Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 5:51 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned led 12, 2014 10:57 am 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Talo píše:
A po tom znizeni davky na polovicu si sa citil horsie?(prepac ze ti tykam,dufam,ze nevadi \":-)\" )
Ja som mal skoro po roku brania euthyroxu hladinu tsh v norme akurat hladina anti tpo protilatok bola vysoka(ze to si vraj nemam vsimat) a doktorka mi zvysila davky z 50 na 75μg.A kontrola vraj az o rok.A to som sa necitil zle.Ked som zacal brat tu vyssiu davku tak mi zacalo kazdy den srdce vynechavat takym stylom, som myslel,ze ide moja posledna hodina.Teraz,ked som euthyrox vysadil srdiecko ide ako hodinky.

Před snížením jsem neměl žádné problémy, které bych mohl jednoznačně přičíst letroxu, TSH,FreeT3, FreeT4, protilátky - vše v normě. Bral jsem denně 100μg. Po cca roce intenzivní detoxikace, syrové stravy tak 70%, pití ovocných šťáv jsem měl energie na rozdávání. Po snížení na 50μg jsem nejprve nic nepozoroval, postupně jsem ztratil veškerou energii, nejsem schopen vyřešit žádný problém, jakékoliv rozhodnutí i triviální věci je pro mě jak let na Měsíc.... Teď jsem na dávce 150μg denně a stav se pomalu zlepšuje. Brát umělé hormony do konce života (jak tvrdí endokrinolog) nechci, ale momentálně nejsem ve stavu, kdy bych se dokázal rozhodnout pro další postup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned led 12, 2014 12:13 pm 
Offline

Registrován: ned lis 03, 2013 4:42 pm
Příspěvky: 33
Dakujem za odpoved,budem sa snazit napisat priebeh choroby,alebo ked sa nieco zmeni,prajem vsetko dobre do noveho roku a vela sily pri zdolavani chorob.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned led 12, 2014 7:22 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Danny_70 píše:
Před snížením jsem neměl žádné problémy, které bych mohl jednoznačně přičíst letroxu, TSH,FreeT3, FreeT4, protilátky - vše v normě. Bral jsem denně 100μg. Po cca roce intenzivní detoxikace, syrové stravy tak 70%, pití ovocných šťáv jsem měl energie na rozdávání. Po snížení na 50μg jsem nejprve nic nepozoroval, postupně jsem ztratil veškerou energii, nejsem schopen vyřešit žádný problém, jakékoliv rozhodnutí i triviální věci je pro mě jak let na Měsíc.... Teď jsem na dávce 150μg denně a stav se pomalu zlepšuje. Brát umělé hormony do konce života (jak tvrdí endokrinolog) nechci, ale momentálně nejsem ve stavu, kdy bych se dokázal rozhodnout pro další postup.

Je to naprd s tou stitnou, ja to taky vyzkousel vysadit před vanocema a neskutecne me to sejmulo, byl jsem jako zombie... Sere me ale uplne nehorazne, ze doktorka vůbec nechce resit proc to mam a jak to vyresit. Ani posrane protilátky nebo dokonce T3 mi nezjišťovala, tak jsem si to musel zaškrtávat sam...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned led 12, 2014 7:44 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Ÿura píše:
Je to naprd s tou stitnou, ja to taky vyzkousel vysadit před vanocema a neskutecne me to sejmulo, byl jsem jako zombie... Sere me ale uplne nehorazne, ze doktorka vůbec nechce resit proc to mam a jak to vyresit. Ani posrane protilátky nebo dokonce T3 mi nezjišťovala, tak jsem si to musel zaškrtávat sam...

Zombie, to je docela výstižné... Mě přišli doktoři na hypofunkci náhodou v 37letech, údajně musela autoimunitní reakce začít ještě někdy v mém dětství. ŠŽ už mám skoro celou zlikvidovanou, na sonu 4ml/2ml - normální velikost je cca 20ml, takže mám obavy, že už se mi normální funkci nastartovat nepodaří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned led 12, 2014 7:49 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
A ty protilátky mate kolik hodnoty? Ja mel TG kolem 25 a TPO jednou přes 40, podruhe kolem 30.. Jinak cukr, cholesterol to nemate zvyseny jako mam ja? Jak se sere SZ, tak se bohužel sere všechno...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned led 12, 2014 7:59 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Ÿura píše:
A ty protilátky mate kolik hodnoty? Ja mel TG kolem 25 a TPO jednou přes 40, podruhe kolem 30.. Jinak cukr, cholesterol to nemate zvyseny jako mam ja? Jak se sere SZ, tak se bohužel sere všechno...

TPO 24,5 TG 49,3 cukr i cholesterol v normě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned led 12, 2014 8:54 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Danny_70 píše:
TPO 24,5 TG 49,3 cukr i cholesterol v normě.

Tak to mam ty protilátky ještě horsi jak ty hm.. A to jste do tech 37 nez se to zjistilo nemel zadne zdravotni komplikace, normanlne jste si zil? Jak se stravujete a co si myslite, ze pomaha a co berete za doplňky? Taky to s vama doktor moc neresi ze?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv led 23, 2014 7:23 pm 
Offline

Registrován: ned lis 03, 2013 4:42 pm
Příspěvky: 33
Inka píše:
Dobrý den, ráda bych si ověřila dávkování jódu. Jedná se Lugolův roztok o složení 1g jódu, 2,5g jodidu a 96,5g vody - tedy metrická kapka obsahuje 1,39mg jódu. Pokud se doporučuje v případě deficitů i 50mg denně (nebo více), znamená to, že bych toho roztoku měla užívat 36 metrických kapek denně, což jsou přibližně 2ml (20kapek by měl být 1ml) ? Děkuju moc.

Ještě bych se ráda zeptala na testování nedostatku jodu v těle. četla jsem zde, že se na hřbet ruku kápne kapka jódu a pozoruje se, do kdy se vstřebá. Mohu k tomu použít právě ten lugolův roztok, který má složení 1g jodu, 2,5g jodidu? Neni to moc slaba koncentrace? Nebo se na ruku musí kapat čistý jód? Děkuju moc.

Cize ak to mam spravne chapat tak jedna kvapka 1,39mg=1000μg? (μg=mikrogram)
Cize ked beriem 3x5kv denne,tak do seba supnem 20850μg?Doporucene mnozstvo vsade pisu 150μg.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv led 30, 2014 1:10 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát kvě 17, 2013 11:00 am
Příspěvky: 21
Sehnal jsem u nás v jedné lékárně lugol od Kulicha, je to slabá koncentrace 0,5%(lékařská). Zkoušel jsem ho orálně, ale teď ho již delší dobu natírám několikrát týdně na břicho, a k tomu v ten den beru tabletku se selenem. Do jídel si skoro denně přidávám trochu mořské řasy. Podle mizení skvrny na zápěstí mam slabší deficit jódu.
Dnes se mi poprvé stala divná věc. Nanášel jsem ho kolem pupíku a na straně pod srdcem to úplně jinak zbarvilo kůži. Bylo to několikanásobně tmavší než na druhé straně, dost mě to překvapilo. Netušíte někdo o co může jít?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř úno 05, 2014 11:10 pm 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
Zajímavá informace o japonských potravinách a jejich možné kontaminaci.
Jedná se převážně o mořské řasy.
Zajímá mě váš názor na tento článek.
Díky

http://orgo-net.blogspot.cz/2014/02/fuk ... onske.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon úno 10, 2014 2:48 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát kvě 17, 2013 11:00 am
Příspěvky: 21
Milenium píše:
Dnes se mi poprvé stala divná věc. Nanášel jsem ho kolem pupíku a na straně pod srdcem to úplně jinak zbarvilo kůži. Bylo to několikanásobně tmavší než na druhé straně, dost mě to překvapilo. Netušíte někdo o co může jít?

Tato událost se mi od té doby již neopakovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob úno 22, 2014 10:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Me by zajímalo jak provádíte ten test s lugolem. Když si kapnu 1 kapku a rozetru, tak to je pryc zhruba za 4 hodiny, ale když se snazim tu kapku nerozetrit a nechat vsáknout nerozmazanou, tak se to vstrebava i 12 hodin mozna ještě delší dobu...

Vezmete lahvičku, přimáčknete na pokožku a otočíte ruku tak aby se pokožka nasákla. To vyrobí kolečko, které má poměrně ostré okraje a dobře se sleduje. Pochopitelně jde podobné kolečko zajistit i takovou tou ušní tyčkou s vatičkou, kterou do lugolu namočíte a pak s ní to kolečko namalujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob úno 22, 2014 11:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Luban píše:
Bylo zde vyřčeno, že při orálním používání LR se ničí podávané lactobacily. Rozumím tomu dobře, že když si budu LR mazat na kůži, tak to na polknuté tabletky lactobacilů nemá vliv? Beru LR skoro rok a stále mám podle rychle mizející skvrny na zápěstí deficit. Chci tedy využít metodu natírání na kůži a vyřešil bych to i s těma lactobacilama. Když si budu mazat několikrát denně 3-5 kapek LR smíchaného se stejným množstvím kapek vody, bude to tak v pořádku? Asi mohu i více, Jarda tady několikrát opakoval, že přes kůži se nelze předávkovat.

Tak mazání opravdu laktíky nijak neovlivňuje a není problém mazat i více, vemte to tak, že v moři je také mnoho jódu a nenamáčíte si do něho pouze levou nohu a na přesnou dobu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob úno 22, 2014 11:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Pet píše:
Je pravda, že v kelpe je anorganický jód a že iba minimum je v organickej forme?
A čo si myslíte o modrom jóde? Je na tom niečo, že sa naviaže na bielkoviny a stane sa organickým?

Jak může být v rostlině anorganický prvek, copak je to skála? Modrý jód nedovedu posoudit, nevím o co jde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob úno 22, 2014 11:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Zhruba od doby co jsem zacal uzivat jod a chlorid horecnaty mam kuzi po celem tele suchou jakoby az stareckou, hlavne na rukach a nohach mam pokozku jako 60tnik.. Muze to byt tim lugolem? Docela me to desi co se semnou deje. Lugol jsem uzival asi mesic opravdu pomalu jsem zvysoval a skoncil na 6 kapkach a ted jsem ho vysadil. Protoze si nejsem jisty co mi tak vysusuje a jakoby zabranuje produkci kolagenu nebo co, protoze ta kuze je jako z papiru, zmacknu a zustane tam ryha.. \":shock:\"

Ani jedno při orální aplikaci pokožku běžně tímto způsobem neovlivňuje, spíše bych to viděl na nějaký problém sodnodraselné pumpy, nebo nedostatek kyseliny hyaluronové.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz