Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 3:00 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2021 10:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
minko79 píše:
Prosím Vás, do akého množstva vody sa kvapká lugolov roztok, mám 2%, vďaka za odpoveď

To je naprosto jedno, obsah vody a ředění je zcela nepodstatné podstatná je pouze celková dávka jódu. Pokud nechcete ředit vodou nakapejte do rýže a budete mít modrou rýži.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv pro 16, 2021 11:04 pm 
Offline

Registrován: pon bře 21, 2016 4:02 pm
Příspěvky: 8
Zdravím, může 4 roky prošlému Lugolovo roztoku něco být? Mohu ho používat a nebo raději vyhodit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát pro 17, 2021 3:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
Jirux píše:
Zdravím, může 4 roky prošlému Lugolovo roztoku něco být? Mohu ho používat a nebo raději vyhodit?

Pokud je nádoba dobře uzavřená a jód nemůže vysublimovat nemá se mu co stát ani za 100 let. Většina lidí si bohužel z chemie, tuším šesté třídy, nepamatuje podstatnou informaci že jód je jediný prvek který nemá kapalné skupenství tedy je buď ve formě pevné látky, nebo ve formě plynu. Právě i pevný jód musí být naprosto dokonale uzavřený, okraj nádoby navíc vzduchotěsně přelepený lepenkou a i tak stejně pomalu sublimuje do prostředí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát pro 17, 2021 5:44 pm 
Offline

Registrován: pon bře 21, 2016 4:02 pm
Příspěvky: 8
To máte pravdu, mám dva. První lahev, která byla pouze otevřena je roztok víc barevnější s minimálním pevnym podílem. Druhá kde zbývá 15% obsahu, lze na dně vidět drobné hnědé "kamínky" Chápu tedy správně, že bude roztok maximálně slabší, ale nijak zdravotně závadný?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát pro 17, 2021 6:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
Jirux píše:
To máte pravdu, mám dva. První lahev, která byla pouze otevřena je roztok víc barevnější s minimálním pevnym podílem. Druhá kde zbývá 15% obsahu, lze na dně vidět drobné hnědé "kamínky" Chápu tedy správně, že bude roztok maximálně slabší, ale nijak zdravotně závadný?

Ano, chápete to správně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2022 8:50 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Dobrý deň, viem že sa to tu asi u nachádza ale tažko sa hľadá v tomto množstve informácií, preto sa chcem spýtať kolko mikrogramov jodu alebo jodidu draselneho obsahuje lugolov roztok v 1 kvapke? Aspoň odhadom. Ide o to že som zistil že vitamin B2 potrebuje k svojej plnej funkcii kofaktory ktorým je aj jod a selén a preto by som potreboval aspon predstavu aké dávky si dávam v 1 kvapke aby som nemal nedostatok ale zároven prebytok jodu. ďakujem pekne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv kvě 05, 2022 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Dobrý deň, viem že sa to tu asi u nachádza ale tažko sa hľadá v tomto množstve informácií, preto sa chcem spýtať kolko mikrogramov jodu alebo jodidu draselneho obsahuje lugolov roztok v 1 kvapke? Aspoň odhadom. Ide o to že som zistil že vitamin B2 potrebuje k svojej plnej funkcii kofaktory ktorým je aj jod a selén a preto by som potreboval aspon predstavu aké dávky si dávam v 1 kvapke aby som nemal nedostatok ale zároven prebytok jodu. ďakujem pekne.

Tak záleží na tom jak silný lugol máte, dělá se v koncentraci 1,5 a 10 % a ten 1%centní obsahuje v jedné kapce 1,39 mg jódu což je mnohanásobek denní dávky. Navíc po delším deficitu jódu v organizmu je určitě vhodné dodávat jód nejprve z přírodních zdrojů a to velice opatrně a teprve později podávat lugol.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: jodisol a jeho použití
PříspěvekNapsal: stř srp 30, 2023 12:40 pm 
Offline

Registrován: ned úno 03, 2013 6:52 pm
Příspěvky: 10
Pane Zajíček,zdravím a chtěla bych se Vás zeptat - dlouhodobě se léčím na hyperfunkci štít.žlázy a ráda bych si ověřila, jak jsem na tom s jodem.Lugolův roztok se mi nepodařilo sehnat,tak jsem si včera v lékárně koupila JODISOL-3,85g/100g kožní roztok- 3,6g pero a zkusila jsem si tímto jodisolem namazat zápěstí u pravé ruky - a po 2 hodinách mi namazání zcela zmizelo.Myslíte, že i tímto namazáním by se dal zjistit nedostatek jodu v těle?Děkuji Vám za Vaši odpověd.Andelka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jodisol a jeho použití
PříspěvekNapsal: sob zář 02, 2023 10:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
andělka píše:
Pane Zajíček,zdravím a chtěla bych se Vás zeptat - dlouhodobě se léčím na hyperfunkci štít.žlázy a ráda bych si ověřila, jak jsem na tom s jodem.Lugolův roztok se mi nepodařilo sehnat,tak jsem si včera v lékárně koupila JODISOL-3,85g/100g kožní roztok- 3,6g pero a zkusila jsem si tímto jodisolem namazat zápěstí u pravé ruky - a po 2 hodinách mi namazání zcela zmizelo.Myslíte, že i tímto namazáním by se dal zjistit nedostatek jodu v těle?Děkuji Vám za Vaši odpověd.Andelka

Na to bohužel nedovedu odpovědět s tím zkušenosti nemám, ale asi by bylo řešení totéž udělat u nějaké další relativně zdravé osoby a sledovat rozdíl. Pokud vám ten flek zmizí objektivně mnohem rychleji než ten flek u zdravého jedince dalo by se usuzovat že si vaše tělo ten jód stahuje a máte tedy patrně deficit jódu. Každopádně existuje relativně běžně dostupné laboratorní vyšetření hladiny jódu v organizmu s názvem jodurie z moče a je poměrně levné tak se zeptejte kolik by to v nějaké blízké laboratoři stálo a případně si nechte stav ověřit laboratorně. Běžně toto vyšetření na ceníku laboratoře nemají protože se jedná o vyšetření poměrně drahým přístrojem a ten má pouze několik pracovišť v republice, ale pro jodurii mají laboratoře zajištěné svozy a provádějí jí na dotaz celkem běžně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte zář 19, 2023 9:26 am 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
10 let tu je mrtvo. To uz neni jod v mode nebo jak to mam chapat? :?: :D Zajimalo by me kolik lidi co tu bralo ty velke davky z toho meli nejaky benefit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte zář 19, 2023 12:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
10 let tu je mrtvo. To uz neni jod v mode nebo jak to mam chapat? :?: :D Zajimalo by me kolik lidi co tu bralo ty velke davky z toho meli nejaky benefit?

Jak jste vydedukoval že je zde 10 let mrtvo když poslední příspěvek je srpen 2023. Jinak bohužel lidi většinou chodí na fóra nebo sítě pouze v době kdy hledají řešení a pokud ho najdou pak již se neozývají což je běžné i v zahraničí i tam máte pouze sem tam někoho kdo píše i o vyřešení svého problému.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte zář 19, 2023 3:09 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Aha ja jsem byl na strance s komenty pred 10 lety a myslel jsem si, ze jsem na posledni strance.. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte zář 19, 2023 6:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Aha ja jsem byl na strance s komenty pred 10 lety a myslel jsem si, ze jsem na posledni strance.. :mrgreen:

No tak všechno se nepovede, chybička se občas vloudí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř zář 20, 2023 9:30 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
co si myslite o teto rase jako zdroji jodu? (chapu ze je to drahy a prumyslove zpracovany.. ale mi to chutna a kdyz me "honi mlsna" funguje to)
tusite nekdo pripadne cim si to projde kdyz se to vyrabi?
https://sensecoco.com/shop/cz/opekane-m ... u-soli-5-g

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř zář 20, 2023 2:05 pm 
Offline

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 pm
Příspěvky: 9
ash píše:
co si myslite o teto rase jako zdroji jodu? (chapu ze je to drahy a prumyslove zpracovany.. ale mi to chutna a kdyz me "honi mlsna" funguje to)
tusite nekdo pripadne cim si to projde kdyz se to vyrabi?
https://sensecoco.com/shop/cz/opekane-m ... u-soli-5-g

Většinou tento typ řas si projde jistou tepelnou úpravou. Ať to smažením, nebo pečením. Převážně se upravuje na rostlinných olejích jako je sezamový, řepkový či kukuřičný. Na druhu oleje už závisí od jakého je výrobce.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz