Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon dub 29, 2024 3:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kvercetin
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2010 10:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Kvercetin.
http://www.darius.cz/archeus/LU_antiox_2.html

Kvercetin je jedním z nejsilnějších biologicky aktivních
členů rodiny flavonoidů, která se nachází v ovoci a zelenině.
Kvercetin je pravděpodobně hlavní příčinou ohromných léčebných účinků
cibule. Podle pokusů doktora Terrance Leightona, profesora biochemie a
molekulární biologie na Kalifornské univerzitě v Berkeley, jsou
některé cibule kvercetinem tak napěchované, že tato sloučenina
dosahuje až 10% jejich suché váhy.
Kvercetin má všestranný potenciál působit proti nemocem. "Kvercetin
je jednou z nejsilnějších protirakovinných látek, která kdy byla
objevena," říká doktor Leighton. Zneškodňuje několik rakovinotvorných
látek, zabraňuje poškození buněčné DNA a působení enzymů, které
podněcují růst nádoru. Kvercetin působí i proti zánětům, bakteriím,
houbovým infekcím a virům. Účinkuje i tak, že pomocí modulace
imunitního systému tlumí alergické reakce (protože potlačuje uvolnění
histaminu z buněk), čímž podle všeho pomáhá bojovat s alergiemi, jako
je například senná rýma. Kvercetin je skutečně chemicky podobný
cromolynu, antialergickému léku, o němž je známo, že blokuje histamin.
Vyhlášený léčebný vliv cibule na astma a alergie je možno přičíst
právě této schopnosti spolu s jeho protizánětlivými účinky. Kvercetin
působí proti trombóze a pomáhá bránit vzniku krevní sraženiny. Jako
antioxidant pohlcuje volné kyslíkové radikály a pomáhá bránit tuku v
oxidaci (peroxidaci lipidů). O kvercetinu je proto známo, že brání
poškození cév volnými kyslíkovými radikály a okysličeným cholesterolem
LDL a pomáhá udržovat cévy čisté a průchodné.

Hlavní zdroje kvercetinu: Žlutá a červená cibule (ne však cibule
bílá), červené hrozny (ne však hrozny bílé), brokolice a italská žlutá
tykev.
Ale česnek (blízký příbuzný cibule) kvercetin kupodivu neobsahuje.
Kvercetin se tepelnou přípravou nebo mrazením neničí.

PS: místo polykání pilulí od swansonu a jiných, je lépe zvýšit spotřebu cibule a č.vína(suchého) \":wink:\"

Cibule je prakticky všelék a určitě ji lze doporučit na mnoho neduhů, já sám ji jím prakticky denně a nemohu si stěžovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kvercetin
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2010 2:18 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
muflon píše:
Kvercetin se tepelnou přípravou nebo mrazením neničí.

To je dobrá informace. Syrová mě moc nejede, takže ji můžu nasucho upéct v troubě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kvercetin
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2010 11:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
To je dobrá informace. Syrová mě moc nejede, takže ji můžu nasucho upéct v troubě?

Ovšem cibule obsahuje i mnoho jiných látek, které se určitě tepelnou úpravou zničí a syrová je přeci jenom nejúčinnější. Nesmíte vycházet pouze z jednoho komponentu, příroda to pro nás dodala jako celek jinak by nám dodala čistou vyextrahovanou látku, ale tak to jak vidíte není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 7:02 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Zajímalo by mne zda lze jodem vydesinfikovat občas filtr s aktivním uhlím
, který je ve stolním filtru na vodu, co mám v práci....

Kolik by bylo případně potřeba kapek jodu, nebo jaký recepis na desinfekci filtru pomocí mms
by jste dal? (kolik aktivovaných kapek mms).

Stačí to udělat cca 1x měsíčně nebo častěji?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 10:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Zajímalo by mne zda lze jodem vydesinfikovat občas filtr s aktivním uhlím
, který je ve stolním filtru na vodu, co mám v práci....

Kolik by bylo případně potřeba kapek jodu, nebo jaký recepis na desinfekci filtru pomocí mms
by jste dal? (kolik aktivovaných kapek mms).

Stačí to udělat cca 1x měsíčně nebo častěji?

Jódem to bude smrdět velice dlouho, patrně bude vhodnější MMS, nebo kyselina chlorovodíková, ale dost záleží, zda se tam nemá co zničit, pokud ano tak jenom ten jód, ten nic nesežere. Pokud jsem to zařízení ani neviděl, tak po mě chcete dost jasnovidecký výkon, ale ono stačí opravdu málo a zlikviduje prakticky všechno. Ta frekvence je vyhovující, ono se tam zase tak snadno něco nenamnoží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Desinfekce a obnova uhlíkového filtru
PříspěvekNapsal: ned lis 21, 2010 3:18 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
Jódem to bude smrdět velice dlouho, patrně bude vhodnější MMS, nebo kyselina chlorovodíková, ale dost záleží, zda se tam nemá co zničit, pokud ano tak jenom ten jód, ten nic nesežere. ...

Tak sem to vyřešil obyčejným peroxidem vodíku...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 21, 2010 11:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Tak sem to vyřešil obyčejným peroxidem vodíku...

Také dobré řešení a určitě funkční.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv pro 09, 2010 9:01 am 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
Dobrý deň pán Zajíček, chcem sa spýtať, na jód. Mám doma Lugol, som otestovaná, prečítala som celé vlákno, ale ešte to nemám zrovnané v hlave, aby som ho užívala vnútorne. Preto by som chcela najskôr začať jeho natieraním na kožu, keď sa tá testovacia škvrna vstrebe a telo to berie, tak by sa mohlo nejaké množstvo dostať týmto spôsobom do tela. A niečo je predsa lepšie ako nič. Raz som niečo na túto tému čítala na americkom fóre o Lugole a tam popisovali natieranie podpazušia /lymfatický systém/ raz týždenne lugolom, ako prevenciu nedostatku jódu. Mne, ako laikovi, to príde celkom logické. Čo si o tom dodávaní cez kožu myslíte vy ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát pro 10, 2010 9:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
trampota píše:
Dobrý deň pán Zajíček, chcem sa spýtať, na jód. Mám doma Lugol, som otestovaná, prečítala som celé vlákno, ale ešte to nemám zrovnané v hlave, aby som ho užívala vnútorne. Preto by som chcela najskôr začať jeho natieraním na kožu, keď sa tá testovacia škvrna vstrebe a telo to berie, tak by sa mohlo nejaké množstvo dostať týmto spôsobom do tela. A niečo je predsa lepšie ako nič. Raz som niečo na túto tému čítala na americkom fóre o Lugole a tam popisovali natieranie podpazušia /lymfatický systém/ raz týždenne lugolom, ako prevenciu nedostatku jódu. Mne, ako laikovi, to príde celkom logické. Čo si o tom dodávaní cez kožu myslíte vy ?

Pokud vám to nebude dráždit pokožku, což je klidně možné, tak v tomto postupu nevidím problém, ovšem dost blbě se to dávkuje při větším deficitu a také se člověk nemůže nikde svléknout, protože ty fleky vydrží celkem dlouho. Jinak se jedná o mnohem pomalejší, ale naprosto bezpečný postup, který případné předávkování neumožní, tělo si prostě víc než potřebuje nevezme a vstřebávání se zastaví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát pro 10, 2010 10:49 am 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
super, práve totiž testujem svoju dennú dávku horčíku, a keď dodávam za deň viac horčíka, než moje telo videlo za posledných 10 rokov, asi to trochu pozmení podmienky v tele. nejako ma napadlo si urobiť znovu škvrnový test a pred horčíkom vydržala rovnako veľká škvrna 10 a viac hodín, druhý deň na horčíku asi 7. tretí deň cca 9, dosť to skáče. čo je asi normálne, kým si telo zvykne na nový režim, ale nechcem motať viac vecí dohromady. problém s kožou žiadny, budem teda mazať väčšiu plochu, nech si telo cucne, kedy a koľko potrebuje, kým škvrna nevydrží aspoň 10 hodín.
mne nevadí, že to bude dlho trvať, radšej plynule, ako rôzne kaskadérske kúsky, čo občas ľudia so sebou robia a potom sú vyplašení a v strese, čo sa to s nimi deje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát pro 10, 2010 8:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
trampota píše:
super, práve totiž testujem svoju dennú dávku horčíku, a keď dodávam za deň viac horčíka, než moje telo videlo za posledných 10 rokov, asi to trochu pozmení podmienky v tele. nejako ma napadlo si urobiť znovu škvrnový test a pred horčíkom vydržala rovnako veľká škvrna 10 a viac hodín, druhý deň na horčíku asi 7. tretí deň cca 9, dosť to skáče. čo je asi normálne, kým si telo zvykne na nový režim, ale nechcem motať viac vecí dohromady. problém s kožou žiadny, budem teda mazať väčšiu plochu, nech si telo cucne, kedy a koľko potrebuje, kým škvrna nevydrží aspoň 10 hodín.
mne nevadí, že to bude dlho trvať, radšej plynule, ako rôzne kaskadérske kúsky, čo občas ľudia so sebou robia a potom sú vyplašení a v strese, čo sa to s nimi deje.

Tak nyní to nechápu, stále se zde bavíme o jódu a najednou tam máte hořčík, ovšem logika příspěvku je jako u jódu, čili to potřebuji upřesnit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob pro 11, 2010 9:53 am 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
lugol som zohnala skôr, než chlorid horečnatý, tak som sa otestovala (asi 4 dni po sebe) podľa návodu (lugolom) výsledok stabilný, nevyzeralo to na nejaký strašný deficit, potrebný riešiť hneď, tak som ho odložila na neskôr, keď mi urobia vlasovú analýzu, možno sa potom bude lugol hodiť, na dodanie jódu.
asi dva týždne nato mi prišiel chlorid a začala som testovať svoju dávku horčíku. (vyzerá to na 6 mocca lyžičiek denne.) a keďže mám ten lugol a chlorid na polici vedľa seba, urobila som si test na lugol znova a tá škvrna mizne rýchlejšie. teda, keďže sa nič iné v mojej strave a životnom štýle a vonkajších podmienkach nezmenilo, vyšlo mi, že to bude tým horčíkom. ale - je to všetko také kolísavé a nevyvážené, človek jedno dodá a vyskočí niečo ďalšie, to je ako puzzle, a navyše jód nie je vôbec bezpečný, nechcem ho piť, ale cez kožu by to nemuselo vadiť.
teda ma napadlo, že keď budem dodávať horčík nejaké 2-4 mesiace vo veľkých dávkach, môžem popri tom denne namazať lugolom kus kože, trebárs 10x3cm plocha, len som chcela vedieť, či to cez kožu má aspoň nejaký zmysel, aby človek nerobil niečo iba pre dobý pocit a vlastne zbytočne chodil fľakatý.
tak neviem, či som sa teraz vyjadrila jasnejšie, sa dosť často stáva, že nejaké myšlienkové pochody vynechám, akože jasná vec a ľudia mi potom nerozumejú. sorry, ale nerobím to schválne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob pro 11, 2010 10:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
trampota píše:
lugol som zohnala skôr, než chlorid horečnatý, tak som sa otestovala (asi 4 dni po sebe) podľa návodu (lugolom) výsledok stabilný, nevyzeralo to na nejaký strašný deficit, potrebný riešiť hneď, tak som ho odložila na neskôr, keď mi urobia vlasovú analýzu, možno sa potom bude lugol hodiť, na dodanie jódu.
asi dva týždne nato mi prišiel chlorid a začala som testovať svoju dávku horčíku. (vyzerá to na 6 mocca lyžičiek denne.) a keďže mám ten lugol a chlorid na polici vedľa seba, urobila som si test na lugol znova a tá škvrna mizne rýchlejšie. teda, keďže sa nič iné v mojej strave a životnom štýle a vonkajších podmienkach nezmenilo, vyšlo mi, že to bude tým horčíkom. ale - je to všetko také kolísavé a nevyvážené, človek jedno dodá a vyskočí niečo ďalšie, to je ako puzzle, a navyše jód nie je vôbec bezpečný, nechcem ho piť, ale cez kožu by to nemuselo vadiť.
teda ma napadlo, že keď budem dodávať horčík nejaké 2-4 mesiace vo veľkých dávkach, môžem popri tom denne namazať lugolom kus kože, trebárs 10x3cm plocha, len som chcela vedieť, či to cez kožu má aspoň nejaký zmysel, aby človek nerobil niečo iba pre dobý pocit a vlastne zbytočne chodil fľakatý.
tak neviem, či som sa teraz vyjadrila jasnejšie, sa dosť často stáva, že nejaké myšlienkové pochody vynechám, akože jasná vec a ľudia mi potom nerozumejú. sorry, ale nerobím to schválne.

Hořčík ovlivňuje vápník a jód selen, jinak se to nepáruje a je tedy velice nepravděpodobné, že by vám hořčík snižoval jód. Jinak jód je celkem bezpečný, ale pokud se bojíte, tak to dodávejte přes kůži, tam si tělo prostě vezme pouze tolik, kolik potřebuje. Tu plochu neodhadnu, prostě tam musíte dostat ten potřebný počet kapek, ale v takovém případě by asi bylo vhodné používat co nejkoncentrovanější variantu, tedy 5 g jódu a 12,5 g jodidu draselného ve 100 ml roztoku. Tím bude stačit mnohem menší plocha, ale skvrny zase budou sytější a vydrží déle. Současně je potřeba si uvědomit, že dost velká část jódu se vysublimuje do vzduchu a o tu vlastně přijdete, čili neodhadnu jak by se to dalo počítat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob pro 11, 2010 2:20 pm 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
som myslela skôr na zlepšenie vstrebávania jódu, že horčík mohol niečo samostatne, alebo v spolupráci s vápnikom vylepšil a pokiaľ príde aj selén v para orechoch, nič nebráni lepšiemu vstupu jódu do tela. ale to si len tak teoretizujem, v pozitívnom duchu.
piť ten lugol určite teraz nebudem, ešte sa vyrovnávam s tým horčíkom. to pre ne-trénovaného človeka zase nie je také jednoduché, sypať si laboratórnu chemikáliu do vody a nalievať sa tým celý deň. : -)) možno je to pre ľudí, čo pojedli tašky liekov od lekára asi jednoduchšie, tí sú už trénovaní a nemajú problém s ničím.
inak, dnes sa mi ale hodne motá hlava, také stavy na odpadnutie, slabosť končatín a závrate. mávam to často, keď je nízky tlak vonku (práve sneží), ja mám tiež nízky tlak, plus teraz ten horčík, ten tuším tiež má niečo s tlakom. čím sa dá, v prípade potreby, rýchlo poriešiť nízky tlak ? viem akurát o káve.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob pro 11, 2010 10:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
trampota píše:
som myslela skôr na zlepšenie vstrebávania jódu, že horčík mohol niečo samostatne, alebo v spolupráci s vápnikom vylepšil a pokiaľ príde aj selén v para orechoch, nič nebráni lepšiemu vstupu jódu do tela. ale to si len tak teoretizujem, v pozitívnom duchu.
piť ten lugol určite teraz nebudem, ešte sa vyrovnávam s tým horčíkom. to pre ne-trénovaného človeka zase nie je také jednoduché, sypať si laboratórnu chemikáliu do vody a nalievať sa tým celý deň. : -)) možno je to pre ľudí, čo pojedli tašky liekov od lekára asi jednoduchšie, tí sú už trénovaní a nemajú problém s ničím.
inak, dnes sa mi ale hodne motá hlava, také stavy na odpadnutie, slabosť končatín a závrate. mávam to často, keď je nízky tlak vonku (práve sneží), ja mám tiež nízky tlak, plus teraz ten horčík, ten tuším tiež má niečo s tlakom. čím sa dá, v prípade potreby, rýchlo poriešiť nízky tlak ? viem akurát o káve.

Hořčík tlak upravuje do normálu a důležitý je pitný režim, čili hodně pít, na rychlé řešení káva, alkohol a pálivá paprika.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 662 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz