Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv kvě 02, 2024 8:52 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob čer 18, 2011 9:04 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Da sa pouzit Lugolov roztok na popaleniny? Dieta sa na chate skaredo popalilo, tak reku ci potretie rany lugolom zabrani pripadnej infekcii. Je to asi 2x1cm a vytvoril sa mozol ktory praskol. Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned čer 19, 2011 8:07 am 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
mohy píše:
Da sa pouzit Lugolov roztok na popaleniny? Dieta sa na chate skaredo popalilo, tak reku ci potretie rany lugolom zabrani pripadnej infekcii. Je to asi 2x1cm a vytvoril sa mozol ktory praskol. Dakujem

keď lekári operujú, tak ťa namažú takou hnedou vodičkou pred rezaním, aby sa miesto dezinfikovalo, až človek ostane celý žlto-hnedý. to sú všetko jodové variácie roztokov, ako lugol. takže na všetky rany, ale štípe. na spáleniny som ale čítala diskusiu, vraj ešte lepšia je vlastná urina, z tej dokonca neostávajú škaredé jazvy na pokožke.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned čer 19, 2011 9:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28279
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
skvrnu priebezne kontrolujem, vydrzi tych 8 hodin urite, tak tusim 10 asi, len, kedze mam ten lugol silnejsi, tak asi by sa patrilo, aby vdrzala ovela viac.

dnes po vcerajsej vyssej teplote- opat 36,2, preto mi napada, neovplyvnuje tuto teplotu aj cas, kedy sa meria, dnes som o 5.15, vcera okolo 6.00.

Musí se měřit ihned po probuzení, ještě v posteli v leže a ideální je zhruba ve stejnou dobu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned čer 19, 2011 10:39 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
Musí se měřit ihned po probuzení, ještě v posteli v leže a ideální je zhruba ve stejnou dobu.

v leze hned po zobudeni, to ide, v rovnaku dobu zial nie, toto neovplyvnim, kvoli detom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned čer 19, 2011 4:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28279
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Ohlednĕ možných skvrn na zubech po pití lugolu by tu mohlo být řešení. Vadilo by lugol nakapat do 00 tobolek a v nich polykat? Vejde se ho tam okolo 10 kapek.

To určitě není problém, ale musíte je dostatečně zapít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned čer 19, 2011 4:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28279
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Da sa pouzit Lugolov roztok na popaleniny? Dieta sa na chate skaredo popalilo, tak reku ci potretie rany lugolom zabrani pripadnej infekcii. Je to asi 2x1cm a vytvoril sa mozol ktory praskol. Dakujem

Určitě používat jde, ale ta urina jak píše členka trampota by asi byla vhodnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte čer 28, 2011 11:49 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Pavelka. píše:
Ohlednĕ možných skvrn na zubech po pití lugolu by tu mohlo být řešení. Vadilo by lugol nakapat do 00 tobolek a v nich polykat? Vejde se ho tam okolo 10 kapek.

Ohľadom škvrn na zuboch je tu takáto možnosť. Zamiešať si lyžičku kyseliny askorbovej (toto množstvo mám vyskúšané, je to 3 či 4 gramy) do vody a tu nakvapkať lugol. Je z toho bezfarebná voda, tá až už zuby farbiť nemusela. Mám vyskúšané aj + sóda bikarbóna.
Jedine, že by sa bilo céčko s lugolom, ale to asi nie.arbiť nemusela. Mám vyskúšané aj + sóda bikarbóna.
Jedine, že by sa bilo céčko s lugolom, ale to asi nie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř čer 29, 2011 2:07 pm 
Offline

Registrován: stř čer 29, 2011 1:27 pm
Příspěvky: 2
jak jsem již dnes někde tady psal, sehnal jsem Lugolův roztok před několika dny tady: www.naprameni.cz
Objednávka a doručení byly bez problémů, koncentrace odpovídá tomu, o čem se tu píše. To znamená 1% jako v lékárně Galenica, která je už ale mimo. Navíc je na balení přesný rozpis toho, co roztok obsahuje: 5g jód, 12,5g jodid draselný, 482,5g demineralizovaná voda.
Jeto půllitrové balení, které pro naše účely bohatě stačí a je navíc poměrně cenově výhodné.
Navíc je na balení uvedeno, že jedna metrická kapka obsahuje 1,39mg jód. Takže je to opravdu to samé.
To odpovídá přesně tomu, co všichni sháníte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2011 9:40 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Tak sa mi zdá, že pri braní jódu je tiež dôležité brať dávku každých 12 hodín. Keď mám 13 kvp ráno o 05:00 a 13 kvp o 17:00 tak je to v pohode.
Ale posledné dva dni som zobral večernú dávku o 22:00, rannú o 05:00 a už je hrča v krku a ťažko sa prehĺta. Všimol som si to pri prehĺtaní doplnkov. Normálne prehĺtam asi 10 tabletiek a zrazu sa mi to zaseklo v krku a zopár ostalo v ústach \":shock:\" a taktiež je taký divný pocit kúsok nad ohryzkom. Český názov je tiež ohryzok? To je ten výstupok na krku čo majú muži a ženy nie.
Toľko zatiaľ moja skúsenosť. Skúsim pár dní brať 10 kvp ráno a 10 kvp večer aby sa ten divný pocit a to prehĺtanie trochu napravilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2011 2:06 pm 
Offline

Registrován: pon čer 27, 2011 11:17 am
Příspěvky: 60
Dobry den, tak som zohnala lugol, namiesali mi podla lekárnickej knihy ale na flasticku nenapísali kolko percentny je. Hned som oznacila kazdého v rodine a zdá sa, ze ho mám dost len ja. Ak ho má niekto privela tak sa moze stat ze skvrna zostáva dlho? Mne zmizla asi za 15 hodín ale jej miestovidím stále, pritom som sa vykúpala v Mg kúpeli asi hodinu a vcera som saunovala. jemnucky nádych tam zostal. Teplotu som mala 36,6. Dá sa tymto testom príst na to ze niekto má jódu vela?
Dakujem za odpoved a cas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2011 7:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28279
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Tak sa mi zdá, že pri braní jódu je tiež dôležité brať dávku každých 12 hodín. Keď mám 13 kvp ráno o 05:00 a 13 kvp o 17:00 tak je to v pohode.
Ale posledné dva dni som zobral večernú dávku o 22:00, rannú o 05:00 a už je hrča v krku a ťažko sa prehĺta. Všimol som si to pri prehĺtaní doplnkov. Normálne prehĺtam asi 10 tabletiek a zrazu sa mi to zaseklo v krku a zopár ostalo v ústach \":shock:\" a taktiež je taký divný pocit kúsok nad ohryzkom. Český názov je tiež ohryzok? To je ten výstupok na krku čo majú muži a ženy nie.
Toľko zatiaľ moja skúsenosť. Skúsim pár dní brať 10 kvp ráno a 10 kvp večer aby sa ten divný pocit a to prehĺtanie trochu napravilo.

Pokud se něco šponuje, tak doporučuji na pár dní jód vynechat a pak se k němu zase vrátit, není to antibiotikum a přerušit to můžete kdykoliv, stejně jako znovu začít brát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2011 8:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28279
Bydliště: Poděbrady
Joy píše:
Dobry den, tak som zohnala lugol, namiesali mi podla lekárnickej knihy ale na flasticku nenapísali kolko percentny je. Hned som oznacila kazdého v rodine a zdá sa, ze ho mám dost len ja. Ak ho má niekto privela tak sa moze stat ze skvrna zostáva dlho? Mne zmizla asi za 15 hodín ale jej miestovidím stále, pritom som sa vykúpala v Mg kúpeli asi hodinu a vcera som saunovala. jemnucky nádych tam zostal. Teplotu som mala 36,6. Dá sa tymto testom príst na to ze niekto má jódu vela?
Dakujem za odpoved a cas

Já jsem bral ze studijních důvodů i dávky 200-300 kapek denně a pak mě skvrna držela i dva dny, nicméně žádné potíže jsem při tom nezaznamenal, ale tím nechci tvrdit, že je něco takového zcela bezpečné, to určitě není a zkoušet to nedoporučuji. Test na nadbytek jódu tedy vyřešený nemám, ale ono ho tělo pak dost vylučuje močí, čili v laborce vám to mohou zjistit a jde o docela levný test.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon črc 04, 2011 5:14 pm 
Offline

Registrován: pon čer 27, 2011 11:17 am
Příspěvky: 60
Pekny den, nejako mi to nedalo a zavolala som do lekárne, ze kolko % lugol mi namiesali. Povedali ze 5%. Berie ho moj manzel, dostal jednu kvapku do pol deci vody. Kdze nás lugol je 5 krát silnejsí ako postupovat ci navysovat. Kvapkám slamkou z umelej hmoty, berie k tomu selén. Stací do pol deci vody? Po tyzdni dám dve a tak stále navysovat kazdy novy tyzden o jednu viac? Dakujem za odpoved aj za vasu starostlivost o nás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte črc 05, 2011 8:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28279
Bydliště: Poděbrady
Joy píše:
Pekny den, nejako mi to nedalo a zavolala som do lekárne, ze kolko % lugol mi namiesali. Povedali ze 5%. Berie ho moj manzel, dostal jednu kvapku do pol deci vody. Kdze nás lugol je 5 krát silnejsí ako postupovat ci navysovat. Kvapkám slamkou z umelej hmoty, berie k tomu selén. Stací do pol deci vody? Po tyzdni dám dve a tak stále navysovat kazdy novy tyzden o jednu viac? Dakujem za odpoved aj za vasu starostlivost o nás.

Proč si to komplikovat, prostě to nalijte do větší lahvičky k tomu dejte další čtyři stejné díly vody a máte tu koncentraci, která je zde popisována a daleko lépe se s ní pracuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv črc 07, 2011 6:36 pm 
Offline

Registrován: pon čer 27, 2011 11:17 am
Příspěvky: 60
Tak som to tak urobila. Pridala som 4 dcl zamrazenej vody a dala som to do umelej flase. Tá koncentrácia je naozaj iná, test si kazdy robí s 1%? Je mozné ze skvrna s 5% lugolom sa strebáva pomalsie? Skvrna s 1% je 5hodín na zápastí a uz ju sotva vidno s 5 % nezisla ani za den a noc a kupel a sauna. Takze to zavádza. Test treba robit s 1% roztokom?
Dakujem za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz