Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: TESTY NA NEDOSTATEK JODU
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 9:08 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
NEŽ ZAČNU BRÁT JÓD MĚL BYCH SI(a to jsem také udělal) UDĚLAT PÁR TESTŮ ZDA OPRAVDU MÁM NEDOSTATEK JÓDU....S JÓDEM NENÍ RADNO SI ZAHRÁVAT-MŮŽE TO MÍT VÁŽNÉ NÁSLEDKY...např.doktor může předepsat přípravek s názvem Jodid100 nebo silnější Jodid200
http://www.farmaceutika.info/jodid-200

--------------------

.................- RŮZNé TESTY -........NAPŘ.:

habana píše:
muflon píše:
http://www.vicevlasu.cz/lugoluv-roztok-2-1090-0.html
Zero2zero píše:
test, ci netrpite nedostatkom jodu:
http://www.youtube.com/watch?v=Znqej6FBxTA
mistule píše:
Jak jsi poznal, že je již tělo jódem nasycené? Změna barvy moči nebo něco jiného?
Lentil píše:
JO a taky se dá udělat jednoduchej test když si kápneš třeba na ruku jednu kapku a ta se do 8 hodin vstřebá tak máš nedostatek jódu v těle a je třeba dál pokračovat ...

Jarda Z. píše:
Testovat na hřbetě ruky jsem nikdy nedoporučoval, test se provádí na vnitřní straně zápěstí...Kape se ten Lugol a uvidíte jak dlouho je vidět, slabý (ten lékárenský Lugol) určitě není.

...může problém být ve žlázách, což zjistíte tak, že 6x-8x v průběhu dne si změříte teplotu v ústech(pozn.muflon:ALE MIN.10min měřit, a začít měřit nejméně 30m po jídle či pití!!).... a vypočítáte z těch naměřených hodnot matematický průměr. V případě, že výsledné číslo bude nižší, než 36,6°C, tak je snížená funkce štítné žlázy a nadledvinek celkem jistá a je nutno ji řešit. Většinou stačí i pouze ranní náměr a když je nižší jak 36,5°C, tak se to dá považovat také za vypovídající.
Rozhodující je teplota 36,6 °C a vyšší. Pod touto hodnotou se dá vysledovat snížená funkce štítné žlázy a patrně i nadledvinek
, což samozřejmě rozhodí i ostatní žlázy v těle a pak nic nechodí jak má. Z toho se nechá vydedukovat nedostatek jódu, selenu, bóru, železa, zinku a dalších látek, přičemž jód a selen je nezbytně nutné dodávat, čímž se základní funkce stabilizují.
Zajistit vám to nedovede, bez dostatečné tvorby kyseliny chlorovodíkové v žaludku, žádná strava, protože vstřebávání životně důležitých látek je významným způsobem omezeno, nebo skoro vyřazeno a je nutné to všechno zase nastartovat. Patrně by se to po nějaké dlouhé době na syrové stravě upravilo samo, ale málo lidí má tu svatou trpělivost.
Důležité je stále sledovat teplotu v ústech a pokud bude vyšší, tak již opatrně, případně úplně přestat..


No nazdárek, k tomu testu na jód: Tony Pantalleresco v tom klipu na Youtube ale říká, že skvrna nesmí zmizet za 6-8 hodin a ne za 4 hodiny...to jen tak pro přesnost.

No, ještě by se dalo jednou za čas ukecat obvoďáka ať udělá rovnou komplet rozbor na minerály v krvi(i kdyby si měl člověk připlatit...!!)- nakolik se tam objeví ten jód to nevím

Nebo ještě přesnější je VLASOVÝ TEST z Laboratoře
http://www.biomol.pl/index.php/cze/o_an ... _mineralna
(vše česky, lze poslat přes Kaufland...)...více viz vlakno o Minerálech (příspěvek z út 27 červenec 2010 18:45 -podvlákno7)

Na tom odkaze píšou:
Prvky je možné stanovovat v tělních tekutinách: krvi, séru, moči, mozkomíšním moku, ale i ve tkáních. Je ale nutné vzít v úvahu, že stanovení hodnoty prvků v seru nebo v krvi nemusí odpovídat aktuální koncentraci těchto prvků v organismu, protože fungují mechanizmy vyrovnávající hladinu prvků v krvi z rezerv ve tkáních, a proto i přes zcela normální koncentrace v séru, hodnota prvků v organismu může být nedostatečná. Bezprostřední vliv na koncentraci prvků v krvi má např. momentální způsob stravování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JAKÝ TEPLOMĚR JE PŘESNĚJŠÍ
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 12:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="muflon":22bihvus]Kdo nemá doma rtuťový teploměr tak sežene kromě elektronického nikoli rtuťový(ty jsou už od EU zakázány), ale místo rtuťových se prodávají teď BEZRTUŤOVÉ TEPLOMĚRY:
http://www.lekarna.cz/teplomer-lekarsky ... o-classic/

Pak mají ještě jiné typy-možná ten za těch cca 90kč s GALIEM BUDE LEPŠÍ...!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kolik potřeba brát selenu
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 12:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Už přes týden beru jód. Teplota se mi pořád nehýbe z 36,45(až 36,5)...mám nízký tlak po otci(nevím zda to taky může mít vliv...). Tak asi zvýším- místo dosavadní 1kapky Lugolu ve sklence vody spolu s 1k.3,5HCL ráno a večer, bych začal brát 5kapek Lugolu(nebo raději možná opatrně po jedné kapce zvyšovat a sledovat se?, někde sem čet že začínající dávka Lugolu je 5 kapek, ale to neuvažovali s kapkou 3,5HCL....

Kolik potřeba brát selenu- beru od swansonu selen 100mcgr. v jedné kapsli pokaždé když beru dávku jódu.
Mohl by jste pane Jardo říct při jakém počtu toho lékárenského Lugolu už bude vhodnější zvýšit selen z jedné kapsle na víc ? Děkuji

PS: Beru ještě občas Kelp od swansonu (1tbl.má 225mcgr iodine), možná bych mohl pokaždé s Lugolem vzít 1tbl. až do doby než se srovná teplota...a pro jistotu každý týden bych udělal ještě test se skvrnou...)

Toho se zase tak bát nemusíte a po dlouhodobém deficitu není 5 kapek problém, já bych to viděl 5 kapek týden, pokud nic nenastane, tak deset zase týden a pak už po deseti, klidně až na 50 kapek, přičemž selen se mě jeví na 40 kapek tak 400 mcg, ale může to být dost individuální. Tyto dávky mám vyzkoušené a vždy s kyselinou, zpočátku může být štítná žláza dost cítit, ale tak za dva týdny se srovná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TESTY NA NEDOSTATEK JODU
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 12:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
NEŽ ZAČNU BRÁT JÓD MĚL BYCH SI(a to jsem také udělal) UDĚLAT PÁR TESTŮ ZDA OPRAVDU MÁM NEDOSTATEK JÓDU....S JÓDEM NENÍ RADNO SI ZAHRÁVAT-MŮŽE TO MÍT VÁŽNÉ NÁSLEDKY...např.doktor může předepsat přípravek s názvem Jodid100 nebo silnější Jodid200
http://www.farmaceutika.info/jodid-200

--------------------

.................- RŮZNé TESTY -........NAPŘ.:

habana píše:
muflon píše:
http://www.vicevlasu.cz/lugoluv-roztok-2-1090-0.html
Zero2zero píše:
test, ci netrpite nedostatkom jodu:
http://www.youtube.com/watch?v=Znqej6FBxTA
mistule píše:
Jak jsi poznal, že je již tělo jódem nasycené? Změna barvy moči nebo něco jiného?
Lentil píše:
JO a taky se dá udělat jednoduchej test když si kápneš třeba na ruku jednu kapku a ta se do 8 hodin vstřebá tak máš nedostatek jódu v těle a je třeba dál pokračovat ...

Jarda Z. píše:
Testovat na hřbetě ruky jsem nikdy nedoporučoval, test se provádí na vnitřní straně zápěstí...Kape se ten Lugol a uvidíte jak dlouho je vidět, slabý (ten lékárenský Lugol) určitě není.

...může problém být ve žlázách, což zjistíte tak, že 6x-8x v průběhu dne si změříte teplotu v ústech(pozn.muflon:ALE MIN.10min měřit, a začít měřit nejméně 30m po jídle či pití!!).... a vypočítáte z těch naměřených hodnot matematický průměr. V případě, že výsledné číslo bude nižší, než 36,6°C, tak je snížená funkce štítné žlázy a nadledvinek celkem jistá a je nutno ji řešit. Většinou stačí i pouze ranní náměr a když je nižší jak 36,5°C, tak se to dá považovat také za vypovídající.
Rozhodující je teplota 36,6 °C a vyšší. Pod touto hodnotou se dá vysledovat snížená funkce štítné žlázy a patrně i nadledvinek
, což samozřejmě rozhodí i ostatní žlázy v těle a pak nic nechodí jak má. Z toho se nechá vydedukovat nedostatek jódu, selenu, bóru, železa, zinku a dalších látek, přičemž jód a selen je nezbytně nutné dodávat, čímž se základní funkce stabilizují.
Zajistit vám to nedovede, bez dostatečné tvorby kyseliny chlorovodíkové v žaludku, žádná strava, protože vstřebávání životně důležitých látek je významným způsobem omezeno, nebo skoro vyřazeno a je nutné to všechno zase nastartovat. Patrně by se to po nějaké dlouhé době na syrové stravě upravilo samo, ale málo lidí má tu svatou trpělivost.
Důležité je stále sledovat teplotu v ústech a pokud bude vyšší, tak již opatrně, případně úplně přestat..


No nazdárek, k tomu testu na jód: Tony Pantalleresco v tom klipu na Youtube ale říká, že skvrna nesmí zmizet za 6-8 hodin a ne za 4 hodiny...to jen tak pro přesnost.

No, ještě by se dalo jednou za čas ukecat obvoďáka ať udělá rovnou komplet rozbor na minerály v krvi(i kdyby si měl člověk připlatit...!!)- nakolik se tam objeví ten jód to nevím

Nebo ještě přesnější je VLASOVÝ TEST z Laboratoře
http://www.biomol.pl/index.php/cze/o_an ... _mineralna
(vše česky, lze poslat přes Kaufland...)...více viz vlakno o Minerálech (příspěvek z út 27 červenec 2010 18:45 -podvlákno7)

Na tom odkaze píšou:
Prvky je možné stanovovat v tělních tekutinách: krvi, séru, moči, mozkomíšním moku, ale i ve tkáních. Je ale nutné vzít v úvahu, že stanovení hodnoty prvků v seru nebo v krvi nemusí odpovídat aktuální koncentraci těchto prvků v organismu, protože fungují mechanizmy vyrovnávající hladinu prvků v krvi z rezerv ve tkáních, a proto i přes zcela normální koncentrace v séru, hodnota prvků v organismu může být nedostatečná. Bezprostřední vliv na koncentraci prvků v krvi má např. momentální způsob stravování.

Zase to tak stále nemusíte testovat, ono se za pár dní pdr změní, dorovnání dlouhodobého deficitu trvá týdny, nebo spíše měsíce, čili i zde je nepodstatné, zda skvrna zmizí za 4, nebo 6, nebo 8 hodin, ale spíše to, zda vůbec zmizí a jako nosnou hodnotu ke sledování bych viděl spíše tu teplotu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Chaluha bublinatá
PříspěvekNapsal: pon srp 23, 2010 6:58 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
http://www.biorenesance.cz/biorenesance ... LINATA-50g

Fucus vesiculosus

Příznivě ovlivňuje funkci štítné žlázy. Může být užita při odtučňovacích čajových kůrách.

PS: Nevím zda nutno vařit, nebo stačí namočit přes noc do vody o pokojové teplotě...a druhý den konzumovat jako přílohu k jídlu...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chaluha bublinatá
PříspěvekNapsal: pon srp 23, 2010 7:23 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
muflon píše:
http://www.biorenesance.cz/biorenesance/eshop/46-1-DOPLNKY-STRAVY/422-2-VITAMINY-MINERALY/5/65-CHALUHA-BUBLINATA-50g

PS: Nevím zda nutno vařit, nebo stačí namočit přes noc do vody o pokojové teplotě...a druhý den konzumovat jako přílohu k jídlu...?

...tak to vyzkoušej a pak sem napiš... \":wink:\" \":D\"

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chaluha bublinatá
PříspěvekNapsal: pon srp 23, 2010 11:18 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
milda píše:
...tak to vyzkoušej a pak sem napiš... \":wink:\" \":D\"

Do té řasy chroupat se mi nechce(mam pocit ze sem ji kdysi koupil a musela se vařit...)...ale objevil sem že Grešík nabízí i ve formě pomletého prášku....tak když koupim vcelku a pomelu, cenově to vyjde nejlip...a otravit se tim bez vareni clovek nemuze...jde jen o dostatek travicich enzymu a HCL...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chaluha bublinatá
PříspěvekNapsal: úte srp 24, 2010 7:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
http://www.biorenesance.cz/biorenesance/eshop/46-1-DOPLNKY-STRAVY/422-2-VITAMINY-MINERALY/5/65-CHALUHA-BUBLINATA-50g

Fucus vesiculosus

Příznivě ovlivňuje funkci štítné žlázy. Může být užita při odtučňovacích čajových kůrách.

PS: Nevím zda nutno vařit, nebo stačí namočit přes noc do vody o pokojové teplotě...a druhý den konzumovat jako přílohu k jídlu...?

Podle mého názoru by to mělo stačit namočit, ale sám jsem to nezkoušel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chaluha bublinatá
PříspěvekNapsal: úte srp 24, 2010 8:07 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472


Naposledy upravil
muflon dne čtv led 01, 1970 2:02 am, celkově upraveno 82

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte srp 24, 2010 8:10 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Chaluhu bublinatou jsem před pár lety užívala, normálně se to přeleje jako čaj a vypije. Ale dobrý to teda nebylo \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte srp 24, 2010 9:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Chaluhu bublinatou jsem před pár lety užívala, normálně se to přeleje jako čaj a vypije. Ale dobrý to teda nebylo \":)\"

Na chuť dobrá určitě není, ale co se týká léčebných účinků, tak to určitě ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř srp 25, 2010 9:32 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 20, 2010 3:50 pm
Příspěvky: 31
Dobrý den
dnes mi přišel lugolúv roztok. Je na něm napsáno složení 10,0g lodum, 25,0g Kalii iodidum, 965,0g Aqua purificata. Předpokládám, že jde o zde již zmiňovanou 5% koncentraci.
Provedla jsem testy.Skvrna na zápěstí zmizela asi po šesti hodinách, ale měřená teplota ráno pod jazykem vychází na 37 stupňů tak si nejsem jistá jestli je potřeba tento lugol dodávat a jestli ano v jakých dávkách a jak dlouho. Dále bych se ještě chtěla zeptat, jestli je dobré přidávat tento roztok pravidelně 9-letému dítěti a v jakých dávkách. Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 8:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
lenka 67 píše:
Dobrý den
dnes mi přišel lugolúv roztok. Je na něm napsáno složení 10,0g lodum, 25,0g Kalii iodidum, 965,0g Aqua purificata. Předpokládám, že jde o zde již zmiňovanou 5% koncentraci.
Provedla jsem testy.Skvrna na zápěstí zmizela asi po šesti hodinách, ale měřená teplota ráno pod jazykem vychází na 37 stupňů tak si nejsem jistá jestli je potřeba tento lugol dodávat a jestli ano v jakých dávkách a jak dlouho. Dále bych se ještě chtěla zeptat, jestli je dobré přidávat tento roztok pravidelně 9-letému dítěti a v jakých dávkách. Předem děkuji za odpověď.

Podle lékařů jde o roztok 1 %tní, ale ve skutečnosti je chemicky 2,78 %tní a jedna metrická kapka tohoto Lugolu obsahuje 1,39 mg čistého jódu. Jinak vaše parametry jsou přesně hraniční, čili já se domnívám, že by se jód i selen dodávat měl, ale chce to dost pravidelně sledovat, aby jste to nepřehnala. U dítěte samozřejmě platí stejná pravidla sledování a dávky musíte zhruba přepočítat na jeho hmotnost v porovnáním s dospělým člověkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 9:38 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 20, 2010 3:50 pm
Příspěvky: 31
Jarda píše:
Podle lékařů jde o roztok 1 %tní, ale ve skutečnosti je chemicky 2,78 %tní a jedna metrická kapka tohoto Lugolu obsahuje 1,39 mg čistého jódu. Jinak vaše parametry jsou přesně hraniční, čili já se domnívám, že by se jód i selen dodávat měl, ale chce to dost pravidelně sledovat, aby jste to nepřehnala. U dítěte samozřejmě platí stejná pravidla sledování a dávky musíte zhruba přepočítat na jeho hmotnost v porovnáním s dospělým člověkem.
Takže by stačilo denně brát asi dvě kapky tohoto routoku ? Na dodávání selenu k tomuto dávkování stačí každodenně sníst jeden nebo dva para ořechy nebo je potřeba dodávat ještě tablety. Dále mne napadlo, jestli by nebylo bezpečnější dodávat jód přes kůži jako u testování hlavně u dětí. Např. na noc natřít jednu nebo dvě kapky na zápěstí a ať si tělo do rána vezme co potřebuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 9:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
lenka 67 píše:
Takže by stačilo denně brát asi dvě kapky tohoto routoku ? Na dodávání selenu k tomuto dávkování stačí každodenně sníst jeden nebo dva para ořechy nebo je potřeba dodávat ještě tablety. Dále mne napadlo, jestli by nebylo bezpečnější dodávat jód přes kůži jako u testování hlavně u dětí. Např. na noc natřít jednu nebo dvě kapky na zápěstí a ať si tělo do rána vezme co potřebuje.

Vaše uvažování je celkem správně a klidně to takto můžete dodávat, ale stejně bych si teplotu pod jazykem stále sledoval a pokud vystoupá na 36,8°C, tak ještě udělat test skvrnou. Také to natírání na kůži je dost bezpečné, protože tělo si prostě vezme kolik potřebuje a nic se tím pokazit asi nedá.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz