tak sa mi vytvárali na hlave bolestivé vyrážky,teraz ho beriem 2x do týždňa a 300 mg,vyrážky zmizli,ale prestal som brať aj borax,tak neviem z čoho to bolo musím to zistiťZaujímavé je, že celá rodina máme stále po roku deficit jódu,no asi to budeme musieť brať dlhšie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob pro 06, 2014 1:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Dušanbe píše:
Tak v moči ho necítim a moč mám svetlý,ale asi znížim príjem selénu,lebo keď som ho bral 600 mg.denne.tak sa mi vytvárali na hlave bolestivé vyrážky,teraz ho beriem 2x do týždňa a 300 mg,vyrážky zmizli,ale prestal som brať aj borax,tak neviem z čoho to bolo musím to zistiťZaujímavé je, že celá rodina máme stále po roku deficit jódu,no asi to budeme musieť brať dlhšie.

To nebylo myšleno tak, že by jste ho cítil z moče, ale dá se zjistit vyšetřením moče. Jinak pokud si nejste jistý dávejte ho potíráním pokožky, tam je dost obtížné ho předávkovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned pro 07, 2014 12:08 pm 
Offline

Registrován: úte říj 02, 2012 2:29 pm
Příspěvky: 5
Vyšetrením u lekára alebo nejaká domáca metóda? Skúsim teda potieraním.Ďakujem za odpovede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát čer 19, 2015 11:25 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Mám dotaz, zda je možné při dlouhodobějším braní asi 6ti kapek lugolu denně ráno se jím předávkovat. Synovi (20let) při laborce zjistili zvýšené FT4-31, FT3-9,8 a TSH 0,004.
Závěr je tyreotoxikoza uměle vyvolaná z nadměrného přísunu jodu - lugolu.
Doporučena léčba thyrozolem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob čer 20, 2015 8:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Dušanbe píše:
Vyšetrením u lekára alebo nejaká domáca metóda? Skúsim teda potieraním.Ďakujem za odpovede.

Doma to nejde, ale v laboratoři vám mohou udělat jód ze sbírané moče. Nejde ovšem o běžné vyšetření a nedovedu odpovědět kolik stojí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob čer 20, 2015 8:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
Mám dotaz, zda je možné při dlouhodobějším braní asi 6ti kapek lugolu denně ráno se jím předávkovat. Synovi (20let) při laborce zjistili zvýšené FT4-31, FT3-9,8 a TSH 0,004.
Závěr je tyreotoxikoza uměle vyvolaná z nadměrného přísunu jodu - lugolu.
Doporučena léčba thyrozolem.

Tak při dlouhodobém podávání takto vysoké dávky jódu to možné je. Jedna kapka obsahuje cca 1,4 mg jódu a doporučená denní dávka je 150 mcg, tedy jde o tisícinásobek a ve vašem případě ještě krát 6. Osobně bych za daných podmínek jód vysadil, prášky nyní nebral žádné a nechal to přirozeně klesnout. Docela podstatné jsou projevy těla, tedy zda má nějaké příznaky hypertyreózy, jako bušení srdce, stále se potí, hubne a má řídkou častou stolici. Pokud příznaky nemá, nejde patrně o nic fatálního a mělo by se to celkem rychle srovnat. Podobný stav lze vyvolat i pomocí některých potravin jako třeba velké množství kokosového oleje, guarana, kafe a další. Každopádně by měl dost jíst, tím se některé projevy tohoto stavu dají utlumit. Pokud budete mít další dotazy, klidně zavolejte a vysvětlím co budu vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte srp 04, 2015 9:55 am 
Offline

Registrován: čtv bře 20, 2014 6:57 pm
Příspěvky: 43
Zdravíčko ve spolek.

Díky všem za tuto diskuzi. Už sem jí přečetl 2x, ale je to dlouhé povídání a pokaždé jsem se zaměřil na něco jiného, takže člověk pak zapomene, nebo něco může poplést, tak si radši udělám formou dotazu rekapitulaci.

Po dlouhodobém měření teploty pod jazykem hned ráno v posteli jak rozlepím oči mi vyšlo, že mívám teplotu 36,5... Když jsem si pak teplotu měříval i během dne, teplota vyšplhala na 36,9 a povětšinu až na 37,1...

Co se týče testu "fleku na zápěstí", můj první flek mi zmizel asi po 2,5 h (asi jsem toho dal málo) a druhý asi po 4h. Lugola mám od pana Jardy.

Mám to chápat tak, že podle teploty mi štítná žláza funguje správně, ale podle fleku mám nedostatek jodu? Rád bych začal ten lugol užívát, jak při tom postupovat vím zde z fora. Hodně se tu psalo o tom, že k jodu je třeba užívat selen a bor. CHci se zeptat, je opravdu nutné selen a bor příjmat z nějakého roztoku nebo v tabletách, nestačí mi je mít z vyvážené stravy. Díval jsem se kde jsou obsažené, a všechny tyto potraviny pravidelně jím. Lugol už jsem ve větším množství skoušel na kůži, žádná negativní reakce.

Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř srp 05, 2015 6:37 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Sc3r0 píše:
Zdravíčko ve spolek.

Díky všem za tuto diskuzi. Už sem jí přečetl 2x, ale je to dlouhé povídání a pokaždé jsem se zaměřil na něco jiného, takže člověk pak zapomene, nebo něco může poplést, tak si radši udělám formou dotazu rekapitulaci.

Po dlouhodobém měření teploty pod jazykem hned ráno v posteli jak rozlepím oči mi vyšlo, že mívám teplotu 36,5... Když jsem si pak teplotu měříval i během dne, teplota vyšplhala na 36,9 a povětšinu až na 37,1...

Co se týče testu "fleku na zápěstí", můj první flek mi zmizel asi po 2,5 h (asi jsem toho dal málo) a druhý asi po 4h. Lugola mám od pana Jardy.

Mám to chápat tak, že podle teploty mi štítná žláza funguje správně, ale podle fleku mám nedostatek jodu? Rád bych začal ten lugol užívát, jak při tom postupovat vím zde z fora. Hodně se tu psalo o tom, že k jodu je třeba užívat selen a bor. CHci se zeptat, je opravdu nutné selen a bor příjmat z nějakého roztoku nebo v tabletách, nestačí mi je mít z vyvážené stravy. Díval jsem se kde jsou obsažené, a všechny tyto potraviny pravidelně jím. Lugol už jsem ve větším množství skoušel na kůži, žádná negativní reakce.

Díky

Jodu mas rozhodne malo. Muzes ho doplnovat tim Lugolem a nebo taky morskymi rasami. Para orechy obsahuji selen, doporucuji se jen 2ks denne. Bor se nachazi v ovoci, zelenine, oresich a male mnozstvi take v rybach, mase a masnych vyrobcich.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob srp 22, 2015 6:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Sc3r0 píše:
Zdravíčko ve spolek.

Díky všem za tuto diskuzi. Už sem jí přečetl 2x, ale je to dlouhé povídání a pokaždé jsem se zaměřil na něco jiného, takže člověk pak zapomene, nebo něco může poplést, tak si radši udělám formou dotazu rekapitulaci.

Po dlouhodobém měření teploty pod jazykem hned ráno v posteli jak rozlepím oči mi vyšlo, že mívám teplotu 36,5... Když jsem si pak teplotu měříval i během dne, teplota vyšplhala na 36,9 a povětšinu až na 37,1...

Co se týče testu "fleku na zápěstí", můj první flek mi zmizel asi po 2,5 h (asi jsem toho dal málo) a druhý asi po 4h. Lugola mám od pana Jardy.

Mám to chápat tak, že podle teploty mi štítná žláza funguje správně, ale podle fleku mám nedostatek jodu? Rád bych začal ten lugol užívát, jak při tom postupovat vím zde z fora. Hodně se tu psalo o tom, že k jodu je třeba užívat selen a bor. CHci se zeptat, je opravdu nutné selen a bor příjmat z nějakého roztoku nebo v tabletách, nestačí mi je mít z vyvážené stravy. Díval jsem se kde jsou obsažené, a všechny tyto potraviny pravidelně jím. Lugol už jsem ve větším množství skoušel na kůži, žádná negativní reakce.

Díky

Tak jódu podle všeho máte málo, ale on není jedinou možností proč třeba jede štítná pomalu. Ty teploty jsou sice celkem v pohodě, ale ideální by to bylo tak o jednu až dvě desetiny výše, ale spíše se domnívám, že to v pohodě zvedne kokosový olej a jód třeba dodávat pouze potíráním pokožky, tím se nic pokazit nedá. Bór se dá dodávat čímkoliv z vína, klidně i zdravě chlastat suché červené a paraořechy je třeba mít brazilské, jiné v sobě toho selenu zase tolik nemají. Možná by jste měl nejlepší si nechat udělat vlasovou analýzu, tam by bylo vidět poměrně dobře jak si stojíte u jednotlivých prvků a jejich poměrů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv říj 08, 2015 8:32 am 
Offline

Registrován: čtv bře 20, 2014 6:57 pm
Příspěvky: 43
Jarda píše:
Tak jódu podle všeho máte málo, ale on není jedinou možností proč třeba jede štítná pomalu. Ty teploty jsou sice celkem v pohodě, ale ideální by to bylo tak o jednu až dvě desetiny výše, ale spíše se domnívám, že to v pohodě zvedne kokosový olej a jód třeba dodávat pouze potíráním pokožky, tím se nic pokazit nedá. Bór se dá dodávat čímkoliv z vína, klidně i zdravě chlastat suché červené a paraořechy je třeba mít brazilské, jiné v sobě toho selenu zase tolik nemají. Možná by jste měl nejlepší si nechat udělat vlasovou analýzu, tam by bylo vidět poměrně dobře jak si stojíte u jednotlivých prvků a jejich poměrů.

Takže hlásím postup... dostal jsem se na týdenní užívání po 30ti kapkách... včera proveden kontrolní test na skvrnu... byla viditelná víc jak deset hodin, ke konci už velmi slabě, ale viděl jsem ji... ALe co mě zarazilo tak teďkom dva dny jsem si měřil hned ráno, ještě než sem vstanul teplotu pod jazykem a byla 36,2 a 36,3... v měření budu ještě pokračovat.... Jen připomenu že než sem začal lugola dávat tak jsem měl ráno vždy 36,5... Čím to je, čekal jsem naopak lehké zvýšení teploty...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob říj 10, 2015 11:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Sc3r0 píše:
Takže hlásím postup... dostal jsem se na týdenní užívání po 30ti kapkách... včera proveden kontrolní test na skvrnu... byla viditelná víc jak deset hodin, ke konci už velmi slabě, ale viděl jsem ji... ALe co mě zarazilo tak teďkom dva dny jsem si měřil hned ráno, ještě než sem vstanul teplotu pod jazykem a byla 36,2 a 36,3... v měření budu ještě pokračovat.... Jen připomenu že než sem začal lugola dávat tak jsem měl ráno vždy 36,5... Čím to je, čekal jsem naopak lehké zvýšení teploty...?

Tak dostáváme se do zimních měsíců a to teplotu udrží opravdu pouze zdravý a dobře živený jedinec. Jód berte pouze jako katalyzátor hoření, ale pokud v kotli není dostatek kvalitního paliva, tak tam můžete katalogizátoru dávat kolik chcete a stejně to hořet nebude. Spočítejte si stravu na nutriční kalkulačce cronometer.com a snažte se jíst tak cca 100-200 kcal nad svůj bazál. Hlavně nasycené tuky jak jsem vám psal minule, tedy kokosák a máslo a sacharidy buď stejně jako tuky, nebo raději více, také zrychlují hoření. Můžete vyzkoušet dát si na noc 40-50 g medu s 20-30 g másla a 3-5 g práškového zázvoru, to topí velice slušně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned lis 01, 2015 8:46 am 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
V tomto článku ma zaujali "antidota" pri predávkovaní jódom: vitamín C, a napr.na bromín bohatá čokoláda, kakao...
Preto sa neodporúča užívať Céčko dve hodiny pred a po podaní jódu (ak to tu už bolo spomínané tak sa omlúvam, nestíham čítať všetkých 38 strán)

Antidotes for iodine overdose
√ Chocolate or cocoa - high in bromine which displaces iodine;
√ Vitamin C – take ¼ tsp. (~2.5g) in juice or water
http://healyourselfathome.com/HOW/NEWST ... chart.aspx

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát lis 06, 2015 8:55 pm 
Offline

Registrován: pát lis 06, 2015 8:47 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, objednala jsem si tento lugolův roztok : http://likochem.cz/Chemikalie/Lugoluv-r ... 00-ml.html a vůbec nikde nemůžu dohledat kolik kapek můžu užívat a jak ředit. Nějak mi ty mg a g nejdou. Test jsem si na jód udělala a flíček mi zmizel asi za 3h. Mohla bych poprosit o radu, zda můžu tenhle roztok užívat, kolik dávkovat? Moc děkuji \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz